Gedrieën naast elkaar fietsen beboet Industrie Gent schrapt 1000 banen 'Havenschap belast Terneuzen te zwaar' Uitleg psychische aandoeningen Dansen met je vriendinnetje Wpzc Woensdag 8 oktober 2008 25 Politiebikers op pad langs scholierenroutes rondom Goes. door Harmen van der Werf kloetinge - Twee politiebikers schieten dinsdagochtend om half acht bij Kloetinge het tunneltje on der de Patijnweg in, richting Kapel- Ie. Twee collega's rijden rechtdoor langs de Kloetingse molen. Om de hoek is het direct raak. Een groep Yersekse scholieren fietst met z'n drieën naast elkaar. Wie het verst op de weg rijdt, moet stoppen en krijgt een bekeuring. Tot zestien jaar dertig euro, vanaf zestien jaar zestig euro. „Ik heb zo vaak boetes gehad", zegt één van de Yersekenaren (16) stoer. „Ik werk in de uien in Krui- ningen." Hij heeft kennelijk geld genoeg. Zijn vriendje die de bekeu ring van politiebiker Peter Davidse in ontvangst mag nemen, kijkt minder vrolijk. Hij krijgt straks de rekening thuis gestuurd en wie weet hoe zijn ouders dan zullen reageren. „Kom op, jongens, we moeten gaan", roept er één gehaast, als de boetes 'binnen zijn', „we moeten nog naar Bakker Boer." De Yerseke naren zijn net opgestapt of een vol gende groep 'jonge overtreders' komt in het vizier. Ze zijn zich van 'Ik vind het stom. Waarom zou je niet met z'n drieën naast elkaar mogen fietsen?' geen kwaad bewust en blijven met z'n drieën naast elkaar rijden. De agenten hoeven hen slechts op te wachten. Opnieuw worden scholie ren die het verst op de weg reden, op de bon geslingerd. Ze zijn jon ger; leerlingen uit Kapelle van het Calvijn College, en staan er beteu terd bij. „Wel slim om te controle ren", brengt Niels (12) enig begrip op voor de actie. Hij was erbij, een tijdje geleden, toen er bij de Petra- kerk in Kapelle klappen vielen tus sen scholieren. „Gelukkig sprong daar iemand tussen." Even buiten Kloetinge moet een scholierengroepje uit Wemeldinge eraan geloven. Jeanet (14) heeft dit niet eerder meegemaakt. Ze is er kwaad om. „Ik vind het stom. Waarom zou je niet met z'n drieën naast elkaar mogen fietsen? Moet er dan ééntje alleen rijden. Zo is het gezelligej." Biker Davidse voelt wel enigszins mee met de scholieren. Maar, van de andere kant: „Hoe sommige groepen scholieren fietsen, is ge woon niet veilig en hun gedrag roept irritatie op bij andere wegge bruikers. Scholieren bekeuren is niet leuk, maar geregeld controle ren helpt wel. Moet je in Vlissin- gen komen, daar rijden veel meer scholieren en andere fietsers zon der verlichting." Inbrekers vernielen bedrijf Sluis sluis - Inbrekers hebben gisteren voor duizenden euro's schade aan gericht in een bedrijf aan de Nieuwstraat in Sluis. De inbraak moet gisteren zijn ge pleegd tussen 3.00 uur en 15.00 uur. De inbrekers hielden dermate huis dat het bedrijf is veranderd in een ruïne. Bovendien maakte ze enke le duizenden euro's buit. zierikzee - Psycholoog Sarah De- bruyne van instelling voor geeste lijk welzijn Indigo vertelt donder dag over persoonlijkheidsstoornis sen. Zij doet dat in FiZi-Filmthea- ter in Zierikzee, na afloop van de film Body/Antibody die om 20.00 uur wordt vertoond. De film gaat over een man met obsessieve-com- pulsieve persoonlijkheidsstoornis. Voor informatie: www.fizi.nl. Lezing over Da Vinei en De Da Vinci Code middelburg - Michelle de Gouiava houdt op 14 oktober een lezing over Leonardo da Vinei naar aanlei ding van het boek De Da Vinei Co- GOES - Dans beweegt je! Dat is het motto van de jaarlijkse Nederlandse Dansweek. Bij Balletschool Dancepoint in Goes wordt dat gevierd met de 'vriendinnetjes-dansweek'. Kinderen die dansen bij Dancepoint, mogen een vriendje of vriendinnetje meenemen om een les mee te doen. Joseline van zeven heeft haar klas genootje Chloë (ook zeven) meegenomen naar brede school De Symfonie. „Ik vond het erg leuk, nu wil ik ook op dansles. Ik heb al in een musical gespeeld waarin ik moest dansen, dus ik kan het al een