'Tijdelijke terugkeer siert Van der Sar' 33 34 en 35 34 Rob Meppelink weg bij RBC Roosendaal Rus passeert Krajicek op wereldranglijst Toenadering tussen Polen en Fifa KNVB is verbaal geweld bij RKC zat Arjen Robben meldt zich af voor Oranje Karter Jacky de Paepe wint nationale titel in Berghem Stefan Schumacher in Tour betrapt op gebruik van doping Dinsdag 7 oktober 2008 Tip? sport@pzc.nl Edwin van der Sar verlengt zijn imposante interlandloopbaan nog eens met twee wedstrijden. foto Koen van Weel/ANP Wisselende reacties op besluit van doelman van Manchester United. DEN HAAG - De tijdelijke terugkeer van doelman Edwin van der Sar bij het Nederlands elftal leidt tot verschillende reacties. Patrick Lo- dewijks en Hans van B reu kelen vinden dat Van der Sars gebaar hem siert. Sander Boschker snapt echter weinig van de actie van de goalie van Manchester United. De vraag is of de 128-voudig inter national er zelf eigenlijk wel goed aan doet. Als Van der Sar de ko mende week faalt in de cruciale duels met IJsland en Noorwegen wordt de recordinternational de rest van zijn leven misschien herin nerd als de man die terugkeerde, maar Oranje weghield van het WK 2010 in Zuid-Afrika. Patrick Lodewijks, ex-doelman en keeperstrainer van Henk Timmer bij Feyenoord, kan er om lachen. „Dat gaat niet gebeuren. Maar ie dereen kan fouten maken. Het siert Edwin dat-ie beschikbaar is." Lodewijks begrijpt Van der Sar. „Hij had al aangegeven in een noodsituatie beschikbaar te zijn. Stekelenburg geblesseerd, Timmer fysiek niet helemaal goed, dus is er zo'n noodsituatie. Edwin loopt niet voor zijn verantwoordelijk heid weg. Als Henk honderd pro cent fit was geweest, was dit niet gebeurd, dan had Henk gewoon ge keept." Hans van Breukelen, de oud-inter national en wedstrijdanalist op de televisie, vindt zijn besluit teke nend voor Van der Sar. „Hij doet het om het Nederlands voetbal te helpen, maar zéker ook zijn voor malige collega's. Het kan voor een sporter ook gevaarlijk zijn om te rug te keren. Als je, nadat je ge stopt bent, niet meer op niveau hebt gespeeld. Bij Edwin is dat niet het geval. Hij speelt wekelijks bij Manchester United en bewijst voortdurend dat hij nog altijd een van de beste keepers is. Edwin is een prachtig sportman, gewoon een klasbak", aldus Van Breukelen die zelf 73 keer uitkwam voor Oranje. Totdat Van der Sar aan zijn recordreeks begon was hij de doelman met meeste Nederlandse interlandervaring. Sander Boschker is minder te spre ken over Van der Sars besluit. „Ik vind het een beetje raar. Een keeper met zijn staat van dienst had dit niet moeten doen", aldus de doelman van FC Twente. „Hij heeft heel bewust nee tegen Oran je gezegd en bij mij is nee ook nee. Ik voel me nu zeker niet gepas seerd. Ik ben ook al 38 en je zult toch een keer verde.r moeten. Daar om was IJsland ook een ideale te genstander geweest om een jonge keeper een kans te geven. Ik vind de keus voor Vorm ook heel goed, want die jongen heeft zeker talent. Het enige nadeel is dat hij net als Stekelenburg heel blessuregevoelig is." Edward Metgod begrijpt de keuze Wi De keuze van Bert van Marwijk om Edwin van der Sar terug te halen bij Oranje is vermoedelijk een signaal aan alle andere keepers in Nederland. van bondscoach Bert van Marwijk wel. Van der Sar is een goede keeper. „Én de spoeling in Neder land is erg dun", zegt hij. „Heeren veen en Roda JC hebben een Belg op doel staan, FC Groningen een Braziliaan en Heracles een Duit ser", somt de voormalig doelman, die in 1982 één interland keepte, op. „Maikel Aerts van Willem II en Sander Boschker van FC Twente vind ik voor Oranje goede opties. Maar ik begrijp dat Van Marwijk door de blessure van Maarten Ste kelenburg voor Van der Sar kiest. Hij heeft natuurlijk meer dan ge middelde kwaliteiten. Gelijktijdig denk ik dat het een signaal is aan alle andere keepers in Nederland. Ik denk dat de bondscoach daar ei genlijk helemaal niet tevreden over is", aldus de huidige trainer van Telstar. ROOSENDAAL - RBC Roosendaal moet op zoek naar een nieuwe trai ner. De Brabantse clubleiding be sloot gisteren met coach Rob Mep pelink te breken. De tegenvallende prestaties zijn een belangrijke oorzaak voor de maatregel. RBC staat na tien duels op de veertiende plaats van de Ju- piler League. Ook enkele uitspraken van Meppe link deden het werkklimaat in Roosendaal geen goed. „Dit RBC heeft geen voetbalpubliek", liet hij vorige week weten. RIJSWIJK - Arantxa Rus is, zoals vo rige week al duidelijk werd, Mi- chaëlla Krajicek gepassseerd op de WTA-ranking, de wereldranglijst van tennissters. Rus klom na haar optreden in Tasjkent van de 183e naar de 170e positie op de gisteren gepubliceerde lijst. Krajicek, die vanwege een blessure lang uit de roulatie was, daalde fors: van 168 naar 217. Jelena Jankovic veroverde de num mer één-positie. De Servische won zondag het toernooi van Stut tgart. LAUSANNE - De Poolse voetbal bond heeft gisteren een compro misvoorstel naar de wereldvoetbal bond Fifa gestuurd. De werkgever van bondscoach Leo Beenhakker heeft op die manier voorkomen dat het niet de WK-kwalificatie- wedstrijden tegen Tsjechië en Slo wakije mag voetballen. De Fifa stelde Polen vorige week een ultimatum omdat de minister van Sport de directie van de Pool se voetbalbond op non-actief had laten zetten. De Fifa is tegen elke bemoeienis van de overheid. ZEIST - RKC Waalwijk moet het verbale geweld van de eigen aan hang planmatig gaan bestrijden. Dat eist de KNVB na de kwetsen de spreekkoren in de thuiswed strijd tegen VW-Venlo (1-1) op 5 september. Als de Brabanders in gebreke blij ven, treedt alsnog een voorwaarde-, lijke straf in werking. RKC kreeg voor de incidenten een voorwaar delijke geldboete opgelegd van 7500 euro, met een proeftijd van twee jaar. Dat gebeurde Vitesse eer der ook al eens. ZEIST - Het Nederlands elftal moet het in de komende WK-kwalifica- tiewedstrijden tegen IJsland (zater dag) en Noorwegen (15 oktober) zonder Arjen Robben stellen. De spits van Real Madrid is een paar weken uitgeschakeld door een dij beenblessure. Die liep hij zondaga vond op in het competitieduel met Espanyol. Eerder meldde Celtic-aanvaller Jan Vennegoor of Hesselink zich we gens een liesblessure af bij bonds coach Bert van Marwijk, die voor alsnog geen vervanger oproept.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 35