naar Bahrein Rini Wagtmans helpt Vino bij comeback Roeland Lievens zegt vertrouwen in bondscoach Suzanne Chayes op Veere viert zestigjarig jubileum s PZC Woensdag 8 oktober 2008 3 7 Meeste Nederlandse toppers naar De Atlas in de Stads Ring. door Koen de Vries MIDDELBURG - Iedere zichzelf res pecterende bodybuilder die lid is van de NDBF moet zondag van de partij zijn bij 'De Atlas', de oudste bodybuilding- en fitness wedstrijd van Nederland. Dat is niet alleen omdat De Atlas hoog aangeschreven staat. Het toer nooi dat in de Middelburgse Stads Ring aan de Kruitmolenlaan wordt gehouden, is ook een kwali ficatiewedstrijd voor de Grand Prix, een internationale wedstrijd die over veertien dagen in Amers foort gehouden wordt. En op die Grand Prix zijn weer tickets te ver dienen voor het WK van de groot ste bodybuildingbond (IFBB) waar de NDBF aangesloten is. Dat toernooi wordt begin november in Bahrein gehouden. De Kruitmo lenlaan ligt dus aan het begin van de route naar het Midden-Oosten. De Atlas zag in 1982 het levens licht, in de tijd dat bodybuilding begon aan een enorme opmars in populariteit. Hedwig Samson en Adrie' Souisa waren de oprichters van het Zeeuwse evenement. In de jaren negentig viel de sport ver terug, mede door allerlei doping- verhalen en strubbelingen tussen en binnen de verschillende bon den. Tussen 1994 en 2002 stond er geen Atlas op de kalender. Sinds 2003 wint bodybuilding weer aan populariteit. In dat jaar was er ook een herstart van De Atlas. „Er zijn nu zes wedstrijden van de NDBF in Nederland", vertelt Samson. Hij kan het weten want hij organiseert ze allemaal. In Middelburg komen zondag drie Zeeuwen in actie. Robbie van de Velde uit Kapelle en John Long don uit Vlissingen behoren tot de favorieten in de Mastersklasse (bo ven 40 jaar). Van de Velde maakt Tijdens De Atlas, een hoog aange schreven wedstrijd die zondag in de Stads Ring wordt gehouden, komen veel Nederlandse top-bodybuilders in actie. Ex-wielrenner uit Sint Willebrord geeft Kazach adviezen. door Ad Pertijs SINT WILLEBRORD - Voor Alexander Vinokoerov is Rini Wagtmans al tijd een steun en toeverlaat geble ven. „Hij heeft me gevraagd zijn te rugkeer in het profpeloton te coör dineren", laat de Nederlandse ex-coureur weten. Een jaar geleden, toen zijn vriend Danial Achmetov hem vroeg Asta- na te redden, drukte Wagtmans de premier van Kazachstan nog op het hart te breken met de volks held, die was betrapt op het ge bruik van bloeddoping. „Ik veroor deel het gebruik van doping, maar iemand die zijn straf heeft uitgeze ten, verdient een tweede kans. Ik ben niet voor niets ambassadeur van Exodus." Die stichting helpt zijn come-back in Middelburg. „Hij wil nog één keer knallen", weet Samson. „Daarom is hij nu echt pijn aan het lijden." Van de Velde heeft sterkere benen dan Longan, maar de uit Ghana af komstige Vlissinger heeft weer een fraaier bovenlichaam. Samson: „Dat is echt fenomenaal. Hij heeft armen net zo groot als de taille van een fotomodel." De Oostkappelse Carlien Wattel komt uit in de klasse bodyfiness bij de vrouwen. In dit onderdeel gaat het niet om het laten rollen van spierbundels, maar om de tota le getraindheid van het lichaam. „Er mag zelfs geen spierseparatie te zien zijn", geeft Samson aan. Of Wattel een kans maakt op de zege, durft de organisator niet te zeg gen. „Het is een nieuw onderdeel, met dus veel beginners. Ik durf er niets van te zeggen." De winnaars van de acht verschil lende klassen komen in aanmer king voor de titel Mr of Mrs Atlas. Tijdens De Atlas wordt een ode ge bracht aan mede-oprichter Adrie Souisa. Hij overleed in augustus van dit jaar na een lang gevecht te gen longkanker. Souisa was niet al leen mede-oprichter van de wed strijd, maar nam