Buurt: 'Geen Polen meer in raadhuis' Teksten op borden Nieuw Haestinge krijgt stilaan vorm Provincie werkt aan weg tussen Goes en Kapelle Peuterspeelzaal tegen de vlakte Zelf vliegen op Tienervliegdag Israëlavond met Karei van Oordt Coese coverband niet door in wedstrijd Herfstklanken uit klokken Lange Jan Seniorenyoga in De Stenge Geheimzinnige wereld achter de maskers Robbert Lavën Bromfiets 22 Dinsdag 7 oktober 2008 PZC KAPELLE - De provincie voert deze hele week tussen 19.00 en 6.00 uur wegwerkzaamheden uit op de N670 (Braanjenweg) tussen de N289 (Patynweg) en Kapelle. De weg wordt vanaf de Monnikendijk tot aan het viaduct afgesloten. Ver keer vanuit Goes richting Kapelle, Wemeldinge en Yerseke wordt om geleid over de N289 en Vierwegen. Verkeer uit Kapelle wordt omge leid over de Kapelseweg. Het ontwerp van het nieuwe Haestinge. artist's impression Gemeente Tholen Bouw van sport- en gemeenschapscentrum begint over een jaar. door Rob Paardekam SINT-MAARTENSDIJK - Het nieuwe Haestinge in Sint-Maartensdijk krijgt stilaan vorm. De architect heeft inmiddels een voorlopig ont werp gemaakt, waar niet al te veel meer aan zal worden veranderd. Het is de bedoeling dat de bouw van het nieuwe sport- en gemeen schapscentrum volgend jaar sep tember begint. Het nieuwe gebouw verrijst vlak bij het huidige Haestinge, op de plek waar nu de gebouwen van de duivensport- en de korfbalvereni ging staan. In het gebouw komen onder meer een sportzaal, een gro te feestzaal, een keuken, een verga derzaal en ruimten voor de jeugd en de muziek. Bij het bepalen van de plek voor het nieuwe gemeen schapscentrum is rekening gehou den met een ontsluitingsweg, die in de toekomst moet worden aan gelegd nabij Haestinge. Die leidt naar de zuidelijk van Sint-Maar tensdijk gelegen Geertruipolder, waar de gemeente over een aantal jaar wellicht een nieuwe woon wijk met zo'n tweehonderd wo ningen wil realiseren. Het huidige Haestinge blijft overi gens nog heel wat jaren staan, ook als het nieuwe gebouw klaar is. Dat heeft te maken met het feit dat het pand nog een tijdje toegan kelijk blijft voor een aantal gebrui kers. Ook bevinden zich in het ge bouw de kleedruimtes en de tech nische installatie voor het naastge legen zwembad. Het college acht het onzinnig om nieuwe kleed ruimtes neer te zetten, omdat het zwembad op termijn de deuren sluit. Dat kan, omdat op vakantie park De Pluimpot een groot over dekt zwembad komt, waar ook de bevolking gebruik van kan maken. De sportvelden blijven voorlopig rondom het nieuwe Haestinge lig gen, maar het is de bedoeling dat ze op termijn verplaatst worden naar een andere plek in het dorp. De gemeente Tholen wil over een klein jaar beginnen met de bouw van het nieuwe Haestinge. Er licht inmiddels een ontwerp voor het gemeenschapscentrum. Muziekvereniging heeft pand in Oud-Vossemeer niet meer nodig. OUD-VOSSEMEER - De voormalige peuterspeelzaal aan de Bou Kooij- manstraat in Oud-Vossemeer gaat komend voorjaar tegen de vlakte. Er komt wellicht groen of een par keerterrein voor in de plaats. Aanvankelijk zou de muziekvereni ging de ruimte gebruiken voor op- Op korte termijn meer duidelijkheid over ruïne in Rilland. door Luc Oggel rilland - Omwonenden van het voormalig gemeentehuis in Ril land willen niet meer dat er op nieuw Polen in het pand worden ondergebracht. In de praktijk van de plaatselijke huisarts ligt een in tekenlijst. Het gebouw aan de Hoofdstraat, dat al een paar jaar in gebruik was als huisvesting voor Poolse werk nemers, werd afgelopen nieuw jaarsdag grotendeels door brand verwoest. Sindsdien is er, tot erger nis van omwonenden en gemeen te, niets meer mee gebeurd. De ge meente wil dat het beeldbepalen de gebouw weer in oude staat wordt hersteld, maar heeft weinig mogelijkheden om de eigenaar daartoe te dwingen. De Reimerswaalse wethouder Jaap Sinke, die gisteren een gesprek had met de eigenaar van het gebouw (uitzendbureau NL Jobs), ver wacht desondanks dat er op korte termijn spijkers met koppen kun nen worden geslagen. Hij wilde nog niet ingaan op de inhoud van het gesprek. „We hebben allebei nog wat huiswerk, over twee we ken praten we verder. Maar het is zaak dat er nu op korte termijn iets gebeurt." Omwonenden van de ruïne willen liever niet meer dat er opnieuw Po len in het pand worden onderge bracht. „We willen liever dat het een maatschappelijke functie krijgt", zegt S. Timmers, die in de voormalige burgemeesterswoning naast het gemeentehuis woont. „Ik heb niks tegen die Poolse men- Omwonenden van het afgebran- de, voormalig gemeentehuis in Rilland willen niet dat er straks opnieuw Poolse werknemers in worden ondergebracht. sen, maar midden in het dorp is gewoon niet zo handig. Het zijn jonge gasten die ver van huis zijn en helemaal los gaan, vooral 's nachts. Ik begrijp dat wel, maar het zorgt voor veel overlast. Er is tot vier keer toe brand geweest