'Meer kansarmen aan werk helpen' H CONTACTA 2008 81 33 Oranjekwartier Terneuzen mag uitbreiden Voorman Aboutaleb laat zijn ploeg verwarmingsbuis voor kas aanleggen Theater tijdens museumnacht Winkels bij skihal nog lang niet open Oud-keepers waarderen terugkeer Van der Sar Bewoners Overslag: bollenkweek schuld gezondheidsklachten Dinsdag 7 oktober 2008 Tip? redtern@pzc.nl Werkservicepunt functioneert goed maar heeft nog veel te doen TERNEUZEN - Zeeuws-Vlaanderen slaagt er beter in dan de rest van Zeeland om kansarmen aan een betaalde job te helpen. Het vorig jaar opgerichte werkservicepunt Zeeuws-Vlaanderen (een netwerk van gemeentelijke sociale dien sten, cwi, werkgevers- en werkne mersorganisaties, bedrijven en scholen) slaagde er sinds novem ber 2007 in om bijna 400 mensen met een achterstand op de arbeids markt aan een betaalde baan te helpen. In de andere Zeeuwse re gio's werken de servicepunten nog niet naar behoren meldde staatsse cretaris Aboutaleb van Sociale Za ken en Werkgelegenheid tijdens de tweede Zeeuws-Vlaamse regio- netwerktop in Terneuzen. De bewindsman mocht dan de re gio complimenteren met de inzet, gelijkertijd gaf hij ook aan dat Zeeuws-Vlaanderen met het verbe teren van de arbeidsparticipatie nog een hele weg te gaan heeft. Simpelweg omdat de participatie in de streek nog zeker zes procent onder het landelijk gemiddelde van 74 procent ligt. Vooral 55-plus- sers zitten in Zeeuws-Vlaanderen hoofdzakelijk thuis, slechts 3 op de 10 heeft nog een volledige baan. Ook onder de 'nuggers' (de n iet-uitkeringsgerechtigd en) scoort Zeeuws-Vlaanderen matig. Gemeenten zullen meer moeten doen om die mensen aan de slag te krijgen. Gebeurt dat niet - Aboutaleb geeft ze nog een jaar - dan komt de staatssecretaris met voorstellen om die taak over te he velen van de gemeenten naar de markt (uitzendbureaus). Tijdens de regiowerktop werd ook het Voorlichtings-en Opleidings centrum (VOC) voor de glastuin bouw in Terneuzen ten doop ge houden. Via het centrum moeten Volgens staatssecretaris Abouta leb komt het kabinet binnenkort met pakket aan maatregelen die grensarbeid een stuk makkelijker moeten maken.' 1500 kansarmen uit Zeeuws-en Noord-Vlaanderen aan een baan- worden geholpen in het glastuin- bouwcomplex Met het oog op een deel van de toekomstige grens arbeiders vroeg wethouder Maria le Roy van Sluis Aboutaleb om re gelgeving die het hen makkelijker zou maken om in de kassen aan de slag te geraken. Aboutaleb wil de van Zeeuws-Vlaanderen geen proefgebied maken, maar beloofde wel dat het kabinet binnenkort met een pakket aan nieuwe regel geving komt voor grensarbeiders. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Er komt schot in de plannen voor de uitbreiding en de nieuwe huisvesting van speeltuin Oranjekwartier in Terneuzen. Vol gens voorzitter Ronald Roelands van Oranjekwartier is de gemeen te bereid een deel van de grond naast de speeltuin beschikbaar te stellen voor uitbreiding. Op die grond, waar nu nog het voormali ge pand van Toonbeeld staat, komt dan een gedeeltelijk stenen gebouw, gecombineerd met een tweetal noodlokalen. De speeltuin, waar op drukke da gen ruim tweehonderd kinderen vertier komen zoeken, zit al jaren verlegen om de uitbreiding. In 2002 is die wens al bij de gemeen te neergelegd. In het pand van Toonbeeld aan de Leeuwenlaan zijn tijdelijk de hoog ste klassen van de Zuidlandschool gehuisvest. Aanvankelijk zou dat tot de zomervakantie zijn, waarna het gebouw zou worden gesloopt. De Zuidlandschool heeft echter te kampen met een vertraging in de verbouw van de school. Roelands verwacht dat de planning en reali satie van de speeltuinuitbreiding dan ook nog ruim een jaar in be slag zal nemen. TERNEUZEN - Door een veertig meter lange ver warmingsbuis op de gewenste plek te leggen zorgden vertegenwoordigers van 21 instellingen, gemeenten, arbeidsmarktinstellingen en andere overheidsdiensten uit Zeeland en Vlaanderen on der aanvoering van gelegenheidsvoorman Ahmed Aboutaleb (staatssecrretaris van Sociale Zaken en Werkgelegenheid) voor de officiële ingebruik neming van het scholings-en informatiecentrum voor de glastuinbouw in Terneuzen. Volgende maand begint in de kas de eerste lichting cursis ten aan een opleiding. IJZENDIJKE - Museum Het Bolwerk in IJzendijke houdt twee thea ter-workshops tijdens de museum nacht op vrijdagavond 17 oktober. Het museum zoekt hiervoor der tig jongeren uit de groepen 7 en 8 van de basisschool en de brugklas sen van Het Zwin College. Zij moe ten zich voor 13 oktober melden. In 'De Duistere Kanten van De Tijd' schrijven de deelnemers een hoorspel. In 'Het Magisch Mu seum' komen schilderijen en kunstwerken tot leven. In deze workshop maken de kinderen een bewegingspresentatie. TERNEUZEN - De opening van de nieuwe winkels van BCC, Kwan tum en Karwei in Terneuzen laat nog geruime tijd op zich wachten. Wethouder Adhemar van Waes (economie) ging er twee weken ge leden nog vanuit dat de onderne mers bij het skihalcomplex met sinterklaas hun deuren zouden kunnen openen. Dit lijkt geen haalbare datum. B en W van Ter neuzen moeten de bezwaarproce dure nog afhandelen en een verkla ring van geen bezwaar aanvragen voor de winkels bij het provincie bestuur. Daarmee zijn weken, zo niet maanden mee gemoeid. Het college spreekt pas eind deze maand over de aanvraag. oktober 2008 oktober 2008 nodigt u graag uit CONTACTA dé ontmoetingsplaats voor standhouders en bezoekers van zakelijk Zuidwest-Nederland in de Zeelandhallen Postbus 309-4460 AS GOES T 0113-221020 F 0113 - 22 15 36 info@zeelandhallen.nl www.contacta.nlwww.zeelandhallen.nl Zeelandhallen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 65