Nieuw-Middelburg baalt van hardrijders steeds belangrijker' n Herstel Westkappels oorlogsmonument Frans den Hollander terug in Goes ïi V '"B jj* W PZC Woensdag 8 oktober 2008 23 Wijbewoners klagen over snelheidsgedrag in 30-kilometerzone. door Theo Giele MIDDELBURG - Bewoners van de wijk Nieuw-Middelburg eisen maatregelen tegen hardrijdende au to's en scooters op de Sportlaan en de Nassaulaan. Tijdens de wijkta- fel kwamen zij met tal van voor beelden. „Als je zelf keurig dertig rijdt, wordt je zelfs bij de vlucht heuvel voorbij gescheurd", zei een bewoner. Het ging de aanwezigen trouwens niet alleen om personenauto's. Ook vrachtwagenchauffeurs rijden veel harder dan de toegestane maximumsnelheid van dertig kilo meter per uur. Iemand had zelfs een bestuurder van een vuilniswa gen van de gemeente betrapt op een snelheidsovertreding. De ronde cirkels op de kruispun ten, die aangeven dat verkeer van rechts uit de wijk voorrang heeft, halen volgens de bewoners ook niets uit. Niemand haalt er zijn voet voor van het gaspedaal, is hun ervaring. Een onderzoek van Veilig Verkeer Nederland wees volgens de wijkbe- heergroep uit dat van de 450 voer tuigen er maar 50 waren die niet harder reden dan vijftig. Een van de bewoners riep om meer contro le. De aanwezige politie zei dat men inderdaad van plan is snel heidscontroles uit te voeren op de uitvalswegen rond Nieuw-Middel burg. Tijdens de wijktafel gaf Rijkswater staat een presentatie van de werk zaamheden voor de aanleg van de N57. Een aantal mensen maakte zich bezorgd over toenemende Bewoners van Nieuw-Middelburg eisen van het gemeentebestuur maatregelen tegen mensen die te hard rijden op de Nassau- en Sportlaan. drukte op de Nassaulaan als die nieuwe verbinding tussen de A58 en de Veerse Dam er ligt. De ver wachting is dat er na 2010 zo'n 13.000 voertuigen over de N57 rij den. Wethouder Albert de Vries (Pv dA) kon de aanwezigen wat dat be treft gerust stellen. Niet de 'afslag' Nassaulaan, maar de aansluiting bij de Oostperkweg en De Punt zal als hoofdontsluiting het ver keer naar het centrum van de stad leiden. Via de Nassaulaan zal hoofdzakelijk bestemmingsverkeer rijden. Overigens komt bij de President Rooseveltlaan de derde afslag van de N57 naar de stad ten. noorden van het kanaal. Tussen de A58 en de President Rooseveltlaan krijgt de N57 met tweemaal twee rijstro ken het karakter van een snelweg met een maximumsnelheid van 100 kilometer per uur. Daarna gaat de N57 verder als een tweebaans- weg richting Gapinge. Kinderkledingbeurs in Oostkapelle OOSTKAPELLE - Peuterspeelzaal 't Speeltreintje houdt morgen, 9 ok tober, een kinderkledingbeurs in het Protestants Kerkcentrum aan de loh. de Pourckstraat in Oostka pelle. Naast kinderkleding zijn er ook positiekleding, speelgoed en 'bed-, box- en buggyspullen' te koop. Wie zelf spullen wil verko pen, kan contact opnemen met Marty de Korte, tel. 566104. De beurs is van 13.30 tot 15.15. uur. Lezing over duizend jaar vestingbouw MIDDELBURG - Duizend jaar vesting bouw in Zeeland. Dat is de titel van een lezing die Hans Sakkers van de stichting Bunkerbehoud morgenverzorgt voor de stichting Griffioen De Wijk. Sakkers gaat in op het onstaan en de ontwikkeling van vestingwer ken in de provincie. De lezing be gint om 19.30 uur in het wijkcen trum aan de Griffioenstraat 38. Kerkdienst voor gehandicapten ARNEMUIDEN - In de Gereformeer de Kerk in Arnemuiden wordt zon dag 12 oktober een kerkdienst ge houden voor en met mensen met een verstandelijke handicap of een functiebeperking. De dienst in de kerk aan de Kerk- laan begint om 14.30 uur. Voorganger is ds. C. Bijman en het gospelkoor Glorify verleent zijn medewerking aan deze speciale dienst. Open repetitieavond Byzantijns koor WEST-SOUBURG - Het Zeeuws By- zantijns koor Srétenje houdt mor genavond een open repetitieavond in de Adventkerk aan de Kerklaan in West-Souburg vanaf 19.30 uur. Het repertoire bestaat uit Russi sche, Oekraïnse en Georgische kerk- en volksmuziek. Het koor telt nu 55 leden, maar kan in alle partijen nog nieuwe zangers en zangeressen gebruiken. krijgen. De groepen houden we zo klein mogelijk, zodat ze extra in tensief begeleid kunnen worden." Twee maal per jaar komt er voor een paar maanden een vrijwilliger van de EFKF, om de lessen een extra impuls te geven. Er is ook 'We houden via webcams online videoconferenties met Nederlandse scholen' contact met Nederlandse scholen. „Eens in de zes weken houden we online video-conferenties via web cams. Zo kunnen Nederlandse en