na rust productief ierssele is mk Wemeïdiige de baas li Harm Fluijt maakt er vier in één helft r v Maar weinig toeschouwers bij overwinning driebander Maas BPZC Maandag 6 oktober 2008 3 5 Wolfaartsdijk walst na rust over Colijnsplaatse Boys heen: 5-1. door Klaas Verspoor GOES - In de derde klasse A is Dau- wendaele na een 2-1-zege bij AZW de nieuwe koploper. Hein- kenszand snoepte DFS twee pun ten af en deed de laatste plaats over aan De Meeuwen, dat met 5-3 verloor van Rillandia. Wolfaartsdijk-Colijnsplaatse Boys 5-1: Voor rust (1-0) was het krachtsverschil niet zo groot. Al leen Wilfred van den Dries scoor de in de eerste 45 minuten. In de tweede helft ontpopte een ontke- "tende Harm Fluijt zich tot man van de wedstrijd. Met vier goals zorgde Fluijt voor 5-0. In de slotfa se bepaalde Michiel van der Weele de eindstand op 5-1. Heinkenszand-DFS 2-2: Anco van der Linde zorgde voor de 0-1 en daarna kregen beide ploegen een aantal goede mogelijkheden. Acht minuten voor tijd leidde een mis verstand bij DFS tot de gelijkmaker van Gerben Menheere. Daarna mocht een situatie, waarbij een spe ler van Heinkenszand twee meter afstand nam bij een vrije trap, doorgang vinden van scheidsrech ter Van de Luitgaarden. De bal viel voor de voeten van Rens Baas, die alleen op doelman Leander Rouw af mocht gaan. Rouw vloerde Baas, kreeg een penalty tegen en werd uit het veld gestuurd. Vanaf de stip scoorde Menheere: 2-1. DFS kreeg in blessuretijd om onduidelijke re denen ook een strafschop en Ke vin Veerhoek zorgde voor de 2-2. Veere-Kapelle 4-0: Veere boekte een regelmatige en verdiende over winning op Kapelle. René-Michel Gerritsen (2), Silvion Uranie en Giovanni Wattel maakten de vier doelpunten. Rillandia-De Meeuwen 5-3: Ril landia maakte het zich onnodig moeilijk, want na een 3-0-voor- sprong liet het De Meeuwen terug komen in de wedstrijd. Uit een vrije trap van Tom van Elsakker opende Huseyin Dogan met het hoofd de score. Esmir Kustura zorg de na dertien minuten voor de 2-0 en uit een vrije trap scoorde Van Elsakker de 3-0. Rillandia werd daarna iets te gemakzuchtig. Sjoerd Wijkhuis scoorde al snel de 3-1 en in blessuretijd kwam De Meeuwen via Vincenzo Lorrelo al terug tot 3-2. Kort na de pauze werd het door Corné Nieuwkerk zelfs gelijk. Door twee doelpunten van de inge vallen Ahmed Demir pakte Rillan dia toch nog de verdiende zege. SKNWK-ZSC'62 5-0 (1-0). Christian van Vossen 1 -0, Erwin Nelissen 2-0, Sander Uijl 3-0, Wesley Goud 4-0, We sley Goud 5-0. AZVV-FC Dauwendaele 1-2 (1-0). Moustafa Yilmaz 1-0, Stefan Joosse 1-1, Joran Moes 1-2, PSpi Zaterdag-derdeklasser Heinkenszand doet de laatste plaats over aan De Meeuwen, dat met 5-3 verliest van Rillandia. Duel uit de doelpuntrijke wedstrijd Rillandia-De Meeuwen. foto Willem Mieras peningstreffer van Ralf Beije (0-1) kwam een voor rust wat sterker Meto binnen een kwartier langszij door Atakan Cikis: 1-1. In de tweede helft hadden de gasten uit Goes meer balbezit, echter zonder hiermee veel gevaar te stichten. Toch werd het tien minuten voor tijd 1-2 door Dennis Weijers, die zich knap vrijspeelde. Drie mi nuten later profiteerde Pascal Broos echter alweer van slecht uit verdedigen. Grenswachters-Walcheren 2-3 (1-0). Paul Bunnik 1-1 (strafschop), Vincent de Rijke 1-2, Paul Bunnik 2-3. Oostburg-Domburg 2-1 (2-1). Tho mas Henry 1-0, Chiel Maranus 1-1, Quinten de Muèr 2-1 (strafschop). Zeeland Sport-RIA W. 1-6 (0-2). Ferdi Kabla 3x, Daryl Rawidjan 