coach op Magere competitiestart van badmintonteams z m PZC Woensdag 8 oktober 2008 3 7 Roeier uit IJzendijke wil niet meer verder met Suzanne Chayes. door Karei Pleunis IJZENDIJKE - Niet geheel toevallig zocht hij tijdens de Olympische Spelen de rust van Zuid-Frankrijk op. Donder, bliksem en heel veel water deden Roeland Lievens ech ter besluiten toch maar terug te ke ren naar Nederland, naar het ouderlijk huis in IJzendijke. Waar hij zich liet verleiden om toch maar even naar de prestaties van 'zijn' boot, de lichte vier. te kijken. Enkele maanden later, nu het ver stand het wellicht weer wint van pure emotie, zegt Roeland Lievens dat het kijken naar die beelden 'zuur, zeg maar heel zuur' was. „Vooral omdat je weet dat je ten onrechte bent uitgeselecteerd. Dat spookt in je hoofd, nog steeds trou wens. Misschien hebben we daar wel een medaille laten liggen." Terugblikkend op wat nu al beti teld kan worden als het meest bi zarre jaar uit zijn loopbaan, kan Roeland Lievens daarom best nog even emotioneel worden. „Ik kan me neerleggen bij een be slissing, genomen op basis van ar gumenten. Zou ik de minste zijn geweest, dan had de bondscoach (Susanne Chayes, red) me terecht uit de boot verwijderd. „Maar wat in de aanloop naar Pe king gebeurde, was zo verschrikke lijk fout. Dat weet iedereen, dat weten ze bij de roeibond, de top sportcoördinator, de jongens die in de boot zaten en vooral ook bondscoach zelf Ze heeft cruciale fouten gemaakt waarvan ik de du pe ben geworden. Mijn vertrou wen in haar is weg. Tenzij ze als nog met die afdoende verklaring komt." Daar hoeft Lievens niet op te rekenen. Chayes is van mening dat ze die al gaf toen ze Lievens in juni duidelijk maakte dat hij niet in de lichte vier zou zitten. D? ar- Roeland Lievens gaat door met roeien. Hij wil echter niet verder met bondscoach Chayes, die de inwoner van IJzendijke uit de lich te vier voor Peking hield. gumentatie van Chayes bestond destijds overigens uit niet veel meer dan 'je kunt onvoldoende met druk omgaan.' „Het ligt anders", zegt hij. „De bondscoach heeft altijd geroepen dat ze Peking zag als 'de wraak voor Athene.' Ze cirkelde ook steeds in dat kringetje van roeiers dat het in Athene niet kon maken en daarom in Peking op zoek moest naar revanche en eerherstel. Een belachelijke gedachte. Olympi sche Spelen zijn elke vier jaar. Je kunt nu toch niet roepen dat de jongens die het in Peking niet heb ben gemaakt zich in Londen 2012 nu maar even moeten revanche ren voor hun tegenvallende presta ties uit 2008?" Roeland Lievens verwacht dat de roeibond, zoals dat elk jaar gebeurt met alle roeiers die in nationale se lecties zitten, het seizoen zal eva lueren. „Het zal duidelijk zijn dat ik het vertrouwen in deze bonds coach verloren ben. Dat zal ik de roeibond kenbaar maken. Ieder een weet dat de boot in een ande re samenstelling sneller zou zijn ge weest. Er was meer haalbaar dan die zesde plaats in de finale. Dit was ook niet de samenstelling die records roeide. Maar de bonds coach had blijkbaar een plannetje waar uiteindelijk helemaal niets van terecht is gekomen." Lievens geeft voor het eerst een dergelijk helder statement af „Ik vind ook dat het zo hoort. Toen me twee jaar geleden werd ge vraagd of ik vertrouwen had in de ze bondscoach, heb ik ingestemd. Dan moet je in de aanloop naar de Spelen niet plots heel andere gelui den laten horen. Nu de Spelen ach ter ons liggen, kan dat dus wel." De kater van Peking deed Lievens, student civiele techniek in Delft, overigens geen moment twijfelen over de voortzetting van zijn loop baan. „Natuurlijk wil ik niet nog een keer de ellende meemaken zoals aan de vooravond van de Spelen in China. Ik wil erbij zijn in Lon den 2112. Maar roeien doe ik toch vooral voor mezelf, voor mijn ple zier. En natuurlijk is het een stijl van leven geworden." Teams die landelijk spelen hebben het meteen moeilijk. door Peter Snelders terneuzen - De Zeeuws- Vlaamse badmintonteams begonnen de competitie povertjes. In de tweede klasse van de regio Zuid-West verloor het debuteren de Terneuzen van Onder Ons. De Sjuttul uit Oostburg moest in het openingsduel buigen voor Rillan- dia Smashers. Piet van Hoorn versloeg namens De Sjuttel Eelco Nieuwenhuize en Jolanda van Pamelen was in twee games te sterk voor Marieke van Lieshout. Het mannendubbel Erik Stoel/Johan van