Uitbreiding bij brandweer Licht voor donkere Rampweg Luxetarief toeristenbelasting is van de baan Nog drie jaar auto's voor de deur 22 Woensdag 8 oktober 2008 PZC S Ondernemers dringen al langere tijd aan op verbetering veiligheid. RENESSE - De Rampweg krijgt straatverlichting. Wethouder Wijn and Renden heeft hiervoor in de begroting van 2009 ruim 400.000 euro opgenomen. De Rampweg tussen Renesse en Scharendijke wordt met name in het toeristenseizoen als heel ge vaarlijk ervaren. 's Avonds en 's nachts wordt de weg veel gebruikt door toeristen die wandelend terug gaan naar hun verblijfsaccommodatie. Zeker nadat een grote camping en een hotel langs de route zijn geo pend, is het aantal wandelaars toe genomen. Bovendien lopen er in de nachtelijke uren nogal wat her ten en andere dieren over de weg, met alle gevaren van dien. Ondernemers in Renesse dringen al langere tijd aan op openbare ver lichting. Die wens wordt nu dooi de wethouder gehonoreerd. Het is de bedoeling om de verlich ting in het komende begrotings jaar aan te leggen. De gemeente raad moet het besluit nog wel goedkeuren. Brand bij een kippenfarm aan de Brasweg in Kerkwerve in september 2008. archieffoto Marijke Folkertsma Bijna de helft van het aantal brandmeldingen blijkt loos alarm. door Melita Lanting ZIERIKZEE - De brandweer Schou- wen-Duiveland krijgt er twee ar beidsplaatsen bij. Een wordt in 2009 ingevuld en de tweede in 2010. Daarna moet bekeken wor den hoe de formatie verder op sterkte wordt gebracht. De perso neelsuitbreiding vloeit voort uit het brandweerbeleidsplan. Daarin is afgesproken de kwaliteit van de brandweerzorg op peil te brengen. Ook wil het college in de komen de jaren extra aandacht geven aan de bezettingsgraad van de brand weerposten en investeren in oplei dingen en oefeningen. Uit de begroting 2009 blijkt dat de brandweer in bijna de helft van de brandmeldingen voor niets uit rukt. Van de 150 brandmeldingen zijn er 63 loos alarm. Dat komt in veel gevallen door automatische brandalarminstallaties, die bijvoor beeld op vakantieparken veel ge bruikt worden. Deze installaties reageren al op stoom, sigaretten rook of .omdat iemand per onge luk een knopje indrukt. De brandweer wil dit aantal valse meldingen terugdringen. Begrotingstrivia De gemeente Schouwen-Duive- land heeft 22.261 bomen in haar bezit. Van alle gemeentelijke grond is 890.651 vierkante meter vol gezet met bosplantsoen, rozen, heesters en ander groen. Er zijn 21 begraafplaatsen die samen een oppervlakte heb ben van 61.375 vierkante me ter. Jaarlijks zijn er gemiddeld 220 begrafenissen en bijzettin gen. Het aantal strekkende meters gemeentelijk hekwerk is bere kend op 54.456 meter. Er staan 7340 gemeentelijke lichtmasten op het eiland. Aan openbare verlichting verbruikt de gemeente jaarlijks 1.278.714 kWh aan stroom. in het gemeentehuis wordt jaar lijks 977.982 kWh aan stroom verbruikt. Dit is allemaal groe ne stroom. De overige gebou wen die door ambtenaren wor den gebruikt, verbruiken meer: daarvoor staat de teller op 1.123.761 kWh. Jaarlijks wordt 9555 ton afval ingezameld. Ongeveer de helft daarvan is groen afval. Op Schouwen-Duiveland staan 807 rijksmonumenten en 386 gemeentelijke monumenten. De gemeente heeft 745.173 vierkante meter asfalt te onder houden en 1.372.869 vierkan te meter aan andere wegen en paden. Tot slot moet de gemeente ge durende het seizoen 760.943 vierkante meter gazon maaien. Onderzoek nodig als de opbrengst ook in 2009 tegenvalt. door Melita Lanting ZIERIKZEE - De tariefsdifferentiatie voor de toeristenbelasting gaat niet door. Wethouder Wijnand Renden heeft na overleg met de onderne mers geconstateerd dat hier geen draagvlak voor is bij de onderne mers en de gemeenteraad. Renden heeft met de onderne mers overlegd nadat hij hiervoor opdracht had gekregen van de ge meenteraad. Die wilde in juni het raadsvoorstel voor tariefsdifferen tiatie niet in behandeling nemen, omdat er geen overleg was ge weest met de betrokkenen. In het plan van Renden werd onder scheid gemaakt tussen de (relatief eenvoudige) kampeerders en de toeristen die in luxe huizen of ho tels verblijven. Tijdens het overleg met de onder nemers is ook het project 'Schou wen-Duiveland kiest voor toeris me' aan de orde geweest. Dat pro ject wordt geactualiseerd en op dat moment moet duidelijk worden wat de wensen zijn voor nieuwe projecten. De ondernemers onder schrijven het belang van het pro ject en staan volgens Renden open voor eventuele financiële gevol gen. Renden heeft ook besloten om de toeristenbelasting het ko mende jaar - net als de andere be lastingen - alleen te verhogen met inflatiecorrectie. De inkomsten vanuit de toeristen belasting is voor Renden wel een zorgenkindje, laat hij tijdens de presentatie van de gemeentebegro ting weten. In de twee voorgaande jaren kwam de gemeente jaarlijks een ton aan inkomsten tekort en als dat volgend jaar weer het geval is, zal Renden daar een structurele oplossing voor moeten zoeken. „We moeten afwachten wat de op brengst is. Als straks blijkt dat de opbrengst van 2008 weer lager is, wil ik onderzoeken hoe dat komt. Je kan zeggen dat het aan het weer ligt, maar misschien ligt het ook er gens anders aan", aldus Renden. Wethouder Wijnand Renden PZC Felix Binicewicz bron: gemeente Schouwen-Duiveland Betaald parkeren in Westenschouwen uitgesteld tot 2011. door Melita Lanting WESTENSCHOUWEN - Inwoners van Westenschouwen moeten nog minstens drie jaar wachten op een oplossing voor het parkeerpro bleem in hun dorp. Pas in de begroting 2011 is geld op genomen om betaald parkeren in te voeren. Dat is vijf jaar later dan wethouder Wijnand Renden in 2005 aan de dorpsbewoners beloof de. Toen kwam hij nog met de toe zegging dat in het jaar 2006 de parkeerellende tot het verleden zou behoren. Tot nu toe kon hij die toezegging niet waarmaken. „Dat was een kwestie van teveel ballen in de lucht", zegt Renden. „Het is er niet van gekomen." De inwoners van Westenschou wen hebben veel last van toeristen die hun auto (gratis) voor hun hui zen parkeren. Die auto's staan daar vaak een hele dag waardoor de bewoners zelf hun wagen ner gens kwijt kunnen. Ook de horeca ervaart het gebrek aan vrije parkeerruimte als een probleem. Renden zegt toe dat bij de horecazaken in het dorp ook meer parkeerruimte wordt ge creëerd voor de gasten van de res taurants. Bij Westenschouwen liggen twee grote parkeerplaatsen voor toeris ten. Dat zijn echter terreinen waar voor betaald moet worden. Deze terreinen krijgen in 2011 ook een grote opknapbeurt. -1.431.187 50.538 -1.042.444 4081 Bestedingen in de gemeenten Budget Reeds bestemd Nog vrij te besteden -2.309.646 -1.823.640 3747 38.207 Straten blijven nog 3 jaar metervrij.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 24