Gewoon een gezellige muziekavond moeten kort zijn Halfjaar cel geëist voor steken stiefzoon Banenmarkt CWI in Goes' stadskantoor Actiegroep vraagt steun Beatrix sanidröme B PZC Dinsdag 7 oktober 2008 23 Mini-festivalletje met vijf bands in café Baarends in Goes. door Luc Oggel GOES - Onder de noemer Five-Live wordt zaterdag in café Baarends in Goes een mini-muziekfestivalletje gehouden. Wellicht het begin van een traditie, maar in eerste instan tie 'gewoon een gezellige muzieka vond', aldus drummer Roland Bos man. Goesenaar Bosman speelt in zowel de Delta Blues Band ('blues zon der franje') als The Woodbeez (be kende 6o's en 70's nummers), twee van de vijf bands die zater dag op het podium staan in het ca over verschillende doelgroepen. „Vrachtwagenchauffeurs, mensen die voor woon-werkverkeer veel reizen en ook toeristen", legt Roze- boom uit. „Het opvallende was dat panelleden aangaven moeite te hebben met de informatieborden, 'Anders zijn automobilisten de borden voorbij, voordat ze alles hebben gelezen' maar uit een proef kwam naar vo ren dat de meest complexe teksten goed scoorden." Hoe dan ook, de oude informatie borden rond de Oosterschelde - met lamellen die open en dicht konden - waren na ruim twintig fé aan de Voorstad. De andere drie zijn de Flying Electras (6o's gitaar muziek) Saltbag (rhythm blues-covers van onder anderen John Hiatt, Robert Cray en Stevie Ray Vaughan) en Toon! (covers van onder anderen The Rolling Stones, Neil Young, ZZ Top en Thin White Duke). „We zijn eigenlijk allemaal een beetje verweven, iedereen speelt bij iedereen", zegt Bosman, die in het dagelijks leven binnenvaart schipper is. Het opzetten van het festivalletje is voor de muzikanten een nieuwe ervaring, die tegelijkertijd een beet je uit nood is geboren. „We heb ben allemaal hier en daar wel op festivalletjes gespeeld en krijgen jaar 'op'. Onderdelen waren er niet meer voor te krijgen. Er moest iets nieuws komen, in totaal 33 infor matiepanelen die een investering vergden van 2,5 miljoen euro. Het grote voordeel is dat er allerlei tek sten op gezet kunnen worden van uit een verkeerscentrale in Rhoon bij Rotterdam. „En wat erop staat is voortaan juridisch afdwing baar", zei gedeputeerde Toine Pop- pelaars (CDA, verkeer) bij de offi ciële ingebruikname. Poppelaars is blij met de borden. Hij wil het systeem aanbrengen op de belangrijkste wegen in Zee land, tot en met de Expressweg net over de grens in België. Voor 2010 zal dat niet gebeuren. Kan ie dereen alvast proefdraaien rond de Oosterschelde. ook best wel regelmatig aanvragen, maar het probleem is dat het vaak net niet uitkomt omdat ik om de week weg ben. Je loopt daardoor best veel mis en daarom hebben we gezegd: dan prikken we zelf een datum waarop iedereen kan en maken we er een gezellige, vrij- 'We krijgen best regelmatig aanvragen, maar dat komt dan vaak net niet uit' blijvende muziekavond van." Als locatie werd voor café Baar ends gekozen. Een gezellige kroeg, vindt Bosman. „Als ik aan wal ben, dan ga ik als het even kan BRESKENS - De actiegroep 'Water- dunen Nee' doet een beroep op ko ningin Beatrix in haar strijd tegen het natuur- en recreatieproject Wa- terdunen bij Breskens. De koningin bezoekt vandaag West-Zeeuws-Vlaanderen en laat en laat zich onder meer informe ren over dit project. Dit werkbe zoek is voor de actiegroep aanlei ding tot een open brief aan de ma jesteit. De groep onderneemt van daag tijdens het bezoek van konin- naar Om Den Potkachel (een maandelijkse culturele avond met cabaret en muziek, red.) Het