ook verschillende keren deel. Hij greep herhaaldelijk net naast de hoofdprijs, de titel Mr Atlas. De Atlas Tijdens De Atlas 2008 geeft voormalig wereldkampioen Aart van de Gruiter een demon stratie. De Arnemuidenaar eindigde zondag als vijfde tijdens een wedstrijd in Southport (Enge land) de Universe.Nabba ga- naamd. Eer kwamen achttien bodybuil ders aan de start. Aan deze wedstrijd doen de beste amateurs van de wereld mee. De Atlas begint zondag om 13.00 uur in De Stads Ring, Kruitmolenlaan, Middelburg. De toegangsprijs is 17,50 euro. (ex-)gedetineerden terug te keren in de samenleving. Alexander Vi nokoerov heeft laten weten weer profwielrenner te willen worden. „Doe dat dan vooral op een sociale manier, heb ik hem gezegd. Vino koerov wil weer zijn oude gezicht laten zien. Iemand die begaan is met de kinderen die hij wil steu nen. Hij voelt zich nu weggezet als een monster." Voor de ex-coureur uit Sint Wille brord is de schuldvraag nu minder interessant. „Wat ik hem wel op het hart druk is dat hij gewoon eer lijk moet zijn. Mensen die dat zijn en laten merken dat ze spijt heb ben van de dingen die gebeurd zijn, krijgen eerder een tweede kans. Alexander gaat zich eerst vol gens de regels een half jaar onder werpen aan de whereabouts-proce dure. De officiële aanvraag is de deur uit en als alles meezit, kan hij dan in mei meedoen aan de Giro. Theo Bos voor eerst sinds Spelen in actie ALKMAAR - Theo Bos maakt vol gend weekeinde bij de Europese kampioenschappen in Alkmaar zijn rentree op de wielerbaan. De vijfvoudig wereldkampioen kwam sinds de voor hem teleur stellend verlopen Olympische Spe len niet meer in actie. Bos is door de Nederlandse wielrenunie inge schreven voor het sprintomnium. Vorig jaar sloeg hij de EK nog over. Comeback Hewitt januari in Sydney SYDNEY - Tennisser Lleyton He witt maakt zijn rentree in januari. De voormalige nummer één van de wereld herstelt van een heup operatie. Hewitt neemt in januari deel aan een toernooi in Sydney. In het verleden schreef hij dat vier keer op zijn naam. „Ik kijk uit naar de Australische zomer", zei hij gis teren. „Ik ga me voorbereiden op de Australian Open." Roeier uit IJzendijke denkt dat boot veel beter kon in Peking door Karei Pleunis IJZENDIJKE - Roeier Roeland Lie- vens heeft het helemaal gehad met bondscoach Suzanne Chayes. De inwoner van IJzendijke werd door Chayes buiten de lichte vier zon der gehouden die op de Olympi sche Spelen in actie kwam. Om va ge redenen, zo vindt Lievens nu. De boot eindigde als zesde en dat had beter gekund, denkt hij. Het was allemaal heel zuur, vindt Lievens. „Vooral omdat je weet dat je ten onrechte bent uitgeselec teerd. Dat spookt in je hoofd, nog steeds trouwens." Terugblikkend op wat nu al beti teld kan worden als het meest bi zarre jaar uit zijn loopbaan, kan Lievens daarom best nog even Alles bij elkaar is hij dan bijna twee jaar uit koers geweest." Vino koerov wilde aanvankelijk terugke ren bij Astana. Rini Wagtmans: „Ik heb hem gezegd pertinent niet daar heen te gaan. Astana mag niet belast worden met zijn verle den. Inmiddels kan hij bij drie an- Cebrselassie wil uurrecord in Hengelo HENGELO - Haile Gebrselassie, we reldrecordhouder op de marathon, heeft aangekondigd dat hij in hen- gelo bij de Fanny Blankers-Koen Games op 1 juni 2009 het werel duurrecord wil aanvallen. Gebrselassie is vrijwel elk jaar pre sent op de FBK Games, geniet de bijnaam Mister Hengelo en is zelfs ereburger van de stad. De 35-jarige Gebrselassie is zelf houder van dat record met 21,285 kilometer. FC Dauwendaele wint in beker van Sranang GOES - De zaalvoetballers van FC Dauwendaele hebben FM Sranang in de beker met 3-1 verslagen. Voor de Middelburgers scoorden Guide Lord (2) en Raymond