Sport langs ZSC'62 Mevo wint voor het eerst op eigen veld en klimt naar het linkerrijtje DFS ontsnapt aan eerste nederlaag van seizoen Kiesenberg klimt verder met Rillandia i PZC Maandag 6 oktober 2008 35 Scharendijkse ploeg kan aanvallend geen vuist maken in Nieuwerkerk. door Klaas Verspoor NIEUWERKERK - Wanneer een ploeg niet groots voetbalt en toch met duidelijke cijfers wint, kan dat op een aantal manieren verklaard worden, „Aan drie SKNWK-goals 1 ging een individuele fout van ons vooraf', was de visie van ZSC-trai- ner Jan Heikamp. Zijn ploeg was op alle fronten niet opgewassen te gen SKNWK en ging logischerwijs met 5-0 onderuit. „3-0 was nog acceptabel geweest, maar het is jammer dat we steeds met zulke grote cijfers verliezen", baalde Heikamp. Hij wist vooraf al dat het zonder topscorer Niels van de Moezel een lastig verhaal zou worden. Het ontbrak zijn ploeg aan iemand die voorin de bal kon vasthouden. Jan-Willem Dorre man stond wel in de spits, maar hij zag veel ballen langs en over zich heen gaan. „Het was heel moeilijk en we hebben nauwelijks kansen gehad", gaf hij toe. In de 26e minuut kreeg nota bene verde diger Jos Kristelijn de beste kans voor ZSC'62. Zijn inzet strandde op doelman Koen de Jonge. Op dat moment leidde SKNWK al met ï-o door een schitterend af standsschot van Christian van Vos sen. De poging was voor doelman Luc van Beemen onhoudbaar, waar hij daarvoor en daarna ZSC'62 met een aantal goede red dingen lange tijd in de race hield. „Na rust maakte ik zelf een stom me fout. Dat was toch wel een beetje de nekslag", keek de keeper terug op het moment in de 51e mi nuut. Hij verwerkte een terugspeel bal van Marco de Jonge niet goed en Erwin Nelissen profiteerde dankbaar. Van Beemen: „Daarna brak er wat bij ons." En Dorre- man: „De kopjes gingen naar bene den." SKNWK ging dankbaar op zoek naar meer treffers. Eerst zorg de Sander Uijl voor 3-0 en daarna vijzelde Wesley Goud zijn sei zoenstotaal met twee goals op tot acht doelpunten. Ondanks de ruime zege was SKNWK-trainer Peter Groenewe- gen verre van tevreden. „Het was slecht vandaag. De eerste helft was, op het begin na, zelfs zeer slecht. We gingen te veel in het spelletje van ZSC mee en kwamen nauwelijks aan voetballen toe." De derby had volgens Groenewegen met vlagen veel weg van een duel uit de vierde klasse. „Maar het mooie ervan is dat het nu alleen nog maar beter kan gaan lopen." 'Af en toe irriteer ik me aan ze, maar ze laten samen ook de mooiste dingen zien' Als dan ook de regelmatig vocaal botsende Erwin Nelissen en We sley Goud in het veld dezelfde taal gaan spreken (Groenewegen: „Af en toe irriteer ik me aan ze, maar ze laten soms samen de mooiste dingen zien.") en Martin Kiesen- berg terugkeert van zijn blessure, zou Groenewegen wel 's gelijk kun nen krijgen. SKNWK-ZSC'62 5-0 (1-0). 12. Christi an van Vossen 1-0, 51. Erwin Nelissen 2-0, 68. Sander Uijl 3-0, 81. Wesley Goud 4-0, 87. Wesley Goud 5-0. Scheidsrechter: Th. van der Heijde (Bla- del). Gele kaart: Martin van der Schee (ZSC'62). Aantal toeschouwers: 115. SKNWK voor 32e competitieduel op rij ongeslagen SKNWK bleef zaterdag in competitieverband voor de 32e opeenvolgen de keer ongeslagen. Op 21 april 2007 verloren de Nieuwerkerkers voor het laatst: met 2-1 bij Nieuwdorp. Wesley Goud heeft na vijf duels alweer acht keer gescoord voor SKNWK. Vorig seizoen stond Goud een klasse lager na vijf duels 'nog maar' op ze- ven treffers. Hij werd toen: clubtopscorer met twintig goals. SKNWK hield voor de tweede keer 'de nul'. Vorig seizoen deed het dat maar liefst negentien keer. Mevo-verdediger Patrick Ommering (nummer 2) waagt een doelpoging met het hoofd in het gewonnen duel met waarde. foto Dirk-Jan Gjeltema Waarde wordt met 5-2 opzij gezet door elftal van trainer Leen Koster. door Klaas Verspoor GOES - In de vierde klasse B werd de derby tussen Brouwershaven en WIK'57 afgelast. Mevo kwam wel in actie en boekte in Zierikzee de eerste thuiszege van het sei zoen. De ploeg van trainer Leen Koster keerde daarmee terug in het