Sport All Ready laat prooi in slotfase Geduld Forza beloond HSD maatJ"e Bodbijl strandt in zicht van de haven te klein: 0-6 Van der Male imponerend 38 Maandag 6 oktober 2008 PZC door Joop van den Oudenhoven BURCH-HAAMSTEDE - Paul Bodbijl van DOS werd in het persoonlijk kampioenschap driebanden twee de klasse tweede. Hij werd in de fi nale geklopt door Piet van Essen van De Vier Linden die daarmee de titel voor de neus van Bodbijl weggriste. Maarten Bruijnes van De Graanbeurs en Ron Speijer van Onder Vrienden sloten de rij. Tot de slotronde had Bodbijl de beste papieren. Hij ging aan de lei ding met een punt voorsprong en een moyenne dat een fractie (0.005) lager lag dan dat van Van Essen. Minder vertrouwenwek kend was dat Van Essen in de voor laatste ronde met 0.962 wel heel hard aan de weg had getimmerd. Bodbijl lachte dat gegeven losjes weg door erop te wijzen dat hij een ronde eerder 0.862 liet note ren en er dus geen reden voor pa niek was. De finale moest dan maar uitwij zen wie de sterkste was. De zenu wen speelden stevig mee en me nig zweetdruppel gleed van het voorhoofd. De kemphanen hiel den elkaar mooi in evenwicht al was Bodbijl steeds op achtervol gen aangewezen. Uiteindelijk ging de winst en daarmee de titel door een 25-21-zege naar Van Essen. Voor Bodbijl restte een troostprijs. Zijn eindmoyenne was goed voor een plaats in de regionale eind strijd (eind oktober in Goirle). De hoogste partij was voor de kam pioen met 1.042 en de hoogste se rie (zes) voor de jongste deelne mer: de 18-jarige Jos Breas. GOES - De driebanders van 3BSD Duivelands Meubelhuis moesten in eigen huis een nederlaag incas seren in de vierde divisie tegen Ca fé Biljart Reseda uit Sas van Gent, 2-6. Voor de pauze leken er nog volop mogelijkheden op een positief re sultaat toen John Hatzman met een punt verschil won van Carlo van Dam en Piet Kox met twee verschil verloor van Cees Baumgar- te. Na de pauze moest Jan Suyker- buyk het opnemen tegen Cor de Jonge en vond in de Zeeuws-Vla ming zijn meester. Lang kon de teamcaptain van de thuisploeg in het spoor blijven, maar toen die de tafel eenmaal had 'gelezen' werd het verschil gemaakt. Het lekkerste hapje van de avond was echter de partij tussen de jeugd van Philip van der Male (27 jaar) en de routine van Theo Plat- jouw (69). De twee kemphanen ga ven elkaar vrijwel niets toe en dat was vooral van de zijde van de jon ge Schouwenaar een knappe pres tatie. Hij oogstte dan ook de nodi ge bijval van zijn tegenstander en de toeschouwers. Bij de eindafreke ning kwam hij echter twee caram boles tekort en hoewel dat zijn team een punt kostte mocht Van der Male de arena met opgeheven hoofd verlaten. Mannenteam smaakt eindelijk weer het zoet van een overwinning. door Peter van Kouteren GOES - Beide standaardteams van Forza kwamen in de volleybalcom petitie op vreemde bodem tot hun eerste overwinning. De vrouwen versloegen in de regiodivisie DVO met 1-3. De mannen wezen in de eerste klasse de derde keus van Schovocomca met 1-3 terug. In de tweede divisie leed Mytilus de tweede nederlaag. Voor eigen publiek verloor de Goese formatie met 1-3 (20-25, 25-23, 18-25, n-25) van VCN King Software. De vrou wen van Morres/Hulst voeren na een nieuwe 4-0-zege de ranglijst in de regiodivisie aan. In Hulst kwam VCN King Software 2 er na een stroeve start niet aan te pas: 4-0 (26-24, 25-16, 25-17, 25-18). Ook de mannen van WS'92 kun nen na de tweede zege op rij terug kijken op een goede competities tart. OKK'70 werd in Vlissingen met 4-0 (25-19, 25-20, 25-13, 25-13) verslagen. De vrouwen van promo- tieklasser WS'92 stuurden Sarto 3 met lege handen naar huis: 4-0 (25-21, 25-20, 25-20, 16-25). Savok verloor in deze klasse met 3-1 van Volcom. DVO-Forza 1-3 (17-25, 25-22, 21-25, 18-25): Zonder tot hoogstaand vol leybal te komen boekten de vrou wen van Forza een belangrijke ze ge. De Schouwse formatie was in een pover duel de minst slechte ploeg en werkte uiterst zakelijk af naar winst. Forza ging te veel mee in het lage tempo van de thuis ploeg. Na winst in de eerste set na men de Zeeuwen ook in het twee de bedrijf een voorsprong. Die ging na een serie fouten op rij ver loren. Tegen een jonge tegenstan- UJ De volleybalsters van Forza win- nen in de regiodivisie met 1 -3 bij DVO. Voor het eerst sinds lange tijd winnen ook de mannen van Forza. der pakte Forza vanaf de derde set de draad weer op. Met meer erva ring in de gelederen werd zonder goed te spelen twee keer op rij ge wonnen. Schovocomca 3-Forza 1-3 (23-25, 18-25,25-12, 22-25): Na een seizoen vol kommer en kwel en verlies in de eerste wedstrijd op een lager ni veau boekten de mannen van For za de bevrijdende zege. „Hier heb ben we bijna een jaar op moeten wachten, maar de winst is bin nen", glunderde Leen de Jonge. Forza begon goed. Met een prima middenaanval werd in de eerste set zo ruim afstand genomen dat ondanks een eindsprint van de thuisploeg de eerste setzege niet in gevaar kwam. Met een goed blok had Schovocomca daarna enige tijd een antwoord op de Zeeuwse aanval. Na een time-out op 18-18 haalde Forza echter door zeven punten op rij de tweede zege bin nen. Gebrek aan scherpte kostte de derde set. Met veel inzet werd daarna de winst veiliggesteld. ZIERIKZEE - Het enthousiasme over de eerste winst vorige week bij Zundert werd gisteren getemperd bij het vrouwenteam van HSD door de 6-o-nederlaag tegen DDHC. De nummer twee van de ranglijst in de vierde klasse van de hockeycompetitie was een maatje te groot voor de thuisploeg. Het mannenteam van HSD was vrij. Vrouwen. HSD-DDHC 0-6: HSD streed met veel overgave en inzet, maar was technisch de mindere van DDHC. In de eerste helft stond Kate Clifford onder de lat bij de thuisploeg. Zij moest net als haar vervangster in de tweede helft, Rolien van der Torren (meis jes B), verschillende knappe red dingen verrichten om de bezoek sters van een ruimere score af te houden. HSD kreeg enkele kan sen, maar die bleven onbenut. In de tweede helft was de geblesseer de Mirenne Koks nog het dichtst bij een tegentreffer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 96