lite iland voor rokers Indonesië Palestijnen willen gestolen land vergoed CURACAO FLORIS SUITE HOTEL Hongaarse minister treedt af om treinongeval 'Kwart soorten zoogdieren op uitsterven' waarom zou je verder zoeken >Z n s PZC Dinsdag 7 oktober 2008 9 BOEDAPEST - Een dodelijk ongeval op het spoor heeft gisteren in Hongarije geleid tot het vertrek van de mi nister van Transport, Pal Szabo. Ook de baas van het staatsspoorbedrijf MAV stapte op. Vijf mensen kwamen om en 26 raakten gewond toen een sneltrein ten zuid oosten van Boedapest van achter inreed op een langza mere trein. Het ongeval zou veroorzaakt zijn door een slecht functionerende seinpaal, foto Bela Szandelszky/AP sië bevinden zich echter op het platteland. De mannen in de dor pen op Java roken vooral kretek. De zware kruidnagelsigaretten heb ben een aangename, zoete geur. Maar ze bevatten twee keer zoveel teer en nicotine als een gewone si garet. 'Indonesiërs roken voor, tijdens en na het eten' Uang rokok, 'rookgeld' is een be langrijke kostenpost voor gezin nen in de kampong. Sigaretten zijn naar Nederlandse standaarden spotgoedkoop. Een pakje Dji Sam Soe-sigaretten kost nog geen 9500 roepiah (zeventig eurocent). Maar voor een gezin dat leeft van vijftig euro per maand, vormt vaders rookwaar een zware belasting. Een onderzoek van de Amerikaanse Berkeley-universiteit naar de Indo nesische tabakseconomie toonde aan dat arme gezinnen gemiddeld elf procent van hun inkomen be steden aan sigaretten. De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) maakte bekend dat bijna een kwart van de t,4 miljoen sterf gevallen in Indonesië in 2005 ver band hielden met roken. Ook meldde de WHO dat 78 procent van de rokers jongeren zijn. De Commissie voor Kinderbescher ming verklaarde daarop de oorlog aan de tabaksindustrie. Tot op he den met weinig succes. Rechtszaak tegen Israëlische regering over steun aan kolonisten. JERUZALEM - Vijf Palestijnen heb ben een rechtszaak aangespannen tegen de Israëlische regering om dat die kolonisten heeft toegestaan nederzettingen te bouwen op hun grondgebied op de Westelijke lor- daanoever. De Palestijnen vragen ruim 310.000 euro schadevergoe ding van de Joodse staat. Volgens de Palestijnen verzaakte de Israëlische regering haar 'wette lijke en morele plicht' en hielp ze 'de dieven in daad en nalatigheid' door de bouw van Migron toe te staan. Migron is een van de meer dan honderd nederzettingen die de kolonisten in de jaren negentig begonnen te bouwen op Palestijn se grond, om te voorkomen dat er een levensvatbare Palestijnse staat zou kunnen ontstaan. Palestijnen begonnen eerder rechtszaken te gen Israël om te protesteren tegen de nederzettingen, maar nooit eer der werd daarbij schadevergoeding gevraagd. De hoogte van de vergoe ding is een schatting van inkom sten die de oorspronkelijke grond bezitters derfden doordat ze hun land niet konden bewerken. Het Is raëlische ministerie van Justitie was niet bereikbaar voor commen taar. De Israëlische regering gaf eerder toe dat de grond waarop Migron is gebouwd aan Palestijnse particulie ren toebehoort, maar zij liet tot nu toe na de enclave te ontruimen. Een onderzoek dat Israël in 2005 liet uitvoeren beschuldigt de rege ring ervan te hebben meegewerkt aan de bouw van nederzettingen, door zorg te dragen voor wegen bouw, riolering en andere nuts voorzieningen. Jaarlijks ontvangt de staat meer dan drie miljard euro aan belasting op tabak, een belangrijk deel van de staatsinkomsten. Indonesië is met Noord-Korea het enige Aziati sche land dat het internationale verdrag Framework Convention on Tobacco Control niet onderte kende. Het verdrag verplicht lan den onder anderen om tabaksrecla mes te verbieden. Toch lijkt er nu verandering te ko men. De antirook-organisaties kre gen dit jaar plotseling bijval van de oerconservatieve Raad van Islamiti sche Schriftgeleerden. Die denkt over een 'fatwa' of banvloek tegen het roken. Sigaretten zouden dan 'haram' oftewel onrein worden en dus taboe voor de tweehonderd miljoen moslims in Indonesië. AMSTERDAM - Een op de vier zoog diersoorten staat