De Spurs zwalken langs de afgrond Jacky de Paepe Hans Vonk keert voor even terug naar Ajax Driebanders Buys fier aan kop Langebeeke op dreef tijdens concours Kapelle PZC Dinsdag 7 oktober 2008 35 Londense voetbalclub beleeft slechtste start sinds 1912. door Eric de Jager DEN HAAG - Wisselvalligheid in de resultaten kostte Martin Jol een jaar geleden de kop bij Tottenham Hotspur, aldus technisch directeur Damian Comolli. „Die is er nu wel uit", stelden zure fans zondag vast na de vijfde nederlaag in zeven wedstrijden, tegen het gepromo veerde Huil City (0-1). Inderdaad presteren Spurs al con stant matig sinds de winst van de League Cup tegen Chelsea in fe bruari. En nu beleven de Londena- ren met twee punten uit zeven de slechtste seizoensstart sinds 1912. De 126 jaar oude club stond altijd bekend om het verzorgde voetbal en publieksspelers als Glenn Hodd- le, Paul Gascoigne of David Gino- la. Maar ook om het zwalkende be leid aan de top. Geld is nooit het probleem op White Hart Lane. De club staat op naam van het bedrijf van multimiljardair Joe Lewis en voorzitter Daniel Levy en heeft een geweldig trainingscomplex (mét countryclub en golfbaan) in eigendom. Maar geld blijkt ook niet de oplos sing. Jol spendeerde vorig jaar nog 53 miljoen euro, de teller bij Jols opvolger Juande Ramos stond na sluiting van de transfermarkt vori ge maand op 77 miljoen. Het resul taat: een elfde plaats vorig seizoen, de twintigste en laatste stek nu. Martin Jol houdt het op een identi teitscrisis. De Hagenaar maakte korte tijd furore met een team vol jonge, Engelse talenten. Daar spe len er nu nog twee van: Jenas en Lennon. De rest van het team is vervangen met klinkende interna tionale namen als Heurelho Go- mes, Roman Pavlioetsjenko, Luka Modric en prijzige Engelsen als Darren Bent (24 miljoen euro) en David Bentley (17,5 miljoen). De poorten aan de High Road in Tottenham staan wijd open. En niet alleen voor ingaand verkeer. Want met de komst van de nieu we sterren, vertrokken topscorers Robbie Keane (Liverpool) en Dimi- tar Berbatov (Manchester United), samen goed voor 46 goals vorig sei zoen en de hardwerkende midden velders Steed Malbranque en Teemu Tainio (die samen met Pas cal Chimbonda aan Sunderland werden verkocht). Het gevolg is dat de Spurs al drie wedstrijden op rij niet hebben gescoord. Ra mos stelt beteuterd vast dat zijn twee nieuwe spitsen Bent en Pa vlioetsjenko (18 miljoen euro) geen duo kunnen vormen. Zonder goede vervangers in de aanval en op het middenveld, be ginnen ook de verdedigers van de Spurs zenuwachtig te worden. Rots in de branding Gomes blun derde tegen Aston Villa (2-1-ver- lies) en de ervaren kracht Jona than Woodgate ging een paar keer in de fout tegen Huil City. Het ontslag van Martin Jol zette weinig zoden aan de dijk, maar om het hoofd van Ramos wordt al weer geroepen. De vraag is nu wie het eerste sneuvelt: de coach of de technisch directeur. Wat wel vast staat: zijn vervanger mag in de tweede transferperiode komende winter weer miljoenen uitgeven om het tij te keren. Jacky de Paepe gaat misschien naar het WK karten. foto Peter Nicolai Keeper moet blessures bij Amsterdammers opvangen. AMSTERDAM - Hoewel hij officieel niet was gestopt, maakt Hans Vonk een rentree die gelijkenissen vertoont met die van Edwin van der Sar. De doelman is dicht bij een tijdelijke terugkeer naar Ajax. De 38-jarige doelman uit Zuid-Afrika tekent