in dat gebouw." Jeroen van Leeuwen van NL Jobs kent de 'geruchten' over de inte kenlijst. Hij noemt die 'vervelend'. „Vooral de manier waarop over de Polen wordt gesproken." Ook hij hult zich verder in nevelen over de huidige stand van zaken. „Het pand weer opknappen is één van de mogelijkheden, maar of wij dat gaan doen is nog maar de vraag." De gevoelens die bij de bevolking leven zijn bij Sinke bekend. „Er moet iets gebeuren, maar we leven in een rechtsstaat, dus het is nog even zien hoe het uitpakt." Gelui den dat de gemeente het pand zou willen kopen, kloppen volgens Sin ke niet. Dat is niet de insteek." arnemuiden - Jongeren van tien tot en met zestien jaar kunnen op donderdag 17 oktober de Tiener vliegdag bezoeken. Er wordt gevlogen met een erva ren piloot vanaf vliegveld Mid den-Zeeland. De dag kost 90 euro en dat is inclusief een voorstelling en een lunch. Meer informatie en een inschrijvingsformulier staan op www.tienervliegdag.nl. Er is nog ruimte voor zestien tieners. wemeldinge - De oprichter van Christenen voor Israël, Karei van Oordt, komt woensdagavond in de Vrije Evangelische Gemeente in Wemeldinge vertellen over het werk van zijn stichting: De lezing zal gaan over 'het land, het volk Israël en Gods bedoelin gen ermee'. Er is samenzang en verkoop van producten uit Israël De avond begint om 20.00 uur. ROTTERDAM - De Goese coverband NoPoint is niet doorgedrongen tot de halve finale van de landelijke bandcompetitie The Clash of the Cover Bands. Ze verloren van In the Name of en LEF! De covers van onder andere Deep Purple en AC/DC waren niet genoeg voor winst. Er kan nog wel voor No Point gestemd worden op www. theclashofthecoverbands.com voor radiozendtijd. MIDDELBURG - De tweede stads- beiaardier van Middelburg, los Vo gel, heeft de beiaardautomaat van de Lange Jan voorzien van een toe passelijk melodietje: Concerto l' au- tunno van Antonio Vivaldi. Om het kwartier valt een frag ment van het bekende muziek stuk, onderdeel van de gevierde vier seizoenen, te beluisteren in de Middelburgse binnenstad. heinkenszand - Senioren die aan yoga willen doen, kunnen van avond naar De Stenge in Heinkens- zand. Naast yoga wordt er aan dacht besteed aan adem- en ont spanningstherapie. De lessen wor den gegeven door een gediplo meerd yogadocente. De kosten be dragen 7,50 euro per maand, maar wie een 50+ aanvullende verzeke ring bij CZ heeft, kan een terugga ve krijgen. KLOETINGE - De Alliance Francaise houdt op woensdagavond 8 okto ber een bijeenkomst over maskers en geheimzinnige beschavingen. Onder meer de Dogon uit Mali, de farao's'uit Egypte, de Maya's uit Mexico en het paleis der maskers van Kahba komen aan bod. De avond begint om 20.15 uur in Ami- citia in Kloetinge. De beeldreporta ge is in het Frans ingesproken. SEGEERSSTRAAT 29 MIDDELBURG www.podolaven.nl slag, maar dat is niet meer nodig omdat de vereniging Van 't Hof-Quist 150.000 euro beschik baar heeft gesteld. Daarmee kan het huidige onderkomen van de muziekvereniging worden uitge breid en is de speelzaal niet meer nodig. Het gebouw wordt pas vol gend jaar gesloopt, omdat er tijde lijk een bedrijfje in komt. „Dat ver zoek kregen we en daar konden we mee instemmen", zegt een woordvoerder van de gemeente. middelburg - In de Zandkreek- straat in Middelburg werd zondag tussen 17.00 en 21.00 uur een bromfiets gestolen. Die stond afge sloten met een stuurslot en een ketting door het achterwiel. Het betreft een-blauwe Aprilia RL met kentekenplaatje 20FRP2 van enke le duizenden euro's. Informatieborden vernieuwd op wegen rondom Oosterschelde. door Harmen van der Werf colijnsplaat - Dat automobilisten moeite hebben met de nieuwe in formatieborden op wegen rondom de Oosterschelde kan Chris Roze- boom van Rijkswaterstaat directie Zeeland zich voorstellen. „Maar", denkt hij, „het is een kwestie van gewenning." Gistermiddag zijn de borden bij Colijnsplaat officieel in gebruik genomen. 'Eraan wennen', veel meer zit er niet op. „Oosterscheldekering is zo'n lang woord, dat kun je onmo gelijk volledig op zo'n bord vermel den", geeft Rozeboom als voor beeld. Automobilisten zullen het moeten doen met de afkorting 'Osk', als het stormt en auto's met aanhangers beter niet op de kering kunnen komen. „We hebben ge zocht naar goede passende tek sten", verklaart Wies Vonck, direc teur wegen en verkeer bij Rijkswa terstaat Zeeland. „Ze moeten wat betreft lengte op de borden passen en ze mogen ook niet te lang zijn, omdat bestuurders er anders voor bij zijn, voordat ze de tekst heb ben kunnen lezen." Ter controle heeft Rijkswaterstaat de nieuwe informatieborden ook nog voorgelegd aan een klantenpa nel dat één keer per jaar wordt uit genodigd in het hoofdkantoor in Middelburg. Vijftien weggebrui kers zitten in het panel, verspreid Grote Kade 40/62 Segeersstraat 66/68 GOES MIDDELBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 46