Togo en Blauw Wit Jan van de Weteringh nieuwe koploper in Zeeuwse titelstrijd Mytilus mist het vertrouwen in de pass Koploper maatje te groot ZögGS derdekl3SSef"S voor Oemoemenoe Tovaal grijpt eerste zege en pakt bonuspunt BPZC Maandag 6 oktober 2008 39 Middelburgse rugbyers willen zich settelen in de eerste klasse. door Marco Puik MIDDELBURG - De rugbyers van Oe moemenoe moesten gisteren in de stromende regen hun meerdere er kennen in lijstaanvoerder Utrecht. Het betekende de tweede neder laag op rij voor de Middelburgse eersteklasser. Op de einduitslag (7-51) viel weinig af te dingen. Hoewel de nederlaag bij de koplo per niet helemaal onverwacht kwam, toonde Oemoemenoe-cap- tain Fabien Legrand zich na afloop teleurgesteld over de uitslag. „Het niveauverschil viel me tegen", was zijn eerste reactie. Vanaf het begin van de wedstrijd liep Oemoemenoe achter de feiten aan. Binnen vijf minuten was het via een try en een conversie 0-7. Na een klein kwartier verdubbel den de Utrechters deze score. Oe moemenoe kwam in de eerste helft amper in de buurt van een Oemoemenoe verliest van koplo per Utrecht: 7-51. De Middel burgers komen eerst met 0-48 achter, voordat ze een punt ma ken. Goese volleyballers lijden tweede nederlaag in twee duels. door Peter van Kouteren GOES - De volleyballers van My- tilus kwamen ook in de tweede competitiewedstrijd in de tweede divisie niet tot winst. Koploper VCN/King Software was met 1-3 te sterk. Beide teams van WS'92 deden het goed en behoren na hun tweede zege tot de best preste rende teams van hun klasses. De vrouwen van Morres/Hulst voeren na een tweede maximale zege in de regiodivisie de ranglijst aan. VCN King Software 2 werd met 4-0 verslagen. Forza boekte in deze klasse op vreemde bodem ten koste van DVO de eerste zege: 1-3. Savok verloor in de promotie klasse met 3-1 bij Volcom. Mytilus-VCN/King Software 1-3 score. De weersomstandigheden waren bovendien erg bar. „We gaan nu rugbyen", klonk het uit de mond van de zeer fanatieke Oemoemenoe-speler Harry Pool richting zijn teamgenoten, nadat het net 0-21 was geworden. „Ze zijn zeker niet beter dan wij", wa ren de volgende woorden van de speler uit de tweede rij van Oe moemenoe. De uitspraak deed de waarheid een beetje geweld aan. De Middelburgers troffen een te genstander die simpelweg een maatje te groot was. Na het ver strijken van de eerste 40 minuten was de stand al 0-38. In de tweede helft was het klassen verschil minder groot. Oemoeme noe ging zich meer met het spel bemoeien en dat resulteerde bij een 0-41-stand ook in een Middel burgse score. Wouter Krikke maak te een try en Joey Luitwieler was trefzeker met een conversie. In het tweede bedrijf zag de leidsman zich genoodzaakt om vier kaarten te trekken. Twee daarvan gingen naar de Oemoemenoe-spelers Scott Flanagan (geel) en Devinn Schutte (rood). De laatste kaart viel in de slotfase van het duel, dat op dat moment al lang gespeeld was. Na 80 minuten stopte de tel ler bij een score van 7-51. (20-25 25-23 18-25 11-25): Net als in de eerste competitiewedstrijd kon Mytilus passend te weinig breng en. Bovendien lieten de Goese spe lers de kopjes te vroeg hangen. „Ik heb het idee dat het een beetje tus sen de oren zit", zei Peter Verburg. „Ik weet zeker dat we goed kun nen passen, maar er zit. te veel druk op. We moeten vertrouwen in de pass krijgen." Mytilus begon de eerste set goed, maar haakte vanaf het zestiende punt in de eerste set af. Na verlies volgde een zwaar bevochten zege in de tweede set. Die opsteker kreeg echter geen vervolg. Mytilus kreeg de bal niet goed bij de spel verdeler en zakte als collectief weg. De vierde set was er eentje om snel te vergeten. WS'92-OKK'70 4-0 (25-19 25-20 25-13 25-13): Terwijl trainer Rob Lantsheer meedeed aan de Kust- marathon, boekten de mannen Dammer uit Stavenisse is Hans van Akkeren te slim af. VGRAVENPOLDER - Jan van de We- teringh is de nieuwe koploper in de hoofdklasse van het Zeeuws damkampioenschap. De inwoner van Stavenisse won zaterdag het Thoolse onderonsje van Hans van Akkeren. Van de Weteringh stond al lekker toen hij in het middenspel een Gepromoveerd KVK verliest duel der hekkensluiters. door JaapJan Ritsema GOES - TOP heeft de stijgende lijn van de laatste weken voor het eerst weten te vertalen in de volle winst. De korfballers uit Arnemui- den leidden van begin tot eind te gen IJsselvogels en wonnen met 13-11. In de derde klasse won het Goese Togo met 9-6 van het hoger geklasseerde ADO: 9-6. Fortis-All Ready 9-8: de thuis ploeg kwam voor met 4-0. Pas na 28 minuten scoorde All Ready voor het eerst. Na rust (5-2) kwam Fortis niet meer in gevaar. „We wisten van tevoren dat we tegen All Ready zouden vervallen in een passief spel, het 'schaak-korfbal'. Daar zijn zij goed