Polen zitten illegaal in pand Goes CONTACTA 2008 BEVELANDEN-THOLEN Drietal steelt brievenbus Eerlijkheid DE HEEL NEDERLAND WINT WEKEN Mexico v a. 1162 Loting Uefa Cup brengt Feyenoord weer in Nancy 33 Woensdag 8 oktober 2008 Jr^iv 21 'Knip- en scheerbeurt' voor oude grenslindes Zak van Zuid-Beveland 25 Tip? redgoes@pzc.nl Uitzendbureau moet voormalige sportschool Stoofstraat ontruimen. door Frank Balkenende GOES - Poolse werknemers zijn ten onrechte gehuisvest in een voor malige sportschool aan de Stoof straat In Goes. Dat bleek gisteren bij een controle door de gemeente. Het pand moet zondag ontruimd zijn, heeft de gemeente de huur der - Schiffelers Advies - te ver staan gegeven. Gemeentepersoneel nam gisteren poolshoogte in het pand aan de Stoofstraat, dat vroeger deed dienst deed als sportschool en la ter een kerkgemeenschap herberg de. Volgens het. bestemmingsplan mag er niet worden gewoond, maar dat gebeurde volgens een be woner uit de straat wel. Hij had de gemeente in een brief geatten deerd op het vermeende 'illegaal' gebruik van het gebouw. Volgens burgemeester Dick van der Zaag betrof het echter een controle die al langer was gepland. De seizoensarbeiders krijgen tot zondag de tijd elders onderdak te vinden. Burgemeester Van der Zaag vindt het niet humaan met een de deur op slot te gooien. Het is de tweede keer dat de gemeente een appeltje te schillen heeft met uitzendbureau Schiffelers Advies. Dat huurt op de hoek Stoofstraat en 's-Heer Hendrikskinderenstraat een pand, dat dienst doet als pen sion voor vijftig Poolse werkne mers. Er was aanvankelijk geen ontheffing voor gevraagd. In juli sommeerde het college van Uitzendbureau Schiffelers Advies gebruikt een voormalige sport school aan de Stoofstraat in Goes ten onrechte als huisves ting van Poolse werknemers. B W het pension binnen zes we ken te sluiten. Na een gesprek met het uitzendbureau kwam het colle ge daar op terug, omdat er voor de seizoensarbeiders die vooral in de glastuinbouw werken, geen alter natieve onderkomens konden wor den gevonden. Inmiddels heeft de gemeente ontheffing voor de ko mende vijfjaar verleend. Hoewel Schiffelers Advies het be lendende pand zonder ontheffing benut voor de huisvesting van Po len, heeft dat volgens burgemees ter Van der Zaag geen gevolgen, ook niet voor de ontheffing die voor het aangrenzende pand is ver leend. „Je gaat niet iemand twee keer voor iets straffen." Schiffelers Advies benut de voor malige sportschool vooral als re creatieruimte, omdat het aangren zende pand daar niet over be schikt. „Deze Poolse werknemers hebben ook ontspanning nodig, een plek waar ze televisie kunnen kijken of een spelletje kunnen doen", zegt directeur Mustafa Ku- cuktekin van Schiffelers Advies. Hij zegt het pand al te hebben ont ruimd. Volgens hem wist de ge meente van het huidige gebruik. Kucuktekin wil ook voor dit pand ontheffing aanvragen. 'S-HEERENHOEK - De politie heeft in de nacht van maandag op din- dag in 's-Heerenhoek drie man nen aangehouden op verdenking van diefstal van een metalen brie venbus.. De drie zijn 19 en 20 jaar oud en afkomstig uit Vlissingen en Oost-Souburg. Rond middernacht reden ze op de Molendijk in 's-Heerenhoek. De diefstal werd opgemerkt tijdens een controle, waarna de mannen werden aange houden. Tip? redactie@pzc.nl Bij de kassa's in een grote super markt in Goes is het razend druk. Caissières proberen de rij klanten zo snel mogelijk weg te werken. Dan kan er wel eens iets fout gaan. Een klant krijgt bij het afrekenen een briefje van twintig euro in zijn handen ge drukt. Hij aarzelt, zegt toch maar dat het te veel is, dat hij slechts recht heeft op vijf euro wisselgeld. De caissière is blij. 'Eerlijkheid duurt het langst', mo tiveert de klant zijn gebaar. 'Nou ja', reageert een jolige jon gere klant achter hem, 'het duurt wel wat langer voordatje een briefje van twintig euro hebt uit gegeven dan ééntje van vijf. Twee paar ogen kijken hem weg. mee te doen. Joseline van zeven heeft haar klas genootje Chloë (ook zeven) meegenomen naar brede school De Symfonie. „Ik vond het erg leuk, nu wil ik ook op dansles. Ik heb ai in een musical gespeeld waarin ik moest dansen, dus ik kan het al een beetje," vertelt Chloë. Ouders en belang stellenden zijn ook welkom. Die kunnen dan zien hoe het er aan toe gaat tijdens een les. De activiteiten duren nog tot en met zaterdag. De danslessen worden in Goes en Hansweert ge geven. Meer informatie op www.balletschooldan- cepojnt.nl foto Willem Mieras GOES - Dans beweegt je! Dat is het motto van de jaarlijkse Nederlandse Dansweek. Bij Balletschool Dancepoint in Goes wordt dat gevierd met de 'vriendinnetjes-dansweek'. Kinderen die dansen bij Dancepoint, mogen een vriendje of vriendinnetje meenemen om een les 18.00 - 22.00 uur nodigt u graag uit CONTACTA dé ontmoetingsplaats voor standhouders en bezoekers van zakelijk Zuidwest-Nederland in de Zeelandhallen Postbus 309 - 4460 AS GOES T 0113 - 22 10 20 F 0113-221536 j info@zeelandhallen.nl www.contacta.nlwww.zeelandhallen.nl Zeeiandhalien Oad-sponsoring 143 Héél Nederland Al A profiteert: I v I Ga voor meer informatie en/of adievoorwaarden naar uw reisadviseur of kijk op www.oad.nl Fijne vakantie. Oad Reizen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 41