'Het WMO-beleid van De Hoop eist duidelijkheid van gemeente Fusie van zorgverleners Elegance uit Waalwijk opent fitnessruimte in skipiste Snowbase Eerlijkheid TAXATIEDAG KUNST ANTIEK 22 Woensdag 8 oktober 2008 pzc Z Plan Kennedylaan is afhankelijk van aanpak Noordstraat en verkeer. door Eugène Verstraeten terneuzen - Voordat er concrete plannen kunnen worden gesmeed voor de invulling van het gebied Kennedylaan en omgeving in Ter- neuzen moet de gemeente eerst duidelijkheid geven over de aan pak van de Kop van de Noord straat en de verkeersstructuur. Dat schrijft (an van der Peijl van de raad van bestuur van handelsmaat schappij De Hoop. Samen met vier andere belangheb bende ondernemers werkt De Hoop aan een invulling voor het terrein Kennedylaan West. In het destijds vastgestelde Masterplan Axelsedam was er op dat terrein grootschalige detailhandel voor zien. In de structuurvisie Detail handel Terneuzen kwam de ge meente daar op terug en werd de omgeving bij de skihal aangewe zen als de locatie voor grote win kels. Dat leidde tot felle reacties van de groep van vijf onderne mers, die de mogelijkheden om het gebied Kennedylaan West in te vullen gedwarsboomd zag. Uit- fJJ De ondernemers die werken aan de invulling van de Kennedylaan West willen eerst duidelijkheid over de verkeerssituatie en de af stemming van plannen op elkaar. Soka en Privazorg zien groeikansen in Zeeuws-Vlaanderen. terneuzen - De stichting Oude- renzorg Kanaalzone (Soka) en Pri vazorg Zeeuws-Vlaanderen gaan met ingang van januari samen. Soka heeft woonzorgcentra in Ter neuzen (de Blide), Sas van Gent (Redoute) en Westdorpe ('t Ver- laet) en biedt in Zeeuws-Vlaande ren zorg aan ouderen aan onder de naam Soka Plus. Privazorg biedt een breed zorgpak- ket aan in de regio en opereert van uit kantoren in Hulst en Breskens. Samen zijn de instelling goed voor 150.000 zorguren per jaar. Soka-di- Bij de kassa's in een grote super markt in Goes is het razend druk. Caissières proberen de rij klanten zo snel mogelijk weg te werken. Dan kan er wel eens iets fout gaan. Een klant krijgt bij het afre kenen een briefje van twintig euro in zijn handen gedrukt. Hij aar zelt, zegt toch maar dat hij het te veel is, dat hij slechts recht heeft op eindelijk besloot de gemeenteraad dat ook de vijf mochten doorgaan met hun plannen. Het bureau DHV gaf vorige maand voor de ge meenteraad een presentatie van de ontwikkelingsmogelijkheden van de Kennedylaan en omgeving. De raad was daar niet vanonder de indruk en zei vooral een con creet plan te missen. Van der Peijl meldt nu dat de plan vorming met 'diverse verrassende partijen' in een vergevorderd sta dium is, maar dat er eerst duidelijk heid van de gemeente moet ko men, voordat er spijker met kop pen kunnen worden geslagen. De gemeente wil dat het plan wordt afgestemd op de aanpak van de kop van de Noordstraat. Maar daar voor is tot nu toe geen afspraak ge maakt. „Dat werkt complicerend de verdere afronding", betoogt Van der Peijl. Een andere kwestie is de verkeers situatie. De gemeente zou een on derzoek doen naar de verkeers structuur voor Kennedylaan en omgeving, op grond waarvan het planologisch beleid zou worden herbezien. „Tot op heden hebben we geen kennis kunnen nemen van de bedoelde onderzoeksresul taten dan wel het daaruit voort vloeiende planologisch beleid met betrekking tot de verkeersstruc