in de geest van mijn vader' B PZC Woensdag 8 oktober 2008 23 Gespreksgroep over zelfmoord ROOSENDAAL - Deze winter begint de Geestelijke Gezondheids Zorg West-Noord-Brabant een gespreks groep. voor mensen die te maken hebben met de nasleep van een zelfmoord. Er zijn tien wekelijkse bijeenkom sten op dinsdag van 14.00 tot 16.00 uur, met ingang van dinsdag 9 december. Deelname is gratis. Aanmelden: preventie@ggzwnb.nl of 0164-289191. SALONIKI GRIEKS RESTAURANT PARTYCENTRUM G O E S Iedere donderdag en vrijdag Verse Visbar €l4,9Sp.p. Beestenmarkt 10 - Goes tel. (0113)215 715 www.saloniki.nl Eigen plek VOOr jeUgd YerSeke Komst windmolens voor rechter Gemeente Reimerswaal wil meewerken aan plaatsing van een jop. door Luc Oggel YERSEKE - De jeugd van Yerseke krijgt, als het aan burgemeester en wethouders van Reimerswaal ligt, een jongeren ontmoetingsplaats (jop). Het college wil meewerken aan een verzoek voor zo'n voorzie ning van jongerenwerker Esther van Ham. Jongeren in Yerseke hebben vorig jaar al aan Van Ham laten weten dat ze graag een plek voor zichzelf willen, mede door berichten dat ze overlast zouden veroorzaken in de jachthaven. Het lijkt er nu ein delijk van te komen. Het is de be doeling dat er aan de Bakenweg, bij het parkeerterrein in de kop van de Julianahaven, een afsluitba re zeecontainer van 2,54 bij zes mè- ter en een hoogte van 2,60 meter wordt neergezet. Ook de skate- baan is recent naar die locatie ver plaatst. De kans op overlast voor omwonenden acht de gemeente zeer klein, omdat er in de directe omgeving geen huizen staan. Tege lijkertijd is dé Bakenweg ook weer niet helemaal in de middle of now here, zodat de veiligheid van de jongeren gewaarborgd is. Voordat de jop daadwerkelijk kan worden geplaatst, moet er nog wel wat papierwerk worden gedaan. Omdat de jop niet in het bestem mingsplan past, moet nog een vrij stellingsprocedure worden doorlo pen en een bouwvergunning wor den verleend. Dat wil het college dus doen, maar de plannen moeten wettelijk nog wel zes weken ter inzage worden gelegd. In die periode kunnen be- De jeugd van Yerseke krijgt een jop aan de Julianahaven. Burge meester en wethouders willen meewerken aan een vrijstellings procedure. zwaarmakers van zich laten horen en ook moeten Gedeputeerde Sta ten nog een verklaring van geen bezwaar afgeven. De ruimtelijke onderbouwing (noodzakelijk voor de vrijstellings procedure) ligt er inmiddels en ook de welstandscommissie heeft positief gereageerd op het 'bouw plan', mits de jop in zwart wordt uitgevoerd met een witte daktrim/boeiboord. Het maakt jongerenwerker Van Dam weinig uit hoe de container eruit komt te zien, ze is blij dat de de Yersekse jeugd eindelijk zicht heeft op een eigen plek. „Het zijn allemaal erg langdurige procedures, dat vind ik vooral voor de jongeren jammer. Nu maar hopen dat er geen bezwaren komen. Daar ga ik eigenlijk wel een beetje vanuit, het is een rusti ge plek." Als alles meezit, kan de jop er vol gens Van Ham in januari of februa ri staan. ANNA JACOBAPOLDER - Het duurt nog zeker anderhalf jaar voor de vijf windmolens aan de Del Cam- poweg in Anna Jacobapolder er staan. Eén omwonende is een juri dische strijd begonnen. Binnenkort behandelt de rechter in Middelburg de bezwaren, daar na kan de omwonende nog naar de Raad van State. Toch ziet pro jectontwikkelaar KP P uit Lely stad het zonnig in. „Dat de wind molens er komen, staat vast", zegt Harry Wassenaar „De vraag is al leen wanneer. We hebben een ster ke zaak. We hebben de gebruikelij ke procedures gevolgd en vooraf uitgebreid onderzocht of deze loca tie binnen de regeltjes past. Uit al lerlei onderzoeken blijkt dat het een prima plek is. Anders waren we er niet aan begonnen." De windmolens, vlakbij het buurt schap Sluis, krijgen een hoogte van 125 meter en vervangen de vier turbines die er nu al staan. De initiatiefnemer verwacht over an derhalfjaar te kunnen beginnen. t; v' V* jk <S®®dl Vleesveebedrijf Vers rundvlees, rechtstreeks van onze boerderij in Baarland naar uw diepvries. Wij garanderen een diervriendelijke productie. BebxnwyW&r vlees /.cttlder toevoegingen en op ambachtelijke wijze geslacht. Thuishézofgd Walcheren Noord- en Zuid Beveland) in pakketten van 20 kilo'vobr^il^pér kilo. Burg. Vogelaarstraat 17 T (0113)63 96 44 4435 AR BaarlandM 06 51 35 96 21 ijanenamtagoudff'planet.nl Dochter Gwendolyn Volker-den Hollander (85) en kleindochter Quirine Volker schenken een portret van Frans den Hollander aan Historisch Museum De Bevelanden in Goes. Het schilderij is in 1945 gemaakt door de vermaarde Sierk Schroder. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 43