Veiliger oversteken in Sint Laurens 'Engelse taal wordt Oversteekplaats Noodlokaal bewonersgroep Middengebied Eigenaar krot betaalt maar geen dwangsom Hinder voor verkeer Schroebrug 22 Woensdag 8 oktober 2008 pzc W PZC RolantQuist] bron gemeente Middelburg De fietsoversteekplek in de Leliëndaalseweg-Noordweg in Sint Laurens. Nog dit jaar wil de gemeente Middelburg de oversteek voor fietsers veiliger maken. foto Ruben Oreel door Wendy van den Hurk vussingen - Het is klein, maar ze zijn al lang blij dat ze weer van de straat zijn. Local Board, de bewo nersgroep van het Middengebied in Vlissingen, heeft een nieuw on derkomen gevonden in een nood- lokaal van basisschool 't Vlot. De buurtwerkers zaten tot voor kort riant in het schoolgebouw van de voormalige Ravenstein in de Bonedijkestraat. Tot augustus, want toen moesten ze eruit. „Ge lukkig wist een ondersteuner in zijn netwerk dit lokaal te vinden. Dat stond toch leeg", vertelt Web by van den Berg, één van de grond leggers van het buurtgebeuren in het Middengebied. De verwarming werd in werking gesteld, woningcorporatie l'Escaut plaatste een nieuw keukenblok en deze week worden alle spullen ver huisd. Aanstaande maandag ver richt wethouder Frans Prins om 14.00 uur de officiële opening. Het idee van Local Board komt uit Amerika. Twee jaar geleden is het ingevoerd in het Middengebied. En met succes, volgens Van den Berg. „We hebben een vaste kern van kinderen die woensdagmid dag komt spelen en op vrijdaga vond komt dansen in de huiska merdisco. Er zouden best meer ouderen mogen komen en we kun nen ook wel wat meer vrijwilligers gebruiken. Maar ook daarvoor krij gen we steeds meer aanmeldin gen." .7 j www.localboard-vlissingen.nl vlissingen - Vijfduizend euro per week moest de eigenaar van het pand op de hoek van de Singel met de Dr Gallandatstraat in Vlis singen betalen, als hij niet gauw met de verbouwing begon. Het huis staat nog altijd te verkrotten en van de dwangsom heeft de ge meente geen cent gezien. Inmid dels is het maximum van 75.000 euro bereikt en beraadt de gemeen te zich op nadere stappen. Morgen geeft wethouder Polderman daar in de commissie Ontwikkeling en Havens meer duidelijkheid over. Gemeente begint nog dit jaar met aanleg fietsoversteekplaats. door Theo Giele SINT LAURENS - Per dag passeren elfduizend auto's de" Leliëndaalse weg-Noordweg in Sint Laurens. Fietsers zijn afhankelijk van wel willende automobilisten die hun de kans geven over te steken. Of ze moeten met de fiets aan de hand de (steile) trap af en via de voetgangerstunnel aan de overzij de zien te komen. Nog dit jaar wil de gemeente Mid delburg de oversteek voor fietsers veiliger maken. Fietsers die van Sint Laurens naar Middelburg rijden moeten de weg middelburg - In verband met de aanleg van de nieuwe fiets- en voetpaden naar de Schroebrug ont staat er volgens de gemeente Mid delburg vanaf deze week hinder voor vooral de fietsers en voetgan gers die van zuid naar het cen trum of omgekeerd willen. Die hinder is er zowel overdag als 's nachts. De bestaande fiets- en voetpaden worden namelijk opge broken en opnieuw geasfalteerd. Volgens de gemeente worden er wel oversteken. Eén route naar de stad gaat via de Noordweg rich ting Brigdamme. De andere route naar Middelburg voert de fietsers over de Leliëndaalseweg. Maar langs de Leliëndaalseweg ligt al leen aan de oostelijke zijde één fietspad voor fietsers in beide rich tingen. Nu is er ten noorden van het voet gangerstunneltje met een bordje aangegeven waar fietsers dienen over te steken. De nieuwe over steekplaats komt aan de Middel burgse kant van het tunneltje, in het verlengde van de (Brigdamse) Noordweg. Met de uitvoering van het werk loopt de gemeente Middelburg vooruit op de komst van de nieu we N57. Deze weg wordt in 2010 omleidingen ingesteld en tijdelijke maatregelen getroffen om de over last voor de verkeersdeelnemers zo veel als mogelijk te beperken, De gemeente verwacht dat medio november de werkzaamheden zijn afgerond. Dan kan ook de nieuwe voetgangersbrug over het Kanaal door Walcheren in gebruik wor den genomen. Tevens kunnen dan de fietsers aan beide zijden van de brug naar allebei de kanten van het kanaal oversteken. geopend en moet Sint Laurens van het doorgaande verkeer verlos sen. Als de nieuwe N57 eenmaal zal zijn aangelegd, wordt de gemeente wegbeheerder van de doorgaande verbinding door Sint Laurens die nu nog deel uitmaakt de 'oude' N57. 'Het is gewoon een loeidruk punt, waar veel fietsers de weg oversteken' De provincie betaalt het leeuwen deel van de kosten van de aanleg van de fietsoversteekplaats. Com missaris van de koningin Karla Peijs heeft geld opzij gezet om on- Middelburgse student vertrekt naar Suriname om Engelse les te geven. door Thomas Minnaard middelburg - Daan Schilperoort (22) vertrekt komende zondag naar Suriname. Niet voor een lan ge vakantie, maar om een school project op te zetten om kinderen Engels te leren. Daan studeert politicologie en rechten aan de Roosevelt Aca demy. Hij raakte door zijn interna tionale studie geïnteresseerd in de Engelse taal. „Taal is ontzettend be langrijk in de communicatie en kan een brug slaan tussen verschil lende culturen", zegt hij. Daan wil de actief bijdragen aan de verbete- veilige situatie in het verkeer op te verbeteren. Middelburg krijgt voor dit project 75.000 euro uit de pro vinciale pot. Wethouder Frank Streng (WD, verkeer en wegen) is 'ongelooflijk blij dat het verzoek van de ge meente Middelburg door de com missaris van de koningin gehono reerd is.' Hij wil de uitvoering van het project niet uitstellen totdat de weg definitief in handen van de gemeente is. Streng: „Statistisch gezien valt het aantal ongelukken er nog mee. Maar het is gewoon een loeidruk punt. Vooral in de zomer steken er ontzettend veel fietsers over. We willen daarom niet wachten op de opening van de nieuwe N57-" ring van het Engels onderwijs en kwam bij de English for Kids Foundation terecht. De EFKF zet zich in voor Engels onderwijs over de hele wereld. In zes landen (Ni caragua, Zuid-Afrika, India, Roe menië, Kosovo en Ghana) was de EEKF al partner van andere stich tingen in schoolprojecten. Afgelo pen jaar werd de organisatie bena derd door een Surinaams onder wijsinstituut. Het eerste solopro ject voor de EFKF was geboren. Als vrijwilliger voor de EFKF zal Daan in de hoofdstad Paramaribo de basis leggen voor een langduri ge samenwerking met lokale scho len. „We gaan op zoek naar drie groepen in het basisonderwijs en onder- en bovenbouw, die zo'n drie uur in de week Engelse les jlmIjgi r> - Speelgoed Visser TQ pj .1 S' Langekerkstraat 2-6 4 4 Nv~-"/ J4 "1L j Goes nUM.ivie.fL een. in. speelgoed. tei. (0n3) 21 65 57 bezoek onze website: www.vissertoys.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 54