'Een nuchter Nieuw plan voor Speelmansplaten is voor gemeente een stap te ver Dierendag legt Goes' asiel geen windeieren Rijbewijs kwijt Fietser uit Goes slaat bril van agent stuk 14 Maandag 6 oktober 2008 PZC B Inloopmiddag opvang in basisschool Schore schore - De in augustus geopende buitenschoolse opvang (bso) Waai dorp in basisschool De Tunnel in Schore houdt woensdag van 11.30 tot 13.30 uur een inloopmiddag. Kinderen krijgen pannekoeken en kunnen meedoen aan (sportacti viteiten. Waaidorp trekt één a drie kinderen per dagdeel. Voor kerst moeten dat er zeker vijf zijn. De openbare Facetscholen in Kapelle, waartoe De Tunnel hoort, willen de bso tot die tijd een kans geven. Lezing over oorsprong natuurgeneeskunde wissenkerke - Fiona Hack houdt vandaag vanaf 19.30 uur een lezing over de oorsprong van natuurge neeskunde. Zij doet dit in de prak tijkruimte aan de Weststraat 24 in Wissenkerke. Hack praat over de andere kijk van natuurgeneeskun digen op gezondheid op basis van het spijsverteringssysteem. Entree zes euro, aanmelden 0113-372563. Eigenaar komt plots met plan dat veel groter is dan het vorige. door Rob Paardekam tholem- Burgemeester en wethou ders van Tholen trappen op de rem als het gaat om de ontwikke ling van recreatiegebied de Speel mansplaten aan de Oesterdam. De eigenaar diende deze zomer een nieuw plan in dat veel verder gaat dan waar tot nu toe rekening mee werd gehouden. „Het wordt op de ze manier te grootschalig", zegt wethouder Eric Goossen. De gemeente en de Speelmanspla ten zijn al jaren samen bezig om tot nieuwe activiteiten in het ge bied te komen. Er ligt al lange tijd een plan dat voorziet in de komst van onder meer 75 vakantiehuis jes, een conferentiecentrum, out- kapelle - Een 22-jarige Kapelle- naar moest in de nacht van zater dag op zondag zijn rijbewijs inleve ren, nadat hij op de Vroonlandse- weg in zijn woonplaats betrapt was op rijden onder invloed. Hij had vier keer te veel gedronken. In 2005 is de man al twee keer veroor deeld voor hetzelfde feit. Op 24 september 2008 is ten laste van R.R.F. Visser, thans zijnde zonder bekende woon- of verblijfplaats zowel in als buiten Nederland, een proces verbaal betekend door M.L. Scheepbouwer, t.k.- gerechtsdeurwaarder. In voormeld exploot wordt ken nisgeving gegeven van beslag legging op inkomsten. Een afschrift van dit exploot kan worden verkregen bij onder staand gerechtsdeurwaarder kantoor. Buys Partners B.V. Ondernemersweg 5 4691 SL Tholen Coesenaar betrapt met drank en drugs goes - Een 26-jarige Goesenaar is in de nacht van zaterdag op zon dag bekeurd, omdat hij op de Gro te Markt in zijn woonplaats met een geopend flesje bier over straat liep. De agenten zagen dat hij on dertussen een zakje met wit poe der wegmoffelde. Dat is in beslag genomen en wordt onderzocht. Als het om harddrugs blijkt te gaan, kan de Goesenaar ook voor dat feit nog een proces-verbaal te gemoet zien. Bergenaren opgepakt na vechtpartij in Goes goes - De politie heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag drie twinti gers uit Bergen op Zoom aange houden in Goes. Ze waren betrok ken bij een vechtpartij op de Turf- kade. Daarbij liep een Goesenaar een snee in zijn neus en een kapot te bril op. Onderzoek wees uit dat twee van de aangehouden Berge naren gevochten hadden. dooractiviteiten en honderd lig plaatsen voor jachten. „In het be stemmingsplan buitengebied heb ben we dat vorig jaar zomer alle maal geregeld", zegt Goossen. „Er gebeurde echter niets. Ik heb daar over contact opgenomen met de ei genaar, maar die stelde dat het alle maal wat langer ging duren." Afgelopen zomer viel er plots een heel nieuw plan in de bus bij de gemeente. Daarin gaat het opeens over 85 luxe recreatiewoningen, drie- tot vierhonderd ligplaatsen, dienstwoningen en twintig appar