Topdagen voor Cor Muller Duivenmelker Stroo 'stikke tevreejen' Bouzambou, Le Comte en Goud houden hun reputatie hoog MP Zierikzeese stuntsurfer Davy Scheffers meldt zich voorin op NK 02 ttit. 8 10,5 Kuipers sluit af Toch dertien boetes tijdens Kustmarathon J3PZC Dinsdag 7 oktober 2008 3 7 Schouwenaar (70) op twee fronten succesvol in marathonweekend. door Koen de Vries RENESSE - Hij zegt het niet met zo veel woorden, maar het was wel zo: het afgelopen weekend was een topweekend voor Cor Muller. De bescheiden 70-jarige inwoner van Renesse won zaterdag met gro te overmacht zijn leeftijdsklasse van de Zeeuwse Kustmarathon en zag zondag als organisator van de Wandelmarathon dat alles nage noeg vlekkeloos verliep, ondanks alle regen en de storm. Echt moe was Muller niet na alle inspanningen van de afgelopen da gen en spierpijn had hij ook al niet. Gisteren stond hij alweer een uurtje op de skeelers, als voorberei ding op het NK wintertriathlon, (Tver drie weken in Assen. En na dat evenement gaat hij trainen voor het WK langlaufen, begin vol gend jaar in Frankrijk. De Kustma rathon legde hij af in 3 uur 52 mi nuten en 9 seconden, liefst 24 mi nuten sneller dan vorig jaar, toen het weer nota bene een stuk beter was. De Schouwenaar legde de ba sis voor zijn goede prestatie al in mei. „Het fundament moet goed zijn", denkt Muller. „In mei heb ik een zware wedstrijd over 70 kilo meter in de Jura gelopen. Daarna heb ik veel gefietst en door de zee gelopen, om de beenspieren te ver sterken. Da's heel belangrijk in een wedstrijd als de Kustmarathon. De laatste zes weken heb ik heel rus tig aan gedaan. Ik heb veel gewan deld en daarna steeds een uurtje hardgelopen. Je moet ervoor zor gen dat je uitgerust aan de start verschijnt." Cor Muller had dubbel succes in het marathonweekend. Zaterdag won hij in de marathon de klasse 70-plus, zondag zorgde hij voor een ge-oliede wandelmarathon. Ook qua voeding gaat Muller zijn eigen weg. „Ik heb het niet zo op stapelen, kort voor de wedstrijd veel koolhydraten eten. Ik heb juist veel vet tot me genomen. Za terdagmorgen heb ik nog drie bo terhammen met kaas gegeten en een paar glazen melk gedronken. Daar voelde ik me heel goed bij." Een dag later zag Muller letterlijk de bui hangen. „Het was verschrik kelijk slecht weer. Ik was al blij ge weest als de helft van de 2200 deel nemers in Burgh-Haamstede aan de start zou komen. Er zijn er uit eindelijk ruim 1900 gefinisht. Dat was boven verwachting. En wat opvallend was, de wandelaars had den minder last van blaren dan vo rig jaar. Het was een zware tocht waarbij eigenlijk weinig mis is ge gaan. Volgens mij zijn er niet eens honderd mensen uitgestapt. Er is één iemand afgevoerd met een epi- lepsie-aanval, maar dat bleek om een Duitse toerist te gaan die hele maal niet meeliep." door Rudy Boogert GOES - Het PZC-topscorersklasse- ment heeft drie nieuwe koplopers. Hoessein Bouzambou (RCS), Den- nie le Comte (Duiveland) en We sley Goud (SKNWK) leiden de dans met z'n drieën. Peter van Gor- sel (Dauwendaele) werd verdron gen van de kop en is nu met Arjen Pattenier (Oostkapelle) de eerste achtervolger van het leidende trio. De verse koplopers hebben een re putatie hoog te houden. Ze waren vorig seizoen de scorende moto ren achter de promotie van hun clubs. Bouzambou heeft bij RCS inmiddels in de laatste veertien (na) competitieduels maar liefst ze ventien keer gescoord. Dennie le Comte werd vorig seizoen Zeeuws topscorer met 26 goals en gaat in de tweede klasse vrolijk door met scoren. Zijn streekgenoot Wesley Goud maakte er vorig seizoen twintig in het wonderseizoen van SKNWK (26 gespeeld, 26 gewon nen) en heeft nu een klasse hoger in alle vijf de wedstrijden ook al weer gescoord. Het gezelschap dat tot nu toe elk weekeinde heeft gescoord, dunt met de week uit. Vorige week wa ren dat er nog acht, nu nog maar vijf. Behalve Goud zijn dat Adri van Hanegem (IJzendijke), Sebasti an la Grand (Hoedekenskerke), Martin Bal (Krabbendijke) en Jim my Versluis (Dreischor). Harm Fluijt van Wolfaartsdijk maakte een behoorlijke jump op ::J uk 1Hoessein Bouzambou (RCS) ■f- Dennie le Comte (Duiveland) f Wesley Goud (SKNWK) 4. |- Arjen Pattenier (Oostkapelle) Peter van Gorsel (Dauwendaele) 6.