treurig Hoek Eerste zege GPC, Terneuzense Boys staat nog steeds op nul Marijs knalt Arnemuiden langs Nieuwdorp B PZC Maandag 6 oktober 2008 133 Bar slecht voetbal en nederlaag tegen de hekkensluiter: o-i. door Frits Bakker HOEK - Aan de blik van.Gaby De- manet was te zien dat hij het er niet mee eens was geweest, maar toch was het gebeurd. Paul Telussa, herstellend van een herseninfarct, maar nog niet zo ver dat hij zelf weer kan trainen, stapte zaterdag de kleedkamer van Hoek binnen om het elftal op te peppen voor het thuisduel met Sparta Nijkerk. De Belgische coach, die hem ver vangt, had het natuurlijk liever zelf willen doen. Maar het is de vraag of het veel had geholpen. Hoek speelde zo zeldzaam slecht te gen het net zo beroerde Sparta Nij kerk dat zelfs de o-o na een treuri ge middag niet op het scorebord bleef staan. Zestien minuten voor tijd kreeg het thuispubliek nog meer miserie over zich uitgestort toen loris van Rooijen zijn ploeg uit een hoekschop van dichtbij naar de eerste winst van het sei zoen schoot (o-i). Volgens Telussa was het een toe valstreffer. „De gelukkigste heeft ge wonnen", vond hij met een vleug je chauvinisme. Demanet bleef er onverstoorbaar onder. De toon waarop hij sprak was zorgelijk, van onrust was geen sprake. „Kijk, zo aanvallend als vandaag hebben we nog niet eerder gespeeld", sprak hij bedachtzaam. „Ik had voor drie aanvallers gekozen, omdat we te gen de meest kwetsbare verdedi ging van deze klasse speelden." Dat maakt het optreden van tegen Sparta Nijkerk nog pijnlijker, want als dit inderdaad Hoeks meest of fensieve elftal was, dan wordt het hoog tijd voor een stuk of twee, drie nieuwe aankopen om nog meer onheil te voorkomen. Joan van Belzen is een prachtige keeper, verdedigend heeft Hoek vooral in Hoek staat na vijf wedstrijden op vijf punten. De Zeeuws- Vlaamse zaterdag-hoofdklasser kan het kampioenschap nu al ver geten. het centrum voetballers die tot de beste spelers van de hoofdklasse be horen, maar de onmacht op de helft van de tegenstander was zater dag weer schrijnend. Drie aanvallers? De meest offensie ve speelstijl? Hoe kan het dan dat er tegen de tot zaterdag slechtste ploeg uit deze klasse niet één uitge speelde kans werd geteld. Als er al eens iemand in de buurt van de goal van Sparta Nijkerk kwam, dan was het Thomas Ragut, de man die met twee paar longen is uitgerust, maar de schotkracht heeft van een soldaat die met een pijl en boog naar een atoomoorlog wordt ge stuurd. „Het is niet zijn schuld dat we niet scoorden", zei Demanet. Wel van Regilio Pinas, die zijn scherpte nog lang niet heeft gevon den, van Ferry Alfons, die nog lang niet de dreiging van vorig jaar in zijn spel heeft en van Alan Grozda- nic, die wel veel loopt met de bal, maar zelden voor de goal ver schijnt. En eigenlijk is het ook de schuld van de beleidsvoerders, die veel te lichtvaardig hebben gedacht over het gemis van een scorende spits in de selectie. Hoek heeft de slag na vijf wedstrij den al definitief gemist. De koplo pers, met IJsselmeervogels als uitge sproken kampioenskandidaat, zijn al zo ver weg, dat het uitgesloten is om nog mee te doen voor de titel. Hoek-Sparta Nijkerk p* Hoek-Sparta Nijkerk 0-1 (0-0). 