tementen. „We hebben ons daar over verbaasd", stelt Goossen. „We zijn samen al jaren aan de gang en FW Het college van Tholen ziet wel wat in het opwaarderen van de Speelmansplaten, maar het plan waar de eigenaar onlangs mee kwam, zou een stap te ver zijn. Ruim twintig dieren vinden nieuw baasje tijdens sobere open dag. door Rob Paardekam goes - Geen rommelmarkt, geen papegaaiendemonstraties en geen grabbelton. Bij dierenasiel Tussen haven in Goes besloten ze de open dag dit jaar eens helemaal anders aan te pakken. „Het moet het feest je van de dieren zijn", zegt Wilma van de Schraaf. Het Goese dierenasiel houdt elk jaar op of rond dierendag een open dag. In voorgaande jaren stonden de genoemde activiteiten wel op het programma. Dit jaar bleef de poespas achterwege. „Er gaat ontzettend veel werk in zit ten", legt Van de Schraaf uit. „Bo vendien was het op een gegeven moment bijna zo dat de pape gaaien meer belangstelling kregen dan de dieren in het asiel. Dat kan goes - Een 38-jarige fietser uit Goes is zaterdagnacht om 00.10 uur bij zijn woning aangehouden. De man, die zonder verlichting fietste, negeerde in de Wijngaard straat en later op de 's-Heer Hendrikskinderendijk stoptekens en dacht de politie uiteindelijk te hebben kwijtgereden. Toen hij bij zijn huis was aangekomen en zijn fiets in de schuur wilde zetten, werd hij alsnog door agenten in de kraag gevat. De inwoner van Goes vertelde de agenten dat hij het een knap staaltje recherchewerk vond, dat ze hem te pakken hadden ge kregen. Toen hij bekeurd werd en zijn gegevens moest opgeven, is de man kwaad geworden en ont stond er een schermutseling. Daar bij sloeg de Goesenaar de bril van een van de agenten stuk. De man is hierop aangehouden en heeft de nacht door moeten brengen in een politiecel in Torentijd. als je dan denkt dat het eindelijk zover is, hou je geen rekening met een wending als deze." Voor burge meester en wethouders gaat het nieuwe plan een stap te ver. „Het gebied leent zich hier niet voor", zegt Goossen. „Je kunt steeds wel meer willen, maar moet je realise ren dat er dan bijvoorbeeld ook veel meer parkeerplaatsen moeten komen. Het houdt een keertje op. De provincie gaar hier bovendien nooit mee akkoord." De wethouder zegt af te wachten wat de eigenaar nu gaat doen. „Als hij terug gaat naar zijn oude plan, kan hij wat mij betreft morgen nog een bouwvergunning aanvra gen. Dan komt het allemaal in or de." De eigenaar van de Speel mansplaten was niet bereikbaar voor commentaar. Overigens mag de raad ook nog zijn zegje doen over het nieuwe plan. eigenlijk niet. Toen we ook nog merkten dat de belangstelling te rugliep, hebben we besloten om het anders te gaan doen." De bleek een meesterzet, want het was zaterdag veel drukker dan in voorgaande jaren. Natuurlijk kwa men veel mensen kijken uit pure belangstelling, maar aardig wat be zoekers hadden ook concrete inte resse in een dier. „Uiteindelijk is dat ook ons doel op zo'n open dag", stelt Van de Schraaf „De die ren aan een nieuw, thuis helpen is waar we het tenslotte allemaal voor doen. Het was gewoon een topdag." Aan het eind van de middag werd een meer dan positieve balans op gemaakt. Vijftien kittens, vier vol wassen katten, drie honden en een konijn hebben weer een baas je. Dat zijn veel meer reserverin gen dan voorheen. Met de nadruk op reserveringen, want wie dacht zijn of haar nieuwe aanwinst met Fototentoonstelling toont geschiedenis van de Thoolse Brug. door Rob Paardekam tholen - Al in 1865 waren er plan nen voor een vaste oeververbin ding over de Eendracht, maar de fi nanciën gooiden steeds roet in het eten. 63 jaar later is het dan toch zover. In 1928 is de Thoolse brug een feit. Foto's van onder meer de bouw en de feestelijke opening van het gevaarte zijn nu te zien in het gemeentehuis van Tholen. De expositie is samengesteld door de heemkundekring uit Halsteren. Die kreeg heel veel foto's over de Thoolse brug van het Bergse ge meentearchief Janus van der Zan- de heeft er vervolgens nog wat bij gezocht en de fototentoonstelling was een feit. „Tijdens de monu mentendag hingen de foto's in Hal steren", legt Van der Zande uit. „De Thoolse wethouder Van Dis was daar toen ook. Hij vond het een goed idee om ze ook in Tho len te laten zien. Zo is het geko men." 