effeweg.nl een witte kinderen Ohra: Werknemers verplicht op fitness supervoordelige busreizen 5 dagen - Bad Wimpfen Neckardal 5 dagen - Kopenhagen Malmö 5 dagen - Mooi Drenthe Burger vonnist net als rechter Meer info? Brochure aanvragen? Boeken? www.effeweg.nl of bel 0529 - 46 96 67 Kortingscode informele opvang (bijv. opa en oma) Formele opvang (crèches, betaalde gastouders) Peuterspeelzaal (vast aantal ochten den per week) €30,- korting bij boeking voor vertrek op: 13 oktober Hoogtepunten: Bad Wimpfen, BiaueTurm, Heilbronn, middeleeuwse abdij Maulbronn, burcht Guttenberg, roofvogelshow, rondrit Burgenstrasse. Inclusief: 4 hotelovernachtingen 4 maal ontbijtbuffet 4 maal diner Stadswandeling Bad Wimpfen o.l.v, een gids Vervoer per Tourist Class touringcar €40,- korting bij boeking voor vertrek op: 20 oktober Hoogtepunten: Staphorst, Het Dorp van Bartje, Emmen, Noorder Dierenpark, biologische KaasKijkboerderij in Wezup, museumdorp Orvelte, Bourtange, Het Land van Bartje, hunebedmuseum, Kaarsenmakerij in Ernst. Inclusief: 4 hotelovernachtingen 4 maal ontbijtbuffet 5 maal lunch(pakket) 4 maal diner Vervoer per Tourist Class Touringcar PZC Woensdag 8 oktober 2008 5 Zorgverzekeraar bepleit dat werkgevers hun personeel dwingen. LEIDEN - Werkgevers moeten hun personeel verplichten deel te ne men aan bedrijfsfitness. Die me ning hangt Ohra aan. De zorgver zekeraar wil in collectieve contrac ten met ondernemingen afspraken maken om meer werknemers in beweging te krijgen. Ohra-direc- teur Hanneke Jukema hoopt in sa menspraak met werkgevers in 2009 vele duizenden werknemers extra in beweging te krijgen. Werknemers kunnen het abonne ment voor een sportschool desge wenst van hun brutosalaris af la ten halen. Dat biedt fiscale voorde len. De werkgever, die net als de verzekeraar ook geld steekt in het initiatief, krijgt (geanonimiseerd) de trainingsgegevens van het perso neel onder ogen, zodat hij kan zien of de fitheid toeneemt. Ohra hoopt dat de zorgkosten daardoor dalen. Het effect van be drijfsfitness op de vitaliteit van mensen is namelijk groot, lukema: „Naast een betere productiviteit, betaalt het sporten zich snel terug in minder verzuim", aldus Juke ma. „)e voorkomt rugproblemen, vermindert de kans op rsi-klach- ten en het helpt bij het tegengaan van overgewicht." Veel zorgverze keraars hebben in aanvullende ver zekeringen al stimuleringsmaatre gelen opgenomen, zoals kortingen voor sportscholen. Maar de polishouder hoeft die aan biedingen niet te verzilveren. Ohra wil aan die vrijblijvendheid een eind maken. „Werkgevers hebben gedurende twee jaar de wettelijke plicht om zieke werknemers ge zond en wel terug te brengen op de werkvloer. In onze ogen heb ben ze ook een zorgplicht bij het voorkomen van ziekten en aandoe ningen", vindt Jukema. Werkgeverskoepel VNO/NCW voelt er niets voor werkgevers te verplichten om van hun personeel te eisen dat het gaat bewegen. „Een zieke werknemer is duur en een fitte werknemer wordt min der snel ziek. Dus zijn wij ervoor dat mensen meer bewegen. Maar werkgevers moeten zelf kunnen uitmaken tot hoever ze willen gaan", aldus een woordvoerder. DEN HAAG - Burgers leggen onge veer even zware straffen op als rechters, wanneer zij hun oordeel baseren op het strafdossier en ook bij de rechtszaak aanwezig zijn ge weest. Maar burgers spreken min der vaak een verdachte vrij en ach ten ook vaker iets bewezen dan professionele rechters. Dat blijkt uit onderzoek van prof. Wagenaar, hoogleraar in Leiden en Utrecht en internationaal bekend als getuige-deskundige in rechtsza ken, dat vanmiddag wordt aangebo den aan de Raad