tuur", schrijft Van der Peijl. „Dit terwijl dit voor de planvorming omtrent invulling van Kenne dylaan West/Oost essentieel is." recteur Bennie Saman: „Samen staan we sterker dan ieder apart. We denken beter in te kunnen spe len op de toenemende en verande rende vraag naar zorg in Zeeuws-Vlaanderen. Zeker in het oosten en westen kunnen we als zorgaanbieder nog flink groeien." Volgens Chantal van Boven van Privazorg onderscheidt het nieuwe samenwerkingsverband zich van de grootste zorgaanbieder in de re gio (Zorgsaam) door mensen daad werkelijk zorg op maat te kunnen aanbieden. Voor het personeel van beide organisaties (650 medewer kers) heeft de fusie geen gevolgen. De fusiepartners verwachten in de nabije toekomst zelfs meer banen te vergeven te hebben. vijf euro wisselgeld. De caissière reageert blij. 'Eerlijkheid duurt het langst', moti veert de klant zijn gebaar. 'Nou ja', reageert een jolige jongere klant achter hem, 'het duurt wel wat langer voordat je een briefje van twintig euro hebt uitgegeven dan ééntje van vijf. Twee paar ogen kijken hem weg. Edwin van Essen hekelt regels van eigen werkgever. door Frank van Cooten OOSTBURG - Edwin van Essen uit Oostburg is ten einde raad. Zijn vrouw Jetty de Weert (47) zit in een rolstoel nadat ze op 9 augus tus 2007 door een herseninfarct werd getroffen. Het echtpaar is sindsdien geconfronteerd met de gevolgen van het WMO-beleid van de gemeente Sluis. Van Essen draait naar eigen zeg gen vrijwel voor alles zelf op. Hij moest zelf een rolstoelbus aan schaffen voor het dagelijks vervoer van zijn vrouw naar verpleeghuis De Stelle. Op basis van zijn inko men komt hij niet in aanmerking voor subsidie. Verder betaalt hij (in tegenstelling tot wat in Hulst en Terneuzen ge bruikelijk is) aan Sluis een eigen bijdrage voor het aanpassen van een paar drempels in zijn woning en gaat hij een eigen bijdrage beta len voor een nog aan te schaffen tillift. Die heeft hij nodig om zijn vrouw iedere avond en in de week- Groeplessen, sauna en zonnebankstudio in nieuw sportcentrum. door Raymond de Frel TERNEUZEN - Sportcentrum Elegan ce Health Centre opent zaterdag 1 november een vestiging in de ski piste Snowbase in Terneuzen. „We gaan in Terneuzen voorals nog met drie tot vijf medewerkers aan de slag met groepslessen (on der meer spinning en bodypump), individuele training, een sauna en zonnebankstudio", zegt René Theelen van Elegance Health Cen tre. „We draaien nu zeven jaar in Waalwijk, maar houden onze oren en ogen open om ook elders te starten. Een vestiging in Terneu zen is daarin een eerste stap." einden thuis in bed te leggen. De hulpmiddelen blijven overigens ge meentelijk eigendom. „Het beleid is ronduit asociaal. Sluis dwingt mensen die geen ei gen bijdrage willen of kunnen be talen naar de tweedehandsmarkt waar totaal geen controle is over de kwaliteit van de aangeboden hulpmiddelen."Van Essen is in het dagelijks leven ambtenaar van de gemeente Sluis. Dat weerhoudt hem er niet van stevige kritiek op zijn werkgever te geven. „Ik ben immers ook inwoner." De woningaanpassing was een ver haal apart Omdat zijn vrouw over dag in De Stelle verblijft, be schouwt de gemeente haar wo ning in Oostburg als bezoekadres en niet als verblijfadres. Zij wordt door de gemeente dus niet geacht in haar eigen woning te slapen. De bijdrage van de gemeente Sluis be perkte