heeft toch net wat meer sfeer dan een zaaltje in een dorpshuis. Voor Fi ve-Live waren we trouwens nog net op tijd, want Baarends had voor dit jaar nog één vergunning voor live muziek." Het mini-festivalletje is voor ieder een gratis toegankelijk. Wat Bos man betreft blijft het niet bij een eenmalig evenement, maar dat is ook een beetje afhankleijk van de opkomst. „Als het echt een succes blijkt, dan kun je het over een half jaartje nog eens doen." Five-Live begint zaterdag om 19.30 - uur. gin Beatrix geen acties. Het protest beperkt zich tot de open brief. Daarin staat dat 'het afgraven van vruchtbare landbouwgrond en het binnenlaten van zeewater zodat er een krekengebied ontstaat, waarin een paar honderd recreatiewonin gen en een hotel moeten komen, geen mens in heel Zeeland begrij pen kan. De ramp van 1953 ligt hier nog vers in het geheugen en men heeft angst voor verzilting van de grond rond het gebied'. Volgens advocaat handelde de man uit noodweer. door Emiie Caion MIDDELBURG - Noodweerexces. Zo betitelde advocaat N. Koole de steekpartij op 27 november van het vorige jaar in de Vlissingse Sin gel. Een 59-jarige Vlissinger stak daar toen met een keukenmes in op zijn dertig jaar jongere stief zoon. Volgens de raadsman stond die steekpartij niet op zichzelf Een tiental minuten daarvoor zaten de twee mannen nog aan tafel in de woning van de 59-jarige. De stief vader probeerde zijn zoon zover te krijgen dat hij eens zou gaan wer ken. De zoon greèp tijdens dat ge sprek zijn stanleymes en viel zijn stiefVader aan. Daarbij sneed hij hem in zijn oor en sloeg op zijn hoofd. De vader vluchtte naar de keuken, pakte een keukenmes en hield daarmee zijn stiefzoon op af stand. Die verliet daarop de wo ning en sneed de banden van de auto van zijn vader aan flarden. Vervolgens richtte hij zich op de auto van zijn moeder. De vader dacht dat zijn stiefzoon het ge munt had op zijn dochter, rende naar buiten en stak enkele malen met het keukenmes. De man zelf zei gisteren tegen de Middelburgse rechters dat hij zich van dat rennen en steken niets meer kon herinneren. Voor offi cier van justitie E. Bethlehem staat vast dat het dreigen in de woning met het mes de man niet moet worden aangerekend. Maar het ste ken buiten moet volgens haar be straft worden. Ze citeerde ook de psycholoog die tot de conclusie kwam dat de man volledig toereke ningsvatbaar was. Ze eiste een cel straf van twaalf maanden waarvan de helft voorwaardelijk. Uitspraak 20 oktober. GOES - CWI, UWV en de gemeen te Goes houden op donderdag 9 oktober de zesde editie van de Lan delijke Banenmarkt. Tussen 14.00 en 20.00 uur is er bij het CWI in het Goese stadskan toor een aanbod van meer dan 100.000 vacatures en 2000 werkge vers, verdeeld over 100 locaties in het land. De markt is gericht op alle werk zoekenden, van herintreder tot po sitieverbeteraar en van starter tot 45-plusser. Dit jaar is er extra aan dacht voor langdurig werklozen. Werkzoekenden kunnen zich oriënteren op allerlei vacatures en kennismaken met werkgevers als Allévo, Betere Banen, gemeente Goes en Delta Marina. Bezoekers kunnen competentie- en capacitei tentests doen. Ook is een onafhan kelijke banenadviseur aanwezig en het is mogelijk een sollicitatiebrief of cv te laten aanpassen. Roland Bosman achter zijn drumstel. Zaterdag staat hij twee keer op het podium tijdens het mini-festival Five-Live in café Baarends. arpas www.arpas.sanidrome.nl Mortiereboulevard 7, Middelburg, (0118) 55 10 80

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 47