linkerrijtje, want met acht pun ten uit vijf duels bezet de ploeg na vijf speelronden de zesde plaats op de ranglijst. Mevo-Waarde 5-2: De overwin ning van Mevo had nog vee! hoger kunnen uitvallen als de afmakers bij de thuisploeg wat scherper in de afronding waren geweest. Na een overtreding op Thomas Vos zorgde Jeroen Volkeri uit een straf schop al in de vijfde minuut voor de 1-0 en na een kwartier voetbal len werd het 2-0 door een treffer van Matthijs Heeres. Youri Riedijk bracht Waarde daarna met de aan- sluitingstteffer terug in de race, maar Ricky Janse, die later in de wedstrijd een aantal aardige kan sen onbenut liet, en opnieuw Mat thijs Heeres tilden nog voor het verstrijken van de eerste speelhelft de stand naar 4-1. De veel scoren de Henk-Jan Stok bleek de gevaar lijkste man bij de bezoekers en zorgde vervolgens voor de 4-2-rust- stand. Mevo wint op eigen veld van Waarde. Het wordt 5-2. Matthijs Heeres maakt twee van de vijf doelpunten. Brouwersha- ven-WIK'57 werd afgelast. Na rust verzuimde Mevo, op een goal van Thomas Vos na, om ver der afstand te nemen van Waarde. Vooral Heeres, de al genoemde Jan- se en Vos misten nogal wat moge lijkheden, maar ondanks dat werd de tweede overwinning voor Me vo een feit. Krabbendijke-Yerseke 2-3 (1-2). Jor- dy Boone 1-0, Martin Bal 1-1, Bart van Steveninck 1-2, Martin Bal 2-2, Antho- nis Riedijk 2-3. Bijzonderheden: Danny Weber (Krabbendijk) mist strafschop. SPS-Stavenisse 3-0 (2-0). Bart Vane 1-0, Jorn Eienbaas 2-0, Willem Bevelan der 3-0. Kruiningen-ZPR'84 6-0 (2-0). Edwin van Houte 1-0, Wesley Buur 2-0, Adriaan van de Plasse 3-0, Adriaan van de Plasse 4-0, Adriaan van de Plasse 5-0, Adriaan van de Plasse 6-0. Smerdiek-Vosmeer 1-0 (0-0). Souli man El Bouzzaoui 1 -0 (strafschop). Doelman Leander Rouw in de slotfase met een rode kaart van het veld. DFS, dat aantrad zonder Bas Ho- genstein, Pieter de Munnik en Jar- no Vermeulen, startte goed en kwam al in de zesde minuut op 0-1. Uit een voorzet van Kevin Veerhoek werkte Anco van der Linde zijn vierde seizoenstreffer binnen. Daarna miste Van der Linde een uitgelezen mogelijk op de 0-2 en was Armando Langebeke dicht bij de 1-1. Na rust bleef het duel levendig en acht minuten voor tijd leidde een misverstand bij DFS tot de gelijk maker van Gerben Menheere. Kort daarna nam René van der Linde snel een vrije trap. Een spe ler van Heinkenszand nam te wei nig afstand en de bal caramboleer de voor de voeten van aanvaller Rens Baas die alleen op doelman Leander Rouw afging. In plaats van dat de vrije trap overgenomen moest worden, floot arbiter Van DFS-speler Vincent Bakker snelt achter de bal aan. Teamgenoot Anco van der Linde kijkt toe. foto Willem Mieras de Luitgaarden luttele seconden la ter voor een strafschop toen de keeper Baas vloerde. Rouw werd ook nog eens uit het veld ge stuurd. In blessuretijd kreeg DFS om on duidelijke redenen (Schoute: „Die man marchandeerde met de regels en floot inconsequent.") een straf schop. Kevin Veerhoek bezorgde zijn ploeg alsnog een niet meer verwacht punt. Schoute was teleur gesteld maar opgelucht tegelijk: „Achteraf mogen we nog echt in onze handen klappen met een punt." GOES - Eddie Kiesenberg lijkt met Rillandia de juiste weg te zijn inge slagen, want voor de derde week op rij boekte zijn ploeg een over winning. Nu werd De Meeuwen met 5-3 verslagen waardoor Rillan dia oprukte naar de vijfde plaats op de ranglijst. AZW-Dauwendaele 1-2 (1-0). Mous- tafa Yilmaz 1-0, Stefan Joosse 1-1, Jo- ran Moes 1-2. Wolfaartsdijk-Colijnsplaatse Boys 5=1 (1-0). Wilfred van de Dries 1-0, Harm Fluijt 2-0, 3-0 en 4-0, Harm Fluijt 5-0, Michiel van der Weelde 5-1 Veere-IKapeSlle 4-0 (2-0). René-Michel Gerritsen (strafschop) 1 -0, Silvion Ura- nie 2-0, René-Michel Gerritsen 3-0, Gia- como Wattel 4-0. RHlandia-De Meeuwen 5-3 (3-2). Hu- seyin Dogan 1-0, Esmir Kustura 2-0, Tom van Elsakker 3-0, Sjoerd Wijkhuis 3-1, Vincenzo Lorrelo 3-2, Comé Nieuwkerk 3-3, Ahmed Demir 4-3, Ah med Demir 5-3.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 93