voor de Recht spraak. Wagenaar maakte gebruik van drie verschillende panels: één van professionele rechters, een tweede van burgers met een acade mische opleiding en een derde sa mengesteld uit burgers met een ge middelde opleiding, overwegend mbo. Zij moesten in negen zaken een vonnis vellen, waarvoor zij de beschikking kregen over het straf dossier en bij de zitting aanwezig mochten zijn. Tussen hoog- en modaal opgeleide burgers bleken slechts kleine verschillen in straf maat. Zowel rechters als burgers noemen als belangrijkste doel van de door hen opgelegde straf het voorkomen dat de dader nog een keer in de fout gaat. Liever naar Berlijn en Polen? Boek voor vertrek op 27 oktober en ontvang €30,- korting! Kortingscode LM39 Peuteropvang Om subsidie te krijgen, moeten peuterspeelzalen steeds vaker aan voorschoolse educatie doen. €30,- korting bij boeking voor vertrek op: 13 oktober Hoogtepunten: stadstour Kopenhagen, kasteel Amaliënborg, Tivoli, Öresundbrug, stadstour Malmö, slot Kronborg, Dom van Roskilde. Inclusief: 4 hotelovernachtingen 4 maal ontbijtbuffet Bootovertochten Stadswandelingen Kopenhagen en Malmö o.l.v. een gifls Vervoer per Tourist Class touringcar Aantallen 2- en 3-jarigen verdeeld over de verschillende opvangvormen: infographic: <j ku loto: aink 'verzwarten' de voorscholen. Au tochtone ouders sturen hun kinde ren liever niet naar een 'achter- standspeuterspeelzaal'. „We zetten alle zwakke broeders bij elkaar en de hoger opgeleide witte kinderen verdwijnen", ziet Gjalt Jellesma, voorzitter van Boink, belangenvereniging van ouders in de kinderopvang en peu terspeelzalen. „Aan deze groep zouden de kinde ren met een taalachterstand zich juist kunnen optrekken, de segrega tie begint daardoor nog vroeger." Kinderen gaan na de peuterspeel zaal vaak naar de daaraan gekoppel- foto Phil Nijhuis/GPD de basisschool. Ze zitten dus vanaf tweeënhalf jaar met hun taalachter stand op een zwarte peuterspeel zaal, dan gaan ze naar een zwarte basisschool om vervolgens op een zwart vmbo in te stromen, aldus Jellesma. Het is een beeld dat zich vooral in de grote steden aftekent, nuan ceert voorzitter Ton Biesta van het Landelijk Platform Feuterspeelza len. „Op het platteland vallen ze niet bij bosjes om." Maar volgens Boink speelt het pro bleem ook in gemeenten als Maars- sen en Nieuwegein, waar veel al lochtonen wonen. En niet alleen hoger opgeleide witte ouders lo pen weg, maar ook geëmancipeer de allochtonen, die hun kind per se niet op een zwarte school wil len hebben. IJsbrand Jepma, van onderzoeks- en adviesbureau Sardes, dat in op dracht van het ministerie van On derwijs rapporteerde over voor schoolse educatie, betreurt het ne gatieve imago van de taaiprogram ma's voor peuters. Maar volgens hem zijn er truq'es om dat te om zeilen. Zo zijn er peuterspeelzalen die wel achterstandsprogramma's invoeren - en zo in aanmerking ko men voor subsidie - maar die aan passen voor kinderen zonder ach terstand. Jepma: „Ook veel kinderopvang centra nemen onderdelen van der gelijke programma's over, maar noemen dat 'verrijking van het pe dagogisch aanbod'. Eigenlijk zijn dat gewoon verkapte voorschoolse educatieve programma's. Dan ko men de autochtonen weer wel." Effe Weg, Postbus 23, 7710 AA Nieuwleusen. (ook groepsreizen mogelijk) VO>* /fVS'^31 Genoemde prijzen zijn per persoon, exci reservedngskosten, entreegelden en /'m brandstoftoeslag a €1,- p.p.p.d. Fouten voorbehouden. De aanbiedingen zijn *<1^* scr rftSïffl geldig vanaf de verschijningsdatum t/m 10 okt. of zo lang de voorraad strekt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 5