SS-ort ontsnappen Amber Muehlhaus is grootverdiener in Renesse Scaldina wint, maar heeft nog een steile berg te beklimmen Swift laat kans liggen in derby tegen Tjoba TOP haalt eindelijk volle winst binnen SPZC Maandag 6 oktober 2008 39 Zierikzeese ploeg repa reert vroege achterstand maar verliest toch: 9-8. door Sven Bakker OOST-SOUBURG - Fortis, Fortis en nog eens Fortis. De kranten en nieuwsuitzendingen op televisie konden de afgelopen dagen niet om de in crisis verkerende bank heen. Maar terwijl de bank Fortis in grote problemen leek en nog steeds lijkt te verkeren, is het rond het korfbalteam van Fortis vrij rus tig. De korfballers uit Oost-Sou burg pakten met de perikelen van de bank een extra graantje publici teit mee, maar raakte van al die aandacht geenszins de focus op de wedstrijd van afgelopen zaterdag kwijt. In Oost-Souburg werd met 9-8 gewonnen van All Ready uit Zierikzee. Terwijl het publiek aan de zijlijn vanwege het koude weer massaal de nieuwe wintermode toonde, was de eerste helft van de wed strijd tussen de Oost-Souburgers en het Zierikzeese team duidelijk in het voordeel van Fortis. Pas toen het na een krap halfuur 4-0 voor Fortis stond, kon All Ready eindelijk het eerste en tweede doel punt maken. „Als je pas na 28 mi nuten spelen het eerste doelpunt maakt, tja, dan weet je dat het erg lastig gaat worden om nog te win nen", aldus Hans Landman, coach van All Ready. Lastig, maar niet onmogelijk, be wezen de spelers van All Ready in de tweede helft, die met 5-2 be gon. Terwijl uit het Souburgse pu bliek bij 4-0 klonk dat 'er wel even gewonnen zou worden', sloop All Ready als een sluipmoordenaar langzaam naar zijn prooi toe. En waar er in de eerste helft nog veel kansen werden gemist, vielen er in de tweede helft meer scores te noteren voor het Schouwse team. De twee teams stonden met 8-8 ge- All Ready komt tegen Forrtis op een vroege 4-0-achterstand te staan, maar haalt die uiteindelijk op tot 8-8. In de slotminuten valt echter de beslissende 9-8. lijk toen Patrick Koppejan er na mens Fortis in de laatste vier mi nuten 9-8 van maakte. Voor Fortis-coach Aarnout Crucq kon er na afloop van de wedstrijd wel een overwinningsbiertje in. Hij zei dat zijn ploeg verdiend had gewonnen. „All Ready is een lasti ge tegenstander, de spelers haal den voortdurend het ritme uit het spel. We wisten van tevoren dat we tegen All Ready zouden verval len in een passief spel, het 'schaak-korfbal"', aldus Crucq. Hans Landman van All Ready was het niet helemaal met hem eens. Landman vond juist dat niet For tis, maar zijn team had moeten winnen. „Ik vond dat wij op basis van het spel hadden moeten win nen, alleen schortte het ons met name in de eerste helft aan de af werking. Ik denk dat als wij van daag twintig procent van de kan sen hadden benut, wij hadden ge wonnen. Maar aan dat percentage kwamen wij bij lange na niet. We verloren omdat we de kansen niet afmaakten. Zo simpel is het", al dus Landman. Scores Fortis: Patrick Koppejan 3, Re- mi van den Broeke 2, Jessica de Boer 1, Chantal Caljouw 1, Remco Crucq 1 en Chalana Janisse 1. Scores AOS Ready: Jan-Willem van Nieu- wenhuyze 2, Dennis Voshart 2, Henk de Graaf 1, Marcel Joziasse 1, Yvonne Joziasse 1 en Remy Quist 1. Eerste derbyverlies De korfballers van All Ready verloren tegen het Souburgse Fortis de eerste derby van het seizoen. De voorgaande twee bleef All Ready ongeslagen. Van TOP (A) werd gewonnen door de Zierikzeese ploeg (8-9) tegen Tjoba werd het gelijk (11-11). Komende zaterdag staat de vierde derby op het program ma. Op het eigen sportpark Bannink komt Swift uit Mid delburg op bezoek. Tjoba en Fortis hebben allebei nog geen derby verloren. Za terdag treffen ze elkaar. middelburg - De mogelijkheid was er wel degelijk, maar het lukte de korfballers van Swift zaterdag uiteindelijk niet om Tjoba punten afhandig te maken. De tegenstan der uit 's-Heer Hendrikskinderen herstelde zich knap van een uiter mate zwak optreden voor rust en nam alsnog de volle winst mee naar