Scheffers meldt zich voorin Zeeuws duatlonsucces 36 Dinsdag 7 oktober 2008 pzc S Nipte nederlaag voor Cue Action heerlen - De uitgestelde wedstrijd in de tweede divisie van de pool- competitie leverde debutant Cue Action uit Vlissingen een 4-3 ne derlaag op tegen kampioenskandi daat Matchpoint uit Heerlen. Atong Wu won twee keer in het 8-ball, maar verloor met Johan van Oorschot het dubbel in het 10-ball. Van Oorschot won en ver loor in het straight-pool. Mark van Wijngaarde verloor in het 9-ball. Terneuzense Boys oefent tegen AA Cent goes - Twee elftallen van Terneu zense Boys voetballen op dinsdag 14 oktober op eigen veld vriend schappelijk tegen AA Gent, Terneuzense Boys Ai begint om 18.00 uur op het sportpark aan de Frederik van Eedenstraat tegen een jeugdploeg van de Gentse prof club. Aansluitend trapt de eerste selectie van de Terneuzenaren om 20.00 uur af tegen de beloften van AA Gent. Zilver De Block in Singelloop Breda breda - Atlete Sandra de Block van de Hulster atletiekvereniging RKHAV is tijdens de Singelloop in Breda in de prijzen gevallen. Zij be haalde de tweede plaats op de tien kilometer bij de vrouwen-senio ren. De Block noteerde een tijd van 40 minuten en 58 seconden met een achterstand van bijna vier minu ten op de winnares Sabine van Re- ijt. Tweede plaats voor Minnaard in Cieten goes - Mountainbiker Marco Min naard heeft in Gieten de tweede plaats behaald in de Hondsrug Classic. De belofte uit Wemeldin- ge hield liefst 899 andere deelne mers achter zich. De zege in het gecombineerde eind klassement ging naar eliteren ner Bas Peters uit Heel. De junior Henk Jaap Moorlag uit Onstwedde eiste de derde plaats voor zich op. Coese wielrenster pakt zilver NK dikkebanden honselerdijk - Op het Nederlands kampioenschap dikkebanden heeft de Goese wielrenster Jamie de Jong (12) zilver gewonnen. Ze won in Honselerdijk de eerste manche, waardoor ze de finale haalde. Daarin kwam ze in de eindsprint net tekort voor het goud. De Jong reed mee in de leeftijdsca tegorie meisjes 1996-1997. BIJ NADER goes - Gisteren werd in deze krant gemeld dat de tegenwoordig in Bussum woonachtige voetbal scheidsrechter Tony van Waveren, tweelingbroer van gedeputeerde Harry van Waveren, als enige Zeeuw in de hoofdklasse van het zaterdagvoetbal actief is. Dit is on juist. Ook Sjaak Uitterhoeve ('s-Gravenpolder) en Harold van de Ketterij (Goes) fluiten hun wed strijden op dit hoogste niveau in het amateurvoetbal. Schouwse surfer doet met grote jongens mee in Open NK freestyle. door Rudy Boogert goes - In de wereld van burners, culo's en switch kono's timmert Davy Scheffers stevig aan de weg. Het zestienjarige surftalent üit Zie- rikzee behoort inmiddels tot de na tionale top. Bij het Open Neder lands kampioenschap freestyle windsurfen werd hij tweede bij de jeugd en vierde bij de grote jon gens. „Maar ik had het beter ge kund en gewild", oordeelde Schef fers. De Schouwse stuntsurfer was dicht bij nóg betere klasseringen UIT DUIVENSPORT Rayon 7: Generaal Hok: 1. A. Stroo (Zoutelan de), 2. K. Minderhoud (Koudekerke), 3. H. Me lis (Westkapelle), 4. Joh. van Belzen&Zn (Arne- muiden), 5. P. Hengst (Westkapelle), 6. comb. J&K. van Belzen (Arnemuiden), 7. L. Dingeman- se (ZoutelandeO, 8. G. de Nooijer (Arnemui den), 9. S. Maas (Zoutelande), 10. C. de Ridder&Zn (Arnemuiden). Generaal Duif: 1. A. Stroo, 2,4. JC. Roelse (Westkapelle), 3. Joh. van Belzen&Zn, 5. F. Slager (Oost Souburg). Generaal Hok Zeeland: 1. comb. R&L. Traas (Nieuwdorp), 2. gebr. Scheele (Terneuzen), 3. A. Stroo (Zoutelande), 4. H. Calon (Slijkplaat), 5. G. v.d. Kamp (Noordwelle), 6. gebr. van Be- veren (Nieuw Namen), 7. S. v.d. Lijke sr. (Bres- kens), 8. K. Minderhoud (Koudekerke), 9. H. Melis (Westkapelle), 10. Joh. van Belzen&Zn (Arnemuiden). Generaal Duif Zeeland: 1,2,4,5. comb. R&L. Traas, 3. A. Stroo. PAARDENSPORT Vrouwenpolder. Dressuur RV Se-Ros: paar den klasse Z2: 1. Maxime Lefeber, Embleme Du Defey (Scheldestad) 220; 2. Sandra van der Hoofd, Pretty Woman (Se-Ros) 216; 3. Arthur Vos, KVTournesol (Oranjezon) 181. Z1: 1. Annet Verstrate, Londen (Weelr.) 