-|' Adri van Hanegem (IJzendijke) 4 Mark Minderhoud (Noormannen) 8. f René Michel Gerritsen (Veere) f Johnny Lensen (Koewacht^| 10. "f" Dennis de Nooijer (RCS) 4- Marinus Baas (Kloetinge) 4 Rutgervan Rossum (Luctor'88) ■f* Sebastian la Grand (Hoedekenskerke) 14. f Niekvan Sprundel (Aardenburg) 4" Sigrel Burnet (Dauwendaele) 4 Tom van Elsakker (Rillandia) klasse goals factor totaal 1C 6 2 12 2E 1,5 12 3 A 8 J> 1,5 12 2E 7 1,5 10,5 3A 7 1,5 5A 10 1 ft 10 4A 10 1 Ik 10 3A 6 1,5 ft' 9 5A 9 1 IBs. 9 1C 4 2 8 IC 4 2 8 4A 8 1 8 4A 8 1 8 3A 5 1,5 7,5 3A 5 1,5 7,5 3A 5 1,5 pzc wa 7,5 de ranglijst. Hij scoorde tegen Co- lijnsplaatse Boys (5-1-zege) voor vijfde keer in zijn carrière vier keer in één competitieduel. Ruim tien jaar geleden deed hij dat voor het eerst, tegen SVR. Zijn record blijft echter op vijf goals staan in één wedstrijd; dat flikte Fluijt in april 2007 tegen Nieuwland. Schouws talent doet met grote jongens mee in het freestyle. door Rudy Boogert GOES - In de wereld van burners, culo's en switch kono's timmert Davy Scheffers uit Zierikzee stevig aan de weg. Het zestienjarige surf- talent behoort inmiddels tot de na tionale top. Bij het Open Neder lands kampioenschap freestyle windsurfen werd hij tweede bij de jeugd en vierde bij de grote jon gens. „Maar ik had het beter ge kund en gewild", oordeelde Schef fers. De Schouwse stuntsurfer was dicht bij nóg betere klasseringen op het Amstelmeer. „De eerste ron de ging goed. Ik zat lekker in mijn vel. Maar in de tweede ronde was het koud en kreeg ik kramp in mijn benen." Zijn eerste ronde bracht hem bij de jeugd de eerste plaats en bij de senioren de twee de plaats, achter de nummer vier van Europa, Steven van Broeckho- ven. Met de kramp in zijn benen kon Scheffers zijn trucs in de tweede ronde met minder vuur geven. Bij de jeugd werd hij nu tweede, bij de senioren vierde. In punten ein digde hij daardoor bij de jeugd ge lijk op d*e eerste met de Belg Die ter van der Eyken en bij de senio ren op de derde plaats met de uit Rilland afkomstige Niek van der GOES - Karter Ramon Kuipers heeft zijn seizoen afgesloten met een bevredigende zesde plaats in een Spaanse wedstrijdcyclus. Door dat de Middelburger halverwege het seizoen is overgestapt naar een andere team, verspeelde hij al zijn punten in deze Spaanse wedstrij denreeks en deed hij niet mee voor de hoofdprijs. Niettemin heeft Kuipers zijn seizoen met een goed gevoel afgesloten. „Uiteinde lijk wel. Sinds ik bij een nieuw team zit, gaat het stukken beter." Of Kuipers ook volgend seizoen in de KFi-klasse rijdt, wordt de ko mende maanden duidelijk. Inwoner Zoutelande staat eind november op Generale podium. door Fred Rabout ZOUTELANDE - Duivenmelker Adri Stroo uit Zoutelande is 'stikke tevreejen' over het vliegseizoen 2008. „In het rayon pakte ik goud, in de afdeling zilver. Om in wieier- termen te spreken: ik zat bij iedere ontsnapping. Die regelmaat heeft me in 2008 het goud en brons op geleverd." De wielertermen zijn Adri Stroo niet vreemd, want ooit maakte hij deel uit van de 'Walcherse bende', die met onder anderen Naud Westerbeke, Sam Broersma en Kees de Nooijer het toenmalige liefhebberspeloton zijn wil opleg de. Adri Stroo begon in 1963 samen met broer David aan de actieve duivensport. Drie jaar later begon hij voor zichzelf. In zijn rennersja- ren (1975-1981) stond het dui venhok leeg. Hij maakte een her start in de duivensport met dui ven van Etienne de Meijer uit het Belgische Lembeke. En met suc ces, want in de tweede helft van de jaren tachtig zat hij constant