Emergis wil internaat betrekken Winkels bij skihal Temeuzen later open 'praktijkopleider ActiegrOCp Vl^gt van het jaar' SteUll kOMtlg!H Teksten op borden moeten kort DIS THAT Aboutaleb als voorman in kas WPZC Dinsdag 7 oktober 2008 25 Instelling heeft pand in Kortgene in beeld voor begeleid wonen. door Rob Paardekam KORTGENE - Emergis heeft interes se om voormalig internaat De Vliethoeve in Kortgene te betrek ken. Samen met woningcorporatie RWS onderzoekt ze de mogelijkhe den om er een vorm van begeleid wonen aan te bieden. Het gebouw aan de Galgendijk is vrijgekomen nu de stichting Agogi sche Zorgcentra Zeeland (AZZ) al le behandelplaatsen heeft opgehe ven. De particuliere eigenaar heeft het pand te koop gezet, waarop de RWS interesse heeft getoond. Vol gens directeur Maarten Sas is Emergis momenteel de belangrijk ste gegadigde om het internaat te betrekken. Ook de organisatie die een afkickkliniek wil beginnen in Wolphaartsdijk ziet het internaat als mogelijke alternatieve locatie. „Maar ik heb gewoon geen idee hoe serieus dat is", zegt directeur Het voormalige internaat in Kort gene wordt binnenkort wellicht betrokken door Emergis. De in stelling onderzoekt de mogelijk heden samen met de RWS. Maarten Sas van de woningcorpo ratie. „Ook 't Gors heeft wel eens laten weten interesse te hebben, maar ze ondernemen op dit mo ment geen actie, omdat ze weten dat we met Emergis bezig zijn." De meest logische variant is dat de RWS het gebouw koopt en ver bouwt om het daarna aan de in stelling voor geestelijke zorg te ver huren. „Maar als Emergis mogelijkheden ziet om het pand zelf aan te ko pen, is dat ook prima", zegt Sas. „Wij hoeven dat gebouw niet per se in bezit te hebben. In dit laatste geval kunnen wij Emergis begelei den gedurende het traject." Sas verwacht dat er binnen enkele weken duidelijkheid komt. „Op een gegeven moment wil de eige naar natuurlijk weten of wij het ge bouw kopen of niet." Volgens een woordvoerster van Emergis zit de instelling met een groeiend aantal cliënten dat bege leid wil wonen. „Wij verwachten dat de vraag naar deze vorm van wonen in de toekomst alleen maar zal toenemen", zegt ze. „Daar spe len we op in. Het is niet zo dat we op dit moment al een groot tekort aan plaatsen hebben, maar als we niets doen, kan dat in de toekomst wel het geval zijn." TERNEUZEN - De opening van de nieuwe winkels van BCC, Kwan tum en Karwei bij de skihal in Ter- neuzen laat nog geruime tijd op zich wachten. Wethouder Adhemar van Waes (economie) ging er twee weken ge leden nog vanuit dat de winkels bij het skihalcomplex met sinter klaas de deuren zouden kunnen openen. Dit lijkt geen haalbare da tum. Burgemeester en wethouders van Terneuzen moeten de be zwaarprocedure nog afhandelen en een verklaring van geen be zwaar aanvragen voor de winkels bij het provinciebestuur. Daarmee zijn weken, zo niet maanden ge moeid. Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Ter- neuzen spreekt pas eind deze maand over de kwestie van de aan vraag. Markt 73. Middelburg 0118 - böUlbi Langstraat 11-13, Zoutelande 0118 566003 mam mbmm «übé I mme ZIERIKZEE - Hij is genomineerd als 'praktijkopleider van het jaar', maar Jan den Boer van bakkerij- grondstoffenbedrijf Zeelandia in Zierikzee loopt daar niet van naast zijn schoenen. Als teamleider plan ning en transport bij de Koninklij ke Zeelandia is Den Boer sinds vijf jaar betrokken bij de begeleiding van leerlingen die een opleiding tot chauffeur of magazijnmedewer ker volgen. Het begeleiden van leerlingen rich ting toekomst is voor hem een lo gisch ding. „Het kan het verschil zijn tussen mensen die maatschap pelijk slagen en mensen die in de goot eindigen", benadrukt hij het belang van een goede stage. Zijn werkgever is bereid flink in stageplaatsen te investeren. „Zeven tig procent van wat hier wordt op geleid, leid je eigenlijk op voor an dere bedrijven. Maar Zeelandia heeft een belangrijke functie op het eiland en wil ook maatschap pelijk investeren", geeft Den Boer de filosofie van zijn werkgever aan. In de afgelopen paar jaar heeft Den Boer rond de vijftien leerlingen voor de praktijk klaarge stoomd. Dat doet hij met hart en ziel. „Iedereen krijgt een kans", al dus Den Boer. Majesteit laat zich vandaag informeren over project Breskens. door Frank van Cooten BRESKENS - De actiegroep 'Water- dunen Nee' doet in een protest brief een beroep op koningin Bea trix in de strijd tegen het natuur- en recreatieproject Waterdunen bij Breskens. De koningin bezoekt vandaag West- Zeeuws-Vlaande- ren en laat zich informeren over dit project. Deze brief is de eerste concrete ac tie van 'Waterdunen Nee'. De ac tiegroep is vorige week opgericht. 