Record met gouden randje Zeeuws duatlonsucces 36 Dinsdag 7 oktober 2008 PZC Z Toby Aarnoutse, Davy Bisslik, Niek de Ridder en Charles Potin (van links naar rechts) zwommen het stokoude Zeeuwse record op de 4 x 100 meter vrije slag uit de boeken. foto Lex de Meester Reseda wint met 6-2 van 3B-SD Duiveland GOES - In de vierde divisie van het driebanden was Reseda met 6-2 te sterk voor 3B-SD Duiveland. Theo Platjouw won in veertig beurten (30-28) van Philip van der .Male. Cor de Jonge versloeg Jan Suyker- buyk (25-18 in 41 beurten) en Cees Baumgarte bleef aan de positieve kant van de score tegen (25-23) te gen Piet Kox. Alleen Carlo van Dam verloor zijn partij. 't Bierwinkeltje is op dreef in vierde divisie GOES - De driebanders van 't Bier winkeltje zijn op dreef in de vier de divisie. De Terneuzenaren ver sloegen Hoondert De Waard met 6-2. Kopman Leo Schrauwen had 39 beurten nodig om Suus de Koek met 30-21 te kloppen. Cees J. Wissel was met 25-21 iets te sterk voor Van Cuijk en Arie Vin- ke boekte een knappe zege (25-18) in 44 beurten op Bram de Waard. Piet Boot verloor van Blom. Terneuzense Boys oefent tegen AA Gent GOES - Twee elftallen van Terneu zense Boys voetballen op dinsdag 14 oktober op eigen veld vriend schappelijk tegen AA Gent. Terneuzense Boys Ai begint om 18.00 uur op het sportpark aan de Frederik van Eedenstraat tegen een jeugdploeg van de Gentse prof club. Aansluitend trapt de eerste selectie van de Terneuzenaren om 20.00 uur af tegen de beloften van AA Gent. Tweede plaats voor Minnaard in Gieten GOES - Mountainbiker Marco Min naard heeft in Gieten de tweede plaats behaald in de Hondsrug Classic. De belofte uit Wemeldin- ge hield liefst 899 andere deelne mers achter zich. De zege in het gecombineerde eind klassement ging naar eliteren ner Bas Peters uit Heel. De junior Henk Jaap Moorlag uit Onstwedde eiste de derde plaats voor zich op. Zilver De Block in Singelloop Breda BREDA - Atlete Sandra de Block van de Hulster atletiekvereniging RKHAV heeft in de Singelloop van Breda de tweede plaats be haald op de tien kilometer bij de vrouwen-senioren. De Block noteerde een tijd van 40 minuten en 58 seconden met een achterstand van bijna vier minu ten op de winnares Sabine van Re- ijt. BIJ NADER GOES - Gisteren werd in deze krant gemeld dat de tegenwoordig in Bussum woonachtige voetbal scheidsrechter Tony van Waveren, tweelingbroer van gedeputeerde Harry van Waveren, als enige Zeeuw in de hoofdklasse van het zaterdagvoetbal actief is. Dit is on juist. Ook Sjaak Uitterhoeve ('s-Gravenpolder) en Harold van de Ketterij (Goes) fluiten hun wed strijden op dit hoogste niveau in het amateurvoetbal. Luctor-viertal zwemt eindelijk toptijd van 1986 uit de boeken. door Frits Bakker MIDDELBURG - Het record was iets meer dan twintig jaar oud en al zo vaak hadden andere zwemmers zich erop stuk gebeten. Zaterdag, in het Middelburgse bad, kwam er eindelijk een nieuwe toptijd in de boeken. Het Luctor-viertal met Toby Aarn outse, Niek de Ridder, Davy Bis- slik en Charles Potin, dat door