motor van Oranjeplaat Domburg accepteert alleen vijfsterrenhotel Aanhoudingen Goes WPZC Dinsdag 7 oktober 2008 23 f£ï sanidröme arpas www.arpas.sanidrome.nl Mortiereboulevard 7, Middelburg, (0118) 55 10 80 Stadsraad vindt bouw bungalows te hoge prijs voor nieuwe weg. door Henk Postma domburg - Hoe mooi projectont wikkelaar Van Garderen Dekker het ook voorstelt, de Domburgse stadsraad duldt bij de golfbaan geen bungalowpark. Als het zou blijven bij de bouw van een vijfsterrenhotel, dan kan de stadsraad daarmee leven. Mits onwrikbaar wordt vastgelegd dat het ook daadwerkelijk een vijfster renhotel blijft. De stadsraad vreest dat zo'n garantie onmogelijk is, ge zien de ervaringen met het Badho tel en hotel Duinheuvel. Deze stellingname brengt de stads raad opnieuw in botsing met de Veerse gemeenteraad. Want WD, CDA en SGP (samen goed voor een ruime meerderheid) gaven B en W afgelopen zomer opdracht zich soepeler op te stellen tegen over de plannen van Van Garde- ren Dekker. De projectontwikkelaar kocht bij de golfbaan 70 hectare landbouw grond om daar behalve een hotel nog eens 30 appartementen en 57 villa's bij te bouwen. De golfbaan zelf zou dan uitgebreid kunnen worden met negen holes. B en W noemden dit een 'onaan vaardbare verstening van het land schap'. Maar de gemeenteraad be sloot in meerderheid dat er toch soepeitjes over moet worden on derhandeld. Daarbij speelde mee dat de projectontwikkelaar een aanlokkelijk groenplan presenteer de, en gratis grond beloofde voor aanleg van een zuidwestelijke rondweg. Die weg moet er komen, vindt de stadsraad. Maar niet in ruil voor bungalows en een grote re recreatiedruk. Politie houdt drie Goesenaren aan in verband met afpersing. goes - De politie heeft gisteroch tend drie Goesenaren van 24, 29 en 34 jaar aangehouden. Ze zijn mogelijk betrokken bij afpersing en bedreiging. Eén van de man nen raakte gewond toen hij pro beerde te vluchten. De politie verdenkt twee van de mannen ervan dat ze op 13 mei van dit jaar een 3t-jarige man on der bedreiging van een jachtge weer naar Terneuzen hebben laten rijden. Daar zou het duo om twee uur 's nachts geprobeerd hebben een woning binnen te dringen. De bewoners wisten dat te voorko men, maar ze raakten daarbij wel lichtgewond, omdat er werd ge schoten met het geweer. Na maanden van onderzoek heeft de politie gisteren op drie verschil lende locaties drie verdachten aan gehouden. De 29-jarige Goesenaar probeerde nog te ontkomen door uit het raam van zijn woning te springen, maar hij brak daarbij zijn knie en liep snijwonden op. De man is naar het ziekenhuis in Goes gebracht. In verband met het onderzoek zijn op vier plaatsen in Goes huiszoekingen gedaan. Herfstklanken uit klokken Lange Jan middelburg - De tweede stads- beiaardier van Middelburg, Jos Vo gel, heeft de beiaardautomaat van de Lange Jan voorzien van een toe passelijk melodietje: Concerto 1' au- tunno van Antonio Vivaldi. Om het kwartier valt een frag ment van het bekende muziek stuk, onderdeel van de gevierde vier seizoenen, te beluisteren in de Middelburgse binnenstad. Dorpsraad Meliskerke bespreekt plannen meliskerke - De dorpsraad van Meliskerke houdt vanavond een openbare vergadering in Ons Huis. Er wordt dan gesproken over de voortgang van allerlei plannen zoals de bouw van starterswonin- gen, de komst van een hartschok- apparaat, de realisering van een woonzorgboerderij en het gebruik van het voormalig schoolgebouw De Zeester. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. Zelf vliegen op Tienervliegdag arnemuiden - Jongeren van 10 tot en met 16 jaar kunnen op donder dag 17 oktober de Tienervliegdag bezoeken op vliegveld Mid den-Zeeland bij Arnemuiden. Er wordt gevlogen met een ervaren piloot. De dag kost 90 euro en dat is inclusief een voorstelling en een lunch. Meer informatie en een in schrijfformulier staan op www.tie- nervliegdag.nl. Er is nog ruimte voor zestien tieners. Preparateurs tonen opzetten van vogels oostkapelle - In museum Terra Maris, tussen Domburg en Oostka- pelle, wordt morgen een natuur- spreekuur over het prepareren van dieren gehouden, Preparateurs Wim Phaff en Betty Ras laten van 13.30 tot 16.00 uur zien hoe ze vogels opzetten. Ze doen dat in de ontvangsthal van het museum. Het spreekuur is gra tis toegankelijk. Vragen over algengroei woningen Veerse Poort middelburg - Van drie zogeheten Mondriaanwoningen in de Veerse Poort wordt het door algengroei verontreinigde stucwerk aan de ge vel op kosten van de projectont wikkelaar WBU vervangen. De PvdA-fractie in de Middelburgse raad vraagt burgemeester en wet houders er bij de WBU op aan te dringen om dit bij alle woningen te doen en niet alleen bij de drie panden waarvan de eigenaren een procedure hadden aangespannen. Kerstkoor zoekt tenoren en bassen oost-souburg - Het Walchers Kerstkoor zoekt tenoren en bas sen. Morgenavond begint het pro jectkoor weer met repeteren, in zaal Irene achter de kerk in de Ka naalstraat in Oost-Souburg. De we kelijkse repetities duren van 19.30 tot 21.30 uur. Het kerstkoor bestaat uit vijftig mensen afkomstig van Walcheren. Het koor zingt rond kerst in verzorgingshuizen en op de Kerstzangavond in Souburg. |sf miBraHföiMmm V De donderdagploeg, van links naar rechts Cor Reijtenbach, Rob de Witte, Hans van der Haven, Piet de Klerk, Piet Wuis, Joost de Feijter, Chris bij de Vaate en Ad Wanjon. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 25