bij de top van de toenmalige zaterdagvliegers. In 1985 werd hij zelfs als Zeeuws Generaal aange wezen. Stroo (60) staat op 29 november in De Zaete in Yerseke tijdens de jaarlijkse Manifestatie van Afde ling Zeeland voor de eerste keer sinds de zaterdag- en zondagvlie gers elkaar vonden op het Genera le podium. Hij wordt geflankeerd door de combinatie Traas uit Nieuwdorp (goud) en de gebroe ders Scheele uit Terneuzen (zil ver). In Rayon 7 hield hij alles en ieder een achter zich. „Ik ben dus heel tevereden in een seizoen dat met de oude duiven goed begon, maar waar eind mei, begin juni een dip je in kwam. We zaten hier toen met een pokkenepidemie bij onze duiven. Mijn weduwnaars zijn in Duivenmelker Adri Stroo uit Zou telande heeft voor het eerst sinds de zaterdag- en zondagvlie gers elkaar vonden het Generale podium gehaald. die periode twee weken niet mee geweest. Dat betekent dat mijn dagfond niet was zoals het had moeten zijn. De midfond daaren tegen was formidabel. Ik werd op die discipline kampioen van Zee land; de eerste en zesde duif in het individuele kampioenschap zit op mijn hok." Op de overnacht was Stroo er ook steeds bij. Maar met de jonge dui ven ging het matig, op de laatste concoursen van uit Orleans na. In de natoer kwamen ze wel weer lekker naar Zoutelande. „Toen wer den de puntjes weer gepakt." Puntjes pakken deed met name zijn 'Speedy', een duifje dat zowel in 2007 als 2008 twintig keer de mand in ging en in beide jaren achttien keer in de prijzen vloog. Linden, die het Zeeuwse succes compleet maakte. De reglementen schrijven echter voor dat de surfer die de laatste race het beste heeft gevaren, hoger eindigt. Maar met zijn tweede en vierde plaats was Davy Scheffers dik te vreden. In de vijf jaar dat hij nu surft, heeft hij zich gestaag ontwik keld tot een nationale topper in het freestyle windsurfen. „Ik doe ook wel 's mee aan de slalom en soms aan het golfsurfen, maar het is belangrijk dat je je specialiseert. In het freestyle is het moeilijk ge noeg om op niveau te blijven. Er komen telkens nieuwe moves bij die je moet leren." Paspoort Naam: Davy Scheffers. Geboortedatum: 31 maart 1992. Woonplaats: Zierikzee. Surft sinds: mei 2003. Favoriete surfstek: Brouwers- dam. Favoriete discipline: Freestyle. Overwinningen: 2006: King of the Dam; 2007: Xtreamgames (t/m 15 jaar), Belgisch kam pioenschap (t/m 15 jaar), NK freestyle try-out (jeugd tot 17 jaar); 2008: Pro kids freestyle Benelux (13-18 jaar), 1e Sweet- waterfreestylecup Aalsmeer (overall). BURGH HAAMSTEDE - In tegenstel ling tot eerdere berichten zijn be keuringen tijdens de Zeeuwse Kustmarathon toch niet helemaal uitgebleven. Zaterdag werden der tien automobilisten in Burgh -Haamstede bekeurd op het par keerterrein aan de A. van de Weij- deweg. Ze hadden geen parkeer kaartje gekocht in de automaat, wat hen op een boete van 50 euro en 20 cent kwam te staan. De meeste overtreders zetten hun hun auto op de parkeerplaats in de overtuiging dat parkeren gratis was, net zoals op allerlei andere parkeerplaatsen langs het parkoers van de Kustmarathon.. Gratis par keren was echter alleen op de ter reinen van het Waterschap. De par keerplaats aan de Van de Weijde- weg wordt beheerd dóór de ge meente Schouwen-Duiveland. Jushua Perquin, coördinator van het cluster handhaving van de ge meente, geeft aan dat nergens aan gegeven was dat parkeren aan de Van de Weijdeweg gratis was.Hij kan zich desondanks voorstellen dat er misverstanden zijn gerezen over het parkeerbeleid tijdens de Kustmarathon. „Iedereen die een bekeuring heeft gehad kan binnen zes weken een bezwaarschrift in dienen. We zullen dan van geval tot geval bekijken of de bekeuring betaald moet worden. Er waren na melijk ook auto's die er om drie uur ook nog stonden. Die hadden waarschijnlijk niets met de Kust marathon te maken."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 53