Ook Middelburg eist dat vrouw thuis kan bevallen Donderdagploeg JÉ Officier eist zes maanden cel Banen op voor het steken van stiefzoon markt Tóch interesse gezondheidscentrum Robbert Lavën Klachten over snelheid hij Koudekerke 22 Dinsdag 7 oktober 2008 pzc W l'Escaut praat weer met artsen en specialisten voor Paauwenburg. door Wendy van den Hurk vlissingen - Het gezondheidscen trum in buurthuis Open Hof is weer in zicht voor de wijk Paau wenburg in Vlissingen. Woning corporatie l'Escaut praat binnen kort met potentiële huurders. Om het centrum te kunnen bou wen, heeft die wel huurders nodig. Nadat de eerste belangstellenden waren afgehaakt, hebben zich toch Raad unaniem achter motie CDA over ziekenhuiskwestie. door Theo Giele MIDDELBURG - Thuis bevallen moet mogelijk blijven op Walcheren. Na de gemeenteraden van Veere en Vlissingen heeft ook de Middel burgse raad zich achter een CDA-motie van die strekking ge schaard. De fusie van de ziekenhuizen in Midden-Zeeland en concentratie van de zorg in Goes kunnen tot ge volg hebben dat thuisbevallingen op grote delen van Walcheren niet meer mogelijk zijn. De drie Walcherse gemeenteraden vinden dit niet aanvaardbaar. Gis teravond werd in de Middelburgse raad nog eens gewezen op uitspra ken van minister Ab Klink van Volksgezondheid dat thuis beval len mogelijk moet blijven. Dat kan alleen als er in de buurt een zieken huis is, waar moeder en kind op te rug kunnen vallen mocht er tij dens de bevalling iets mis gaan. Het verdwijnen van thuisbevallin gen houdt de gemoederen al lang bezig. Vorig jaar boden verloskun digen nog een petitie met 14.000 handtekeningen aan aan de Twee de Kamer. nieuwe gemeld. Het gaat om fysio therapeuten, een ergotherapeut en de huisartsengroep van Vlissingen. Het zijn slechts oriënterende ge sprekken, waarschuwt l'Escaut-di- recteur Jan van Beekhuizen. „Maar ze bieden genoeg structuur om weer van de kant af te zijn." De huisartsengroep wordt voorge zeten door dokter Van den Berg, van de praktijk aan de Rosenburg- laan in Vlissingen. Hij benadrukt niet zelf te willen verhuizen. Maar nieuwsgierig zijn hij en zijn colle ga's wel. „Wie weet is het voor de toekomst iets voor één van hen." De motie van CDA-fractievoorzit- ter Jo Kodde had gisteravond de sympathie van de hele raad. Wel vroeg Bart de Ruiter namens de SGP of de motie het gewenste ef fect zal hebben. Ook SP'er Jeannette de Vis-Berrel- kamp had weinig goede hoop: „We zullen niet tegen stemmen, maar het haalt toch niets uit. Klink heeft er niets over te zeggen. Kodde kan beter contact opnemen met de heren die hier een pri- vé-ziekenhuis willen beginnen." Jachthaven Arnemuiden draait grotendeels op vrijwilligers. oor Theo Giele ARNEMUIDEN - Negen uur, half tien komt de donderdagploeg bijeen in het clubhuis. Bakje koffie erbij, even bijpraten en dan gaan de mannen aan het werk in jachtha ven Oranjeplaat. Er is altijd wel wat te doen. Van daag roeien ze met een sloep van steigerpaal naar steigerplaal om er een nieuw wit kapje op te zetten. Soms moet er een steigerplank ver vangen worden of ergens een lamp worden ingedraaid. De donderdagploeg is een begrip* bij watersportvereniging Arnemui den. Er is één beroepskracht, ha venmeester Maarten Goeree, die vanuit het havenkantoor annex woning de haven beheert. Voor on derhoud, kleine en grotere klussen kan hij een beroep doen op de le den van de vereniging en dan voor al op de donderdagploeg. Een vas te kern van acht tot tien 60-plus- sers die de haven als hobby heeft. „Ze zijn de motor van de haven", legt Goeree uit. „En doen het hele maal belangeloos. Als er een hek scheef staat hoefik het maar te zeg gen en het komt in orde." De haven kwam elf jaar geleden in handen van de vereniging, die voor het beheer en de exploitatie een coöperatie oprichtte. Sinds dien is er veel werk verzet Alle stei gers werden voorzien van water en elektriciteit, het parkeerterrein werd geasfalteerd, en vorig jaar werd er een toilet-en douchege bouw geplaatst. Voor gespecialiseerd werk, zoals baggeren en de plaatsing van de Jachthaven Oranjeplaat 'poepslurper' (die het 'afvalwater' uit boten pompt) worden specialis ten van buiten ingehuurd. De inzet van vrijwilligers drukt de kosten. Dan moeten alle leden wel bereid zijn om hun steentje bij te dragen. „Nieuwe leden moeten daarom ook binnen een straal van 75 kilomter van de haven wonen", zegt Rob de Witte. Het gaat niet al leen om onderhoud van de haven. Er moet ook gezorgd voor een sin terklaasfeest, er worden EHBO-cur- sussen gegeven en iemand moet de havenmeester kunnen vervan gen als. Goeree een dagje vrij heeft. Tegen half vier houdt de donder dagploeg het voor gezien en wordt in het clubhuis nog een