ambities iment, dat is gelukt' PZC Maandag 6 oktober 2008 j 3 7 Simpel: ik wil de beste schaatser in de geschiedenis worden. De meeste wereldtitels en meeste gouden plakken behalen van alle schaatsers ooit." Schaatser Sven Kramer over zijn grootste drijfveer. In AD. „Eigenlijk schiet ik op de training liever tegen de paal dan in de kruising." FC Twente-speler Theo Janssen in VI. „Eindhoven is een prima stad, alles zit heel dicht bij elkaar. Alleen die fietsen overal. Ik heb er zelf ook maar één gekocht, speciaal om me aan te passen." PSV-doelman Andreas Isaksson heeft het goed naar zijn zin in Nederland. In AD. „Verdedigen kan iedereen, balletje ajpakken en inleveren bij een medespeler." Ajacied Gregory van der Wiel over zijn rol als verdediger. In AD. „Vroeger bij Ajax kon ik doen wat ik wilde: niemand kon me zien, niemand kon me controleren, alleen Theo Reitsma was wel eens op de training." AZ-trainer Louis van Gaal over het groeiende aantal jour nalisten bij zijn trainingen. In Coachen. „Normaal gesproken heb je een voorbereiding om op elkaar inge speeld te raken en dat is ons door alle blessures niet gelukt. Dus moeten wij zorgen dat we dat de komende weken doen." Feyenoorder Jon Dahl Tomasson over de matige prestaties van zijn club tot nu toe. In De Pers. Schatkist voor Feijenoord Minister Wouter Bos (fi nanciën) heeft op zijn website (BosBlog) zaterdag een opvallende opmerking ge plaatst. Of is het serieus? Bos meldt over de kredietcrisis en de overname van bank-verze- keraar Fortis: „Met de directie van Feyenoord heb ik over eenstemming bereikt over het feit dat op de shirts niet langer Fortis, maar schatkist vermeld staat." Bekend is dat de minister fan is van de Rotterdamse club. De staat nam vrijdag de Ne derlandse talc van Feyenoords hoofdsponsor Fortis over. M'n tweelingbroer is scheidsrechter Opbollend veld verstiert wedstrijd De amateurvoetbalwed strijd van Alcmaria Vic- trix tegen United/DAVO 1 (derde klasse B) is zondag ge staakt, nadat bollingen in het kunstgrasveld waren ont staan. Volgens Alcmaria Vic- trix-voorzitter Alex Beek kwa men door de zware regenval luchtmoleculen onder de grond naar boven. „Het hoort niet, maar ik heb gehoord dat het vaker voorkomt. De leve rancier bekijkt momenteel hoe hij dit probleem moet aanpakken", aldus Beek. Het grasveld ligt er pas een jaar en kostte 150.000 euro. Mario Been: 'AC Milan zal trillen' Wat deed Harry van Wa- veren, de Zeeuwse gede puteerde voor sport, zaterdag bij de voetbalwedstrijd tussen Hoek en Sparta Nijkerk? „Ik kom kijken naar mijn broer, die scheidsrechter is", vertel de hij. Tony van Waveren, de 41-jarige tweelingbroer van de politicus, fluit inderdaad in de hoofdklasse van het za terdagvoetbal. Hij is de enige Zeeuw op dat niveau, maar is op zijn achttiende jaar de pro vincie uitgegaan. De broers zijn geboren en getogen op Schouwen. Tony woont nu in Bussum. Hij floot zaterdag een prima wedstrijd in Hoek. Trainer Mario Been van NEC had zondag na de ze ge op Feyenoord (0-2) de la chers op zijn hand. „We heb ben Europa met deze uitslag wel even laten schrikken. AC Milan zal trillen in zijn tui- gie", sprak de voormalige spel bepaler in onvervalst Rotter dams. Been doelde op de lo ting dinsdag in Nyon voor de groepsfase van de UEFA Cup. Op de vraag of zijn spelers na de zware wedstrijden in Roe menië en Rotterdam toe wa ren aan een paar dagen rust, antwoordde Been gevat: „Ja, we gaan twee weken naar de camping met z'n allen." Dick Advocaat heeft gisteren met Zenit Sint Petersburg een monsteroverwinning geboekt op Luch-Energija Vladivo stok: 8-1. De Turkse spits Fatih Tekke had met drie treffers het grootste aandeel in de zege. De Portugese international Danny, met 30 miljoen euro de recordaankoop van Zenit, maakte twee doel punten. Zenit steeg door de overwinning naar de vijfde plek in de Rus sische competitie, op veertien punten van koploper Rubin