Zeeuwse coffeeshophouders Zorgen in Zeeuwse Staten over Solland Lot Sixty Two hangt aan zeer dun draadje COFFliSHOP \m MINDERHOUD Moeras DE HEEL NEDERLAND WINT KWEKEN Fuerteventura va. 637 Oad-sponsoring 70 PZC Woensdag 8 oktober 2008 I 3 Het doek lijkt definitief gevallen voor coffeshop Sixty Two in Middelburg. door Emile Calon Giel de Kinkelder heeft nog een klein beetje hoop dat hij zijn coffeeshop Sixty Two in Middelburg niet definitief moet sluiten. Raadsman André Beckers heeft hem dat kleine beet je hoop gegeven omdat de eige naar, na de laatste sluiting, tal van maatregelen nam om te voorko men dat hij de gedoogregels nog eens zou overtreden door te verko pen aan minderjarigen. Zo stelde hij bijvoorbeeld extra personeel aan om alle identificatie bewijzen te controleren. Want we kelijks proberen te jonge jongeren bij hem softdrugs te kopen. Weke lijks zette hij dan ook meerdere jongeren buiten omdat ze hun ID vervalst hadden of logen over hun leeftijd. Ondanks alle controles, verkocht hij vrijdag twee weken geleden en kele grammen aan een minderjari ge Duitse jongen die het paspoort van zijn oudere broer toonde. De ondernemer vervloekt die minder jarige Duitse jongen en zijn vriend je die, na aankoop, buiten werden aangehouden door de politie. Als strikt naar de regels wordt gekeken is De Kinkelder zijn zaak kwijt, omdat het de vierde overtreding in vijfjaar tijd is. Burgemeester Schouwenaar heeft hem ook al la ten weten dat hij Sixty Two wil sluiten, wat alleen al op de site van de PZC tot tal van reacties leid de. Ze zijn grofweg te verdelen in twee categorieën: steun voor Schouwenaar of hoon over zijn 'bekrompen beleid'. De Kinkelder baalt omdat hij het idee had dat hij op de goede weg zat. Zo was de overlast voor de buurt teruggebracht tot een mini mum. Onder andere door op ei gen houtje een stopverbod voor zijn shop af te kondigen, Ook heeft hij een rookverbod inge- Zeer korte levertijden Perfecte service en nzzorg Eén aanspreekpunt 5 jaar garan tie op keukens Zeer scherpe prijzen Keukenstudio De Looff bewijst dat topdeslgn I betaalbaar kan zijn! 199H door Ben Jansen MIDDELBURG - Het CDA en de SGP in de Staten van Zeeland zijn niet gerust over de gang van zaken bij Delta-dochter Solland Energy, de Limburgse fabrikant van zonnecel len. Ze vragen zich af of Delta niet een te rooskleurige voorstelling van zaken heeft gegeven toen het energiebedrijf een meerderheidsbe lang in de zonnecellenproducent wilde verwerven. De Statenleden Ad Dorst (SGP) en Wies Saman (CDA) hebben het da gelijks provinciebestuur een serie vragen voorgelegd over Delta en Solland. Daarin wijzen ze erop dat de provincie -de grootste aandeel houder van Delta- is voorgehou den dat het meerderheidsbelang in Solland Delta meer geld zou op leveren. Ze willen weten wat thans de verwachtingen zijn, nu verschillen van mening tussen Del ta en Solland zo hoog zijn opgelo pen, dat de directie van het Lim burgse bedrijf de laan uit is ge stuurd. CDA en SGP informeren ook naar het verschil van inzicht tussen Del ta en Solland over de meest kans rijke zonnecellentechnologie. Het CDA en de PvdA in de Twee de Kamer hebben de kwestie Sol land bij minister Maria van der Hoeven aangekaart. Die ging er niet op in. „Dat is een zaak van Delta", liet ze weten. JUWELIER Zuidstraat 66 Westdijkstraat 27 j WESTKAPELLE ARNEMUIDEN www.juwelierminderhoud.nl foto Ronald den Dekker voerd. Alleen pure joints mogen nog bij hem gerookt worden. Maar ook dat wordt ontmoedigd, om er voor te zorgen dat de shop geen hangplek wordt. De Kinkelder citeert zijn advocaat, die vertelde dat hij drie jaar gele den waarschijnlijk probleemloos het proces tegen sluiting had ge wonnen. Maar nu het beleid ge richt lijkt te zijn tegen alles waar coffeeshops voor staan, ligt dat niet meer zo simpel. Hij hoopt dan ook dat hij een rechter treft die vindt dat er sprake was van overmacht of dat een definitieve sluiting buitenproportioneel is. COMMENTAAR Tussen een totaalverbod op de verkoop van softdrugs en legalisering van het hele softdrugscircuit zit een moeras. Gemeenten en coffeeshophouders lopen er steeds opnieuw in vast. Zeker nu het gedoogbeleid zijn vriendelijke gezicht kwijt is. Het lokaal bestuur controleert en past regels stikt toe. Het Openbaar Ministerie houdt de leverantie aan coffeeshops goed in de gaten. Daarom staat Terneuzen nu droog en moet de laatste coffeeshop in Middelburg waarschijnlijk ook sluiten. Je zou zeggen: dat kan geen kwaad. Zo komt er eindelijk eens een eind aan dat vreemde gedogen, een bestuurlijk en juridisch gedrocht. Wie wil blowen kan toch zelf wel een paar plantjes laten groeien. De praktijk is echter ingewikkelder. Burgemeester Jan Lonink van Terneuzen ziet zich gedwongen om aan te dringen op een snelle hervatting van de gedoogde verkoop. Hij is terecht beducht voor straathandel, die veel overlast veroorzaakt en waarbij de grens met de criminaliteit nog verder vervaagt dan in de wietwinkels. Dus is de burgemeester blij als er zo snel mogelijk weer drugs over de toonbank gaan. Dat kan toch niet de bedoeling zijn: een bestuurder die verlangt naar Dit is een nieuw signaal dat Nederland toch eens moet kiezen tussen de volledige legalisering van softdrugs en de verbanning van dit goedje naar het privédomein, dus de teelt en het gebruik achter de voordeur. Héél Nederland PPT profiteert: DD/ Ga voor meer informatie en/of actievoorwaarden naar uw reisadviseur of kijk op www.oad.nl reizen! - Fijne vakantie. Oad Reizen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 3