beetje," vertelt Chloë. Ouders en belang stellenden zijn ook welkom. Die kunnen dan zien hoe het er aan toe gaat tijdens een les. De activiteiten duren nog tot en met zaterdag. De danslessen worden in Goes en Hansweert ge geven. Meer informatie op www.balletschooldan- cepoint.nl foto Willem Mieras de van Dan Brown. Zitten er ver borgen boodschappen in Da Vin ci's werk, is een vraag die in de le zing besproken wordt. De lezing begint om 20.00 uur in de Zeeuw se Bibliotheek in Middelburg. Vooral traditionele textielindustrie krijgt grote klappen. door Wout Bareman gent - De industrie in de Gentse Kanaalzone krijgt rake klappen. In één maand tijd gingen 1000 banen verloren. Vooral de textielindus trie, ooit dé trots van Gent, ver keert in grote moeilijkheden. Daar verdwijnen de komende weken ruim 500 banen. Bovendien schaft Volvo Trucks in Oostakker de nachtploegen af Gevolg: nogeens 400 man op straat. Niet alleen in Gent kampt de tex tielindustrie met problemen. In heel Vlaanderen staan bij verschil lende bedrijven 1600 banen op de tocht en volgens de textielfederatie Fedustria kan dat aantal tegen het einde van dit jaar oplopen tot meer dan 2000. In de textielsector gaan op korte termijn de deuren dicht van de vinylafdeling van Domo in Zwijnaarde bij Gent. Dat kost 150 mensen hun baan. Een nog veel ingrijpendere maatregel is de sluiting van Unio Cottonière (Uco), een textielfabriek die met Gent vergroeid was. Het bedrijf werd in 1919 gesticht en bood in de hoogtijdagen werk aan niet minder dan 10.000 mensen. De 380 mensen, die er nu nog werk ten, staan op straat. Bij Volvo Trucks verliezen 400 mensen hun werk nu is besloten de nachtploeg te schrappen. Dat gebeurt anderhalfjaar na de invoe- In de Gentse Kanaalzone verlie zen ruim 500 textielarbeiders hun baan. Maar ook bij Volvo Trucks verliezen 400 mensen van de nachtploegen hun baan. ring. Het gaat voornamelijk om mensen met een tijdelijk contract. Wie een vast contract heeft, wordt overgeplaatst naar de dagploegen. Toen de nachtploeg in april 2007 werd ingevoerd, was dat vooral om de piek in de truckverkoop het hoofd te kunnen bieden. Nu het slecht gaat met de economie kel dert de vraag. Volvo Trucks biedt nu nog werk aan 2600 mensen. Be ter nieuws is er voor Volvo Cars. De vestiging in Gent heeft de toe zegging van de hoofddirectie bin nen dat daar vanaf 2010 de produc tie van twee nieuwe modellen zal worden gestart: de opvolger van S60 en de V50. Ook Volvo Cars maakt momenteel slechte tijden door. Liepen in 2006 nog 260.000 auto's van de band, dit jaar zijn het er maar 185.000. En de vooruit zichten voor volgend jaar zijn ook al niet best Gemeente betaalt meeste geld havenschap aan tunnel Sluiskil. terneuzen - Het Terneuzense raadslid Pim Broekhuysen (eigen lijst) vreest voor de positie van Ter neuzen in het verzelfstandigde ha venschap Zeeland Seaports. De verzelfstandiging moet volgend jaar gestalte krijgen. Het schap gaat dan verder als NV of BV met de huidige participanten als aan deelhouder. De angst van Broek huysen dat Terneuzen daarin een minder dominante rol zal spelen, is ingegeven door een besluit van het havenschapsbestuur. Van de 10,5 miljoen, die wordt uitgetrok ken voor de aanleg van de kanaal tunnel bij Sluiskil, trekt het 9,7 mil joen euro uit de kas van business unit Terneuzen. Maar 750.000 eu ro wordt door de unit Vlissin- gen-Borsele bijgepast. Broekhuysen: „Als de aandelenver- houding straks mede wordt geba seerd op het eigen vermogen van beide businessunits, dan is de ont trekking uit het eigen vermogen van 9,7 miljoen uiterst nadelig. De unit wordt uitgehold ten faveure van Vlissingen-Borsele." Hij hekelt de uitlating van voorzitter Toine Poppelaars dat 'Terneuzen het meeste profijt heeft van de tun nel'. Broekhuysen: „Alle verkeer gaat aan Terneuzen voorbij. De ha ven van Vlissingen heeft dankzij de kanaaltunnel een betere ontslui ting met het achterland."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 57