in", zei trainer Aarnout Crucq. „Daarom is het knap dat wij toch hebben gewon nen." Scores Fortis: Patrick Koppejan 3, Re- mi van de Broeke 2, Jessica de Boer, Chantal Caljouw, Remco Crucq en Cha- lana Janisse 1. Scores All Ready: Jan-Willem van Nieu- dam op het bord toverde. Het eindspel met een schijf meer lever de geen problemen meer op. Titelhouder Arjo Kousemaker, Martijn Rentmeester en Jaap de Jonge volgen op een punt. De eer ste twee kwamen zaterdag niet tot winst. Titelhouder Kousemaker speelde in een spannend duel ge lijk met Daaf Kasse en Rentmees ter moest tegen Kees Rijk na een lange partij een puntendeling ac cepteren. Jaap de Jonge dankt zijn gedeelde tweede plaats aan een ze wenhuijze en Dennis Voshart 2, Henk de Graaf, Marcel Joziasse, Yvonne Jo- ziasse en Remy Quist 1 TOP-IJsselvogels 13-11: TOP had een voortvarende start: 6-2. Nadat IJsselvogels terugkwam tot 6-5, liep de thuisploeg uit naar 10-5. De overwinning is daarna niet meer in gevaar gekomen. Coach Edwin Coppoolse: „We haalden een iets lager niveau dan vorige Fortis blijft nipt overeind in potje schaakkorfbal tegen All Ready week, maar nu scoorden we op de belangrijke momenten wel." Scores TOP: Jeanine Marijs 5, Petra de Ridder en Nelleke van Belzen 2, Leon van Belzen, Corné Bezemer, Peter van Belzen en Jantine Meulmeester 1. Togo-ADO 9-6: Derdeklasser Togo kwam uitstekend uit de startblok ken: 4-0. ADO, dat vorige week door het verlies op Oranje Zwart al een tik kreeg, leek geïmponeerd, maar kwam terug tot 4-3. Daarna nam de Goese ploeg het initiatief weer over. Doordat Togo weinig ge op Martin van Dijk, die in een klassieke stelling in de fout ging. In de promotieklasse won favoriet Jaap Veerhoek door een simpele combinatie van Wim Koppejan. De man uit Nisse, die tot nu toe al zijn partijen won, heeft een punt voorsprong op René Dusebout. In de eerste klasse deelt Rinie Brasser de koppositie met twee jeugdspe lers: Gerben Hoek van Dijke en Paulan van Nes. In de tweede klas se gaat er slechts één man aan de leiding: Lex Mamed. meer weggaf en ADO niet in groot se doen was, was de zege minder verrassend als op voorhand ge- dacht. Scores Togo: Anouk Hazelaar 3, Den nis Boelman en André Goossens 2, An- nique Elenbaas en Marten Postma 1. DVS-KVK 13-3: In het duel tussen de twee hekkensluiters was DVS veel beter dan KVK. „Door een ge brek aan strijd waren we gauw klaar", zei Wim Voorneveld, de trainer van Kapelse ploeg. Scores KVK: Jeroen Quist 2, Sander Slabbekoorn 1. Blauw Wit-SKV 8-7: De eerste overwinning voor Blauw Wit was een feit. „Het was krap, maar ge noeg", zei coach Collin Sonke. „Dit geeft ons wel een boost." Scores Blauw Wit: Bastiaan Rijk en Ivo Flipse 2, Marco de Jonge, Ilse Kloet, Da- niëlla Flipse en Esmee Walraven 1. Oranje Zwart-Ondo 11-6. Scores On- do: Wim Allaart, Joris Hoogwerf en Robbie Mesu 2. Seolto-Olympia 5-7. Scores Seolto: Daisy Verkerk en Dennis Goedegebuur beiden 2, Maurice Brul 1. Stormvogels-NIO 6-5. Scores Storm vogels: Francky Koole 2, Arjen Schoe, Kristian GabriëlSe en Frank Peene 1. GOES - Tovaal heeft zijn eerste over winning geboekt in de derde klas se zuidwest. In Leiden werd LSRG 2 met 12-23 verslagen. Beide teams begonnen zonder zege aan het duel. Tovaal won voor het laatste een uitwedstrijd op 9 september 2007. Tovaal kwam het best uit de start blokken. De patronen van trainer Egon Geeratz krijgen meer en meer gestalte en na een kwartier opende Stephen Boyd de score vanuit een penalty-kick. Jan Otte voerde de score halverwege de eer ste helft op tot 0-8. Na rust (5-8) kwam de voorsprong niet meer in gevaar. David Glerum zette met twee tries een kroon op een goede wedstrijd en in de 75e minuut kon Giel Edam de vierde try drukken. Dat betekende een 5-23-voorsprong en een extra bo nuspunt. In de slotfase kwam LS RG 2 nog iets terug. Ook in de tweede wedstrijd van het seizoen presteerde Mytilus (blauw te nue) ondermaats. foto Willem Mieras van WS'92 een overtuigende o- verwinning. De tweede zege op rij in de regiodivisie kwam zonder al te veel problemen tot stand. WS'92 hanteerde een lastige op slag en haalde daarmee de angel uit de aanval van de gasten. Vanuit een goede pass zorgden de Vlissin- gers voor veel dreiging in het mid den. WS'92-Sarto 3 3-1 (25-21 25-20 25-20 16-25): Aanvankelijk zag het er niet naar uit dat de Zeeuwse promotieklasser zonder al te veel problemen naar de tweede zege op rij zou kunnen afwikkelen. VVS'92 werkte in de eerste set ech ter een vroeg opgelopen achter stand weg en bleef vervolgens drie sets lang goed bij de les. Met veel servicedruk nam de thuisploeg het initiatief Oemoemenoe komt eerst met 0-48 achter. Pas daarna doen de Middelbur gers iets terug tegen de koploper. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 79