Lonink wil coffeeshop Spaargarantie fors verhoogd PZC 29 Warm welkom voor koningin Een op de tien pubermeisjes is depressief Wietkwekerijen ontmanteld Leon Kerkhofs legt werk neer HET WEER: Geregeld zon Geen stoel meer vrij bij musical Joseph Woensdag 8 oktober 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 240 - los nummer 1,45, zaterdag 2,10 WALCHEREN Sluiting van Miami leidt tot toename illegale drugshandel Terneuzen. door Emile Calon en Raymond de Frel TERNEUZEN - De Temeuzense bur gemeester Jan Lonink wil een nieu we gedoogvergunning voor een coffeeshop verstrekken, als soft drugswinkel Miami ook de komen de weken zijn deuren dichthoudt. Miami verkoopt sinds anderhalve week geen softdrugs meer, omdat het na een grootscheepse controle door het Openbaar Ministerie (OM) geen voorraad meer heeft. Justitie constateerde toen in de shop geen overtreding van de Opiumwet, maar op diverse ande re plaatsen werden wel enkele tien tallen kilo's drugs aangetroffen. Die vondsten worden in verband gebracht met Miami. Door de vrij willige sluiting van de shop heeft Terneuzen op dit moment geen ge doogd verkooppunt meer. Lonink: „We merken dat hierdoor de illega le drugshandel in de binnenstad van Terneuzen én in kleine ker nen toeneemt. Dat willen we na tuurlijk niet. Dus als een coffee shop geen gebruik maakt van zijn gedoogvergunning, moet je erover denken om de licentie aan een an der te verstrekken. Maar eerst ga ik met Miami in overleg." Miami-woordvoerder Hans van As stelt dat Lonink in bestuursrechter- lijke zin gelijk heeft. „Maar het OM zit ons voor de strafrechterlij ke kant van het verhaal zó achter de broek, dat wij onze stappen heel zorgvuldig overwegen. Miami blijft ook de komende dagen hoogstwaarschijnlijk dicht." Het OM heeft het voorarrest van de bedrijfsleider en een persoon die tijdens de controle achter het pand met een tas vol drugs werd aangetroffen, met dertig dagen verlengd. De eigenaar van Miami is gisterochtend ook aangehouden Burgemeester Jan Lonink zit met de vrijwillige sluiting van coffeeshop Miami in Terneuzen in zijn maag. De illegale drugs handel neemt weer toe. in verband met de controle van an derhalve week geleden. Bij de gemeente Terneuzen is dit jaar één verzoek gedaan om een coffeeshop te openen. In Middel burg willen achttien ondernemers een coffeeshop beginnen. Zij meld den zich sinds de gemeente eind vorig jaar Roxy sloot, nadat mede werkers van die shop voor de vier de maal de gedoogregels overtra den. De procedures tegen de slui ting van Roxy kunnen nog ander half jaar aanlopen. Pas daarna ko men andere ondernemers in beeld. pagina 3: commentaar pagina 2 en 3: schrik zit er goed in bij coffeeshophouders CADZAND-BAD - Het waaide af en toe behoorlijk op de dijken, maar het herfstzonnetje liet zich gisteren ook goed zien tijdens het werkbezoek van koningin Beatrix aan West-Zeeuws-Vlaande- ren. De in groten getale uitgerukte streekbewoners en (voornamelijk Duitse) toeristen ontvingen de vorstin, hier op de dijk in Cadzand-Bad, overal met enthousiast geklap, gezang en gezwaai. foto Frank van Beek/ANP pagina 30 en 31: koninklijk werkbezoek film aankomst koningin in Breskens op www.pzc.nl DEN HAAG - De Nederlandse over heid garandeert vanaf vandaag spaartegoeden tot 100.000 euro per persoon. Dat is aanzienlijk meer dan de 38.000 euro waar voor de garantie tot dusver gold. Minister Wouter Bos van Finan ciën maakte dat gisteren in Luxem