kalf kon voor vijf cent over' Drukte bij infopunt N57 indigo Tegenvaller voor plan energie via zon Zeeuwse teams jeugdbrandweer presteren goed BPZC Maandag 6 oktober 2008 1 5 foto Leo Adriaansen ■ma\ Van hamer tot aggregaat! Verkoop, verhuur en reparatie van kwaliteitsgereedschappen. Livingstoneweg 14 Goes 0113-561298 info@depagoes.nl SINT PHILIPSLAND - Bij de landelijke finale jeugdbrandweer in de klasse lage druk in Haaften-Neerijnen hebben de junioren uit Sint Philipsland (11-15 jaar) een goede prestatie neergezet met een zesde plaats. Toch deden van de Zeeuw se ploegen Veere (derde) en Mid delburg (vijfde) het nog iets beter. De jonge brandweerlieden uit Goes-Borsele eindigden als negen de. De opdracht bestond uit het redden van twee geiten uit een brandende stal. Bij de aspiranten (16-18 jaar) hadden twee Zeeuwse ploegen de landelijke finale ge haald. Westerschouwen werd vier de en Vlissingen zevende. Delta doet niet mee aan grootschalig project in Zeeuws-Vlaanderen. Janus van der Zande uit Halsteren stelde de fototentoonstelling over de Thoolse Brug samen. Informatiepunt over N57 trekt op eerste dag vijfhonderd bezoekers. door Maurits Sep MIDDELBURG - „Pardon mijnheer, u staat op zijn huis." Als Eric Mos tert van Rijkswaterstaat even opzij stapt, kan de bewoner ook zien waar hij woont en waar dan de nieuwe N57 exact wordt aange legd. „Daar waar die mevrouw d'r voeten nu staan..." Vijfhonderd bezoekers buigen zich zaterdag in het nieuwe informatie centrum over de N57 over de grote plattegrond van Middelburg die op de grond ligt. Ze knielen om het ingetekende tracé van dichtbij te bestuderen. „Krijgt Arnestein er een toegang bij? Want met één toe gang zit je op dat bedrijventerrein als ratten in de val als er iets ge beurt", waarschuwt een bezoeker. Mostert kan hem geruststellen. „Er komt een tweede toegang." Tiny Reitenbach uit Arnemuiden slaakt een zucht van opluchting: de Kleverskerkseweg blijft open. Die gebruikt ze altijd als ze op de fiets naar Dauwendaele gaat. „En als u naar Vrouwenpolder wilt, kunt u de Nieuwlandseweg op, bij de rotonde de N57 op en onder het kanaal door", legt Mostert be reidwillig uit. Mevrouw Reiten- 'Dat pad over de Westelijke Oude Havendijk is zo mooi, zeker als het zo groen is' bach fronst haar wenkbrauwen. „Op de fiets?" Nee, met de auto. „O. Nou, autorijden kan ik niet." Haar dorpsgenoot Kees' van Mou- rik is ook blij met het openblijven van de weg. Hij gaat in Middel burg-Zuid naar de kerk. En naar de winkel. Bovendien woont zijn dochter er. Alles doet hij op de fiets. „In Middelburg kun je toch je auto niet kwijt." En de parkeer kelder aan de Kousteensedijk, die hij nog heeft helpen bouwen? „Daar ben ik nooit in geweest." Adrie Rentmeester uit Nieuw- en Sint Joosland hurkt neer bij de aan sluiting van de N57 op de A58. Rentmeester wijst naar het fiets pad langs de Nieuwlandseweg dat hij nu dagelijks gebruikt om naar zijn werk te fietsen. Straks - vanaf 2010 - moet hij langs de andere kant van de weg. „Jammer. Dat pad over de Westelijke Oude Ha vendijk is zo mooi, zeker in de zo mer als het zo groen is." De heren zijn flink wat wijzer ge worden van het informatiecen trum, besluiten ze tevreden. Ze vinden het werk ook machtig inte ressant. Rentmeester: „Ik kom hier nog wel eens kijken." Eén prangen de vraag nog van de mijnheer die om stipt zeven uur wakker wordt van het heiwerk voor het aqua duct. „Hoezo aquaduct? Het is toch gewoon een tunnel?" Taal kundig moet Mostert hem gelijk geven. „Maar de wet noemt het een aquaduct." TERNEUZEN - Het plan om Zeeuws-Vlaandèren om te turnen tot hét zonne-energiegebied van Nederland wordt niet omarmd" door de Zeeuwse energieleveran cier Delta. De ontwikkelingsmaatschappij NV Economische Impuls toonde interesse in het megaproject van de European Climate Investment Group uit Eindhoven. „Maar Delta is grootaandeelhouder in die maat schappij (waarin bedrijven, ge meenten en provincie samen stre ven naar het vergroten van de dy namiek van de Zeeuwse kenniseco nomie). En Delta vaart liever een andere koers", zegt aanjager van het project Jan Schuurman Hess. „Maar daarmee is het verhaal echt nog lang niet af', aldus de Zeeuw se PvdA'er Schuurman Hess. „We hopen dat de Zeeuws-Vlaamse bur gemeesters zich sterk maken voor de voortgang van het project." De European Climate Investment Group wil vijfhonderd miljoen eu ro investeren om zonne-energie op te wekken bij het glastuinbouw- complex in de Smidsschorrepol- der, op daken van boerenschuren, op zeedijken langs de Westerschel- de en met een zonnepark op een zandplaat bij Ossenisse. mentale ondersteuning direct en dichtbij Informatieavond voor onderwijzers en docenten uit het [speciaal] basis- en voortgezet onderwijs Ouders in de war, verwarrend hè Indigo verzorgt informatieavonden over kinderen van ouders met psychische en/of verslavingsproblemen. Een preventiewerker en een hulpverlener geven voorlichting over psychische en verslavingsproblematiek, de risico's en de signalen. Toneelgroep Stichting Hendrikje speelt de voorstelling 'Loyaal' waarin op indringende wijze de problematiek van een kind van verslaafde ouders wordt neergezet. De informatieavonden zijn van 19.00 tot 21.30 en bedoeld voor onderwijzers en docenten uit het (speciaal) basis- en voortgezet onderwijs. Ontmoetingscentrum Dauwendaele ïn Middelburg Multifunctioneel Centrum in Zierikzee nnvs De Vliedberg in Goes Voor informatie en aanmelding kan een mail gestuurd worden naar U bent van harte welkom! De informatieavonden zijn een initiatief van Indigo, Emergis, Allévo, GGD Zeeland. Eleos, LSOVD, Agathos Thuiszorg, Raad voor de kinderbescherming, MEE Zeeland, SMWO, Stichting AZZ en Leger des Héils - Tien voor toekomst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 69