huis: 10-13. Winst op Tjoba zouden volgens trainer Ralph Gillissen bonuspun- ten betekenen voor Swift, maar na afloop baalde hij toch stevig van de mislukte missie. „Vooral van die snelle 6-6 kort na rust", zei hij. Scores Swift: Richard Geldof 4, Ivo de Hond 3, Paul van den Berg 2 en Anita Hoekstra. Scores: Tjoba: Jouri van de Broeke 3, Gerben van Boven 3, Marcel de Dreu 3, Niels Westmaas 2 en Johanneke Vleu gel 2. Tafeltennissers van Kerkwerve moeten koploper laten gaan. GOES - De 7-3-overwinning op me dedegradatiekandidaat Hotak'68 was welkom bij Scaldina, maar nam de zorgen niet weg. Omdat de twee onderste ploegen uit de tweede klasse degraderen moet Scaldina nog minimaal één plaats klimmen. Het gat met Vice Ver- sa'51 3 is echter al acht punten. Grote zeges zijn derhalve nodig voor het Scaldina-trio. Streekgenoot Kerkwerve kwam in de vierde klasse van een koude ker mis thuis tegen Tanaka 3. De top per eindigde in een 8-2-nederlaag voor het Kerkwerfse trio. De jeugd- ploeg van Scaldina heeft nog be hoorlijk wat werk aan de winkel in de landelijke C-klasse na de 8-2-nederlaag bij Trias. Scaldina-Hotak'68 5 7-3: Cor Smalheer opende het bal tegen Si- mone Visser met een winnende vijfgamer. Niels van Velthoven be gon goed tegen Huub Hoofs, maar GOES - TOP heeft de stijgende lijn van de laatste weken voor het eerst weten te vertalen in de volle winst. De korfballers uit Arnemui- den leidden van begin tot eind te gen IJsselvogels en wonnen met 13-11. TOP kende een voortvaren de eerste helft (6-2). IJsselvogels kwam vervolgens gevaarlijk dicht bij (6-5), maar TOP kende juist toen dadendrang en liep weg naar 10-5. De overwinning kwam daar na niet meer in gevaar. Uiterst con tent met de twee belangrijke pun ten analyseerde coach Edwin Cop- poolse: „Iets minder niveau dan vorige week, maar nu scoorden we op de belangrijke momenten wel." Scores TOP: Jeanine Marijs 5, Petra de Ridder en Nelleke van Belzen beiden 2, Leon van Belzen, Comé Bezemer, Peter van Belzen en Jantine Meulmeester allen 1. een 2-1-voorsprong was uiteinde lijk niet aan hem besteed. Koen van Velthoven zette zijn team weer op voorsprong door Frank Dingemans na drie games naar de kant te sturen. In het dubbel draai den Dennis Smalheer en Koen van Velthoven een 2-0-achter- stand om in een zege. Na de pauze flikte Niels van Velthoven hetzelf de kunstje in zijn enkelspel, waar na hij ook zijn laatste partij won. Cor Smalheer pakte ook zijn twee de vijfgamer en Koen van Veltho ven zet zijn team op 7-1. In de laat ste twee partijen geeft Hotak de score een draaglijker aanzien. Tanaka 3-Kerkwerve 8-2: Stoffel van de Wekken kwam niet verder dan één winstpartij, tegen Burger (4-11, 11-13 en 5-11). Tegen Van de Broek ging hij in een vijfgamer ten onder (5-11). Het tweede Kerkwer- ve-punt kwam op naam van Jos fjl Het jeugdteam van Scaldina ver- liest het belangrijke duel met Trias met riante cijfers: 8-2. De Zierikzeese mannenwinnen wél; Kerkwerve verliest de topper. ■EESSSHNHH O PAARDENSPORT Renesse. Schouwse Ruiters. Dressuur. Paar den klasse Z1/Z2: 1. Amber Muehlhaus, De Sjiem (Schouwse R.) 234; 2. Linda Mater, Ma- rock (Schouwse R.) 230; 3. Amber Muehlhaus, Otto, 226. Tweede proef: 1. Amber Muehlhaus, De Sjiem, 235; 2. Arianne Klompe, Orina (Schouw se R.) 231; 3. Santoucha van der Meij, Gasa- dy's Ravelio (Schouwse R.) 226. M1/M2: 1. Irma van Niedek, Winzo (Sasr.) 198; 2. Santoucha van der Meij, Gasady's Winsor) 194; 3. Jolanda Bevelander, Laban (Schouwse R.) 172. Tweede proef: 1. Irma van Niedek, Winzo, 192; 2. Santoucha van der Meij, Gasady's Winsor, 191; 3. Jolanda Bevelander, Laban, 184. L2: 1. Annemiek de Widt, Figaro (Sasr.) 195; 2. Judith Oostdijk, Folkje G (Z-Bev.) 176. Tweede proef: 1. Annemiek de Widt, Figaro, 197; 2. Judith Oostdijk, Folkje G, 172. M1/M2 groep 2: 1. Willemieke van de Schelde, Prime (Schouwse R.) 190; 2. Petra Zandijk, Orakel (Schouwse R.) 173. Tweede proef: 1. Wille mieke van de Schelde, Prime, 184; 2. Petra Zandijk, Orakel, 178. Pony's klasse