H CONTACTA 2008 Asocialen worden aangepakt Weer een winkelier minder 1019 WALCHEREN yiFVA' DE HEEL NEDERLAND WINT O WEKEN Mexico v a. 1162 Eerlijkheid Loting Uefa Cup brengt Feyenoord weer in Nancy 33 Woensdag 8 oktober 2008 Tip? redwalch@pzc.nl Politiebikers op pad langs scholierenroutes rondom Goes 25 OktobW 2ÖÖ8 nodigt u graag uit CONTACTA dé ontmoetingsplaats voor standhouders en bezoekers van zakelijk Zuidwest-Nederland In de Zeelandhallen Postbus 309 - 4460 AS GOES T0113 -221020 F 0113 - 22 1536 info@zeelandhallen.nl www.contacta.nlwww.zeelandhallen.nl Na Altena verlaat nu ook Blankenburgh de Vlissingse Scheldestraat. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Zelfs zijn Vlissingse klanten kwamen al liever naar de winkel in Middelburg. Toen werd zijn zaak in de Vlissingse Schelde straat nog in brand gestoken ook. De maat is vol voor Peter Blanken burgh: zijn beddenspeciaalzaak in Vlissingen gaat dicht. De Scheldestraat is niet meer wat die was, zegt Blankenburgh. „Er is veel criminaliteit, klanten voelen zich hier niet veilig. Het vertrek van meubelzaak Altena zette me aan het denken en de brand die de winkel in het voorjaar verwoestte, gaf voor mij de doorslag." Alle aandacht gaat nu naar de vesti ging aan de Langeviele in Middel burg. „Dat is sneu voor Vlissingse klanten die nog wél trouw naar de Scheldestraat kwamen en moeilijk ter been zijn, maar die kunnen we ophalen en thuisbrengen." De ondernemer laat achthonderd vierkante meter achter. Een beleg gingsmaatschappij heeft al aange geven de ruimte te willen kopen. Oad-sponsoring 143 Héél Nederland profiteert: Ga voor meer informatie en/of octievoorwoorden naar uw reisadviseur of kijk op www.oad.nl REIZEN Fijne vakantie. Oad Reizen. mÊÈÊÊÊ. j Tip? redactie@pzc.nl Bij de kassa's in een grote super markt in Goes is het razend druk. Caissières proberen de rij klanten zo snel mogelijk weg te werken. Dan kan er wel eens iets fout gaan. Een klant krijgt bij het afrekenen een briefje van twintig euro in zijn handen ge drukt. Hij aarzelt, zegt toch maar dat hij het te veel is, dat hij slechts recht heeft op vijf euro wisselgeld. De caissière reageert blij. 'Eerlijkheid duurt het langst', motiveert de klant zijn gebaar. 'Nou ja', reageert een joli ge jongere klant achter hem, 'het duurt wel wat langer voordatje een briefje van twintig euro hebt uitgegeven dan ééntje van vijf. Twee paar ogen kijken hem weg. Middelburg zet mensen huis uit die hun leven niet willen beteren. door Theo Giele MIDDELBURG - Mensen die ernstige overlast veroorzaken in hun buurt lopen de kans uit hun huis gezet te worden. De gemeente Middel burg pakt samen met verhuurder WoonGoed, de politie en de GGD asociale elementen stevig aan. Enkele mensen is inmiddels de wacht aangezegd in verschillende delen van de gemeente. Het gaat dan om echt zware gevallen waar bij sprake is van bijvoorbeeld inti midatie van andere buurtbewo- „We kiezen nadrukkelijk partij voor de slachtoffers", verklaarde wethouder Albert de Vries (PvdA) gisteravond na afloop van de wijk- tafel Nieuw-Middelburg, waar overlast door asocialen door een aantal buurtbewoners ter sprake was gebracht. Volgens De Vries gaat het over heel de gemeente Middelburg gere kend nog om een beperkt aantal mensen met wie een hard gesprek over hun gedrag of dat van hun kinderen is gevoerd. Minder dan tien, aldus wethouder De Vries, die als wijkwethouder de wijktafel bijwoonde. Wijkmanager Karei van de Beek is zelf al met de burgemeester bij dit soort stevige gesprekken aanwezig geweest, vertelde hij tijdens de wijktafel. Om duidelijk te maken dat er serieus werk van wordt ge maakt, schetste Van de Beek hoe wordt opgetreden bij ernstige en langdurige overlast. „Ook hier in de wijk zijn mensen op hun ge drag aangesproken. Er wordt dan een duidelijk grens getrokken. De ze mensen krijgen te horen dat er echt iets moet gebeuren. Ze kun nen hulp krijgen, maar als ze die kans niet aangrijpen, wordt ze dui delijk gemaakt dat er maatregelen 1^ Wie in Middelburg veel overlast veroorzaakt in zijn buurt krijgt te maken met een harde aanpak door gemeente, verhuurder en politie. getroffen worden. We trekken heel nadrukkelijk een streep. Tot hier en niet verder." Overigens gaat het hier om uiter ste maatregelen. De gemeente pro beert overlast ook zoveel mogelijk te voorkomen via programma als 'Communities that Care'. Dat is er op gericht om asociaal gedrag van jongeren te voorkomen of terug te dringen. Deze week besloot de ge meenteraad met dit programma in Nieuw-Middelburg en Middel burg-Zuid te beginnen. Op andere plaatsen binnen de ge meente draaien al andere soortge lijke projecten. Die zijn echter be doeld om met name jeugdigen op het goede spoor te houden of te brengen. VLISSINGEN - Negentig jaar bestaat de Vlissingse afdeling Nederlandse Vereniging van Huisvrou wen. Al doet de bijnaam Vrouwennetwerk het clubje meer recht. Want praten over poetsen en punniken doen de dames niet, nee, je kijkt wat je voor elkaar kunt betekenen. Honderdacht leden telt de vereniging. Twee keer per maand komen ze samen in buurtcentrum het Majoraat, in Paau- wenburg en gisteren vierden ze hun jubileum in het Arsenaaltheater. Eerst met koffie en gebak, en later nog met een hoedenwedstrijd. Dat lever de knettergekke creaties op. Veel veren, veel bloemen, veel sjaaltjes, veel wijnkurken en na tuurlijk: eentje beplakt met theezakjes. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 53