2x, Björn den Hamer 0-6, Wesley van Effrink 1-6. Bierviiet-Jong Ambon 1-1 (1-0). Ben Ongenae 1-0, Remco Felius 1-1. Patrijzen middenmoter Patrijzen staat na vijf speel ronden op de zevende plaats. De ploeg heeft ook zeven pun ten. De wedstrijden van het elftal uit 's-Heerenhoek zijn allemaal doelpuntrijk. Met zestien tegengoals is Pa trijzen aanvoerder in de vierde klasse. Met het aantal doelpunten voor staat het team tweede achter Domburg: 19 om 17. Mesu en Minderhoud weer op de schaats AMSTERDAM - Erwin Mesu (Middel burg) is als 25e geëindigd in de eer ste marathonwedstrijd Van dit schaatsseizoen. Na een zwaar skeelerseizoen was het voor hem en voor Andries Minderhoud even wennen op de schaats. Mesu hield aan deze wedstrijd, die meetelt voor de KNSB-cup, twee competi- tiepunten over. Minderhoud moest enkele ronden voor het ein de het ijs verlaten. Motor Van de Ven begeeft het weer HARFSEN - Brandhout, noemde mo torcrosser Rinus van de Ven zijn dag op het Open NK in Harfsen. Voor de zoveelste keer dit seizoen liet zijn motor hem in de steek. „Het is het hele jaar al ellende." Rijdend op de vierde positie in de tweede manche stopte zijn motor ermee. Daarmee ging Van de Vens hoop op een podiumplaats voorlo pig in rook op. Minderhoud wint Zweedse Grand Prix GOES - Hans Peter Minderhoud en zijn paard Exquis Escapado heb ben ook in de tweede wedstrijd na de comeback goed gepresteerd. In Zweden greep de Westkappelaar de zege in de Grand Special: 69,24 procent. In de Grand Prix werd hij derde. Thamar Zweistra uit Schore werd met Ortello dertiende. In de Prix Saint George greep Min derhoud brons met Tango. Zwei stra en Truppa werden zevende. Stimuieringsprijs voor coach Peter Vaal AXEL - Peter Vaal (Axel) heeft zater dag 2500 euro uit het stimulerings fonds van NL coach ontvangen. De coach van basketbalclub Schel- desport in Terneuzen kreeg de prijs, omdat hij naar het oordeel van de jury een uitstekend jeugd- plan indiende. Vaals plan is er op gericht beginnende, talentvolle coaches en jonge basketballers naar een hoger niveau te brengen. Zeeuwse zeges bij eerste Goofies Race COLIJNSPLAAT - De ORC-Club 1 is tijdens de eerste Goofies Race van het nieuwe seizoen gewonnen door Ralph Berkmans uit Antwer pen. Bij de ORC Club 2 t/m 5 was de eerste plaatst voor Goesenaar Jo- han Bol. Derde werd Kees de Rid der uit Kats. Bij de ongemeten boten eindigde Goesenaar Leen Schipper boven aan. Andries Warns uit Wcphaarts- dijk werd tweede. Amazone Kulik blijft Brabanders voor OUD GASTEL - De Zeeuwse dres- suuramazone Carola Kulik was zaterdag met de hengst Vivanck PP in Oud Gastel in de klasse Zr een meute Brabanders de baas. De amazone uit Heinkenszand stuurde de veel uitstraling to nende en explosief van de grond gaande Royal Dance-zoon met 66.17 procent naar het oranje ere- lint. Arjan Verburg neemt zijn nieuwe ploeg op sleeptouw. door Mairco Puik GOES - Koploper De Noormannen kwam zaterdag in de vierde klasse A op eigen veld niet verder dan een 1-1-gelijkspel tegen MZVC. Borssele profiteerde optimaal door het Bevelandse onderonsje tegen Wemeldinge winnend af te slui ten: 4-2. de ploeg van Andres de Visser staat nu gedeeld eerste. Borssele-Wemeldinge 4-2: Via Arjan Verburg kwam de thuisclub op voorsprong. Uit een corner kop te Ronald de Winter de 2-0 in de netten. Door treffers van Dave de Ruiter en Wilco Zuijddijk kwam Wemel dinge langszij, maar Marc van Ha- neghem zorgde ervoor dat Borsse