Li Jiao streeft Vriesekoop voorbij Selectie Oranje dunt verder uit Toekomst IJsselcup in gevaar Nederland ziet het wel zitten met ons. PZC Woensdag 8 oktober 2008 3 5 KATWIJK - Robin van Persie en John Heitinga hebben zich giste ren met blessures in het trainings kamp van het Nederlands elftal ge meld. Beide spelers zijn waar schijnlijk niet fit voor de thuiswed strijd van zaterdag in de WK-kwali- ficatie tegen IJsland. Van Persie heeft last van een ham stringblessure, Heitinga is nog steeds niet hersteld van een knie blessure. Beide spelers ontbraken tijdens de eerste training van Oran je in de aanloop naar het duel met IJsland. Nigel de Jong verscheen ondanks een elleboogblessure wel op het trainingsveld van Quick Boys. Henk Timmer, de tweede doel man van Oranje, hoopt dat hij morgen weer kan trainen. Wesley Sneijder is pas net hersteld van een knieblessure en ontbreekt za terdag zeker tegen IJsland. Maarten Stekelenburg, Arjen Rob ben en Jan Vennegoor of Hesse- link, Khalid Boulahrouz en Wil fred Boumaontbreken tegen zowel IJsland als Noorwegen. Bonds coach Bert van Marwijk beslist de komende dagen of hij zijn selectie met spelers uitbreidt. DEVENTER - De IJsselcup lijkt voor de tweede keer een zachte dood gestorven. De 42e editie is afgebla zen wegens gebrek aan belangstel ling bij langebaan- en marathon schaatsers voor de ploegenachter- volging. Ook volgend jaar lijken er weinig schaatsers op dat onderdeel te zitten wachten. De wedstrijd gaat wederom ten onder aan com merciële belangen. De organiserende Deventer IJsclub bedacht drie jaar geleden een prachtige doorstart van de traditio nele seizoensopening. Na een aar zelend begin stond er vorig jaar een mooie wedstrijd. Onder een schitterende najaarszon wonnen de wereldkampioenen achtervol ging Wennemars, Kramer, Verhei- jen en Olde Heuvel in De Scheg. Duizenden liefhebbers genoten, sponsors stroomden toe en de or ganisatie leek Deventer als schaats- stad weer op de kalender te heb ben. Niets blijkt minder waar. „Terwijl we meenden het zo goed mogelijk voor elkaar te hebben", zegt Henk te Poele namens de DlJC-organisa- tie. „In april overleggen we met de partijen over datum en opzet. Toen hoorden we geen klachten, maar als puntje bij paaltje komt zeggen ze stuk voor stuk af" Alleen de groene trein van TVM bleek ook in oktober nog enthou siast. „Coach Gerard Kemkers heeft hart voor de IJsselcup", zegt bondscoach Wopke de Vegt. „Ik heb met de organisatie een datum op de kalender proberen te vin den. Dat lukte, maar voor veel ploegen zijn er grotere belangen. De merkenteams kun je ook niks verplichten." Li Jiao leidt het Nederlands team naar de Europese titel. In de finale wordt Hongarije met 3-0 verslagen. foto Alexey Vysotsky Nederland verslaat Hongarije en pakt goud op EK tafeltennis. door Tim Senden SINT-PETERSBURC - Met het verove ren van het goud bij het Europees kampioenschap voor landenteams heeft Li Jiao haar illustere voor gangster Bettine Vriesekoop over troffen. Oranje versloeg in de EK-fi- nale Hongarije met 3-0, waarmee de Noord-Hollandse tafeltennis ster de beker kreeg die Vriesekoop nooit wist te winnen. De Nederlandse vrouwen leverden in Sint-Petersburg een unieke pres tatie. Nooit eerder pakte een Oran- je-tafeltennisteam de Europese ti tel. In 1992 greep de vrouwen- ploeg, aangevoerd door Bettine Vriesekoop, zilver op het EK. On der leiding van een andere excep tionele speelster, Li Jiao, werd die prestatie gisteren in het Petersburg Sport en Concert Complex verbe terd. „Ik vind dit heel bijzonder", reageerde de kopvrouw. „Je weet dat je een goed team hebt, maar het is alleen de vraag wanneer dit eruit komt." Dat gebeurde dus gisteren. Neder land stond in de eindstrijd tegen over het sterke Hongarije, dat in aanloop naar de finale geen enkel punt afstond. De formatie van Li Jiao krijgt de beker die haar illustere voorgangster nooit wist te winnen bondscoach Pieke Franssen kende echter geen genade en walste met 3-0 over de opponent heen. Met deze titel op haar palmares heeft Li Jiao nu in Europa bijna al les gewonnen wat er te winnen is: ze won twee keer de Europese top 12, greep met haar Heerlense club de Champions League en won tij dens de afgelopen editie van het EK al goud bij het individuele toer nooi. Toch kwam deze landentitel zeker niet alleen op het conto van Li Jiao. De afgelopen dagen kon ze vaak rekenen op de steun van haar landgenotes. 'Zusje' Li Jie won in de kwartfinale een belangrijke par tij tegen Rusland en steeg ook in de eindstrijd boven zichzelf uit door Krisztina Toth te kloppen. De meeste verbazing wekte echter Elena Timina. De 39-jarige speel ster bewoog als een jong veulen door het centercourt en vocht voor elke bal. WINNAAR BESTE WINKELKETEN Bij de verkiezing 'Beste Winkel keten van Nederland' heeft Pearle Opticiens het goed gedaan. We zijn namelijk 1e geworden in de categorie 'Optiek'. Een bijzondere prestatie, waar we natuurlijk erg trots op zijn. Maar we zijn vooral trots op iedereen die op ons heeft gestemd. Want u heeft duidelijk laten blijken dat u het met ons wel ziet zitten. Goede opticiens dus, van Pearle. I 200S PlfgüEKSPRUS rwwssfjt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 47