Z1/Z2 cat. DE: 1. Nicole van Niedek, Nandu (Sasr.) 63.00%. Tweede proef: 1. Nicole van Niedek, Nandu, 66.32%. M2 cat. DE: 1. Iris Kristelijn, Paula (Schouwse R.) 177. Tweede proef: 1. Iris Kristelijn, Paula, 176. Lindeman. Ook hij won van Bur ger in drie games: 9-11, 5-11 en 6-11. Daan van de Hoek bleef op de nul steken. Hij speelde tegen de zwakste Tanaka-man wel een vijf gamer maar verloor die met 11-8. Het dubbel Burger/Van de Meulen won van het Kerkwerve-duo Van de Wekken/Lindeman met 11-2 in de vierde game. Jeugd. Trias-Scaldina 8-2: De eer ste drie partijen gingen verloren voor Scaldina. Dat was vooral voor Koen van Velthoven een teleurstel ling, omdat hij tegen Bart van de Zande een io-6-voorsprong in de vierde game niet over de streep kan trekken. Het dubbel liep weer als een trein: Van Velthoven en Dennis Smalheer zetten daarin het eerste punt op het bord. In de zesde partij maakte Smalheer ge hakt van Quinten van Dissel door na een 1-1-tussenstand met twee keer 11-3 het tweede punt te sco ren. In navolging van Van Veltho ven kon ook Tristan Benschop een io-6-voorsprong in de vierde game niet in zijn voordeel beslissen. Schouwse amazone drie keer het podium in de klasse Z. door Lucien Roelandt RENESSE - De dressuurwedstrijd van de Schouwse Ruiters, afgelo pen weekeinde in manege Grol in Renesse, was er een met gemeng de gevoelens. Het plotselinge en op veel te jonge leeftijd overlijden van voorzitter Kruin van Toledo heeft bij de club duidelijk zijn spo ren achtergelaten. Secretaris Petra Bakker: „Kruin was toch het bepalende gezicht van de club. Het ontbreken van hem was duidelijk merkbaar. Maar het leven gaat verder. En door de schouders er gezamenlijk onder te zetten heeft het bestuur met de vrijwilligers deze dagen afgesloten en geconstateerd dat we het met el kaar moeten zien te redden. En met de inzet van iedereen, zoals vandaag, gaat dat ons lukken." De ruiters in de in handicap verre den klasse Z bleken uitstekend in vorm. Tijdens de eerste proef was er slechts één combinatie die geen voldoende scoorde voor een winst punt. In de tweede proef kon hon derd procent van de deelnemers met één en een groot aantal zelfs met twee bonuspunten op zak de piste verlaten. Amber Muehlhaus toonde zich op overtuigende wijze de beste van dit sterke deelnemersveld. De ama zone uit Zonnemaire stuurde in de eerste proef De Sjiem met 68.82 procent naar de overwinning. Mue hlhaus bleef daarmee Linda de Ma ter met Marock ruim twee procent voor. Tevens eiste Muehlhaus met de Hamlet-afstammeling Otto met 66.47 procent ook nog het brons op in deze proef. Daarmee was de koek nog niet op. Want ook in de tweede proef eiste ze met De Sjiem op overtuigende wijze het oranje erelint op. Ze stuurde de Lys de Darmen-zoon naar het uit- Amber Muehlhaus won beide proeven in de klasse Z. Met Otto (op de fo to) werd ze ook nog derde in de eerste proef. foto Dirk-Jan Gjeltema stekende totaal van 69.12 procent, cent naar de tweede stek. In de Arianne Klompe reed de donker- klasse M staken Irma van Niedek bruine merrie Orina met 67.94 pro- en Santoucha van der Meij er dui delijk bovenuit. Na een spannende strijd mocht Irma van Niedek na beide proeven het hoofdstel van Winso met het oranje erelint laten opsieren. De amazone uit Herkingen reed de ruin in de eerste proef naar een totaal van 198 punten. Vier pun ten meer dan Santoucha van de Meij met de kolossale zwarte ruin Gassady's Winsor. In de tweede proef staakte de teller voor de Sas- ruiter-combinatie het werk op 192 punten en beperkte Van der Meij de achterstand tot een puntje. In groep B van de klasse M toonde Willemieke van de Schelde zich in beide proeven de beste. De voor de organiserende vereni ging rijdende amazone stuurde Pri me met respectievelijk 190 en 184 punten naar de hoogste eer. In de klasse L2 ging het oranje erelint eveneens in beide proeven naar de zelfde combinatie. Annemiek de Widt toonde zich met Figero op permachtig.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 97