Ka zan. De winnaar van de Uefa Cup en Europese Supercup heeft wel een wedstrijd minder gespeeld. ling een totaal van 6527.79 punten, terwijl Scheldestroom (Breskens) 6545.39 seconden nodig had voor de ruim 30 onderdelen. De Bressi- aanse club had aan Ryan Verplan- ke (drie keer winst) en Björn Scherbeijn (twee keer) twee sterke zwemmers. Kevin Hondsmerk maakte indruk met vier overwin ningen en een 1.00.75 op de 100 meter wisselslag, de beste prestatie in Oostburg. ZC Koewacht scoorde in de C-afde- ling een totaal van 6345.85 punten. Met de helft van de tellingen bin nen staat de ploeg voorlopig op een 28e plaats. De e-on Nationale Zwemcompeti- tie bestaat in totaal uit vier ron den. De laatste ronde vindt plaats op 14 en 15 maart 2009. NK Mennen Op het NK Mennen in Vrou wenpolder streden vrijdag en zaterdag de tachtig beste aan spanningen van Nederland in acht verschillende klassen om de titels. De vele regen veranderde de fraaie groene grasmat van ma nege De Eendracht in een mod derpoel. Eigenaresse Ingrid Ver burg zat er niet mee: „Er ge beuren in deze wereld wel erge re dingen. Voorzitter Perry Boogaard kijkt terug op een geslaagd evene ment. Sportief verging het de preses minder goed. Hij eindig de bij het enkelspan paarden klasse 3 op een teleurstellen de zevende plaats. De titel gin g naar Leo Putman (Ameron- gen). Bij het enkelspan paarden klas se 2 ging de titel naar Edwin Moilema (Sudderburen). Met de vierde stek stelde Europees kampioen menners met een lichamelijke handicap Jacques Poppen (Kolham) teleur. Vivian Kribbe (Voorschoten) was de beste in de klasse L2 pony's enkelspan. In de klasse 3 ging het goud naar Peter Vro lijk (s' Gravenhage). In tweespan pony's klasse 3 was Wout Kok (Nijkerk) een maatje te groot voor de concur rentie. André Vink: „Ik kan mijn po ny's op dierendag geen groter plezier doen dan met een mara thon." het NK, de marathon, het beste be stand tegen de druk. Die druk was voor de koetsier uit Driewegen groot, want zijn voorsprong op naaste concurrent Rein Koopmans (Doezum) bedroeg bij de start van de marathon slecht twee luttele se conden. De kersverse kampioen bekende na afloop dat niet hij, maar zijn vrouw en bakkenist Na- tasja de zenuwen het beste in be dwang had. „In de nacht van vrij- D dag op zaterdag heb ik bijna geen oog dicht gedaan", aldus Vink. „In w gedachten heb ik het parkoers wel honderd keer gereden. Deson danks leek het in de wedstrijd toch nog mis te gaan. Maar telkens als ik de verkeerde kant op dreigde te gaan corrigeerde Natasja dat." De basis voor de eindzege legde Vink vrijdag al. Op het onderdeel dressuur toonde hij zich met de ruin Maestro en de merrie Biek overtuigend de beste. „Ik was erg blij met die overwinning. De po ny's liepen super. Het is de kunst om te pieken op het juiste mo ment en dat is mij gelukt" Vaardig heid is normaal gesproken het bes te onderdeel van Vink, maar ge zien het gladde veld durfde hij in Vrouwenpolder geen risico te ne men, wat hem 3.40 tijdfouten kost te. „Toen kon ik me geen foutje meer permitteren." Voor Bram Chardon was de span ning nog groter dan voor André Vink. Het natuurtalent uit Den Hoorn schreef eerder met zijn vier pony's de dressuur op zijn naam. In de vaardigheid liet de koetsier punten liggen waardoor hij de voorlopige eerste plaats moest de len met de winnaar van de vaardig- heidsproef, Sjekkie Lenssen (Cas- tenray). Hoe groot de invloed van pa Char don op zijn zoon is, bleek toen wel. „Ik heb meteen mijn vader ge beld, hem de gesteldheid van het terrein uitgelegd en gevraagd wat ik moest doen. Hij vertelde dat ik geen risico moest nemen. 'Zorg dat je niet stilvalt en hou het zelf de tempo aan.' En dat is gelukt", al dus Bram Chardon. Met een voor sprong van tien punten op Lens sen bewees Chardon toch de beste te zijn. Manon Minneboo zwemt naar de tweede tijd. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 77