de Bruele zorgde voor de derde winstpartij. Dat was echter niet voldoende, omdat het vrouwendubbel en de twee ee- Inschrijven voor Aflossingsmarathon terneuzen - De inschrijving voor de jaarlijkse Aflossingsmarathon is geopend. De harloopwedstrijd voor teams van acht wordt zaterdag 6 decem ber gehouden. Iedere deelnemer legt een ronde van 5,2 kilometer af zodat een team de marathon-af stand van 42 kilometer en 195 me ter aflegt. Start en finish zijn aan de Oude Vaart te Terneuzen. Comeback Hewitt januari in Sydney SYDNEY - Tennisser Lleyton He witt maakt zijn rentree in januari. De voormalige nummer één van de wereld herstelt van een heup operatie. Hewitt neemt in januari deel aan een toernooi in Sydney. In het verleden schreef hij dat vier keer op zijn naam. „Ik kijk uit naar de Australische zomer", zei hij gis teren. „Ik ga me voorbereiden op de Australian Open." Hewitt staat 67e op de wereldranglijst. Theo Bos voor eerst sinds Spelen in actie alkmaar - Theo Bos maakt vol gend weekeinde bij de Europese kampioenschappen in Alkmaar zijn rentree op de wielerbaan. De vijfvoudig wereldkampioen kwam sinds de voor hem teleur stellend verlopen Olympische Spe len niet meer in actie. Bos is door de Nederlandse wielrenunie inge schreven voor het sprintomnium. Vorig jaar sloeg hij de EK nog over. Boogerd stapt weer op de fiets amsterdam - Michael Boogerd stapt weer op de fiets. Woensdaga vond 22 oktober neemt hij tijdens de zesdaagse van Amsterdam deel aan het Prof Demy Gala. Aan deze jaarlijkse wedstrijd van de vakbond voor beroepswielren ners (WBW) doen doorgaans al leen nog actieve profrenners mee. Vorige maand liet Boogerd weten stiekem aan een comeback ge dacht te hebben. Cebrselassie wil uurrecord in Hengelo HENGELO - Haile Gebrselassie, we reldrecordhouder op de marathon, heeft aangekondigd dat hij in hen- gelo bij de Fanny Blankers-Koen Games op 1 juni 2009 het werel duurrecord wil aanvallen. Gebrselassie is vrijwel elk jaar pre sent op de FBK Games, geniet de bijnaam Mister Hengelo en is zelfs ereburger van de stad. De 35-jarige Gebrselassie is zelf houder van dat record met 21,285 kilometer. Moreau sluit carrière af bij Agritubel parijs - Wielrenner Christophe Moreau rijdt zijn laatste wielersei- zoen opnieuw in dienst van de Franse formatie Agritubel. De voormalig kampioen van Frank rijk, inmiddels 37 jaar, tekende voor één jaar bij. Moreau veroverde in 2007 de Fran se kampioenstrui. In 2001 won hij de proloog van de Ronde van Frankrijk en droeg hij één dag de gele trui. mengddubbels verloren gingen. Terneuzen debuteerde met een 6-2-nederlaag bij Onder Ons in Den Haag. Chantal Dieleman won haar enkelspel en was samen met Barbara van de Water ook succes vol in het dubbelspel. Ook de uit wedstrijd in Bergambacht, tegen BC Mix 5, leverde een nederlaag op. In de plaatselijke sporthal boek te alleen het vrouwendubbel Bar bara van de Water/Silvia van Stra ten winst. De Sjuttul 2 won in de vijfde klas se overtuigend (7-1) van Rillandia Smashers 4. Dat gold eveneens voor Den Ossae- rt 1 in de derde klasse. Het ver sloeg Rillandia Smashers 2 met 6-2. Minder goed verging het Den Os- saert 2 tegen diezelfde jeugdige ploeg. Het verloor met 1-7. Eeii klasse lager verloor Den Ossae- rt 3 met 7-1 van Marathon 2. RECTIFICATIE WET RUIMTELIJKE ORDENING 0 Burgemeester en Wethouders van Terneuzen maken volgens artikel 26 van de Wet op de Ruimtelijk Ordening bekend dat de gemeenteraad in zijn vergadering van I I september 2008 het bestemmingsplan Philippine gewijzigd heeft vastgesteld. Het gewijzigd vastgestelde bestemmingsplan met de daarbij behorende stukken ligt met ingang van 10 oktober tot en met 20 november 2008 ter inzage bij de balies Ruimte, Milieu en Bedrijven in het stadhuis, Oostelijk Bolwerk 4 in Terneuzen en in de vestigingen Markt I in Axel en Westkade 107 in Sas van Gent. Het stadhuis in Terneuzen en de vestiging Axel zijn geopend op maandag van 13.00 tot 17.00 uur, op dinsdag tot en met donderdag van 09.00 uur tot 17.00 uur en op vrijdag van 09.00 tot 20.00 uur. De vestiging Sas van Gent is geopend van maandag tot en met vrijdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 17.00 uur. Het plan is tevens integraal te raadplegen via de website www.terneuzen.nl/actueel/bestemmingsplan. Voor de bebouwde kom van Philippine is een aantal bestemmingsplannen