Soort Scheldesport maakt vliegende start Zaamslag in slotfase naast Atlas winst vrouwen sar, Rudi Rabout wint verlies mannen TTCM Stimuleringsprijs van 2500 euro voor Peter Vaal 38 Maandag 6 oktober 20 Rochardi Maduro van Scheldesport (rechts) wordt foutief afgestopt door een tegenstander van JRC. foto Wim Kooyman BKC gaat met 10-9 onderuit tegen Zevenbergen. door JaapJan Ritsema TERNEUZEN - Het duel om de kop positie in de vierde klasse tussen Atlas en Zaamslag eindigde op een remise. In een boeiende strijd nam Atlas het voortouw in scores, maar hadden de korfballers van Zaamslag zeker niet het mindere van het spel. In de onderste regio nen leverde het bezoek aan Zeven bergen BKC andermaal geen pun ten op. Atlas-Zaamslag 6-6: Het treffen tussen de twee ongeslagen koplo pers leverde een enerverende korf balslag op in Ritthem, met twee verdedigingen die excelleerden. De belangen vertaalden zich in een nerveuze start van beide ploegen. De thuisploeg zette zich daar als eerste overheen en kwam op voor sprong. Zaamslag, gestart zonder drie basisspelers, had het lastig, moest steeds een punt voorsprong toelaten, maar pareerde twee mi nuten voor tijd door op gelijke hoogte te komen. Zaamslag-coach Ivan de Hert zag 'de beste wed strijd van het seizoen' en was daar om tevreden met de puntende- ling. Scores Zaamslag: Linda Hamelink 2, Joost Hamelink, Pjotr Hamelink, Marco van Reewijk en Wilco van de Ree 1 Zevenbergen-BKC io-8: Twee ploegen die knokten om van de hatelijke nul punten af te komen. Zoals vaak geen uitgangspunt om mooi korfbal te verwachten. Daar van was in Zevenbergen dan ook geen sprake. BKC miste de regel matig scorende Mireille Gerritsen vanwege een blessure. Tot 6-4 bij rust kon de Breskense formatie de thuisploeg bijbenen. Toen kreeg Zevenbergen de geest en liep in korte tijd uit naar 8-4. Daarmee was het pleit beslecht. Scores BKC: Marti de Vilder en Jan-Wil lem de Croote 3, Michael Vergouwen en Mirthe Faro 1. door Aector Dooms AXEL - Peter Vaal uit Axel heeft za terdag in Papendal een cheque van 2500 euro uit het stimulerings fonds van NL coach ontvangen. De coach van basketbalclub Schel desport in Terneuzen kreeg de prijs, omdat hij naar het oordeel van de jury (met de topcoaches Foppe de Haan, Roelant Oltmans en Joop Alberda) een uitstekend jeugdplan indiende. Nederlands bekendste basketbalcoach Ton Boot overhandigde de prijs. Vaals plan is er op gericht begin nende en talentvolle coaches en jonge basketballers naar een hoger niveau te brengen. Hij gaat het be drag gebruiken om een kijkje in de keuken van vooraanstaande Euro pese basketballanden te nemen. Vaal: „Ik kreeg het advies om voor al basketbalclubs in Kroatië te be zoeken. Die staan bekend om hun eoede ieuedoDleidine." Terneuzense basketballers winnen met 86-61 van JRC. door Aector Dooms terneuzen - De basketballers van Scheldesport zijn de competitie in de overgangsklasse uitstekend be gonnen. De ploeg van trainer Peter Vaal won zaterdag in Terneu zen met ruime 86-61 cijfers van JRC, dat vorig jaar nog in de hoofd klasse speelde. Het tweede man- nenteam van Scheldesport verloor thuis het duel in de eerste klasse rayon zuid met 96-70 van BC Vlis- singen 2. Scheldesport-JRC 86-61 (52-26). JRC degradeerde het afgelopen sei zoen vrijwillig uit de hoofdklasse Tafeltennisters uit Kloosterzande rukken op naar kop ranglijst. GOES - De tafeltennisvrouwen van SAR speelden een goede wedstrijd en versloegen het Leidse Scylla. De mannen van TTCM leden in de eerste thuiswedstrijd een onver wacht nederlaag bij Westa. VROUWEN. Eerste divisie. SAR-Scylla 6-4: De dames van SAR deden goede zaken met een 6-4-overwinning op Scylla. Audrey Koole bleef ongeslagen. Vooral haar zege op de zelden ver liezende Christa Benit sprak tot de verbeeld ine. Lacev Koole