Polen zitten illegaal in pand Goes Knipbeurt voor oude grenslindes Grote verschillen in WMO-beleid Noodlokaal bewoners van Middengebied s PZC Woensdag 8 oktober 2008 2 5 Uitzendbureau moet voormalige sportschool Stoofstraat ontruimen. door Frank Balkenende GOES - Poolse werknemers zijn ten onrechte gehuisvest in een voor malige sportschool aan de Stoof straat in Goes. Het pand moet zon dag ontruimd zijn, heeft de ge meente de huurder - Schiffelers Advies - te verstaan gegeven. Gemeentepersoneel nam gisteren poolshoogte in het pand aan de Stoofstraat, dat vroeger dienst deed als sportschool en later een kerkgemeenschap herbergde. Vol gens het bestemmingsplan mag er niet worden gewoond, maar dat ge beurde volgens een omwonende wel. Hij had de gemeente geatten deerd op het vermeende 'illegaal' gebruik van het gebouw. Volgens burgemeester Dick van der Zaag betrof het echter een controle die al langer was gepland. De seizoens arbeiders krijgen tot zondag de tijd elders onderdak te vinden. Van der Zaag vindt het niet hu maan meteen de deur op slot te gooien. Het is de tweede keer dat de ge meente een appeltje met uitzend bureau Schiffelers Advies te schil len heeft. Dat huurt op de hoek Stoofstraat en 's-Heer Hendrikskin- derenstraat een pand, dat dienst doet als pension voor vijftig Pool se werknemers. Er was aanvanke lijk geen ontheffing voor gevraagd. In juli sommeerde het college van PJi Uitzendbureau Schiffelers Advies gebruikt een voormalige sport school aan de Stoofstraat in Goes ten onrechte als huisves ting voor Poolse werknemers. B 8c W het pension binnen zes we ken te sluiten. Na een gesprek met het uitzendbureau kwam het colle ge daar op terug, omdat er voor de seizoensarbeiders die vooral in de glastuinbouw werken, geen alter natieve onderkomens konden wor den gevonden. Inmiddels heeft de gemeente ontheffing voor de ko mende vijfjaar verleend. Hoewel Schiffelers Advies het be lendende pand zonder ontheffing benut voor de huisvesting van Po len, heeft dat volgens burgemees ter Van der Zaag geen gevolgen voor de ontheffing die voor het aangrenzende pand is verleend. „Je gaat niet iemand twee keer voor iets straffen." Schiffelers Advies benut de voor malige sportschool vooral als reT creatieruimte. „Deze Poolse werk nemers hebben ook ontspanning nodig, een plek waar ze televisie kunnen kijken of een spelletje kun nen doen", zegt directeur Mustafa Kucuktekin van Schiffelers Advies. Hij zegt het pand al te hebben ont ruimd. Volgens hem wist de ge meente van het huidige gebruik. Kucuktekin wil ook voor dit pand ontheffing aanvragen. GOES - Dans beweegt je! is het motto van de jaar lijkse Nederlandse Dansweek. Bij Balletschool Dancepoint in Goes wordt dat gevierd met de 'vriendinnetjes-dansweek'. Kinderen die dansen bij Dancepoint, mogen een vriendje of vriendinne tje meenemen om een les mee te doen. Joseline van zeven heeft haar klasgenootje Chloë meege nomen naar brede school De Symfonie. „Ik vond het erg leuk, nu wil ik ook op dansles", vertelt Chloë. De activiteiten duren nog tot en met zater dag. De danslessen worden in Goes en Hans- weert gegeven. foto Willem Mieras Onderhoud moet voorkomen dat bomen omwaaien. KWADENDAMME - Balans is het to- verwoord voor boomverzorgers ]acco Karelse en Tijs de Putter van Karelse Boombeheer uit Goes. De ze en vorige week gaven ze negen grenslindes in de Zak van Zuid-Be veland een knip- en scheerbeurt in opdracht van Stichting Land schapsbeheer Zeeland. Die moet ervoor zorgen dat de oude lindebo men tijdens stormen niet zomaar omwaaien of dat er dood hout op de weg terechtkomt. Er staan in de Zak zo'n 250 grenslinden. „Met snoeien verminder je het wind vangend vermogen en geef je de boom stabiliteit. Maar je moet er op letten dat je er niet zoveel van afhaalt dat je de energiehuishou ding van de boom aantast. Knot