217; 2. Aad Markusse, NN (Z-Bev.) 204; 3. Valesca op het Amstelmeer. „De eerste ron de ging goed. Ik zat lekker in mijn vel. Maar in de tweede ronde was het koud en kreeg ik kramp in mijn benen." Zijn eerste ronde bracht hem bij de jeugd de eerste plaats en bij de senioren de twee de plaats, achter de nummer vier van Europa, Steven van Broeckho- ven. Met de kramp in zijn benen kon Scheffers zijn trucs in de tweede ronde met minder vuur geven. Bij de jeugd werd hij nu tweede, bij de senioren vierde. In punten eindigde hij daardoor bij de jeugd gelijk op de eerste met de Belg Dieter van der Eyken en bij de senioren op de derde plaats met de uit Rilland afkomstige Lefeber, Miami (Scheldestad) 203. M2: 1. Angelique Wouters, Duco (Schelde stad) 184; 2. Elna Ridderbos, Uno-Negro (Se-Ros) 180; 3. Sandra van de Vreugde, Ushra (Scheldestad) en Andre Roose, Kalief R (Weelr.) 172. M1: 1. Else Kerkhof, Luca Cadalora (Se-Ros) 177; 2. Else Kerkhof, Liido, 171; 3. Katja de Groes, Uriant (Walcheren) 167. Kapelle. Dressuur RV De Braanjenhoek. Paar den Z11Corneli Langebeeke, Prooyens Uron (Se-Ros) 204; 2. Corneli Langebeeke, Dark Laes, 204; 3. Joke Wisse, Satrichta (Schelde stad) 195. Tweede proef: 1. Corneli Lange beeke, Dark Laes, 204; 2. Joke Wisse, Sa trichta, 195. M2: 1. Kirsten de Vos, Orion (Weelr.) 196; 2. Marjorie Nelis, United (Z-Bev.) 187; 3. Hilde Meulenberg, Rombout (Weelr.) 181. Tweede proef: 1. Kirsten de Vos, Orion, 184; 2. Marjo rie Nelis, United, 180; 3. Hilde Meulenberg, Rombout (Weelr.) 176 M1: 1. Mariette Luteijn, K Doruto Queen, 177; 2. Sharinda van Zweeden, Wia (Braanjenhoek) 176; 3. Els van 't Leven, Doeke (Braanjenhoek) 174. Tweede proef: 1. Ida Sinke, Vainquer (Z-Bevb.) 185; 2. Sharinda van Zweden, Wia, 177; 3. Els van 't Leven, Doeke, 173. meer uitslagen op www.pzc.nl Niek van der Linden, die het Zeeuwse succes op het Nederlands kampioenschap met zijn prestatie compleet maakte. De reglementen schrijven echter voor dat de surfer die de laatste race het beste heeft gevaren, hoger eindigt. Maar met zijn tweede en vierde plaats was Davy Scheffers dik te vreden. In de vijf jaar dat hij nu surft, heeft hij zich gestaag ontwik keld tot een nationale topper in het freestyle windsurfen. „Ik doe ook wel 's mee aan de sla lom en soms aan het golfsurfen, maar het is belangrijk dat je je spe cialiseert. In het 'freestyle is het moeilijk genoeg om op niveau te blijven. Er komen telkens nieuwe moves bij die je moet leren." Familie Van Anrooy grossiert in eremetaal in Oss. door Sjaak Sinke OSS - De Zeeuwse deelnemers aan het NK duatlon in het Brabantse Oss hebben de Zeeuwse eer uitste kend hoog gehouden. Aart Riet veld uit 's-Gravenpolder veroverde zilver bij de mannen H40. Halverwege de eerste run over tien kilometer kon Rietveld de kop van de wedstrijd overnemen van de kampioen van vorig jaar, Andre van Oosten. Een paar kilo meter verder was het Hans Rood- zant die naar de leiding ging. Door een snelle wissel kwam Rietveld even aan de leiding te rijden op de 40 kilometer, maar werd al snel Paspoort Naam: Davy Scheffers. Geboortedatum: 31 maart 1992. Woonplaats: Zierikzee. Surft sinds: mei 2003. t- Favoriete surfstek: Brouwers- dam. Favoriete discipline: Freestyle. Overwinningen: 2006: King of the Dam; 2007: Xtreamgames (t/m 15 jaar), Belgisch kam pioenschap (t/m 15 jaar), NK freestyle try-out (jeugd tot 17 jaar); 2008: Pro kids freestyle Benelux (13-18 jaar), 1 e Sweet- waterfreestylecup Aalsmeer (overall). door een drietal ingehaald. Een ul tieme krachtsinspanning zorgde er voor dat hij weer kon oprukken naar de tweede plaats die hij in de afsluitende run van vijf kilometer niet meer afstond. Voor Rietveld was het tweede maal dat hij op het erepodium stond bij een NK. Zes jaar geleden behaalde hij al eens brons. De fa milie Van Anrooy grossierde weer in eremetaal. Zo was er goud voor Franklin (H10) en Shirin (D6) en raapte Lindy het zilver op bij de meisjes D12, drie seconden voor Ti neke van Dort uit Domburg op de derde plaats. Joost Gevaert uit Goes veroverde zilver bij de jon gens H13. Tommy Staal uit Nieuw Haamstede maakte veel goed op het lopen maar bleef steken op de vijfde plaats bij de jongens H14. Davy Scheffers in actie tijdens het voor hem zo succesvol verlopen NK.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 62