Zeeland Emergis wil internaat betrekken CONTACTA 2008 BEVELANDEN-THOLEN 21 25 Wilgen aan Westvest wijken voor essen Goesenaree aangehouden na bedreiging Walcherse talenten in Crazylans! wm iJLV wJ.W Het licht Tip? redgoes@pzQ.nl Oud-keepers waarderen terugkeer Van der Sar Dinsdag 7 oktober 2008 Jachthaven Oranjeplaat draait grotendeels op vrijwilligers Instelling heeft pand in Kortgene in beeld voor begeleid wonen. door Rob Paardekam KORTGENE - Emergis heeft interes se om voormalig internaat De Vliethoeve in Kortgene te betrek ken. Samen met woningcorporatie RWS onderzoekt ze de mogelijkhe den om er een vorm van begeleid wonen aan te bieden. Het gebouw aan de Galgendijk is vrijgekomen nu de stichting Agogi sche Zorgcentra Zeeland (AZZ) al le behandelplaatsen heeft opgehe ven. De particuliere eigenaar heeft het pand te koop gezet, waarop de RWS interesse heeft getoond. Vol gens directeur Maarten Sas is Emergis momenteel de belangrijk ste gegadigde om het internaat te betrekken. Ook de organisatie die een afkickkliniek wil beginnen in Wolphaartsdijk ziet het internaat als mogelijke alternatieve locatie. „Maar ik heb gewoon geen idee hoe serieus dat is", zegt directeur Maarten Sas van de woningcorpo ratie. „Ook 't Gors heeft wel eens laten weten interesse te hebben, maar ze ondernemen op dit mo ment geen actie, omdat ze weten dat we met Emergis bezig zijn." De meest logische variant is dat de RWS het gebouw koopt en ver bouwt om het daarna aan de in stelling voor geestelijke gezond heidszorg te verhuren. „Maar als Emergis mogelijkheden ziet om het pand zelf aan te kopen, is dat ook prima", zegt Sas. „Wij hoeven dat gebouw niet per se in bezit te hebben. In dit laatste geval kun nen wij Emergis begeleiden gedu rende het traject." Sas verwacht dat er binnen enkele weken duide lijkheid komt. „Op een gegeven moment wil de eigenaar natuur- IWl Het voormalige internaat in Kort- gene wordt binnenkort wellicht betrokken door Emergis. De in stelling onderzoekt de mogelijk heden samen met de RWS. lijk weten of wij het gebouw ko pen of niet." Volgens een woordvoerster van Emergis zit de instelling met een groeiend aantal cliënten dat bege leid wil wonen. „Wij verwachten dat de vraag naar deze vorm van wonen in de toekomst alleen maar zal toenemen", zegt ze. „Daar spe len we op in. Het is niet zo dat we op dit moment al een groot tekort aan plaatsen hebben, maar als we niets doen, kan dat in de toekomst wel het geval zijn." GOES - Bijna zestig jaar oud zijn ze, de negen wil gen aan de Goese Westvest. Ze ruimen momen teel het veld omdat ze aan de watermerkziekte lijden. Ook zorgen hun wortels voor schots en scheve stoepen. De gemeente plant essen terug, tasten. De gemeente herbestraat deze week de die honderd jaar meegaan. Twee maal zo lang als stoep aan de Westsingel. De wilgen verdwijnen wilgen. Bovendien komen ze lager op het talud te in een grote versnipperaar. De pulp wordt als bio- staan, waardoor de wortels het plaveisel niet aan- massa opgestookt. foto Willem Mieras GOES - De politie heeft gisteroch tend drie Goesenaren van 24, 29 en 34 jaar aangehouden. Ze zijn mogelijk betrokken bij afpersing en bedreiging. Eén van de man nen raakte gewond toen hij pro beerde te vluchten. De politie verdenkt twee van de mannen ervan dat ze op 13 mei van dit jaar een 31-jarige man on der bedreiging van een jachtge weer naar Terneuzen hebben laten rijden. Daar, in de Tulpstraat, zou het duo om twee uur 's nachts ge probeerd hebben een woning bin nen te dringen. De bewoners wis ten dat te voorkomen, maar ze raakten daarbij wel lichtgewond, omdat er werd geschoten met het geweer. Na maanden van onderzoek heeft de politie gisteren op drie verschil lende locaties drie verdachten aan gehouden. De 29-jarige Goesenaar probeerde nog te ontkomen door uit het raam van zijn woning te springen, maar hij brak daarbij zijn knie en liep diverse snijwon- den op. De man is naar het zieken huis in Goes gebracht. In verband met het onderzoek zijn op vier plaatsen in Goes huiszoekingen verricht. Daarbij zijn diverse goede ren in beslag genomen. Die wor den nader onderzocht. VLISSINGEN - Jongeren die goed kunnen rappen, rocken of andere muziek maken met een bandje, kunnen deze maand meedoen aan talentenjacht Crazyland van Wal cheren Mozaïek. De voorrondes vinden zaterdag 11 oktober plaats in de Walk-Inn, in Vlissingen. Twee weken later is het te doen in jongerengebouw Dauwendaele, in Middelburg. De winnaars belan den op een album dat in decem ber in het Arsenaaltheater in Vlis singen wordt gepresenteerd. Q Info en opgave: www.rasela.nl 18.00 - 22.00 uur nodigt u graag uit CONTACTA dé ontmoetingsplaats voor standhouders en bezoekers van zakelijk Zuidwest-Nederland in de Zeelandhallen Postbus 309-4460 AS GOES T 0113-2210 21 nfo@zeelandhallen.nl www.contacta.nl F 0113 - 2215 36 www.zeelandhallen.nl Zeelandhallen Tip? redactie@pzc.nl Evelien van tweeënhalf gaat graag naar de kerk. Nou ja, wel pas na een dienst dan, om haar moeder op te halen. Ze móet dan ook altijd even in de kerk kijken. Geïnteresseerd - vanwege haar fa voriete liedje over Kortjakje - loopt ze rond over de eeuwenou de plavuizen, kijkt ze naar de glas-in-lood-ramen en gaat ze even rustig zitten op een houten bank. Zelfs dagen later kan ze nog vol zijn van deze zondagse ervaring. „Ik ben pas naar de kerk geweest", vertelde ze haar vader. „Oh", zei die. „En, heb je het licht gezienZe dacht zicht baar na, haalde de herinnering weer boven en zei: „Nee, het was daar een beetje donker."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 45