le met een voorsprong ging rusten. In de 70e minuut besliste Borsele het duel toen Arjan Verburg met een puntertje opnieuw trefzeker was. Apollo'69-Spui 1-3: Het inpassen van een aantal B-junioren vergt tijd voor Apollo'69. Ook na vijf speelronden is de ploeg nog zon der punten. Tegen Spui speelde de thuisclub een sterke eerste helft en zag dat beloond worden via een treffer van Daniel Scheele. In de 73e minuut bracht Ludwig Kalisvaart uit een erg makkelijk ge geven strafschop Spui langszij. Ver volgens was het de beurt aan Veli Eryürük, die met twee treffers de Zeeuws-Vlamingen de drie pun ten bezorgde. Hoedekenskerke-Cadzand 4-1: Halverwege de eerste helft opende Jorn Otte met een intikker de sco re voor de thuisclub. Met een In de vierde klasse A boeken Borssele en Bevelanders ruime zeges. Arendskerke komt, net als tegen Cadzand, niet verder dan 0-0 tegen Nieuwland. knap schot tekende Cristian Ver- couteren voor de gelijkmaker. Na een klein uur bracht Sebastian La Grand de gastheer op voorsprong. Invaller Niels dè Leeuw breidde de marge uit naar 3-1 en het slotak koord was voor Jorn Otte. 's-Heer Arendskerke-Nieuwland 0-0: Na de doelpuntloze remise te gen Cadzand kwam 's-Heer Arendskerke ook tegen Nieuwland niet tot scoren. Bevelanders-SVD 6-1: Bevelan ders was op eigen veld een maatje te groot voor SVD. Door treffers van Leo Kole en Rudy Clement kwam de thuisclub op 2-0, waarna Menno de Graaf uit een strafschop iets terug deed voor SVD. Arie Jon- gejan bepaalde de ruststand op 3-1. Na de pauze wist Bevelanders nog driemaal het, net te vinden. De treffers waren afkomstig van Sander van de Kreeke, nogmaals Kole en Robin van der Moere. De Noormannen-MZVC 1-1 (0-1). Re ne Kerkhof 0-1, Sjaak de Pagter 1-1. Van Essen heeft niet te klagen over publieke belangstelling. door Joop van den Oudenhoven KAPELLE - Het persoonlijk kam pioenschap driebanden tweede klasse leverde in zowel poule Noord als poule Zuid Midden een Zeeuwse overwinning op. In Café De Herberg in Kapelle won Bram Maas van VEGABV. In Burgh was de hoofdprijs voor Piet van Essen van De Vier Linden. Maas stak in een tot de laatste ronde boeiende eindstrijd zijn clubgenoot Wim Walraven de loef af In de directe confrontatie was Walraven zijn zenuwen niet de baas en ging hard onderuit: 25-8. Daarmee verspeelde hij niet alleen de titel maar ook een plaats in de regionale eindstrijd die eind ok tober in Goirle wordt gehouden. Een mooie eindstrijd kreeg daarmee een onverwachte wen- ding. De organisatie was bij De Herberg in goede handen, maar moest wel even slikken vanwege de geringe belangstelleng. Wedstrijdleider Eric Ganseman: „Waaraan het ligt of dat het een teken van deze tijd is, weet ik niet. Maar van geen en kele deelnemer kwam een clubge noot kijken. Dat vind ik onbegrij pelijk." Over publieke belangstelling viel in Burgh niet te klagen. Ook daar was de ontknoping heel bijzonder en deze viel pas in de laatste partij. Paul Bodbijl had totdan de leiding stevig in handen en hij kreeg al leen nog de nummer twee, Piet van Essen, tegenover zich, maar die stond een punt achter. Van Essen bleef echter stoïcijns en klopte Bodbijl na een spannende finale met 25-21 en eiste aldus de ti tel op. Bram Sandee van VEGABV werd derde. De hoogste partij was ook voor de kampioen met 1.042. De hoogste serie was met 6 voor de jongste deelnemer (18 jaar) los Breas van de Vier Linden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 75