'Waterdunen Nee' heeft overigens besloten vandaag tijdens het be zoek van Beatrix geen acties te on dernemen. „Tenslottte is het een feestelijke gebeurtenis en die wil len we niet verstoren", aldus Ineke Mulder-Bansema namens 'Water dunen Nee'. Het protest beperkt zich daarom tot de open brief Mulder-Banse ma en Adri Rosendaal hebben de open brief aan de Koningin ge schreven. 'Het afgraven van vrucht bare landbouwgrond en het bin nenlaten van zeewater zodat er een krekengebied ontstaat, waarin een paar honderd recreatiewonin gen en een hotel moeten komen, kan geen mens in heel Zeeland be grijpen. De ramp van 1953 ligt hier nog vers in het geheugen en men heeft angst voor verzilting van de grond rond het gebied'. Het woord 'onteigenen', waarmee nu door Gedeputeerde Staten wordt gedreigd, stuit veel inwo ners volgens Rosendaal en Mul der-Bansema ook tegen de borst. Het dagelijks provinciebestuur vraagt Provinciale Staten in no vember een inpassingsplan voor Waterdunen te maken waarin ont eigening niet wordt uitgesloten, mocht de vrijwillige grondverwer ving op niets uitlopen. Tot op heden is slechts honderd van de driehonderd benodigde hectares verworven. De actiegroep heeft daar een verklaring voor: „De meeste grondeigenaren zijn immers vergroeid met hun grond, die vaak van vader op zoon is over gegaan. Principes spelen hier nog een rol." De actiegroep 'Waterdunen Nee' doet in een brief een beroep op koningin Beatrix in de strijd te gen natuur- en recreatieproject Waterdunen bij Breskens. Informatieborden vernieuwd op wegen rondom Oosterschelde. door Harmen van der Werf COLIJNSPLAAT - Dat automobilisten moeite hebben met de nieuwe in formatieborden op wegen rondom de Oosterschelde kan Chris Roze- boom van Rijkswaterstaat directie Zeeland zich voorstellen. „Maar", denkt hij, „het is een kwestie van gewenning." Gistermiddag zijn de borden bij Colijnsplaat officieel in gebruik ge nomen. 'Eraan wennen', veel meer zit er niet op. „Oosterschelde- kering is zo'n lang woord, dat kun je onmogelijk volledig op zo'n bord vermelden", geeft Rozeboom als voorbeeld. Automobilisten zul len het moeten doen met de afkor ting 'Osk', als het stormt en auto's met aanhangers beter niet op de kering kunnen komen. „We heb ben gezocht naar goede passende teksten", verklaart Wies Vonck, di recteur wegen en verkeer bij Rijks waterstaat Zeeland. „Ze moeten wat betreft lengte op de borden passen en ze mogen ook niet te lang zijn, omdat bestuurders er an ders voorbij zijn, voordat ze de tekst hebben kunnen lezen." De oude informatieborden rond de Oosterschelde waren na ruim twintig jaar 'op'. Er moest iets nieuws komen, in totaal 33 infor matiepanelen die een investering vergden van 2,5 miljoen euro. Het grote voordeel is dat er allerlei tek sten op gezet kunnen worden van uit een verkeerscentrale in Rhoon bij Rotterdam. TERNEUZEN - Door een veertig meter lange verwar mingsbuis op de gewenste plek te leggen zorgden verte genwoordigers van 21 instellingen, gemeenten, arbeids marktinstellingen en andere overheidsdiensten uit Zee land en Vlaanderen onder aanvoering van gelegenheids voorman Ahmed Aboutaleb (staatssecrretaris van Socia le Zaken en Werkgelegenheid) voor de officiële inge bruikneming van het scholings-en informatiecentrum voor de glastuinbouw in Terneuzen. Volgende maand begint in de kas de eerste lichting cur sisten aan een opleiding. foto Wim Kooyman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 27