vergeet je niet snel Koningin Beatrix hele dag in gemeente Sluis 149, Vertroeteldag met lekkers en cadeaus Troetelleraren MRSA-bacterie in Ziekenhuis Walcheren \i/ DAT KAN WEL... BIJ BEX.NL O „Wie is uw favoriete docent en waarom?" Bekijk het filmpje en voeg uw eigen verhaal toe op: www.pzc.nl PZC Dinsdag 7 oktober 2008 3 De juffen van de Prinses Ma- rijkeschool in Axel zijn gis teren op een bijzondere manier in de watten gelegd. Het hoogtepunt was de onthulling van een grote groepsfoto. Directeur Pe tra Vertenten: „Het is fijn dat er elk jaar wat extra aandacht is voor dit mooie en warme beroep." Het feest begon met de presentatie van de foto op het schoolplein. De rest van de dag liep een serveerster langs de klassen om de leerkrach ten elk uur te trakteren op bon bons, taart en ander lekkers. Som mige kinderen hadden een teke ning, gedicht of fles wijn meege bracht voor hun juf Voor één van de leraressen, Stepha nie Doens, was de dag dubbel pret tig, want ze kreeg te horen dat ze na haar stage mag blijven werken op de school. „Helemaal gewei- Grandioze opruiming van zuiver tin en glas! 50% korting en meer! TINGIETERIJ COME FA BV Ritthemsestraat 108 4389 TE Ritthem BIJ NADER MIDDELBURG - In het bericht met de aankondiging van de Archieven dag bij het Zeeuws Archief in Mid delburg (PZC 3/10) is een fout ge slopen. De juiste tijd van de lezing 'Liefde in Archieven' van Arthur la- pin is van 16.00 tot 17.15 uur in de Hofpleinkerk tegenover het Zeeuws-Archief De Archievendag is zaterdag 11 oktober. digi", reageerde ze enthousiast. „Leuk dat ik mag blijven op de plek waar ik het zo naar mijn zin heb." Op de Marijkeschool zitten onge veer honderdveertig kinderen. Er werken elf juffen, één meester en twee stagiaires. „Het beeld dat mensen vaak bij ons vak hebben, namelijk dat we elke dag om drie uur vrij zijn en veel vakantie heb ben, klopt allang niet meer", vindt directeur Petra Vertenten. „Er is de laatste jaren heel wat bijgekomen. Na schooltijd is het veel vergade ren, nakijken en voorbereiden. Het contact met de ouders is inten sief. Elke week stuurt de docent de ouders een e-mail om ze op de hoogte te houden van wat er ge beurt in de klas. Ook volgen veel leerkrachten een cursus." Die cursussen zijn er om meer spe cialisaties in huis te halen, vertelt Vertenten. „We hebben een plus klas-juf voor hoogbegaafde kinde ren, een zorgjuf, een remedial teacher en specialisten op het ge bied van lezen en spelling, moto riek, gedrag, en Nederlands als tweede taal." Daarnaast heeft de Marijkeschool veel aandacht voor normen en waarden. „Kleine dingen die toch belangrijk zijn", zegt Vertenten. „We letten erop dat kinderen de leerkrachten met 'u' aanspreken, niet schelden en pas naar buiten gaan nadat de juf ze is voorgegaan. Het hoort bij de opvoedendè taak van de school." Ook het Cios in Goes en de Facet- scholen in Kapelle, Wemeldinge en Schore hadden aandacht voor de dag van de leraar, met een pre sentje en een lunch. Koningin toert vandaag door Breskens, Groede, Cadzand en Sluis. SLUIS - Volgers van het konings huis en andere belangstellenden kunnen koningin Beatrix vandaag op diverse plaatsen in West-Zeeuws-Vlaanderen zien en toejuichen. Hare Majesteit komt om 10.00 uur aan op de Keerdam in de vissersha ven van Breskens. Na de overhan diging van een boeket door de jari ge Lotte Meeusen (7) verwelko men kinderen de vorstin door het Zeeuws-Vlaamse volkslied te zin gen. De koningin is verder gedu Brest van Kempen (73) uit Goes: „Op de HBS in Vlissingen had ik les van meneer Goeman. Hij was een vriendelijke, gemoedelijke man. Je kon altijd bij hem terecht met vra gen. Hij was een beetje rond en dik: we noemden hem 'meneer bolus'." Paul Arts (40) uit Vlissingen: „Juf Beppie heeft me leren lezen, schrij ven en rekenen. Ze was lief en ge duldig. Zij deed de poort naar ken nis voor me open: ze begreep hoe graag ik wilde leren. Dat heeft veel indruk op me gemaakt." Paul Ventevogel (46) uit Middel burg: „Op het CSW in Middelburg had ik les van meneer Jongen. Hij was aardig, sociaal en legde goed uit. De lessen waren 'sehr gemüt- lich'. Ik weet de rijtjes nog steeds: mit, nach, bei, seit, von, zu..." COMMENTAAR Het onderwijs is een mooi bedrijf Dat moet de conclusie zijn na de vertroeteldag die leraren gisteren te beurt viel. Op deze Dag van de Leraar vertelden oud-leerlingen hoeveel indruk de leraren maken. Hun hartverwarmende herinneringen spreken een duidelijk taal. De juffen, meesters en docenten spelen een grote rol in al die jonge levens en hebben veel eer van hun werk. De leraren zelf weten het. Of zij nu ervaren zijn, nieuwkomer of zij-instromer, hun oordeel is gelijk. Ze hebben een mooi beroep en willen dat graag zo houden. Dat zal echter niet makkelijk zijn. Uit recent onderzoek blijkt dat het niet goed gaat met het werkklimaat op school. Slechts één op de vijf leraren vindt de sfeer motiverend. Wat dit betreft doet het onderwijs het veel slechter dan het bedrijfsleven. Hét lijkt een kwestie van tijd voor dit matige klimaat zijn weerslag heeft op de kwaliteit van het onderwijs. De les is duidelijk. De schoolleiding moet voor een ambiance zorgen, waarin leerlingen én leraren goed gedijen. Het is niet genoeg om die mannen en vrouwen voor de klas zo af en toe eens een dagje te vertroetelen. Vlissingen - Bij ëên patiënte in het Ziekenhuis Walcheren is de MR SA-bacterie geconstateerd. Ze wordt in isolatie verpleegd, voor bezoekers en verplegend personeel gelden strenge hygiëneregels. Woordvoerder Jaap Nelemans durft niet te zeggen wanneer het ziekenhuis weer MRSA-vrij is. Nieuwe patiënten komen op ande re afdelingen terecht. In juli dit jaar had Ziekenhuis Walcheren ook al de MRSA-bacterie in huis. rende de dag nog te zien tijdens korte stops aan de Panoramaweg en Groede Podium tussen 12.10 en 12.30 uur. Tien minuten later wan delt de koningin door het Slijk- straatje en over de Markt in Groe de. Weer twee uur later, tussen 15.10 en 15.30 uur, kuiert ze in Cad- zand-Bad over de dijk. Rond vier uur is de koningin nog te spotten in Sluis. Ze wandelt om streeks vier uur over de Groote Markt naar het belfort, waar ze op het bordes welkom wordt geheten door stadsomroeper Cees Blaeke. Rond half zes verlaat koningin Bea trix het belfort weer. Kinderen zul len haar uitzwaaien en bedanken voor haar bezoek. vanctf Meer info en direct boeken op www.bex.nl of bel 026 - 356 66 66 W De juffen van de Marijkeschool bij hun cadeau, een groepsfoto. foto Wim Kooyman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 3