Tjoba is wederom laat wakker Schaker Michael Wise wint 1800-toernooi 38 Maandag 6 oktober 2008 PZC B Eersteklasser uit 's-Heer Hendrikskinderen verslaat Swift10-13. door Ron de Waal MIDDELBURG - De mogelijkheid was er wel degelijk, maar het lukte de korfballers van Swift zaterdag niet om Tjoba punten afhandig te maken. De ploeg uit 's-Heer Hen drikskinderen herstelde zich knap van een uitermate zwak optreden voor rust en nam alsnog de volle winst mee naar huis: 10-13. Winst op Tjoba zouden volgens trainer Ralph Gillissen bonuspun- ten betekenen voor Swift, maar na afloop baalde hij toch stevig van de mislukte missie. „Vooral van die snelle 6-6 kort na rust", zei hij teleurgesteld. „Tjoba was zwak voor rust. Daar maakten wij onvol doende gebruik van. In plaats van hen nog meer pijn te doen, lieten we hen terugkomen in de wed strijd. We gaven onze voorsprong van vier punten veel te makkelijk weg", concludeerde Gillissen. Aan Tjoba-kant was trainer Chris de Put maar wat blij dat zijn ploeg er in de eerste helft nog genadig van af was- gekomen. „Dit is niet de eerste keer dat we zo starten. Ook voor aanvang van deze wed strijd heb ik de ploeg er nog op ge wezen. Ie maakt vooraf afspraken, maar die werden niet nagekomen. De organisatie was niet goed", zei de Belgische oefenmeester over de eerste helft van zijn ploeg. Al na vijf minuten begaf De Put zich naar de zijlijn om zijn ploeg te vragen eindelijk eens wakker te worden, omdat er inmiddels al' een 3-0-achterstand op het score bord prijkte. De marge liep op naar vier (5-1 en 6-2), maar door twee treffers van Marcel de Dreu bleef de schade voor Tjoba be perkt: 6-4. „Gelukkig pikten we het qua scoren weer snel op", zei de opgeluchte Belg. FW| De korfballers van Swift begin- nen goed in de derby tegen het sterker geachte Tjoba. Na 6-2 komt er zand in de machine, waardoor Tjoba kan ontsnappen. Eerste klasse Na vijf speelronden in de eer ste klasse is Kinderdij'k nog al tijd koploper. De ploeg won za terdag met 15-11 van ODO en heeft nu 10 punten. Tjoba volgt met twee punten achterstand. De ploeg is nog wel ongeslagen. Het achttal speelde gelijk tegen TOF Arne- muiden en All Ready. Voor de korfbaliers aan het zaalseizoen beginnen, treft Tjoba op het veld nog de nummers één (Kinderdijk, 18 oktober), drie (Fortis, 11 okto ber) en vier (ODO, 25 okto ber). Swift daarentegen zakte langzaam weg. De ploeg die de eerste twintig minuten scherp en gecon centreerd speelde en volkomen terecht leidde, moest lijdzaam toezien hoe Tjoba dichterbij sloop. Het hoge bal- en bewegingstempo van de thuisploeg werd minder en ook de schoten misten steeds va ker doel. Na een kleine tien minu ten in de tweede helft zette De Dreu zijn ploeg voor de eerste maal op voorsprong: 6-7. Swift sputterde nog wel dapper te gen, maar het kwalitatief sterkere Tjoba stelde snel orde op zaken. Na mee eerdere mislukte pogin gen vanaf de strafworplijn, lukte het Niels Westmaas nu wel om te scoren, waardoor de wedstrijd in de knip zat bij Tjoba: 8-13. Richard Geldof en Ivo de Hond gaven de stand voor Swift in de slotfase nog een draaglijker aanzien. Daar waar De Put zijn ploeg in de tweede helft eindelijk het normale niveau weer zag halen, moest Gil lissen het tegenovergestelde consta teren. „Het collectief veranderde helaas in teveel los zand." Scores Swift: Richard Celdof 4, Ivo de Hond 3, Paul van den Berg 2 en Anita Hoekstra 1. Scores: Tjoba: Jouri van de Broeke, Gerben van Boven en Marcel de Dreu 3, Niels Westmaas en Johanneke Vleu gel 2. Weerstandspunten bepalen wie van de vijf eerstgeplaatsten wint. door Roeland Alders OOST-SOUBURG - Het 1800-toer- nooi is een prooi geworden voor Souburger Michael Wise. Met vijf punten uit zeven duels werd hij met vier andere