biertje ge dronken. Dat brengt het gesprek op de de volgende grote klus: ver vanging van dat houten clubhuis. Dat is hoognodig. Rob de Witte, een van de mannen van de donder dagploeg, wijst naar de rotte kozij nen en de vochtplekken in het pla fond. Het clubhuis staat er al 25 jaar. Ooit was het een noodsecreta- rie van de gemeente Borsele, Aan de wand hangen de tekenin gen van de nieuwbouw die in glas en hout zal worden uitgevoerd. De bouw wordt door een aannemer gedaan. De donderdagploeg kan veel, maar een twee verdiepingen tellend gebouw neerzetten, is wel veel gevraagd. Het ontwerp ziet er veelbelovend uit. Beneden komen douches en toiletten, boven het clubhuis met uitzicht over de ha ven. De jachthaven telt 400 ligplaatsen. Coörporatie Jachthaven Oranjeplaat exploiteert en beheert de haven, v Watersportvereniging Arnemuiden beheert het clubhuis en organiseert wedstrijden en evenementen, v De vereniging telt zo'n 600 leden; 150 leden staan op de wachtlijst voor een ligplaats. Leden met een ligplaats zijn ook lid van de coörperatie. v Webadres: www.jachthavenoranjeplaat.nl. 'Nieuwe leden moeten binnen een straal van 75 kilomter wonen' PODO - POINT SEGEERSSTRAAT 29 MIDDELBURG www.podolaven.nl Volgens advocaat handelde de man uit noodweer. door Emile Calon MIDDELBURG - Noodweerexces. Zo betitelde advocaat N. Koole de steekpartij op 27 november van het vorige jaar in de Vlissingse Sin gel. Een 59-jarige Vlissinger stak daar toen met een keukenmes in op zijn dertig jaar jongere stief zoon. Volgens de raadsman stond die steekpartij niet op zichzelf Een tiental minuten daarvoor zaten de twee mannen nog aan tafel in de woning van de 59-jarige. De stief vader probeerde zijn zoon zover te krijgen dat hij eens zou gaan wer ken. De zoon greep tijdens dat ge sprek zijn Stanley mes en viel zijn stiefvader aan. Daarbij sneed hij hem in zijn oor en sloeg op zijn hoofd. De vader vluchtte naar de keuken, pakte een keukenmes en hield daarmee zijn stiefzoon op af stand. Die verliet daarop de woning en sneed de banden van de auto van zijn vader aan flarden. Vervolgens richtte hij zich op de auto van zijn moeder. De vader hoorde dat alles en dacht dat zijn stiefzoon het ge munt had op zijn dochter. De va der rende daarop naar buiten, werkte de stiefzoon op de een of andere manier tegen de grond en stak hem enkele malen met het keukenmes. De man zelf zei gisteren tegen de Middelburgse rechters dat hij zich van dat rennen en steken niets meer kon herinneren. Ook niet dat een buurman zijn mes afpakte en zo erger voorkwam. Voor officier van justitie E. Bethle hem staat vast dat het dreigen in de woning met het mes de man niet moet worden aangerekend. Maar het steken buiten moet vol gens haar bestraft worden. Ze ci teerde ook de psycholoog die tot de conclusie kwam dat de man vol ledig toerekeningsvatbaar was. Ze eiste een celstraf van twaalf maan den waarvan de helft voorwaarde lijk. Want volgens haar had de man zijn stiefzoon niet moeten achtervolgen noch hem moeten steken. Door zijn actie is volgens haar de rechtsorde geschokt. Koole wees haar erop dat het wel meeviel met de verwondingen van die zoon. Na behandeling in het ziekenhuis was hij direct doorge gaan naar het café. Uitspraak 20 oktober. WTO Tegen een 59-jarige inwoner van Vlissingen is zes maanden cel geëist. De man stak vorig jaar zijn stiefzoon met een keukenmes. MIDDELBURG - In het Stadskantoor in Middelburg wordt donderdag een banenmarkt gehouden. Mid delburg is deze dag één van de honderd plaatsen in heel Neder land waar zo'n markt plaatsvindt. Het is voor de zesde keer dat de Landelijke Banendag wordt gehou den. Tussen 14.00 en 20.00 uur is er een aanbod van meer dan 100.000 vacatures en 2.000 werkge vers in het hele land. De organisatoren CWI, UWV en de Sociale Dienst Walcheren rich ten zich op alle werkzoekenden. Dit jaar gaat er speciale aandacht uit naar mensen die al langere tijd zonder werk zitten. Werkzoekenden kunnen kennis maken met werkgevers uit diverse branches. Het Instituut Midden- en Kleinbedrijf is aanwezig voor startende ondernemers. Verder zijn er reïntegratiebedrijven en uit zendbureaus op de markt. MIDDELBURG - Via de provincie zijn bij de politie klachten binnen gekomen over automobilisten die de dertig kilometer per uur-beper king negeren op de Breeweg in Koudekerke. Die ligt tussen de Kriekeweg en Middelburg. De be perking is ingesteld omdat de Breeweg wordt gebruikt, zolang de Middelburgseweg is opgebroken. De politie gaat erop controleren. Walcherse verloskundigen en zwangere vrouwen demonstreerden vorig jaar in Den Haag voor het behoud van thuisbevallingen, foto Jos van Leeuwen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 24