Zeelan PZC 21 Renesse doet raddraaiers in ban CONTACTA 2008 Staatssecretaris Aboutaleb op bezoek bij De Zuidhoek SCHOUWEN-DUIVELAND 25 Talenten gezocht voor Crazyland ■r-l wwrNdbif V*Xv yyyó OP ALLE DAMESSCHOENEN Het licht Oud-keepers waarderen terugkeer Van der Sar Dinsdag 7 oktober 2008 Nieuwe infoborden op wegen rond Oosterschelde Tip? redzzee@pzc.nl Betrokken partijen beraden zich nog op precieze invulling. door Esme Soesman RENESSE - Stappers die zich in Ren esse ernstig misdragen kunnen et in de toekomst op rekenen dat ze het dorp uit worden gezet. Door middel van een portofoonsysteem houden onder meer horeca, taxibe drijf verblijfsaccommodaties en politie elkaar nu al op de hoogte van mensen die zich tijdens een avondje uit misdragen. Die kring van meedenkers en -doeners is steeds verder uitgebreid, waardoor het uit Renesse verbannen van rad draaiers tot de mogelijkheden gaat behoren. „We zijn aan het brain stormen over hoe we dat legaal kunnen realiseren en volgens welk model", zegt horecaondernemer Erwin van der Linde (Club Four, De Zoom en Pinky's). Een vraag die bijvoorbeeld beantwoord moet worden, is wat aanvaardbaar is en wat niet. Iemand die geweld ge bruikt, is uiteraard niet langer wel kom, maar hoe zit dat met iemand die te diep in het glaasje heeft geke ken? „Openbare dronkenschap kan iedereen een keer overkomen, maar accepteer je het ook als ie mand voor de vijfde keet zat aan je deur staat? Waar leg je de grens?", schetst Van der Linde het dilemma. Wel duidelijk is wat de consequenties zullen zijn. Mensen die er een zooitje van maken op Renesse zijn niet langer welkom. Ondernemers (van kroegbaas tot campinghouder tot taxibedrijf) doen raddraaiers collectief in de ban. „Waardoor degene die rottig-» heid uithaalt het niet meer naar zijn zin heeft. Maar de rest wel. Het doel van deze aanpak is een so ciaal verantwoord en veilig uit gaansgebied te creëren. Niet be krompen hoor. Je hebt hier alles. Renesse is heel veelzijdig. Maar mensen die de intentie hebben rot tigheid uit te halen worden ge weerd." Van der Linde verwacht dat deze aanpak volgend jaar al in Renesse beproefd wordt. Ook kan ryj Horeca, verblijfsrecreatie, ver- voersbedrijven, politie en ge meente broeden gezamenlijk op een manier om stappers die zich misdragen uit Renesse te weren. zo'n maatregel snel effect sorteren, is zijn verwachting. Op wisselda- gen gonst zo'n aanpak snel genoeg rond. In Renesse is de afgelopen jaren collectief hard - en met succes - ge werkt aan een beter uitgaanskli- maat. Zo zijn onder meer sus- teams in het leven geroepen en is het portofoonsysteem ingevoerd. Via regelmatig (zomers wekelijks) overleg wisselen alle betrokken partijen via korte lijnen informatie uit. Dit overleg zorgt ervoor dat problemen direct worden aange kaart en opgelost. ZIERIKZEE - Staatssecretaris Ahmed Aboutaleb heeft gisteren een (be sloten) werkbezoek gebracht aan de gemeente Schouwen-Duive- land. De staatssecretaris is op be zoek geweest bij werkvoorziening De Zuidhoek. Daar heeft hij ver schillende deelnemers van de Workfirst-projecten en het alleen staande oudersproject gesproken. „Daarbij zijn niet alleen maar suc cesverhalen aan de orde gekomen. Er zijn mensen geweest die een baan kregen, vervolgens in een re organisatie terechtkwamen en nu weer op straat staan. Anderen gin gen er in inkomen op achteruit", legt wethouder Gilles Houtekamer uit die ook bij de gesprekken aan- wezigwas. Houtekamer heeft ook aan de or de gesteld dat de 'kaartenbakken' van mensen met een bijstandsuit kering op het gemeentehuis inmid dels zo leeg zijn dat het moeilijk is om de behoeften van het bedrijfs leven te voldoen. De staatssecreta ris heeft aangegeven dat de ge meente de grenzen mag verleggen en mag experimenteren. Houteka mer denkt dan aan extra - op maat gesneden - scholing en heel ge richt naar de werkgever kijken hoe een match gemaakt kan worden. pagina 25: 'WSP werkt nog niet naar behoren' VUSSINGEN - Jongeren die goed rap pen of rocken of mooie muziek maken met een bandje, kunnen deze maand meedoen aan talen tenjacht Crazyland van Walcheren Mozaïek. De voorrondes vinden zaterdag 11 oktober plaats in de Walk-Inn, in Vlissingen. Twee weken later is het te doen in jongerengebouw Dau- wendaele, in Middelburg. De win naars belanden op een album dat in december in het Arsenaalthea ter wordt gepresenteerd. Q info en opgave: www.rasela.nl 18.00-22.00 uur nodigt u graag uit CONTACTA dó ontmoetingsplaats voor standhouders en bezoekers van zakelijk Zuidwest-Nederland in de Zeelandhallen Postbus 309 - 4460 AS GOES T 0113 - 22 10 20 F 0113 - 22 15 36 info@zeelandhallen.nl www.contacta.nlwww.zeelandhallen.nl Zeelandhallen Staatssecretaris Ahmed Aboutaleb foto Mechteid Jansen is al d02° s'untprijs!) Max. 2 paar per klant. Niet voor handelaren. 0P=0P. Kijk voor adressen op www.schoenenreus.nl Tip? redactie@pzc.nl Evelien van tweeënhalf gaat graag naar de kerk. Nou ja, wel pas na een dienst dan, om haar moeder op te halen. Ze móet dan ook altijd even in de kerk kijken. Geïnteresseerd - vanwege haarfa voriete liedje over Kortjakje - loopt ze rond over de eeuwenou de plavuizen, kijkt ze naar de glas-in-lood-ramen en gaat ze even rustig zitten op een houten bank. Zelfs dagen later kan ze nog vol zijn van deze zondagse ervaring. „Ik ben pas naar de kerk geweest", vertelde ze haar vader. „Oh", zei die. „En, heb je het licht gezien?" Ze dacht zicht baar na, haalde de herinnering weer boven en zei: „Nee, het was daar een beetje donker."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 55