74. Joris van Rooijen 0-1. Scheidsrechter A. van Wa- veren (Nunspeet). Gele kaart: Joris van Rooijen, Raoul Henar (beide Sparta Nijkerk), Alan Grozdanic (Hoek). Aantal toe schouwers: 500. p- Hoek: Joan van Belzen; Geert Bosschaart, Giovanni Siereveld, Björn Langeveld, Maarten van Rosevelt; Thomas Ragut, Gide on Imagbudu, Stijn Mahieu; Alan Grozdanic (73. Bert den Hamer), Ferry Alfons, Regilio Pi nas (60. Josimar Pattinama). Zure nederlaag voor vrouwen Oostkapelle GOUDA - De voetbalsters van Oost kapelle waren zaterdag zeker niet de mindere van Jodan Boys, maar de Walcherse vrouwen keerden met een 3-1-nederlaag huiswaarts. Dankzij- een treffer van Marieke Kwast leidde de Zeeuwse eerste klasser bij rust met 0-1. Uit een omstreden strafschop kwam Jo dan Boys kort na rust langszij; Via een corner (in één keer in het doel) en een klustsbal liep de thuisclub uit naar 3-1. Ploeg van trainer André Maas wint met 1-0 bij Rijsoord. door Jan Dagevos RIJSOORD - GPC Vlissingen heeft de eerste competitie-overwinning binnen. De Walcherse zaterdag eersteklasser versloeg op de vijfde speeldag verrassend Rijsoord: o-i. „We waren tactisch erg sterk en speelden zeer gedisciplineerd", vond GPC-trainer André Maas. Rijsoord-GPC o-i: Rijsoord, dat een week eerder nog indruk had gemaakt met een zege op Kloetin- ge (0-1), had het moeilijk met het stugge verweer van GPC Vlissin gen. De ploeg speelde compact en hield de thuisclub ver van het ei gen doel. En als Rijsoord eens ge vaarlijk kwam opzetten, bleek GPC-doelman Leon Weeda een rots in de branding. Zo had hij in de vijftiende minuut een knappe reflex op een schot. GPC kwam in de 27e minuut op voorsprong na een knappe aanval over links. Björn Ronde was uitge weken naar de flank, maakte ruim te voor Ralph Wiessner, die de bal vervolgens breed legde op Danny Bomer. De laatste schoot onberis pelijk in: 0-1. Na rust bleef GPC gemakkelijk overeind. De thuisclub hanteerde veelal de lange bal en die was vaak Smerdiek voelt zich gepakt door arbiter AMSTERDAM - De voetbalsters van Smerdiek hielden een slecht ge voel over aan de uitwedstrijd te gen Wartburgia, die eindigde in een 3-1-nedërlaag. Trainer Wim Scherpenisse: „We hebben veel kansen gemist, maar de nederlaag had een andere oorzaak. De Am sterdamse scheidsrechter was één groot drama. Hij heeft ons twee duidelijke strafschoppen onthou den." Angelique Hage maakte de o'-i. een prooi voor de ijzersterke defen sie van GPC. Eigenlijk kreeg de Walcherse formatie nog de beste kansen, maar Ronald Kloppenburg en Wouter Vermeule (hij speelde een sterke partij als voorstopper) konden de score niet opvoeren. Zo bleef het 0-1 en kon GPC de eerste overwinning laten bijschrijven. In de eerste vier duels speelde de equipe van trainer André Maas steeds gelijk. „We blijken een lastig te bespelen ploeg te zijn", zei de oefenmeester. „We sluiten nu weer aan bij de middenmoot. We konden deze overwinning goed gebruiken." Roda Boys-Terneuzense Boys 3-0: Na vijf wedstrijden in de eer ste klasse wacht Terneuzense Boys nog steeds op de eerste overwin ning. De formatie van Leendert Geelhoed verloor in Aalst met 3-0 van Roda Boys en incasseerde daar mee de derde nederlaag. Omdat ook de concurrenten in de onder ste regionen verloren, bleef de scha de voor de Terneuzenaars beperkt. De thuisploeg nam halverwege de eerste helft de leiding. Remy Schou- wenaar dook plots achter de Ter neuzense defensie op en verschalk- Voetballer Danny Bömer is de matchwinnaar voor GPC Vlissingen. De Walchenaren pak ken bij Rijsoord voor het eerst drie punten. Scaldis laat zich zien tijdens Moordregatta TILBURG - Een week voor de Abee- lenrace in Middelburg hebben roei- teams van het Goese Scaldis goed gepresteerd in Tilburg, waar zater dag de Moordregatta op het pro gramma stond. De Bevelandse club eindigde met verschillende boten meerdere ke ren op het podium. De eerste plaats van de mannen dubbel twee (Hans Nieuwdorp en Jan van der Weele) sprong het meest in het oog. te doelman Ronald Gort met een boogbal: 1-0. Kort voor rust werd de marge door een prachtige treffer verdubbeld. De sterk spelende Frans van den Steenhoven speelde op links twee man uit en