won en werd vooraf als een van de titel- favorieten in de overgangsklasse ge tipt. Daar viel zaterdag in het duel met Scheldesport niets van te mer ken. De ploeg uit Boxtel was met een complete selectie van elf spe lers naar Terneuzen afgereisd, maar maakte al snel kennis met de agressieve speelwijze van Schelde sport. De ploeg van trainer Peter Vaal startte bijzonder sterk en troefde de tegenstander op alle fronten af Verdedigend werd er geen kans weggegeven, bij balbezit werd snel omgeschakeld naar de aanval, waaruit regelmatig werd gescoord. „Ze wisten zich geen raad met on ze agressieve speelwijze. Daardoor konden we via snelle fastbreaks veelvuldig scoren", zei Vaal later. tweemaal en Chantal Remorie sleepte één winstpartij binnen. Door deze zege schuiven de Zeeuws-Vlaamsen op naar de tweede plaats in hun eerste divisie poule. Tweede divisie. SAR 2-Dord- recht 2-8: De vrouwen van SAR 2 gingen in Kloosterzande met 8-2 onderuit tegen Dordrecht. Stefanie Fassaert won twee wedstrijden. MANNEN. Eerste divisie. TTCM-Westa 2 3-7: Spelend zon der de kersverse vader Lennard Ro denburg leed TTCM een 3-7-neder- laag. John Scott en Wouter van der Mark behaalden elk een winst partij. Ook het dubbelspel ging naar de Middelburgers. Na de eerste periode was de kloof al achttien punten: 28-10. De voor sprong kwam in het verdere ver loop van de wedstrijd niet meer in gevaar. De Brabanders hadden weliswaar een paar goede individuele spe lers, maar zij kregen geen vrijheid van de fanatieke Terneuzense ver dediging. Onder impuls van de uit blinkers Daniël Koch, Junior da Conceicao en Rochardi Maduro werd de marge nog voor de rust vergroot: 52-26. In de derde periode liep Schelde sport nog verder uit: 74-43. Vaal kon het zich veroorloven om zijn wisselspelers de nodige speelminu ten te gunnen, in de slotfase kon daardoor JRC nog wat dichterbij komen, maar de eerste competitie- Ook Axelaar Wim de Waal ongenaakbaar in zijn leeftijdscategorie. door Wim de Vos IJZENDIJKE - Hij is inmiddels 38 jaar, maar het plezier in het wiel rennen heeft Rudi Rabout nim mer verloren. Ondanks zijn zakelij ke beslommeringen weet hij mini maal één keer per week een dag vrij te houden om een wedstrijd te rijden. Gisteren stond Rabout aan de start van de WAOD-koers in IJzen- dijke. Hij zorgde meteen voor een grote verrassing door de gecombi neerde wedstrijd van de A- en B-categorie te winnen. Ook Axe laar Wim de Waal behaalde in zijn winst voor de Terneuzenaren kwam niet meer in gevaar: 86-61. Bij Scheldesport waren Daniël Koch (25 punten) en Junior da Conceicao (21 punten) de topsco rers. Scheldesport 2-BC Vlissingen 2 70-96 (28-38). Het tweede man- nenteam van Scheldesport moest het vooral afleggen tegen de lengte van de basketballers uit Vlissingen. Bij de rust was de marge tien pun ten in het voordeel van de Walche- naren. In de tweede helft ont stond er meer ruimte voor beide ploegen, waardoor er meer werd gescoord. Jeugdspeler Michiel Acke van Scheldesport nam 26 punten voor zijn rekening, terwijl Dicky Wul- lems tien punten scoorde. leeftijdscategorie de zege, alweer zijn dertigste van dit seizoen. De weersomstandigheden waren abominabel. Dat had ook zijn weerslag op het aantal vertrekkers in IJzendijke. Een gering aantal coureurs was daardoor naar Zeeuws-Vlaanderen afgereisd om strijd te leveren op het vijf kilome ter lange parkoers dat voorname lijk door de polders rond het dorp liep. De wind had er dus ook nog eens vrij spel. Hoewel de omstandigheden voor de renners uiterst slecht waren, probeerden zij er toch een fraai ge vecht van te maken. Rudi Rabout vertolkte een hoofdrol. De tegen woordig in Heinkenszand woon achtige coureur ging al snel op avontuur met onder andere de Bel-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 64