Surinaamse scholieren in contact komen." Op die manier probeert de organisatie om de geleerde vaar digheden op een leuke manier toe te passen. Suriname kent een mengelmoes van bevolkingsgroepen die ieder een eigen taal hebben. De officiële .taal in Suriname is Nederlands, maar het Engels speelt een steeds belangrijkere rol. De EFKF noemt bijvoorbeeld de groeiende groep Amerikaanse toeristen die het land bezoekt, waarvoor de taal nu een barrière vormt. Daan heeft er in ieder geval heel veel zin in. „Het zal een mooie er varing zijn om de andere kant van de wereld te verkennen en iets te betekenen voor de mensen daar." Hij benadrukt dat er nog wel wordt gezocht naar sponsors. Daan zal tot volgend jaar zomer ac tief zijn in Suriname. IEDERE DONDERDAG IS HET BIJ INDOOR KARTING MIDDELBURG 'SPECIAL GO -KART DAY' KARTEN EN ETEN: KEUZEMENU: 2x12 minuten karten spahe-ribs/saté/ 2 CONSUMPTIES halve kip T 0118-617475 ff-»* Walchers drietal steelt brievenbus 's-HEERENHOEK - De politie heeft in de nacht van maandag op dindag in 's-Heerenhoek drie mannen aangehouden op verdefiking van diefstal van een metalen brieven bus. De drie, 19 en 20 jaar oud, zijn afkomstig uit Vlissingen en Oost-Souburg. Rond middernacht reden ze op de Molendijk in 's-Heerenhoek. De diefstal werd opgemerkt tijdens een controle, waarna ze werden aangehouden. Kinderboeken- en spelletjesbeurs OOST-SOUBURG - Basisschool Het Kompas aan de Molenweg in Oost-Souburg houdt vanmiddag een kinderboeken- en spelletjes- beurs. De leerlingen van Het Kompas ver kopen hun eigen gebruikte spellen en uitgelezen boeken. De kinderboeken- en spelletjes- beurs in de basisschool duurt van 14.15 tot 16.00 uur. Gemeente kiest alsnog voor restauratie van de Schoppesteele. door Henk Postma WESTKAPELLE - Het modern oor logsmonument 'de Schoppesteele' op de dijk bij Westkapelle wordt toch in eer hersteld. B. en w. van Veere besloten dinsdag het beeld te laten restaureren. Het karwei wordt uitgevoerd door de nabestaanden van kunstenaar Rudi van de Wint, die het monu ment in 1990 vervaardigde in op dracht van de Stichting Monumen ten Walcheren 40-45. De opknapbeurt kost 42.500 euro. De gemeente haalt dat geld uit het budget voor beeldende kust. Van provincie en waterschap wordt een 'bescheiden' tegemoetkoming verwacht. De Schoppesteele staat nu al tien jaar zwaar gehavend op de dijk te genover de Westkapelsche Kreek. In 1990 werd het beeld door toe doen van onbekenden twee keer in de as gelegd. Het bitumen om hulsel brandde als een fakkel. Sindsdien staat alleen het stalen karkas nog overeind. Om de Schoppesteele minder kwetsbaar te maken, voor vandalis me, krijgt het beeld niet weer een brandbaar omhulsel, maar een huid van metaal. De nabestaanden van kunstenaar De Wint drongen daar op aan. Het gebruik van me taal is in lijn met het latere werk van de in 2006 overleden kunste naar. Hij maakte internationaal naam met metalen sculpturen die samen met het omringend land schap kunnen worden gezien als 'driedimensionale schilderijen'. Ko ningin Beatrix is een groot bewon deraar van zijn werk. In Westkapelle is het enthousias me wat minder. De dorpsraad is niet tegen restauratie, maar weiger de de. bevolking er voor warm te maken. Het Polderhuis moet er nu voor gaan zorgen dat het beeld meer in het dorp gaat leven. De Schoppesteele staat al tien jaar als karkas op de dijk. GOES - Dochter Gwendolyn Vol- ker-Den Hollander schenkt Histo risch Museum de Bevelanden in Goes een portret van haar vader, Frans den Hollander (1893-1982). Het portret werd in 1945 gemaakt door de vermaarde schilder Sierk Schroder. „Ik ben zo blij dat dit schilderij hier komt. Dat is hele maal in de geest van mijn vader," zegt Volker-Den Hollander. Frans Den Hollander was Goesenaar in hart en nieren; hij werd geboren in Goes en ligt er ook begraven. Museumdirecteur Hans Oomen is blij met de aanwinst die een plek je krijgt in de Galerij der Grote Be velanders van het museum. Daan Schilperoort (22) zet een schoolproject op in Suriname om kinderen Engels te leren. Vleesveebedrijf Vers rundvlees, rechtstreeks van onze boerderij in Baarland naar uw diepvries, j Wij garanderen een diervriendelijke productie. Betrouwbaar vlees zonder toevoegingen en op ambachtelijke wijze geslacht. Thuisbezorgd (Walcheren, Noord- en Zuid Beveland) in pakketten van 20 kilo voor.fjfgS^g per kilo. Burg. Vogelaarstraat 17 4435 AR Baarland (0113)63 96 44 Sfi 06 51 35 96 21 janenanitagoudtfrplanetn!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 55