schakers gedeeld eerste, maar Wise had de meeste weerstandspunten behaald. Het i8oo-toernooi is een toernooi voor schakers die een rating heb ben onder de 1800. Meestal is het een spannend toernooi.Ook dit keer waren de spelers aan elkaar gewaagd. Souburg-preses Albert Vermue en de voor Middelburg spelende Dick Wolters begonnen het toernooi erg sterk. In het on derlinge duel was Wolters Vermue, de baas. Voor het ingaan van de laatste ron de hadden beide spelers een punt voorsprong op de concurrentie. Wolters werd echter onder de voet gelopen door de Goese jeugdspe ler Joey van de Braak, die op die manier met Wolters op gelijke hoogte kwam. Vermue had inmid dels goede hoop op de titel. Tegen clubgenoot Jean-Pierre van Ge- mert had hij een goede stelling. Van Gemert deed nog een uiterste winstpoging. Vermue liet zich door hem foppen en verloor in plaats van winst te pakken. Op die manier achterhaalde Van Gemert ook de andere spelers. Mi chael Wise ging er stiekem met de winst vandoor. Hij achterhaalde net als Van Gemert en Van de Braak de koplopers en eindigde op de gedeelde eerste plaats. Zijn weerstandspunten (30,5) gaven de doorslag. Maxim de Clercq pakte de prijs in het i6oo-toernooi. Robert van Stevendaal man van de wedstrijd KWADENDAMME - Kaderteam 's Lands Welvaren heeft in eigen huis met 8-0 gewonnen van Nieuw Rubroek Griffioen. Man van de wedstrijd was Robert van Stevendaal (Vogelwaarde) die zijn partij 57/2 in twee beurten afwerk te. Hij opende tegen Dimitri Katsis met een serie van 154, die repli ceerde met 160. In de volgende beurt rondde Van Stevendaal ech ter het karwei met 21 punten af Mannen De Canze krijgen flinke tik GOES - De waterpoloërs van de Ganze hebben thuis van De Bruin vis verloren: 5-13. De Goesenaren troffen een fana tiek De Bruinvis, dat snel met 0-2 voor kwam. In de tweede periode liepen de gasten uit naar 2-6. Na 4-9 in de derde periode eindigde de wedstrijd in 5-13. Scores De Ganze: Stijn Sandee en Gui- do Vermeulen 2, Maarten Buijs 1. TTCM mist kopman in duel met Westa 2 MIDDELBURG - De tafeltennissers van eerstedivisionist Delta/TTC Middelburg hebben thuis met 3-7 van Openline/Westa 2 verloren. John Scott, Wouter van der Mark en invaller Thomas Groenewoud, die kopman Lennard Rodenburg moest vervangen, wonnen elk slechts één wedstrijd. Het tweede team, dat in de derde divisie speelt, verloor met 4-6 van Hotak'68. De Ganze verliest van jeugdig Hieronymus 2 goes - Net als de mannen verloor ook het vrouwenteam van De Gan ze. De Goese waterpolosters zag het jeugdige Hieronymus 2, dat met 8-4 won, in de eerste periode een 3-1-voorsprong nemen. In het vervolg moest De Ganze in de ach tervolging, maar de ploeg bleef op achterstand staan. Scores De Ganze: Astrid Assink 2, Joy ce Pieters en Tamara Flore 1. SAR naar plek twee na knappe overwinning KLOOSTERZANDE - Met een 6-4-overwinning op Scylla hebben de tafeltennissters van SAR goede zaken gedaan in de eerste divisie. De ploeg staat nu tweede. Audrey Koole bleef knap ongesla gen. Vooral haar overwinning op de zelden verliezende Christa Be- nit sprak tot de verbeelding. Lacey Koole won twee keer en Chantal Remorie sleepte opnieuw één winstpartij binnen. Kees van Koeveringe derde in Kapellen KAPELLEN - Kees van Koeveringe uit Krabbendijke is zaterdag op de derde plaats geëindigd in een stra- tenloop in de Belgische grens plaats Kapellen. De atleet verteerde de tien kilome ter lange wedstrijd in 38 minuten en 41 seconden. Daarmee moest Van Koeveringe ruim drie minu ten toeleggen op de Belgische win naar Johan Verbiest (35.39). Tjoba-korfballer Gerben van Boven reikt naar de bal in het duel met Swift. De groen-witten winnen de wedstrijd met 10-13. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 78