Zelfvertrouwen ver te zoeken bij Hoek rcs neemt Koploper Duiveland wil rol van in Etten revanche Situatie Telussa verbetert 3 2 Maandag 6 oktober 2008 pzc S door Michiel Bouwman etten-leur - Zondag-tweedeklas- ser RCS heeft zich goed hersteld van de nederlaag (2-4 tegen Oss'20) van vorige week. In Et- ten-Leur was de Walcherse ploeg met 1-3 te sterk voor Internos. Trai ner Romeo van Aerde sprak van een verdiende zege: „Wij zaten vanaf minuut één beter in de wed strijd. Het is alleen jammer dat de eerste goal zo laat viel, terwijl we wel de kansen hadden om snel o-r te maken." Niet voor het eerst brak Hoessein Bouzambou na ruim een halfuur de ban. De spits scoorde in de laat ste veertien (na)competitieduels al zeventien keer en verkeert in grootse vorm. Op het natte, maar goed bespeelbare veld kwam RCS zelden in de problemen en breid de in de slotfase de score via Den nis de Nooijer (77e minuut) en Al- win van Ham (84e) nog uit naar 0-3. Namens Internos deed Jelle Koremans nog wat terug. „Ik vind het een goede zaak dat ook andere jongens kunnen sco ren", predikte Van Aerde. „We spe len aanvallend voetbal, Waar dat scorend vermogen ons gaat breng en? Ach, we zijn pas vijf wedstrij den onderweg. In de winterstop kijken we wel waar we staan. Voor een promovendus doen we het in ieder geval goed." Klein smetje op de overwinning was de 1-3 van Koremans, die kon scoren na onoplettendheid in de defensie. „Tsja, die mag natuurlijk niet vallen", vond Van Aerde. „Maar je weet na die 0-3 dat de scherpte wat wegzakt. Bovendien was het een ffommelgoal, via een been ging-ie erin, geloof ik. Maar het mag niet gebeuren." hoek - Op het trainingsveld zal hij voorlopig nog niet verschijnen, maar Paul Telussa zal zich weer re gelmatig laten zien en horen bij de wedstrijden van Hoek. De uitge schakelde trainer herstelt goed van de lichte hersenbloeding die hem kort voor de start van de competi tie heeft getroffen. „Ik ben op controle geweest, hoef voorlopig niet meer terug te ko men en mag vanaf maandag weer voorzichtig gaan werken", vertelde de Molukse trainer zaterdag bij het duel Hoek-Sparta Nijkerk (0-1). „Volgens de doktoren heb ik er ook niets aan overgehouden en is er geen schade van de bloeding." Voor een terugkeer als trainer is het nog te vroeg. „Dat ga ik eerst eens overleggen met mijn vrouw en kinderen. Als het weer kan en ik voel me helemaal fit, dan wil ik zowel Hoek als long Ambon blij ven trainen." Het bestuur van Hoek wil niets liever. „Het gaat ge lukkig weer goed met Paul", zei in terim-voorzitter Benny Langeraart zaterdag. „En als hij zo ver is dat hij weer kan trainen, zullen we hem met open armen ontvangen." Bar slecht voetbal en verlies tegen de hekkensluiter. door Frits Bakker hoek - Aan de blik van Gaby De- manet was te zien dat hij het er niet helemaal mee eens was ge weest. Maar toch gebeurde het: Paul Telussa, herstellend, maar nog niet zo ver dat hij zelf weer kan gaan trainen, stapte zaterdag de kleedkamer van Hoek binnen om het elftal op te peppen voor de thuiswedstrijd tegen Sparta Nij kerk. De Belgische coach, die hem vervangt had het natuurlijk liever zelf willen doen, maar waarschijn lijk had dat ook niet geholpen. Hoek speelde zo zeldzaam slecht tegen het net zo beroerde Sparta Nijkerk dat na een treurige mid dag de 0-0 zelfs niet op het score bord bleef staan. Zestien minuten voor tijd kreeg het thuispubliek nog meer miserie over zich uitge stort toen Joris van Rooijen zijn ploeg uit een hoekschop van dicht bij naar de eerste winst van het sei zoen mocht schieten (0-1). Volgens Telussa was de goal een toevalstreffer. „De gelukkigste heeft gewonnen", vond hij met een zeker chauvinisme, want ook in Hoekse gelederen was bijna nie mand het met hem eens. Gaby De- manet bleef er onverstoorbaar on der. „Kijk, zo aanvallend als van daag hebben we nog niet eerder ge speeld", sprak hij bedachtzaam. „Ik had voor drie aanvallers geko zen, omdat we tegen de meest kwetsbare verdediging van deze klasse speelden." Dat maakt het optreden tegen Sparta Nijkerk nog pijnlijker, want als dit inderdaad Hoeks meest of fensieve elftal was, dan wordt het hoog tijd voor een stuk of twee, drie nieuwe aankopen om nog meer onheil te voorkomen. loan van Belzen is een prachtige keeper, verdedigend heeft Hoek vooral in het centrum voetballers die tot de beste spelers van de hoofdklasse behoren, maar de aan vallende onmacht was zaterdag weer schrijnend. Drie aanvallers? De meest offensie ve speelstijl? Hoe kan het dan dat er tegen de tot zaterdag slechtste ploeg uit deze klasse niet één uitge speelde kans werd geteld. Als er al eens iemand in de buurt van de goal van Sparta Nijkerk kwam, dan was het Thomas Ragut, de man die met twee paar longen is uitgerust, maar de schotkracht heeft van een soldaat die met een pijl en boog naar een atoomoorlog wordt gestuurd. „Het is niet zijn schuld dat we niet scoorden", zei Demanet. Wel van Regilio Pinas, die zijn scherpte nog lang niet heeft gevonden, van Ferry Alfons, die nog lang niet de dreiging van vorig jaar in zijn spel heeft en van Alan Grozdanic, die wel veel loopt met de bal, maar zelden voor de goal verschijnt. En eigenlijk is het ook de schuld van de beleidsvoer ders, die te lichtvaardig hebben ge dacht over het gemis van een sco rende spits in de selectie. „We zijn er hard naar op zoek", zei Nico Boussen, de sponsor met een zeke re invloed op het technische vlak zaterdag. Maar het is natuurlijk veel te laat om nu nog de markt op te gaan. Karakteristiek »- Hoek-Sparta Nijkerk 0-1 (0-0). 74. Joris van Rooijen 0-1Scheidsrechter: A. van Wa- veren (Nunspeet). Gele kaart: Joris van Rooijen, Raoul Henar (beiden Sparta Nijkerk), Alan Grozdanic (Hoek). Aantal toe schouwers: 500. Hoek: Joan van Belzen; Geert Bosschaart, Giovanni Siereveld, Björn Langeveld, Maarten van Rosevelt; Thomas Ragut, Gide on Imagbudu, Stijn Mahieu; Alan Grozdanic (73. Bert den Hamer), Ferry Alfons, Regilio Pi nas (60. Josimar Pattinama). Olaf Willemse wordt de voet dwarsgezet door Anton Kruit van Oostkapelle. Marco Ketting kijkt op de voorgrond toe. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 88