op het punt uit te sterven. Dat zegt de Internatio nal Union for the Conservation of Nature (IUCN), een groot interna tionaal samenwerkingsverband van natuurbeschermingsorganisa ties, in een rapport dat gisteren is bekendgemaakt. Vooral de primaten in Afrika en Azië lopen ernstig gevaar, net als tapirs, nijlpaarden, beren en de zo genoemde echte zwijnen, zoals het wilde zwijn. Over het alge meen worden grotere zoogdier soorten meer met uitsterven be dreigd dan kleinere. Voor landdie ren schuilt het grootste gevaar in het verlies van leefomgeving door ontbossing en in de jacht. Zeezoog dieren vinden vaak de dood door bijvangst en door aanvaringen. Ook de opwarming van het kli maat speelt een rol, bijvoorbeeld voor de ijsbeer en de zadelrob. Curacao, het grootste eiland van de Nederlandse Antillen, heeft haar bezoekers ongelooflijk veel mooiste bieden. Kilometerslange stranden, tropische planten, prachtige landhuizen, een kleurrijke en levendige hoofdstad, heldere baaien, mooie hotels met geweldige faciliteiten... dat en nog véél meer is Curacao! Boekt u nu een reis naar dit prachtige vakantie-eiland met verblijf in oktober dan profiteert u van spectaculaire prijsverlagingen tot wel 160 p.p.! Curacao heeft echt alles in huis voor een heerlijk en ontspannen verblijf! Shoppen in Willemstad, pootje baden in de glasheldere zee, cocktails drinken in gezellige beachbars, genieten van de natuur, grotten ontdekken, de door de wind gevormde dividivi-bomen aanschouwen, watersporten, een gokje wagen in casino's, uitgaan tot in de late (of vroege) uurtjes... Op dit stukje 'Holland in de tropen' zult u zich absoluut uitstekend vermaken! Vertrekdata: vrijwel dagelijks van 18/10 t/m 24/3 U verblijft in het 4-sterren Chogogo Resort. Het resort ligt aan de Jan Thiel Baai, en het strand van Jan Thiel ligt op ca. 400 m van het resort en op ca. 7 km van Willemstad. Op het strand vindt u o.a. een zeilschool en een PADI-duikschool. Het resort beschikt o.a. over een open air lobby, internetfaciliteiten, bar en een restaurant met een uitgebreide kaart. In de prachtige Caribische tuin ligt het zwembad met apart kinderbad, een zonneterras met ligstoelen en gratis handdoekenservice. Ook zijn er regelmatig sfeervolle barbecues en live-muziekavonden. U verblijft o.b.v. logies. Prijzen zijn per persoon, o.b.v. 2 personen, exclusief vliegtax. Zie www.kras.nl/25302 Vertrekdata: vrijwel dagelijks van 18/10 t/m 24/3 U verblijft in het unieke, moderne en stijlvolle 4-sterren Floris Suite Hotel. Het hotel ligt aan het Piscaderabaai, het privé-strand 'Hook's Hut' is gelegen op ca. 5 min. loopafstand en Willemstad ligt op ca. 3 km van het hotel. Het hotel beschikt o.a. over het topklasse restaurant Sjalotte, een poolbar (hier wordt de lunch geserveerd), gratis wireless internet en een mooie tropische tuin met riant zwembad, zonneterras, ligstoelen, parasols en badhanddoekenservice. Ter ontspanning is er een airconditioned fitnessruimte en een tennisbaan (beide gratis toegankelijk). U verblijft o.b.v. logies. Prijzen zijn per persoon en o.b.v. 2 personen, exclusief vliegtax. Zie www.kras.nl/25323 Direct gelegen aan een lang schitterend strand! Vertrekdata: vrijwel dagelijks van 15/10 t/m 24/3 U verblijft in het 3-sterren-plus Breezes Resort Spa Casino. Het resort ligt direct aan een schitterend strand en op kleine afstand van het bekende Mambo Beach, het Seaquarium en diverse uitgaansgelegenheden. Het hotel beschikt o.a. over diverse restaurants en bars, 3 zwembaden met zonneterras en ligstoelen, een 'swim-up-bar', meerdere jacuzzi's, spa center en dagelijks entertainment. Qua sportfaciliteiten biedt het hotel o.a. tennisbanen, een fitnessruimte, een klimwand en vele mogelijkheden voor watersporten. Voor de duikliefhebbers is er een 5-sterren duikschool. U verblijft o.b.v. all inclusive. Prijzen zijn per persoon, o.b.v. 2 personen, exclusief vliegtax. Zie www.kras.nl/25300 in oktober! Vlakbij de Jan Thiel Baai! 4-sterren resort! ALL INCLUSIVE! Personen BOEK ONLINE of bel 0900 - 9697 |§tó 3 P

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 9