PZC 13 Geen metingen in nieuw milieuplan Zeilschip met kapot roer is goed voor honderdste uitruk redders 17 18 Aspiranten van brandweer vierde op NK zonne-energie Bril Dure auto tussen dure boten Streekdrachten in het middelpunt tijdens betrokkenheidsdag Maandag 6 oktober 2008 Goes' muziekfestival succesvol met nieuwe aanpak Tip? redzzee@pzc.nl Gemeenteraad kan onderzoek bij Malta nog wel zelf toevoegen. door Martijn de Koning ZIERIKZEE - In het nieuwe milieu plan van de gemeente Schou- wen-Duiveland wordt voorlopig niet gerept over overlastmetingen bij de Zierikzeese wijk Malta. Dat wil volgens wethouder Gilles Hou tekamer echter niet zeggen dat die er ook niet komen. „Dit stuk gaat ter beoordeling nog naar de raad. Als die vindt dat er iets aan toege voegd moet worden, dan gebeurt dat uiteraard. Ook als dat metin gen zijn. De raad moet dan wel precies aangeven wat ze verwacht en hoe we dat gaan betalen." Malta was de afgelopen weken een geliefd onderwerp van oppositie partijen. Alert! overhandigde de wethouder handtekeningen om te pleiten voor een onderzoek naar geluidsoverlast in de wijk en GroenLinks vroeg om fijnstofme tingen, omdat bewoners last zou den hebben van de ongezonde luchtkwaliteit. Dat er in het nu ver schenen milieuplan toch niets staat over metingen bij Malta, is volgens Houtekamer niet vreemd. „Het stuk is tot stand gekomen bij de gemeenteraad. Die heeft in de discussie hierover niet beslist dat er onderzoek moet komen. Dus staat het er ook niet in; we gaan als college niet zelf dingen toevoe gen." De raad praat de komende maan den over het stuk. Dan kan het dus beslissen dat er alsnog onder zoek moet worden gedaan. rav In haar nieuwe milieuplan rept de gemeente niet over onder zoek naar lawaai of fijnstof bij de Zierikzeese wijk Malta. Dat kan echter nog veranderen. Het nu uitgekomen deel van het milieuplan is nog maar een fractie van het totale plan. Dat is opge deeld in modules. Het college komt nu naar buiten met de on derdelen Luchtkwaliteit en Geluid en stilte. Iedereen die dat wil, kan er zijn of haar zegje over doen. De stukken liggen tot eind van de maand ter inzage in het gemeente huis en zijn te vinden op de websi te van de gemeente. Opmerkingen worden besproken in de gemeente raad, die uiteindelijk de definitieve visie vaststelt. In alle modules geeft de gemeente aan wat de doelstellingen zijn en hoe ze die wil bereiken. Niet alle doelen zijn echter even concreet en er zijn nauwelijks nieuwighe den. Zo geeft de gemeente aan de luchtkwaliteit te willen verbeteren door meer fietspaden aan te leg gen en het openbaar vervoer te sti muleren. Dat laatste moet gebeu ren door fietsenrekken bij bushal tes te plaatsen om zo mensen meer kans te geven de haltes te be reiken. Verder wijst het college op de (al bekende) wens om de bin nenstad van Zierikzee autoluw te maken en wil het in overleg met andere wegbeheerders over het stil ler maken van wegen. door Martijn de Koning NEELTJE JANS - De KNRM-redders van de post Noordland bereikten zaterdagmiddag een mijlpaal: ze moesten er voor de honderdste keer dit jaar op uit. Zo'n zes mijl uit de kust, in de Geul van de Banjaard voor Schou wen, raakte het zeilschip 'Soulma te' met zes personen aan boord in de problemen toen het roer af brak. De boot was op weg van Stel lendam naar Zierikzee. De redders brachten het schip met de Koop- mansdank naar Noordland. TWee personen waren licht onderkoeld en werden opgevangen in het boothuis. De honderdste reddingspoging van Noordland, één van de drukke re stations van het land, komt vol gens woordvoerder Kees Groene- veld elk jaar wat vroeger. „Dit jaar komt dat vooral door de enorm drukke zomermaanden. Toen liep de teller erg snel op." Een verklaring geven vindt Groe- neveld moeilijk. „Dat zou je echt moeten onderzoeken. Er kunnen allerlei zaken een rol spelen waar je misschien niet meteen aan denkt. Zo kan het zijn dat de wind het ene jaar vaker uit een bepaalde richting waait." Verder moet de KNRM er vaak vruchteloos op uit. „Maar dat hoort erbij." terneuzen - Het plan om Zeeuws-Vlaanderen om te turnen tot hét zonne-energie-gebied van Nederland wordt niet omarmd door de energieleverancier Delta. De ontwikkelingsmaatschappij NV Economische Impuls toonde interesse in het megaproject van de European Climate Investment Group uit Eindhoven. „Maar Delta is grootaandeelhouder in die maat schappij en vaart liever een andere koers", zegt aanjager van het pro ject Jan Schuurman Hess. WESTENSCHOUWEN - De aspiranten (16- tot i8-jarigen) van de jeugd brandweer Westerschouwen zijn zaterdag in Gelderland vierde ge worden op het Nederlands kam pioenschap lage druk. Het andere Zeeuwse team, Vlissingen, eindig de als zevende. Roosendaal werd landskampioen. De jongeren hadden als opdracht een brand te bestrijden in een pand dat door krakers was bezet. Tijdens het ontruimen door de po litie was er brand uitgebroken, ter wijl er nog één kraker in het pand was. Terwijl de politie met de kra kers in de slag was, moest de jeugd brandweer de brand bestrijden. Bij de junioren (elf tot vijftien jaar) eindigde de ploeg uit Westen- schouwen als achtste. Beste Zeeuw se team was Veere, dat derde werd. Zeeland was prima vertegenwoor digd; ook Middelburg (vijfde), St. Philipsland (zesde) en Goes-Borse- le (negende) hadden zich voor de finale geplaatst. Oisterwijk won. De junioren moesten dieren red den uit een brandende stal. De organisatie was in handen van het korps Haaften-Neerijnen in de Betuwe. ZEEUWSE Tip? redactie@pzc.nl Een wat oudere heer met nog een flinke grijze haardos zag dat het potje brylcreem dat hij jaren terug van zijn vader had geërfd, donker grijs was geworden, dus gooide hij het potje weg. Op naar de dorpssuper om een nieuw potje. Een aantal mede werkers van de zaak was juist be zig de schappen met zeep en shampoo op te ruimen en schoon te maken. Dus maar even aan één van de meisjes vragen of ze nog brylcreem hebben. Het meis je overziet de winkel en moet de man teleurstellen. „Nee helaas maar we hebben wel doekjes voor brillen." Uiteindelijk is de man maar met een tube gel naar huis gegaan. PORT ZELANDE - „In mijn auto zitten?" Over dat nen die niets scherps aan hun spijkerbroek heb- bij Port Zélande op de Brouwersdam. De zes wa- verzoek van deze jongedames moet de eigenaar ben." terbedrijven in en rond de haven presenteerden van de Aston Martin toch even nadenken. „Nou De luxueuze wagen was afgelopen weekeinde zich er gezamenlijk. vooruit", klinkt het even later. „Maar alleen dege- één van de 'eyecatchers' tijdens de Harbour Fair foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 83