ambtenaar McCain begint zwartmakerij Zeker 33 doden door geweld India weer aan het werk Rusland ontmantelt checkpoint Britse bevelhebber: Strijd tegen de taliban is niet te winnen Belgegevens 17 miljoen klanten T-Mobile weg PZC Maandag 6 oktober 2008 9 Campagne tegen 'nietsnutten' lijkt vruchten af te werpen. ROME - De campagne van de Itali aanse minister Renato Brunetto om het extreem hoge aantal 'chro nisch zieke' ambtenaren weer aan het werk te krijgen, lijkt zijn vruch ten af te werpen. Dat berichtte de Britse krant The Independent gis teren. Italiaanse ambtenaren konden tot begin dit jaar niet ontslagen wor den en hielden er massaal lucratie ve bijbanen op na. De minister heeft onder meer de mogelijkheid tot ontslag inge- .voerd. Ook moeten de door hem zogenoemde fannulloni (nietsnut ten) sinds dit jaar medische keurin gen ondergaan. Het aantal ziekmel dingen is sindsdien gehalveerd, meldt de minister. Al tientallen jaren verschenen veel van de 3,65 miljoen Italiaanse amb tenaren niet of nauwelijks op hun werk. Ook bleken ze er vaak an der, beter verdienend werk op na te houden. Zo werkten rechters als journalis ten en verschenen hoogleraren niet voor de collegebanken. Boven dien duurde het zeer lang voordat vergunningen werden afgegeven bij de verschillende overheidsin stanties omdat veel ambtenaren als bakker, groenteboer of binnen huisarchitect werkten. TBILISI - Rusland heeft zijn eerste checkpoint in Georgië ontman teld. Dit heeft de EU-missie in de Kaukasusrepubliek bevestigd. Het gaat om een controlepost waar twintig tot dertig Russen gestatio neerd waren. Russische troepen zijn al jaren aan wezig in de afvallige Georgische streken Zuid-Ossetië en Abchazië. Sinds de korte Georgisch-Russi- sche oorlog in augustus waren er ook Russische controleposten in 'veiligheidszones' buiten de gren zen van Zuid-Ossetië en Abchazië. In het bestandsakkoord is afgespro ken dat die checkpoints voor 10 ok tober worden ontmanteld. Vorige week kwamen meer dan tweehonderd EU-waarnemers aan in Georgië. Zij moeten toezicht houden op het staakt-het-vuren en de Russische terugtrekking. Rusland voert de beveiliging op in Zuid-Ossetië, nadat vrijdag acht Russische militairen en drie bur gers om het leven kwamen bij een explosie van een vrachtwagen in Tschinvali. Dat heeft de Russische president Dmitri Medvedev zater dag gezegd. Volgens hem moeten alle mogelijke maatregelen worden genomen om aanslagen tegen Rus sische vredestroepen en burgers te voorkomen. Sarah Palin zet toon voor fellere strijd om het presidentschap. WASHINGTON - Nu hij steeds ver- der achteropraakt in de peilingen, voert de Republikeinse Amerikaan se presidentskandidaat John Mc Cain zijn aanvallen op zijn Demo cratische tegenstander Barack Oba- ma op. Dat hebben McCains advi seurs aangegeven. Zijn running mate Sarah Palin ging McCain za terdag alvast voor, door Obama er van te beschuldigen dat hij be vriend is met terroristen. „Er is een tijd dat het nodig is om iemand zonder handschoenen aan te pakken en dat is nu", sprak Pa- Isaf slaat wel een slag met arrestatie van een talibancommandant. KABUL - Een van de hoogste Britse bevelhebbers in Afghanistan meent dat de oorlog in dat land niet te winnen is. Volgens hem moeten de Britten zich voorberei den op een mogelijk bestand met de taliban. „We gaan deze oorlog niet win nen. Het gaat erom de opstand van de taliban terug te brengen tot een niveau waarop de opstandelin gen geen belangrijke dreiging meer vormen en het Afghaanse le ger de situatie kan beheersen", al dus de Britse bevelhebber Mark Carleton-Smith in een interview met de Sunday Times. Onlangs was al een memo van een Franse diplomaat uitgelekt, waarin stond dat de Britse ambassadeur lin op een bijeenkomst met do nors in Colorado. De Republikei nen hopen met persoonlijke aan vallen op Obama de winst alsnog naar zich toe te trekken. Palin doelde met haar opmerking op Bill Ayers, een van de oprich ters van de Weather Under ground, een groep activisten die ten tijde van de oorlog in Vietnam in de jaren zestig bommen liet ont ploffen bij het Pentagon en het Ca- pitool. Obama en Ayers wonen in dezelf de buurt in Chicago en hebben sa men in het bestuur van een liefda digheidsorganisatie gezeten. Ayers is al tientallen jaren hoogleraar aan een universiteit. Het gaat volgens de aanhang van in Kabul gezegd had dat de huidi ge strategie in Afghanistan was ge doemd te mislukken. In Den Haag wil GroenLinks op heldering van minister. Eimert van Middelkoop van Defensie over