gaans wordt getraind door Albert Onderdijk, dook op de 4 keer 100 meter vrije slag onder het oude Zeeuwse record uit 1986. Davy Bis- slik tikte als slotzwemmer aan na 3.37.01, meer dan een volle secon den sneller dan het vorige record f- DUIVENSPORT Rayon 7: Generaal Hok: 1A. Stroo (Zoutelan- de), 2. K. Minderhoud (Koudekerke), 3. H. Me lis (Westkapelle), 4. Joh. van Belzen&Zn (Arne- muiden), 5. P. Hengst (Westkapelle), 6. comb. J&K. van Belzen (Arnemuiden), 7. L. Dingeman- se (ZoutelandeO, 8. G. de Nooijer (Arnemui den), 9. S. Maas (Zoutelande), 10. C. de Ridder&Zn (Arnemuiden). Generaal Duif: 1. A. Stroo, 2,4. JC. Roelse (Westkapelle), 3. Joh. van Belzen&Zn, 5. F. Slager (Oost Souburg). Generaal Hok Zeeland: 1. comb. R&L. Traas (Nieuwdorp), 2. gebr. Scheele (Terneuzen), 3. A. Stroo (Zoutelande), 4. H. Calon (Slijkplaat), 5. G. v.d. Kamp (Noordwelle), 6. gebr. van Be- veren (Nieuw Namen), 7. S. v.d. Lijke sr. (Bres- kens), 8. K. Minderhoud (Koudekerke), 9. H. Melis (Westkapelle), 10. Joh. van Belzen&Zn (Arnemuiden). Generaal Duif Zeeland: 1,2,4,5. comb. R&L. Traas, 3. A. Stroo. PAARDENSPORT Vrouwenpolder. Dressuur RV Se-Ros: paar den klasse Z2: 1. Maxime Lefeber, Embleme Du Defey (Scheldestad) 220; 2. Sandra van der Hoofd, Pretty Woman (Se-Ros) 216; 3. Arthur Vos, KVTournesol (Oranjezon) 181. Z1: 1. Annet Verstrate, Londen (Weelr.) 217; 2. Aad Markusse, NN (Z-Bev.) 204; 3. Valesca dat op 3.38.10 stond. Luctor-trainer Thierry Potin kent de namen van die voormalige topzwemmers nog maar al te goed. Patrick Braam, Rob Geertvliet en Leon Verliage zijn later weggetrokken naar ande re en vaak ook verre oorden. Rudi Goudswaard is nog altijd als trai ner aan Luctor verbonden. „We hebben vaak genoeg een aan val op het record gedaan", geeft Thierry Potin toe. „Maar altijd bleek dat het toch een geweldige tijd was die de jongens in die tijd hebben gezwommen." Niek de Ridder, die nieuw is in het Luc- tor-team: „Ik denk dat het nu pas gelukt is, omdat we vier van de beste Zeeuwse zwemmers bij el kaar hebben gebracht." In het eigen bad klopte zaterdag al les en werd het ultieme doel ge haald. Toby Aarnoutse opende de Lefeber, Miami (Scheldestad) 203. M2: 1. Angelique Wouters, Duco (Schelde stad) 184; 2. Elna Ridderbos, Uno-Negro (Se-Ros) 180; 3. Sandra van de Vreugde, Ushra (Scheldestad) en Andre Roose, Kalief R (Weelr.) 172. M1: 1. Else Kerkhof, Luca Cadalora (Se-Ros) 177; 2. Else Kerkhof, Ludo, 171; 3. Katja de Groes, Uriant (Walcheren) 167. Kapelle. Dressuur RV De Braanjenhoek. Paar den Z1: 1. Corneli Langebeeke, Prooyens Uron (Se-Ros) 204; 2. Corneli Langebeeke, Dark Laes, 204; 3. Joke Wisse, Satrichta (Schelde stad) 195. Tweede proef: 1. Corneli Lange beeke, Dark Laes, 204; 2. Joke Wisse, Sa trichta, 195. M2: 1. Kirsten de Vos, Orion (Weelr.) 196; 2. Marjorie Nelis, United (Z-Bev.) 187; 3. Hilde Meulenberg, Rombout (Weelr.) 181. Tweede proef: 1. Kirsten de Vos, Orion, 184; 2. Marjo rie Nelis, United, 180; 3. Hilde Meulenberg, Rombout (Weelr.) 