waarschijnlijk al deze week een contract dat hem tot de winterstop aan de Amster damse club bindt. Ajax wil de verbintenis zo snel mo gelijk aangaan. Trainer Marco van Basten mist de komende vier tot zes weken nog de geblesseerde keepers Maarten Stekelenburg (schouder) en Dennis Gentenaar (rug). De oefenmeester heeft alle vertrouwen in Kenneth Vermeer, maar vindt de 18-jarige Sergio Padt nog te licht voor het grote werk. Technisch manager Danny Blind heeft daarom Vonk bena derd. De doelman speelde tussen 2004 en 2006 ook al voor Ajax. Hij ver trok vervolgens naar Ajax Cape Town, waar hij afgelopen zomer zijn contract niet verlengde. Vonk hoeft daarom niet te wachten tot dat de transfermarkt in de winter stop weer opengaat en kan onmid dellijk bij Ajax aan de slag. Zege in vierpuntenduel in de eerste divisie tegen Capelle t/IMD. door Joop van den Oudenhoven SLUISKIL - Het vierpuntenduel in de eerste divisie driebanden tus sen Buys Incasso en Capelle ï/IMD eindigde in een schitte rende overwinning voor de Zeeuw se formatie, die daarmee alleen aan de leiding kwam. Het is nog vroeg in het seizoen, maar de driebanders van Buys In casso zweven toch al een beetje bo ven de grond. De vooraf gevreesde tegenstander werd op keiharde ne derlaag getrakteerd. Het was toch niet dat de bezoekers de confrontatie niet serieus had den genomen. Alles was uit de kast gehaald om in de sterkste op stelling aan de tafel te verschijnen. Hans de Groot, woonachtig in Duitsland, had al vierhonderd kilo meter achter de rug (en later nog voor de boeg) om zijn team bij te staan. Het hielp niets want hij ver loor kansloos van Kees Wittens. Op de andere tafel bestreden twee talenten elkaar in de personen van Glenn Hofman en Tom Persijn (vo rig seizoen de enige die Spoor- mans in de Belgische competitie wist te verslaan). Dat het ene ta lent niet het andere is werd wel duidelijk. Hofman moest eerst de druk van zich afwerpen vooraleer hij loskwam, maar toen was er ook geen houden meer aan. Met 1.406 was hij niet alleen zijn tegen stander de baas maar stak hij ook zijn kopmannen naar de kroon. De Belgische vaste waarden van het team, Martin Spoormans en Ronny Daniëls, konden met een gerust hart aan hun opdracht be ginnen en kweten zich prima van hun taak. Danny Breur en de Duit ser Hans Jürgen Kühl lieten zich dan wel niet wegspelen, maar kan sen op meer dan volgen kregen zij niet. Omdat ook BC Huisman ver loor, is Buys Incasso nog de enig ongeslagen ploeg in deze poule. door Lucien Roelandt KAPELLE - Cornell Langebeeke le verde zondag in manege De Braan- jenhoek in Kapelle prima presta ties. In de in handicap gereden klasse Z haalde zij met Prooyens Uron én Daerk Laes 204 punten. Prooyens Uron kreeg het oranje erelint. Hij toonde zich op beslis sende onderdelen de beste. In de tweede proef ging het lint naar Daerk Laes. Kirsten Vos was met Orion onder het zadel spekkoper in de M2. Zij stuurde de bruine ruin in de eer ste proef naar 184 punten. In de tweede proef liep de teller voor de combinatie uit 's-Heer Arendsker- ke op tot 196 punten. Goed voor een overwinning en twee winst punten, maar niet genoeg voor het overall-klassement. Die eer ging naar Sharinda van Zweden, die de Tjerk-afstammeling Nynke in de B met 202 punten naar de zege reed. De dagen van manager Juande Ramos bij Tottenham lijken geteld. foto Sang Tan/AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 37