van toepassing die qua opzet en bestemmingsmethodiek van elkaar verschillen. Daarnaast worden ruimtelijkfunctioneel samenhangende gebieden in afzonderlijke bestemmingsplannen geregeld. Het bestemmingsplan Philippine heeft tot doel het onder brengen van de bebouwde kom van Philippine in één samenhangende, eensluidende en actuele juridisch- planologische onderbouwing en regeling. Gedurende de inzagetermijn kunnen bedenkingen worden ingebracht bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001,4330 l_A Middelburg. De mogelijkheid bedenkingen in te brengen staat open voor degenen die eerder een zienswijze kenbaar hebben gemaakt op het ontwerpbe- stemmingsplan, voor een belanghebbende die redelijker wijs niet eerder een zienswijze kon kenbaar maken en voor iedereen die op de wijzigingen ten opzichte van het ontwerp bedenkingen wil inbrengen. Dit kunt u doen gedurende de zes weken dat het plan ter inzage ligt. WET RUIMTELIJKE ORDENING Burgemeester en Wethouders van Terneuzen maken bekend dat op grond van artikel 3.8, lid Ivan de Wet op de ruimtelijke ordening (Wro) in samenhang met afdeling 3.4 van de Algemene wet bestuursrecht het ont- werpbestemmingsplan 'Partiële herziening van bestemmingsplannen voor de hoofdaardgastrans- portleiding Ossendrecht-Zelzate' van 9 oktober tot en met 19 november 2008 ter inzage ligt bij de balies Ruimte, Milieu en Bedrijven in het stadhuis, Oostelijk Bolwerk 4 in Terneuzen en in de vestigingen Markt I in Axel en Westkade 107 in Sas van Gent. Het stadhuis in Terneuzen en de vestiging Axel zijn geopend op maandag van 13.00 tot 17.00 uur, op dinsdag tot en met donderdag van 09.00 tot 17.00 uur en op vrijdag van 09.00 tot 20.00 uur. De vestiging Sas van Gent is geopend van maandag tot en met vrijdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 17.00 uur. Het ontwerpbestemmingsplan is eveneens integraal te raadplegen via de website www.terneuzen.nl/actueel/ bestemmingsplan. Achtergrond De N.V. Nederlandse Gasunie is van plan om een aardgas transportleiding aan te leggen van de bestaande afsluiter locatie Westerschelde-Oost (gemeente Reimerswaal) naar het aardgasexportstation aan de Belgische grens nabij Zelzate. Vanaf locatie Westerschelde-Oost zal de Wester- schelde gekruist worden, waarbij de leiding circa 2 km over Belgisch grondgebied loopt. In Zeeuws-Vlaanderen loopt het beoogde tracé aan de noordzijde van Hulst en Axel en buigt daarna af naar Zelzate. Het gehele tracé in Zeeuws- Vlaanderen ligt parallel aan bestaande hogedrukgastrans- portleidingen. De nieuwe gasleiding heeft een lengte van circa 40 km, een diameter van 120 cm en een ontwerpdruk van 79,9 bar.Verder voorzien de plannen in een uitbreiding van het exportstation nabij Zelzate. Voor deze aardgasleidingen dienen de bestemmingsplannen van de gemeenten op het beoogde tracé herzien te worden. Tevens zijn er vergunningen nodig in het kader van de Wet beheer rijkswaterstaatswerken (Wbr) en de Grondwaterwet (Gww). Het MER, bestemmingsplanherzieningen en vergunningenaanvragen Ter onderbouwing van de benodigde bestemmingsplan herzieningen en de aanvragen voor de Wbr- en Gww- vergunningen heeft de Gasunie een milieueffectrapport (MER) opgesteld. Door het opstellen van een MER is het mogelijk het milieubelang een volwaardige rol te laten spelen in de besluitvorming. Ligging plangebied De leiding komt de gemeente Terneuzen binnen vanuit oostelijke richting (gemeente Hulst) en loopt door het landbouwgebied ten noorden van de kern Axel. Na Axel buigt de leiding af in zuidelijke richting om het Zijkanaal C te kruisen.Ten slotte vervolgt het tracé zijn route naar het exportstation nabij de Belgische grens. Gedurende de inzagetermijn kan iedereen schriftelijk of mondeling een zienswijze indienen bij de Raad van de gemeente Terneuzen, Postbus 35, 4530 AA Terneuzen. Mondelinge zienswijzen kunnen, nadat hiervoor een afspraak is gemaakt, naar voren worden gebracht bij de heer M. van der Ploeg, telefoon 01 15-455 000. Tevens is het mogelijk om uw zienswijze via de gemeentelijke website kenbaar te maken. U vindt daar tevens informatie over de verdere afhandeling van uw zienswijze. Terneuzen, 8 oktober 2008 Burgemeester en Wethouders van Terneuzen, secretaris, burgemeester, F.M.L. Lauret RA J.A.H. Lonink \ernei/>

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 39