de uitlatingen van Carleton-Smith. Het is volgens GroenLinks niet de eerste keer dat een hoge militair de strategie in Afghanistan ter dis cussie stelt. De partij wil weten of het kabinet het inmiddels ook tijd vindt om een andere aanpak te kie zen, zoals GroenLinks al langere tijd bepleit. De internationale vredesmacht Is af heeft vorige week in de Afghaan se provincie Uruzgan nog wel een succes geboekt. Een belangrijke ta libancommandant werd opgepakt. Dit hebben Isaf en het Afghaanse ministerie van Binnenlandse Za ken gisteren laten weten. Australische militairen hielden de commandant, Mullah Sakhi Dad, Obama veel te ver om te zeggen dat ze bevriend zijn en al helemaal om te suggereren dat dit het geval was toen Ayers zich bezighield met geweldsacties. Obama, die des tijds een kind was, heeft eerder reeds afstand genomen van Ayers' radicale standpunten en activitei ten. Obama's campagneteam heeft de beschuldigingen afgedaan als laag-bij-de-grondse politiek. „Onze tegenstander is iemand die Amerika kennelijk als imperfect ziet, zo imperfect dat hij bevriend De Republikeinen willen met fel lere aanvallen op Barack Obama proberen de achterstand van John McCain in de peilingen goed te maken. en een kompaan woensdag aan in het district Tarin Kowt. Bij de ope ratie is geen schot gelost. De arrestanten zijn overgebracht naar de detentiefaciliteit van de Nederlandse militairen in Tarin Kowt. Die hebben hem vervolgens overgedragen aan de Afghaanse au toriteiten in de hoofdstad Kabul. Volgens een woordvoerder van het ministerie van Defensie in Den Haag waren er bij de aanhouding geen Nederlandse soldaten betrok ken. Sakhi Dad zou bevelen hebben ge geven voor zelfmoordaanslagen in Uruzgan. Volgens Isaf was de tali bancommandant ook betrokken bij de distributie van munitie en onderdelen voor bermbommen, en bij de ontvoering van burgers. Sakhi Dad zou banden hebben met mullah Berader Akhund, de tweede man van de taliban in Af ghanistan. is met terroristen die hun eigen land zouden aanvallen. Dit is geen man die Amerika ziet zoals u Ame rika ziet en zoals ik Amerika zie", zei Palin. McCains adviseurs gaven aan dat hun kandidaat de komende tijd vraagtekens zal plaatsen bij Oba ma's karakter, zijn progressieve ideeën en zijn 'riskante' voorstel len. Obama op zijn beurt zal vol gens zijn adviseurs in de laatste we ken voor de verkiezingen de bood schap uitdragen dat McCain er niet in slaagt een economische vi sie te verwoorden die verschilt van die van de huidige president Ge orge Bush. De presidentsverkiezingen zijn op 4 november. Lokale stammen vechten met Bengaalse immigranten. GUWAHATI - Door etnisch geweld tussen Indiase stammen en immi granten uit Bangladesh zijn dit weekeinde in het noordoosten van India al zeker 33 doden gevallen. Dat stellen politie en ziekenhuizen in de deelstaat Assam. Meer dan vijftigduizend mensen zijn voor het geweld op de vlucht. De politie heeft noodopvang voor hen geregeld in kampen. De kemp hanen gingen elkaar met pijl en boog, kapmessen, speren en vuur wapens te lijf Van de doden kwa men er véértien om het leven door politiekogels. Er zouden bij de ongeregeldheden ook zeker vijf tig gewonden zijn gevallen. De autoriteiten hebben de hulp van het leger ingeroepen. Ook heb ben ze een avondklok ingesteld. Islamitische immigranten uit buur land Bangladesh sijpelen al decen nia Assam binnen, tot ergernis van de autochtone bevolking. In de jaren negentig van de vorige eeuw vielen er 250 doden bij soort gelijke rellen in Assam. HAMBURG - In Duitsland zijn meer dan 17 miljoen klantgegevens van het mobiele telefoniebedrijf T-Mo- bile gestolen. Volgens de website van het magazine Der Spiegel zijn ook gegevens van politici, minis ters en tv-sterren ontvreemd. Het gaat om (geheime) nummers van mobiele telefoons, adressen, geboortedata en e-mailadressen. Op het internet zouden de gege vens al aan criminelen zijn aange boden. De data verdwenen al be gin 2006, waarna T-Mobile aangif te bij de politie deed. De politie verrichtte tot dusver verscheidene huiszoekingen. Maar er is nog nie mand aangehouden. Wel zijn vol gens het magazine twee T-Mobi- le-medewerkers ontslagen. Het bedrijf heeft de bescherming van data opgevoerd. De diefstal is twee jaar geheimgehouden om het onderzoek van de politie niet te dwarsbomen. Slachtoffers van de onlusten in de Indiase deelstaat Assam worden opgevangen in tentenkampen. Tientallen men sen zijn al om het leven gekomen. foto EP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 9