176 M1: 1. Mariette Luteijn, K Doruto Queen, 177; 2. Sharinda van Zweeden, Wia (Braanjenhoek) 176; 3. Els van 't Leven, Doeke (Braanjenhoek) 174. Tweede proef: 1. Ida Sinke, Vainquer (Z-Bevb.) 185; 2. Sharinda van Zweden, Wia, 177; 3. Els van 't Leven, Doeke, 173. meer uitslagen op www.pzc.nl recordrace met een tijd van 52.43, Charles Potin ging er met 56.28 overheen, Niek de Ridder kwam tot een mooie 53.39 en Davy Bis- slik sprintte naar 54.91. Thierry Po tin: „Het was niet eens de snelste ploeg die we in het water brach ten. Ik wilde ook met het viertal onder negentien een record zwem men en had Joerie van Wallen burg in dat team opgesteld. Hij is normaal gesproken een seconde sneller dan Charles. We kunnen dus nog zeker een seconde sneller dan dit record." Het succes is onder meer te dan ken aan de komst van Niek de Rid- Hoewel het Zeeuws record op de 4 keer 100 meter vrije slag na dik twintig jaar is verbroken, denkt zwemtrainer Thierry Potin dat het nog sneller kan. Familie Van Anrooy grossiert in eremetaal in Oss. door Sjaak Sinke OSS - De Zeeuwse deelnemers aan het NK duatlon in het Brabantse Oss hebben de Zeeuwse eer uitste kend hoog gehouden. Aart Riet veld uit 's-Gravenpolder veroverde zilver bij de mannen H40. Halverwege de eerste run over tien kilometer kon Rietveld de kop van de wedstrijd overnemen van de kampioen van vorig jaar, Andre van Oosten. Een paar kilo meter verder was het Hans Rood- zant die naar de leiding ging. Door een snelle wissel kwam Rietveld even aan de leiding te rijden op de 40 kilometer, maar werd al snel der. De 20-jarige Zuiddorpenaar volgt een hbo-studie bouwkunde in Vlissingen en woont daar op ka mers. „Ik hoef nu niet meer heen en weer te reizen en heb mijn trai ningen verdubbeld ten opzichte van vorige jaren. Dat zou wel eens een nieuwe impuls kunnen zijn voor mijn carrière, want mijn bes te periode ligt toch al een jaar of vier achter me." De Ridder is niet de echte specialist op de vrije slag. „De Zeeuwse records die ik had, voordat de nieuwe lichting van Luctor is opgekomen, had ik op de wisselslag." Bovendien maakte hij furore in het langebaan zwem men. Met de toptijd op de 4 keer honderd is hij minstens zo blij als zijn teamgenoten. „Zeker omdat het record al zo lang stond en was gezwommen door grote namen uit het verleden." door een drietal ingehaald. Een ul tieme krachtsinspanning zorgde er voor dat hij weer kon oprukken naar de tweede plaats die hij in de afsluitende run van vijf kilometer niet meer afstond. Voor Rietveld was het tweede maal dat hij op het erepodium stond bij een NK. Zes jaar geleden behaalde hij al eens brons. De fa milie Van Anrooy grossierde weer in eremetaal. Zo was er goud voor Franklin (H10) en Shirin (D6) en raapte Lindy het zilver op bij de meisjes D12, drie seconden voor Ti neke van Dort uit Domburg op de derde plaats. Joost Gevaert uit Goes veroverde zilver bij de jon gens H13. Tommy Staal uit Nieuw Haamstede maakte veel goed op het lopen maar bleef steken op de vijfde plaats bij de jongens H14.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 72