Wolff. Bij de Goesenaren was Ste ven Fitsch trefzeker. Dauwendaele versloeg eerder Schouwse Boys en heeft aan een punt tegen SSV'65 genoeg om de poule (eerste ronde) te overleven. emotioneel worden. „Ik kan me neerleggen bij een beslissing, ge nomen op basis van argumenten. Zou ik de minste zijn geweest, dan had de bondscoach me terecht uit de boot verwijderd. Maar wat in de aanloop naar Peking gebeurde, was zo verschrikkelijk fout. Dat weet iedereen, dat weten ze bij de roeibond, de topsportcoördinator, de jongens die in de boot zaten en vooral ook bondscoach zelf Ze heeft cruciale fouten gemaakt waar van ik de dupe ben geworden. Mijn vertrouwen in haar is weg." „De bondscoach heeft altijd geroe pen dat ze Peking zag als 'de wraak voor Athene.' Een belachelijke ge dachte. Olympische Spelen zijn el ke vier jaar. Je kunt nu toch niet roepen dat de jongens die het in Peking niet hebben gemaakt zich in Londen 2012 nu maar even moe ten revancheren voor hun tegenval lende prestaties uit 2008?" dere topploegen terecht. Volgende week hebben we een gesprek met een van de belangstellende teams. De opzet is niet dat hij de Tour gaat rijden. De bedoeling is dat hij op een waardigere manier uit het peloton kan stappen dan vorig jaar het geval was." Boogerd stapt weer op de fiets AMSTERDAM - Michael Boogerd stapt weer op de fiets. Woensdaga vond 22 oktober neemt hij tijdens de zesdaagse van Amsterdam deel aan het Prof Derny Gala. Aan deze jaarlijkse wedstrijd van de vakbond voor beroepswielren- ners (WBW) doen doorgaans al leen nog actieve profrenners mee. Vorige maand liet Boogerd weten stiekem aan een comeback ge dacht te hebben. Moreau sluit carrière af bij Agritubel PARIJS - Wielrenner Christophe Moreau rijdt zijn laatste wielersei- zoen opnieuw in dienst van de Franse formatie Agritubel. De voormalig kampioen van Frank rijk, inmiddels 37 jaar, tekende voor één jaar bij. Moreau verover de in 2007 de Franse kampioens trui. In 2001 won hij de proloog van de Ronde van Frankrijk en droeg hij één dag de gele trui. „Het zal duidelijk zijn dat ik het vertrouwen in deze bondscoach verloren ben. Dat zal ik de roeibond kenbaar maken. Iedereen weet dat de boot in een andere samenstelling sneller zou zijn ge weest. Er was meer haalbaar dan die zesde plaats in de finale. Dit was ook niet de samenstelling die records roeide. Maar de bonds coach had blijkbaar een plannetje waar uiteindelijk helemaal niets van terecht is gekomen." De kater van Peking deed Lievens overigens geen moment twijfelen over de voortzetting van zijn loopbaan. „Natuurlijk wil ik niet nog een keer de ellende mee maken zoals aan de vooravond van de Spelen in Peking. Ik wil er bij zijn in Londen 2112. Maar roeien doe ik toch vooral voor me zelf, voor mijn plezier. En natuur lijk is het een stijl van leven gewor den." VEERE - In het kader van het zestig jarig bestaan houdt voetbalclub Veere zaterdag een jubileumavond voor leden, oud-leden, sponsoren, vrijwilligers en ouders van jeugdle den. De avond is een onderdeel van een uitgebreid feestprogramma. Eerder werd een jubileumkrant huis aan huis verspreid in het dorp en kreeg de club een attentie van de KNVB. Begin volgend jaar zijn er dan nog feestelijke activitei ten voor de jeugdspelers. Veere speelde één jaar op het hoog ste niveau van het amateurvoetbal, in het seizoen 1996-1997. Dat ge beurde vooral met spelers van bui ten de club. Sindsdien is het roer om gegaan. De club concentreert zich nu op de doorstroming van de eigen jeugd. Het eerste elftal speelt al en kele jaren in de top van de derde klasse. Alexandre Vinokourov tijdens de Tour van 2007, waarin hij op doping be trapt werd. foto Eric Lalmand/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 31