zich dus tot de aanleg van een paar drempelkits bij de achter deur, tussendeur en tuindeur waar hij dus een eigen bijdrage voor moet betalen. „Het is overigens niet alleen de ge meente Sluis hoor. De hele zorg wordt uitgekleed. De Stelle heeft De invulling van het fitnesscen trum in de skihal liet lang op zich wachten, omdat de beoogde ex ploitant Fitland begin dit jaar fail liet ging. De bouwer van de skipis te, Leisure Development Zeeland, verwierf een meerderheid van de aandelen in Fitland. Wanbeleid van opeenvolgende bestuurders zorgde er volgens bestuurder Ron Lensen van Leisure Development echter voor dat Fitland (met twee vestigingen in Terneuzen, een in Oostburg en een in Sas van Gent) failliet ging. Sportcentrum Bodyli- ne nam de locatie in Scheldorado in Terneuzen over, de Belgische ke ten BasicSports ontfermde zich over de andere drie sportscholen. De skipiste draait sinds juni proef. Snowbase wordt vrijdag 17 okto ber officieel geopend. twee verpleegsters op 36 mensen. Ik help vaak mee met het in bed leggen en het verschonen van mijn vrouw. Daarnaast is mijn vrouw slechts voor 27 uur zorg en revalidatie geïndiceerd. Daarvan blijft slechts twee uur ofwel twin tig minuten per dag over voor reva lidatie. Terwijl het ziekenhuis in Gent zegt dat ze minimaal dage lijks 2,5 uur revalidatie nodig heeft om niet te verslechteren." Van Essen kan de verschillen tus sen Terneuzen, Hulst en Sluis ove rigens wel verklaren. „De uitvoe ring van de WMO (Wet Maat schappelijke Ondersteuning) is 'Wat nou eigen regie als je jonge vrouw in een rolstoel terecht komt' een gemeentelijke taak. Gemeen ten die krap bij kas zitten kunnen dit gebruiken om te bezuinigen. Dat zijn politieke keuzes. Acht ton vrijmaken voor een parkeeront- haalkamer in Nieuwvliet waar ei gen inwoners niets aan hebben is een keuze. Herinrichting van de Markt in Aardenburg waar tachtig procent van de Aardenburgers niet op zit te wachten is ook een keu ze. Het gaat om het stellen van prioriteiten. Ik loop met mijn vrouw tegen een enorme muur van regelgeving op. Het komt er in mijn geval op neer dat ik alles zelf maar moet oplossen." Volgens wethouder Maria le Roy is de eigen bijdrage ook bedoeld om mensen de regie over hun ei gen leven te laten houden. „Men sen moeten ook hun eigen verant woordelijkheid nemen door zelf bijvoorbeeld de hulp van familie in te schakelen. Daarnaast blijft de gemeente verantwoordelijk voor de kwaliteit van de hulpmiddelen. Daarom blijven die gemeentelijk eigendom." Van Essen. „Wat nou eigen regie en eigen verantwoordelijkheid als je geen familie in de buurt hebt wonen, letty verblijft als relatief jonge vrouw overdag tussen de menterende bejaarden. Wat valt er dan te regisseren. Helemaal niets." ZEEUWS VEILINGHUIS Vrijdag 10 oktober 2008 van 13.00 tot 17.00 uur Locatie: Museum "De Vier Ambachten" c Steenstraat 28 te Hulst Voor informatie: 0118 - 650 680 www.zeeuwsVeilinghuis.nl Trekvogels tellen bij het Hellegat hellegat- De Steltkluut telt zater dag 1 oktober tussen 8.oo en 12.00 uur trekvogels aan het Hellegat bij het gemaal Kampen. Belangstellen den kunnen meedoen. Warme kle ding, een verrekijker en proviand worden aangeraden, 0115-612618. Tip? redactie@pzc.nl Jetty de Weert zit in een rolstoel sinds ze werd getroffen door een hersen infarct.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 34