Zeeland PZC 21 School wacht vergeefs op rapporten n CONTACTA 2008 WALCHEREN 25 Gemeente koopt oud kantoorpand Rijkswaterstaat Groen? Een vergeten stuk terrein, dat is het! Walcherse talenten in Crazyland Het licht Oud-keepers waarderen terugkeer Van der Sar Dinsdag 7 oktober 2008 Nieuwe infoborden op wegen rond Oosterschelde Tip? redwalch@pzc.nl Bestuur vroeg gemeente al in mei om informatie over plek brede school. door Maurits Sep OOST-SOUBURG - Het schoolbe stuur van De Tweemaster/- Kameleon in Oost-Souburg zet de zelfde vragen bij de Kromwegesin- gel als plek voor een brede school als de medezeggenschapsraad. „Mijn boerenverstand zegt dat het geen goede plek is. Daarom heb ben wij al in mei de onderzoeks rapporten bij de gemeente opge vraagd. Die hebben we nog steeds niet gekregen", zegt Kees Corstan- je van de Raad van Bestuur van de Archipelscholen. „Dat is natuurlijk niet goed. De medezeggenschaps raad trekt terecht aan de bel. Maar wij kunnen de raad geen informa tie geven omdat we die zelf ook niet hebben." De medezeggenschapsraad vindt de Kromwegesingel te ver van het centrum en - zo dicht bij de snel weg met al die uitlaatgassen - onge zond. „Als je alle ramen dicht moet houden, dan kies je daar niet voor", erkent Corstanje. „In de bre de school komen veel kinderen. Al leen onze school heeft er al 250 tot 300. En dan komen de kinderen van De Burcht daar nog bij. Je moet de aan- en afvoer dus ook goed regelen. Of de Kromwegesin gel geschikt is, moet uit de onder zoeken blijken. Maar nogmaals, wij kennen de resultaten niet." Het schoolbestuur praat op 30 ok tober met de gemeente. Corstanje: „Natuurlijk hadden wij dat eerder gewild, maar we zijn nu al zo veel jaren bezig. En ja, wij hebben ge vraagd om ons de rapporten nu wel snel te geven zodat we ons kunnen voorbereiden." Aanvankelijk zou de brede school 1^ Het bestuur van De Tweemaster/- Kameleon deelt twijfels over de plek voor een brede school. On danks verzoeken heeft de ge meente rapporten niet gegeven. op het Oranjeplein in het centrum van het dorp komen, maar die plek is volgens de gemeente te klein. „Voor het eerste plan, met onze school, kinderopvang en bi bliotheek was het groot genoeg", zegt hij. „Maar op initiatief van de gemeente komt ook De Burcht er bij. En dan is het te klein." Wethouder Frans Prins van onder wijs wilde gisteren niet reageren op de kritiek van de medezeggen schapsraad op de locatiekeuze van de gemeente. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Met de aankoop van het witte, monumentale pand aan de Prins Hendrikweg zet de ge meente Vlissingen weer een stapje richting de Kenniswerf. De gemeente noemt de verwer ving van het voormalige kantoor pand van Rijkswaterstaat van de Dienst Domeinen 'een strategi sche zet'. Meer wil wethouder Piet Polderman er ook niet over kwijt. Hij wil eerst donderdagavond de raadscommissie informeren, zodat de gemeenteraad aan het eind van de maand kan besluiten of hij ak koord gaat met de aankoop. Het pand aan de Prins Hendrikweg is gebouwd rond 1870, ten tijde van de aanleg van de binnenhaven,, het spoor en het Kanaal door Wal cheren. Tot een paar jaar terug zat de meetinformatiedienst van Rijks waterstaat erin. Nu huurt de direc teur van de RPCZ het als woning. De gemeente heeft nog een pand op haar verlanglijstje staan: het voormalige ROC-schoolgebouw aan de Verlengde Bonedijkestraat, waar basisschool de Ravenstein vooralsnog gebruik van maakt. Waar de gemeente dat gebouw voor wil gebruiken is onbekend. Vlissingen staat weer op de agenda voor woning bouw, maar dan wel voor de lange termijn, tot 2017. Woningen wil Polderman, geen torens zo als de gemeenteraad die al eens afwees. En dat kan daar best, volgens de wethouder. „We heb ben afgesproken dat we eerst alle lege plekken volbouwen, voordat we in het groen beginnen. Dit is geen groen, het is een vergeten stuk ter rein!" Zodra het Scheldekwartier vorm krijgt, be gint de BAM in de Spuikom. foto Lex de Meester VLISSINGEN - Zette voormalig wethouder Tineke Verhage de bouwplannen voor de Spuikom vorig jaar nog voor tien jaar in de koelkast, haar opvol ger Piet Polderman haalt ze er gewoon weer uit. Het woeste 'natuurgebied' achter de boulevard in VLISSINGEN - Jongeren die goed rap pen, rocken of andere muziek ma ken met een bandje, kunnen deze maand meedoen aan talentenjacht Crazyland van Walcheren Mo zaïek. De voorrondes vinden zaterdag 11 oktober plaats in de Walk-Inn, in Vlissingen. TWee weken later is het te doen in jongerengebouw Dau- wendaele, in Middelburg. De win naars belanden op een album dat in december in het Vlissingse Arse naaltheater wordt gepresenteerd. Info en opgave: www.rasela.nl 18.00 - 22.00 uur §rn| j nodigt u graag uit CONTACTA dé ontmoetingsplaats voor standhouders en bezoekers van zakelijk Zuidwest-Nederland in de Zeelandhallen Postbus 309 - 4460 AS GOES TOII3 - 22 10 20 F0113 - 22 15 36 info@zeelandhallen.nl www.contacta.nlwww.zeelandhallen.nl Ihallen M&m&\ Tip? redactie@pzc.nl Evelien van tweeënhalf gaat graag naar de kerk. Nou ja, wel pas na een dienst dan, om haar moeder op te halen. Ze móet dan ook altijd even in de kerk kijken. Geïnteresseerd - vanwege haarfa voriete liedje over Kortjakje - loopt ze rond over de eeuwenou de plavuizen, kijkt ze naar de glas-in-lood-ramen en gaat ze even rustig zitten op een houten bank. Zelfs dagen later kan ze nog vol zijn van deze zondagse ervaring. „Ik ben pas naar de kerk geweest", vertelde ze haar vader. „Oh", zei die. „En, heb je het licht gezien?" Ze dacht zicht baar na, haalde de herinnering weer boven en zei: „Nee, het was daar een beetje donker."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 23