>etekenis spelen Leon Weeda is rots in de branding bij GPC Zierikzee wint in Bergen op Zoom wedstrijd van de gemiste kansen SPZC Maandag 6 oktober 2008 3 3 Bruse Boys verliest door onnodige fouten bij Oostkapelle: 3-1. door Marco Puik GOES - Met drie doelpunten plavei de Dennie le Comte het pad voor Duiveland om terug te keren aan de kop in de tweede klasse van het zaterdagvoetbal. Uiteindelijk won zijn ploeg met 5-1 van Dinteloord. Doordat SSV'65 verrassend van koploper WC'68 won (4-3), pas seerde Duiveland die Brabantse ploeg. Komende zaterdag ontmoe ten de ploegen elkaar in Halsteren. Bruse Boys verging het minder. De ploeg van trainer Edwin Kriens verloor voor het eerst dit seizoen. Oostkapelle was op eigen veld met 3-1 te sterk. Duiveland-Dinteloord 5-1: Duive land liet op eigen veld weinig heel van Dinteloord. De ploeg van trai ner Henk Schouten revancheerde zich daarmee voor het late punten verlies een week eerder tegen SSV'65 (2-2). In de 26e minuut opende Dennie le Comte de score voor de Oosterlanders. Vier minu ten later zorgde diezelfde Le Com te ook voor 2-0. In de veertigste minuut deden de Brabanders iets terug in de persoon van Erik van de Giessen. Tien minuten na rust tilde Marcel Zwager met een fraai stiftje de stand naar 3-1. In de 76e minuut te kende Dennie le Comte met zijn derde treffer van de middag voor 4-1. Nadat Dinteloord-speler Mat- thijs van de Beek met een rode kaart van het veld was gestuurd, bepaalde Barry Steenpoorte in de slotminuut de eindstand op 5-1. Duiveland-speler Leen IJzelenberg keek met een prima gevoel terug op de competitiestart van zijn ploeg. „We zijn onbevangen aan het seizoen begonnen. We spelen vol op de aanval en dat gaat hart stikke goed. Het is jammer van het Duiveland speelt komende zater- dag een regelrechte topper in de tweede klasse van het zaterdag voetbal. De koploper treft op ei gen veld nummer twee WC'68. puntenverlies tegen SSV, anders hadden we er nog beter voorge staan. In eerste instantie was onze doelstelling handhaving, maar nu kijken we verder. We willen zeker een rol van betekenis spelen in de tweede klasse." Oostkapelle-Bruse Boys 3-1: Bru se Boys leed een onnodige neder laag in en tegen Oostkapelle. Na een misverstand tussen keeper Mark Giljam en Rudi van der Bijl moest laatstgenoemde een corner weggeven, waaruit Arjen Pattenier voor 1-0 zorgde. In de veertiende minuut werd het 2-0. Opnieuw ging de defensie van de Duivelan ders niet vrijuit. Ditmaal kopte Emiel Dorst de bal in de voeten van Wilco de Keuning die vervol gens voor 2-0 zorgde. Door een prachtig afstandsschot van Tho mas Groeneveld kwam Bruse Boys terug tot 2-1. De ploeg van trainer Edwin Kriens had pech dat Tho mas Groeneveld even later op aan geven van Marco Ketting de paal raakte. Kort voor de pauze ver grootte Oostkapelle de marge toen keeper Giljam een vrije trap voor de voeten stompte van Arjen Pat tenier, die eenvoudig kon scoren. In de 47e minuut liet Marco Ket ting een mogelijkheid onbenut. De tweede helft leverde weinig kansen meer op. In de slotminuut eindigde een vrije trap van Tho mas Groeneveld op de lat, maar dichterbij kwam Bruse Boys niet Overige duels Amemuiden-Nieuwdorp 1-0 (0-0). Corjan Marijs 1-0. Seolto-VCK 2-1 (1-0). jaap van Dam 1-0, Merijn Dek 1-1, Ron Hendrikx 2-1Bijzonder heid: Jaap van Dam (Seolto) mist strafschop. SSV'6S-WC'68 4-3 (3-0). Pim Bruins 1-0, Christiaan Boon 2-0, Christiaan Boon 3-0, Bart Smit 3-1Pauwie Otto 3-2, Pau- wie Otto 3-3, Maurice van den Hemel 4-3. Oranje Wit-Serooskerke 2-0 (2-0). Gert Zuidgeest 1 -0, Is- mael Yildirim 2-0. Net als een aantal van zijn ploeggenoten miste Ingmar Quist gistermiddag kansen tegen MOC'17. In de slotminu ten bereidde hij uiteindelijk de bevrijdende 1 -3 van Wesley Quist voor. foto Marijke Folkertsma Keeper Stefan Smalheer moet na zes uur weer tegengoal incasseren. door Rudy Boogert BERGEN OP ZOOM - Zierikzee maak te het zichzelf gistermiddag moei lijk in de uitwedstrijd tegen MOC'17. De Schouwse zondag-der deklasser had gistermiddag een abonnement op het missen van kansen. Negen gemiste kansen had trainer Marco Groeneveld ge teld. Er gingen er echter ook drie in. Zierikzee bleef door de uitein delijke 3-1-overwinning in Bergen op Zoom ongeslagen in de derde klasse A. Groeneveld baalde vanzelfspre kend van de gemiste kansen. „Maar