'Die katholieke Brabanders met hun carnaval kwamen nu wel erg dichtbij' De tentoonstelling geeft een com pleet beeld van de oude Thoolse Brug. Zo tonen veel foto's hoe de bouw bij de firma Kloos 8c Zoon in Kinderdijk verliep. Leuk zijn ook de kiekjes waarop het invaren van de brug (in augustus 1928) en de uittocht (in de jaren zeventig) te zien zijn. Toen was de brug over bodig geworden vanwege de nieu we Thoolse Brug over het Schelde- Rijnkanaal. „Toch hebben ze er ook nog een tijdje allebei gelegen", zegt Van der Zande. „Ik vind het wel heel leuk dat we daar ook een paar foto's van hebben." De inwoner van Halsteren heeft nog best wat uurtjes besteed aan het zoeken naar foto's om het com plete beeld te kunnen geven. Het is hem gelukt. Zo zien we dat het een mee naar huis te kunnen ne men, kwam bedrogen uit. „Dat doen we niet op een dag als deze", legt Van de Schraaf uit. „Daar is het te druk voor. Bovendien wil len mensen ook nog wel eens iets te impulsief een dier nemen en dat willen we voorkomen. Daar om vragen we iedereen volgende week terug te komen, zodat we al les nog eens op het gemakje door kunnen nemen." Overigens kwamen de dieren toch tijdens de opening van de brug zwart zag van de mensen. Er zijn ook foto's van Machiel van der Lin de. „Die was veerwachter en werd toen brugwachter", zegt Van der Zande, die door het samenstellen van de tentoonstelling zijn kennis over de brug behoorlijk heeft ver groot. Zo weet hij te vertellen dat er in de eerste jaren tol betaald moest worden. „Een mens betaal de tien cent om over te gaan, ter wijl voor een big en een nuchter kalf vijf cent betaald moest wor den." De foto's tonen dat er ook een keerzijde was. Voor de brug moes ten huizen wijken. Op enkele fo to's zijn ze nog te zien. „Ik wil la ten zien welke impact de 'aanleg van de brug op Tholen heeft ge had", legt Van der Zande uit. „Ze waren er hier in het begin niet alle maal even blij mee, hoor. Die ka tholieke Brabanders met hun car naval, en wat al niet meer, kwa men nu wel erg dichtbij." Al met al bracht de brug Tholen toch vooral een stukje welvaart. Met de opening van de eerste Thoolse brug kwam er een eind aan een isolement dat eeuwen had geduurd. De brug hield het bijna vijftig jaar vol. Op 17 november 1975 ging hij naar de sloper in Hen- drik-Ido-Ambacht. De tentoonstelling in Tholen is nog ongeveer twee weken te zien. De Thoolse Brug De kosten voor de eerste Thoolse brug bedroegen in to taal ruim 384.000 gulden. Hij werd helemaal betaald door de toen 3100 inwoners tellen de gemeente Tholen. Het Rijk noch de provincie wilde een bijdrage leveren. De gemeenteraad nam het offi ciële besluit tot de bouw op 24 maart 1926. De komst van de brug is ver sneld door een ramp, die in 1925 plaatsvond. Een bus van de firma Krijger uit Stavenisse reed van de pont het water in. Zeven mensen kwamen om. wel aan hun trekken, want veel be zoekers hadden iets lekkers voor ze meegenomen. „Mensen brach ten zelfs taart voor de medewer kers mee", zegt Van de Schraaf. „En ook de fooienpot werd weer goed gevuld." Geen poespas dit jaar tijdens de open dag van dierenasiel Tussen haven in Goes. Dat werkte, want veel meer dieren vonden zater dag een nieuw baasje. Willemien Kramer van het asiel toont een paar kittens, foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 68