ten zoals dat vroeger werd gedaan, is eigenlijk schadelijk voor de boom", zegt Jacco Karelse, vanuit de top van een grenslinde op de Nieuw Vreelandsedijk bij Kwaden- damme. De linde uit 1780 ziet er uit als een knotboom die als ge volg van achterstallig onderhoud door zijn eigen gewicht uit elkaar is gereten. De binnenkant is aan het rotten. Terneuzen, Hulst en Sluis hanteren verschillende regels. door Frank van Cooten SLUIS - Terneuzen, Hulst en Sluis kennen grote verschillen in de uit voering van het WMO-beleid (Wet Maatschappelijke Ondersteu ning) ten aanzien van gehandicap ten en chronisch zieken. Sluis vraagt een eigen bijdrage voor woningaanpassingen en de aanschaf van hulpmiddelen zoals een scootmobiel, rolstoel of tillift, maar alleen aan inwoners die het op grond van hun inkomen kun nen betalen. Terneuzen en Hulst heffen geen eigen bijdrage. Terneu zen beschouwt een tillift als een zorgplicht van de gemeente. Ook de financiering van het gesubsidi eerd vervoer voor rolstoelafhanke- lijken verschilt tussen de drie ge meenten. Inwoners van Sluis waar van het inkomen voor deze subsi die te hoog is, moeten dit vervoer voor eigen rekening nemen. Ter neuzen en Hulst kennen geen in komensgrens, maar inwoners van deze gemeenten betalen een ande re prijs per zone. Terneuzen vraagt een euro per persoon, Hulst een ta rief van 3,82 euro per zone.- Terneuzen, Hulst en Sluis zijn zich bewust van de verschillen. „Van rechtsongelijkheid is echter geen sprake. De WMO is een kaderwet die de mogelijkheid biedt om een eigen bijdrage te vragen. Dat is aan de gemeenteraad", aldus een Een rolstoelafhankelijke is in Sluis slechter af dan in Terneu zen en Hulst. Sluis vraagt een ei gen bijdrage voor hulpmiddelen. Terneuzen en Hulst niet. woordvoerder van de gemeente Terneuzen. „De gemeenteraad en het college van Terneuzen hebben besloten dit niet te doen." De raad van Sluis besloot met instemming van de adviesraden wel een bijdra ge te vragen. „Maar dit besluit is niet in beton gegoten", zegt wet houder Maria le Roy. „Als de ge meenteraad dat wil, wil ik de dis cussie aangaan over het afschaffen van de eigen bijdrage. Dan moet er echter wel twee tot drie ton bij. Dat moet de raad wel beseffen. De sterkste schouders dragen de zwaarste lasten. Dat is ons uit gangspunt." Of Hulst het niet vragen van een eigen bijdrage overeind houdt, is niet zeker. Hulst wordt de komen de drie jaar acht ton gekort op het WMO-budget. De raad buigt zich vanavond tijdens een commissie vergadering over de problematiek. Local Board vindt onderdak in gebouw van basisschool. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Het is klein, maar ze zijn allang blij dat ze weer van de straat zijn. Local Board, de bewo- nersgroep van het Middengebied in Vlissingen, heeft een nieuw on derkomen gevonden in een nood- lokaal van basisschool 't Vlot. De buurtwerkers waren natuurlijk ook wel verwend met het school gebouw van de voormalige Raven- stein in de Bonedijkestraat. Tot au gustus, want toen moesten ze er uit. „Gelukkig wist een ondersteu ner in zijn netwerk dit lokaal te vinden. Dat stond toch leeg", ver telt Webby van den Berg, één van de grondleggers van het buurtge- beuren in het Middengebied. De verwarming werd in werking ge steld, woningcorporatie l'Escaut plaatste een nieuw keukenblok en deze week worden alle spullen ver huisd. Aanstaande maandag ver richt wethouder Frans Prins de of ficiële opening. Om 14.00 uur knipt hij een lintje door. Het idee van Local Board komt uit Amerika. Twee jaar geleden is het ingevoerd in het Middengebied. Met succes, volgens Van den Berg. „We hebben een vaste kern van kinderen die woensdagmiddag ko men spelen en op vrijdagavond ko men dansen in de huiskamerdis co." Q www.localboard-vlissingen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 27