de afgelopen wedstrijden hadden we juist veel moeite met het creëren van kansen. Vandaag niet. Daarover ben ik wel tevre den. We hebben bovendien rede lijk gespeeld. Het spel wordt elke wedstrijd steeds iets beter." Na een kwartier was de eerste kans gistermiddag meteen een doelpunt. Ingmar Quist loste een afstandsschot, dat de keeper niet onder controle kreeg. Rutger Koo- man profiteerde dankbaar van het slippertje. Hij maakte het eerste Zierikzee-doelpunt na vier wed strijduren improductiviteit. „Toen gingen we eigenlijk pas goed voetballen", vond Groene veld. Maar ook kansen missen. Ar- |T| Zierikzee is na vijf wedstrijden nog steeds ongeslagen in de der de klasse van het zondagvoetbal, in Bergen op Zoom werd MOC'17 met 1-3 verslagen. jan Pijnen kreeg er twee achter zijn naam, Ingmar Quist en Rob- bert-Jan van de Genugten één. Tien minuten voor rust werd de marge verdubbeld. Frank van de Helm kopte een vrije trap van Pij nen binnen. Na rust duurde de dominantie van Zierikzee aan. Maar na een ruim een uur sneed de ploeg zichzelf in de voet. MOC'17 maakte uit een vrije trap de aansluitingstreffer. Het was de eerste tegengoal voor doelman Stefan Smalheer na zes uur. „Toen werd het billenknij- pen", erkende Groeneveld. „Maar MOC'17 werd eigenlijk niet gevaar lijk." Twee minuten voor tijd counterde Ingmar Quist het veld over. Hij werd aangetikt door de doelman, maar de scheidsrechter gaf voor deel. Wesley Quist profiteerde: 1-3. Zaamslag boekt derde overwinning op rij in de eerste klasse C. GOES - GPC Vlissingen heeft de eerste competitie-overwinning bin nen. De Walcherse zaterdag-eerste klasser versloeg op de vijfde speel dag verrassend Rijsoord: 0-1. Zaam slag zorgde voor drie op een rij door na Nivo Sparta en Terneuzen se Boys nu Achilles Veen zijn hie len te laten zien. Terneuzense Boys wacht nog steeds op de eer ste winst in de eerste klasse C na de 3-0-nederlaag bij Roda Boys. Rijsoord-GPC Vlissingen 0-1: Rijsoord, dat een week eerder nog indruk had gemaakt met een zege op Kloetinge (0-1), had het moei lijk met het stugge verweer van GPC Vlissingen. De ploeg speelde compact en hield de thuisclub ver van het eigen doel. En als Rijsoord eens gevaarlijk kwam opzetten, bleek GPC-doelman Leon Weeda een rots in de branding. Zo had hij in de vijftiende minuut een knap pe reflex op een schot. GPC kwam in de 27e minuut op voorsprong na een knappe aanval over links. Björn Ronde was uitge weken naar de flank, maakte ruim te voor Ralph Wiessner, die de bal vervolgens breed legde op Danny Bömer. De laatste schoot onberis pelijk in: 0-1. Na rust bleef GPC gemakkelijk overeind. De thuisclub hanteerde veelal de lange bal en die was vaak 'Terneuzense Boys wacht nog steeds op de eerste winst na de 3-0-nederlaag' een prooi voor de ijzersterke defen sie van GPC. Zaamslag-Achilles Veen 3-1: In de tweede minuut profiteerde uit blinker Ugur Kahveci in het aan trekkelijk duel van een flater in de Peter Dieleman viert het tweede doelpunt van Zaamslag tegen Achilles Veen. foto Wim Kooyman Brabantse verdediging. Zaamslag kon de voorsprong niet vasthou den tegen een beter voetballend Veen. Sjoerd Boons zorgde voor rust nog voor de gelijkmaker. In de tweede helft speelde Zaamslag onder toeziend oog van Kloetinge- trainer Diederik Hiensch (de ko mende tegenstander van Zaam slag) bij vlagen sterk en dwong door een kopbal van Peter Diele man uit een vrije trap van Alfaro Pentury de 2-1 af Aan de derde treffer hing een buitenspellucht. Scheidsrechter Uitterhoeve negeer de het vlagsignaal van assistent Bert van Wijgerden, zodat Mario de Fouw mocht doorgaan, waarna hij Kahveci in staat stelde om Zaamslag naar de derde overwin ning op rij te schieten: 3-1. Roda Boys-Terneuzense Boys 3-0: Terneuzense Boys legde het vooral in aanvallend opzicht af te gen Roda Boys. De thuisploeg nam halverwege de eerste helft de leiding. Remy Schouwenaar dook plots achter de Terneuzense defen sie op en verschalkte doelman Ro nald Gort met een boogbal: 1-0. Kort voor rust werd de marge door een prachtige treffer verdub beld. De sterk spelende Frans van den Steenhoven speelde op links twee man uit en bediende Mark van der Meijden: 2-0. Onno Da- men profiteerde in de slotfase var de verkregen ruimte en bepaald- de einstand op 3-0.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 91