eeland Ploegwedstrijd al Leerzame workshop tijdens vakantie Viool en cello tijdens concert in Noordgouwe Vrouw gewond na val van paard bij Renesse Eng geklede kinderen gratis naar de disco Weifareverkoping in Borrendamme Bergenaren opgepakt na vechtpartij in Goes Nachtkevers 1 4 Maandag 6 oktober 2008 PZC ZIERIKZEE - De basisschooljeugd op Schouwen-Duiveland hoeft zich tijdens de herfstvakantie niet te vervelen. Het Welzijnshuis houdt onder de noemer Vakan- tieKids verschillende workshops op het eiland. Maandag 13 oktober kunnen kinde ren kennismaken met paardrijden bij Manege Balans in Dreischor. Dinsdag is er een workshop djem- bee en percussie in het dorpshuis in Burgh- Haamstede (vanaf 7 jaar). Woensdag 15 oktober ontwerpen kinderen onder leiding van kunste nares Marijke Lamboo een eigen tegel in het MFC in Zierikzee (van af 6 jaar). Een dag later leren kinde ren bakken in de Stadsbakkerij in Zierikzee. De afsluiting van de week gaat gepaard met een play- backshow in de Mr. Breetveldspeel- tuin of, bij slecht weer, in het tiaastgelegen MFC in Zierikzee. De workshops zijn steeds van 14 tot 16 uur. De playbackshow duurt een half uurtje langer. Aanmelden voor activiteiten moet voor 11 oktober bij het Welzijns huis via 0111 453453 of een mailtje naar j.vanas@hetwelzijnshuis.nl. Op 24 september 2008 is ten laste van R.R.F. Visser, thans zijnde zonder bekende woon- of verblijfplaats zowel in als buiten Nederland, een proces verbaal betekend door M.L. Scheepbouwer, t.k.- gerechtsdeurwaarder. In voormeld exploot wordt ken nisgeving gegeven van beslag legging op inkomsten. Een afschrift van dit exploot kan worden verkregen bij onder staand gerechtsdeurwaarder kantoor. Buys Partners B.V. Ondernemersweg 5 4691 SLTholen BRUINISSE - Kom, we doen eens wat anders, dacht André van Cilst over de 23e editie van 'zijn' keverdag. En dus ging de traditionele tocht over het eiland eens door de schemer. Van Cilst maakte van de gelegenheid gebruik om zijn gas ten z'n nieuwe onderkomen te laten zien. De Bru- se Keverhandelaar en -reparateur huist sinds en kele maanden in een nieuw pand aan de Nijver- heidsweg. foto Dirk-Jan Gjeltema NOORDGOUWE - Violist Peter Brunt en celliste Timora Rosier ge ven zaterdag een concert in de Driekoningenkerk in Noordgou we. Zij spelen samen en solo, on der meer werken van Bach, Glière en Halverson. De organisatie is in handen van de Stichting Kamermuziek Schou wen-Duiveland. Het concert begint om 20 uur. Kaarten kosten 7,50 euro. RENESSE - Een paardrijdster viel za terdagmiddag op het strand bij Renesse zo ongelukkig van haar dier, dat ze ernstige verwondingen opliep. De traumahelikopter moest ter plaatse komen om de vrouw naar het Erasmus Medisch Centrum in Rotterdam te brengen. Over de aard en ernst van haar ver wondingen was gisteren nog niets bekend. Van hamer tot aggregaat! Verkoop, verhuur en reparatie van kwaliteitsgereedschappen. Livingsloneweg 14 Goes 0113-561298 info@depagoes nl ZIERIKZEE - De CJV Zierikzee houdt zaterdag een kinderdisco voor jeugd van 6 tot 15 jaar. The ma is Halloween. Iedereen wordt gevraagd 'eng ge kleed' te komen. Wie dat doet, mag gratis naar binnen. Andere be zoekers betalen 1 euro. De disco in gebouw De Driehoek aan het Kerkhof in Zierikzee duurt van 19.30 uur tot 21.30 uur. ZIERIKZEE - Zorgverlener Allevo houdt woensdag een welfareverko ping in zorgcentrum Borrendam me in Zierikzee. Er staan kraampjes met onder meer kaarten, kunst en lekker nijen. Verder zijn er oude ambachten te zien. De verkoop duurt van 13.30 uur tot 16.30 uur. GOES - De politie heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag drie twinti gers uit Bergen op Zoom aange houden in Goes. Ze waren betrok ken bij een vechtpartij op de Turf- kade. Daarbij liep een Goesenaar een snee in zijn neus en een kapot te bril op. Onderzoek wees uit dat twee van de aangehouden Bergenaren ge vochten hadden. Jaap de Vlieger doet mee aan Nederlands kampioenschap ploegen door Martijn de Koning NIEUWERKERK - Netjes ploegen, het is Jaap de Vlieger met de paplepel ingegoten. De 23-jarige Nieuwer- kerker werkt thuis al jaren mee in het boerenbedrijf en weet dus hoe belangrijk goed ploegen is om in het voorjaar fatsoenlijk te kunnen zaaien. De Vlieger is er goed in, want hij mag vrijdag en zaterdag meedoen aan het Nederlands kam pioenschap. De Vlieger vertrekt donderdag al naar het Noord-Hollandse Sloot- dorp in de Wieringermeer. „We hebben dan eerst een oefendag. Vrijdag en zaterdag is er twee keer een wedstrijdronde." De man uit Nieuwerkerk deed een jaar of zes geleden voor het eerst mee aan de regionale kampioen schappen op het eiland. Hij hoor de al snel bij de toppers, waardoor hij zich plaatste voor de Zeeuwse kampioenschappen. En een top- klassering daar levert een plekje op de nationale kampioenschap pen op. De Vlieger maakte dat al twee keer eerder mee. „Vorig jaar werd ik elfde. Mijn doel is om dit jaar in de top tien te eindigen." Dat het met de vorm wel goed zit, bewees hij drie weken geleden. De Vlieger werd toen Schouwen-Dui- 'Donderdag mogen we oefenen. Daarna kan ik m'n ploeg opnieuw afstellen' velands kampioen, waardoor een plekje op de Zeeuwse kampioen schappen voor volgend jaar alweer binnen is. „Het ploegen leeft hier op het eiland wel, vooral onder jongeren. We zijn altijd oververte genwoordigd op Zeeuwse kam pioenschappen. Hoe dat komt?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 84