burg bekend. Hij overlegde daar met collega's over de kredietcrisis. Zij werden het daar niet eens over een uniforme Europese garantiere geling voor spaarders. Zo garanderen Duitsland en Ier land alle spaartegoeden. Zo ver wil Bos niet gaan. Het leeuwendeel van de Nederlandse spaarders heeft minder dan 40.000 euro aan spaargeld. Enkele kleine Europese landen zijn volgens Bos niet in staat om hun garantie op te trek ken naar 100.000 euro. Hij doelde wellicht op IJsland, dat gisteren de volledige controle over de eigen bankensector overnam 'om een faillissement van het land' te voor komen. Tot die banken behoort ook Lands- banki, dat via de internetspaar bank Icesave ook in Nederland met een hoge spaarrente tiendui zenden klanten heeft getrokken. Die klanten maken zich nu ernstig zorgen over hun spaartegoed. Icesa ve valt slechts gedeeltelijk onder de garantie van De Nederlandsche Bank (DNB). De eerste 20.000 eu ro zijn gegarandeerd door de IJs landse centrale bank. Het bedrag daarboven is tot 40.000 euro voor 90 procent gegarandeerd door DNB. Maar kenners vrezen dat IJs land die garanties niet kan nako men als grote banken als Icesa- ve-moeder Landsbanki omvallen. Reden voor DNB en het ministe rie van Financiën om gisteren nog overleg te beginnen met de IJsland se autoriteiten over een regeling voor de Nederlandse spaarders. Volgens een woordvoerder van Ice save kunnen Nederlandse klanten gewoon bij hun geld. pagina 14: instortende beurzen raken pensioenen pagina 15: IJsland bijna bankroet DEN HAAG - Eén op de tien meisjes heeft in de puberteit last van de pressiviteit. Zij zijn somber en heb ben weinig zelfvertrouwen. Met puberjongens gaat het juist beter. Dat blijkt uit de voorlopige resulta ten van een grootscheeps onder zoek naar jongeren. Jongens voelen zich minder onze ker. Bovendien neemt bjj jongens het gevoel 'dat ze perfect moeten zijn' in deze periode juist af In vergelijking met jongens heb ben meisjes veel meer behoefte aan contacten. Zij willen 'aardig ge vonden' worden. VLISSINGEN - Zowel in Vlissingen als in Goes heeft de politie Zee land gisteren een hennepkwekerij ontmanteld. Bij de inval in Goes werd een 35-ja- rige man aangehouden. In Vlissin gen werden geen mensen aange houden. De politie trof in totaal 420 hennepplanten aan, 220 in een woning in de Van Dis- hoeckstraat in Vlissingen, en 200 in een pand in de Goese Magdale- nastraat. Alle hennepplanten in de Van Dis- hoeckstraat zijn vernietigd, en Del ta Nuts heeft aangifte gedaan van diefstal van stroom. VLISSINGEN - Leon Kerkhofs, inter nist-oncoloog van Ziekenhuis Wal cheren heeft tijdelijk zijn werk neergelegd. Dat zou te maken heb ben met de ziekenhuisfusie. Kerk hofs krijgt ook nogal wat kritiek omdat hij zich hard maakt voor de verstrekking van kostbare medicij nen aan chronisch zieke patiënten. De maatschap Interne Geneeskun de en Kerkhofs waren gisteren niet beschikbaar voor commen- pagina 27: Kerkhofs zit thuis islagmia i 11 Middelburg en Terneuzen kunnen niet zonder coffeeshop Financiële reddingsplannen werken niet eens 47% oneens ~Tgg 53% aantal reacties: 397 EN Zeeland: 2 en 3, 21 t/m 27, 30 en 31; Binnenland: 4 t/m 7; Buiten land: 8 en 9; Meningen: 13; Beurs: 14; Economie: 15; Weer: 18; Strips: 19; Agenda: 28; Cultuur: 29; Sport: 33 t/m 37; Televisie: 38 en 39. Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800-0231 231

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1