bediende vanaf de ach terlijn Mark van der Meijden. Die kopte de bal hard in de boven hoek: 2-0. Na rust had Terneuzense Boys met de wind in de rug geruime tijd het initiatief Dat leverde enkele kan sen, maar geen doelpunten op. On- no Damen profiteerde in de slotfa se van de verkregen ruimte en be paalde de einstand op 3-0. Zaamslag-Achilles Veen 3-1: In de tweede minuut profiteerde uitblin ker Ugur Kahveci in het aantrekke lijk duel van een flater in de Bra bantse verdediging. Zaamslag kon de voorsprong niet vasthouden te gen een beter voetballend Veen. Sjoerd Boons maakte de gelijkma ker voor rust. In de tweede helft speelde Zaamslag bij vlagen sterk. De ploeg dwong door een kopbal van Peter Dieleman uit een vrije trap van Alfaro Penturv de 2-1 af Aan de derde treffer hing een bui- tenspellucht. Scheidsrechter J. Uit- terhoeve negeerde het vlagsignaal van assistent Bert van Wijgerden, zodat Mario de Fouw mocht door gaan, waarna hij Kahveci in staat stelde om Zaamslag naar zijn der de overwinning op rij te schieten. Vissersploeg behoudt dankzij magere zege aansluiting met top. door Jos van Belzen ARNEMUIDEN - Vooraf was het be lang voor beide ploegen duidelijk. Amemuiden moest na twee neder lagen op rij winnen om bovenin mee te blijven doen, terwijl Nieuwdorp, dat eveneens twee maal achtereen had verloren, de punten hard nodig had om weg te blijven van de onderste posities van de tweede klasse. Dankzij een doelpunt van Corjan Marijs slaag de Arnemuiden in zijn missie. Na een eerste kwartier met voor beide ploegen een kans om de sco re te openen, kreeg Arjen Reijn- oudt halverwege de eerste helft een opgelegde mogelijkheid. Doel man Mark Geelhoed toonde zich oog in oog met de Arnemuidenaar echter de sterkste. Verder speelde de soms pittige strijd zich vooral af op het midden veld. Tekenend was dat de drie ge le kaarten die scheidsrechter Wir- ken voor rust moest trekken, wer den gegeven na overtredingen ter hoogte van de middellijn. Eén daarvan was voor Maarten Brasser na een overtreding op Ralf Kole, die hierdoor geblesseerd het veld moest verlaten. Het begin van de tweede helft leverde een wat over tuigender Nieuwdorp op. Trainer Peter van Poortvliet had Peter van Poortvliet: 'Wij zitten nu even in de hoek waar de klappen vallen' de rust benut om aan te geven 'dat er wat te halen viel'. Toch was de eerste kans voor de thuisploeg, maar de inzet van Leon van Bel zen II miste kracht. Kort hierna was het bijna raak aan de andere kant, maar doelman Roy den Dun nen redde met zijn vingertoppen na een inzet van Kevin Joosse. Vijf minuten later was het wél raak: Corné van Belzen, met name na rust prima op dreefj zette vanaf links voor op verdediger Corjan Marijs, die met een droge knal scoorde: 1-0. De laatste twintig minuten werd de wedstrijd zo nu en dan wat on vriendelijker. Trainer Henk Ottens spoorde langs de lijn zijn ploeg fa natiek aan om verder van het eigen doel af te spelen. Nieuwdorp ging steeds meer risico's nemen wat kort voor tijd bijna succes oplever de, maar de inzet van Ruud la Grand eindigde tegen de kruising. Nieuwdorp-trainer Peter van Poort vliet was niet in zijn nopjes: „Wij zitten nu even in de hoek waar de klappen vallen en moeten de ko mende weken punten gaan halen." Gezien de andere uitslagen van za terdag waren dat wijze woorden, want door deze nederlaag zakt Nieuwdorp naar de elfde plaats op de ranglijst. Amemuiden-Nieuwdorp 1-0 (0-0): 63. Corjan Marijs 1-0. Gele kaart: Mai- kel Moerings, Maarten Brasser (Arne muiden) Wesley Rokven, Martin de Ha mer (Nieuwdorp). Scheidsrechter: B.R.M.J. Wirken (Sleeuwijk). Aantal toe schouwers: 175.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 73