Pieken op het juiste Zeeuwse zwemmers tonen Van Assche zevende in sterke bezette finale van wereldbekertoernooi Rapide laat geen spaan heel van Hilvarenbeek 3 6 Maandag 6 oktober 2008 PZC Turner is sterk aan de ringen, maar denkt nog niet aan specialiseren. SZOMBATHELY - Turner Anthony van Assche heeft indruk gemaakt tijdens het wereldbekertoernooi in het Hongaarse Szombathely. Hij eindigde zaterdag in ringenfmale als zevende, met een voor hem ho ge score: 14.625. „Het was mijn bes te ringenscore ooit in het buiten land", liet hij weten. De negentienjarige Sassenaar be reikte vrijdag als zevende de eind strijd. Toen werd hij door de jury beloond met 14.300 punten. Dat hij een dag later beduidend hoger scoorde, maar niet hoger eindigde, vond hij niet zo vreemd. „Ik stond tegen jongens die ook al eens in een EK- of WK-finale hadden mee gedaan. Het waren allemaal tur ners van 24 of 25 jaar, die zich bo vendien allemaal al gespecialiseerd hebben. Die hebben natuurlijk al meer spierbouw dan ik." Voor de Zeeuws-Vlaming was het zijn tweede finaleplaats ooit. In Met een score van 14.625 wordt turner Anthony van Assche zevende in de finale van het wereldbekertoernooi in Hongarije. 2006 haalde hij in Glasgow even eens de ringenfmale. Toen werd hij achtste met 13.175. „Maar over deze prestatie ben ik meer tevre den", zei hij. „In 2006 was de wed strijd niet erg sterk bezet." Hoewel Van Assche zich nu op rin gen nadrukkelijk laat zien, voelt hij er niets voor om zich al te spe cialiseren. Op weg naar de Spelen van 2012 in Londen wil hij allroun- der blijven, om tijdens EK's en WK's op zo veel mogelijk toestel len te kunnen bijdragen aan de prestaties van het Nederlands team. Jeffrey Wammes, die al veel vaker in finales van wereldbekertoer nooien stond, veroverde een bron zen medaille op het onderdeel sprong. De allrounder, die zich qua moeilijkheidsgraad met ieder een kon meten, haalde bij zijn twee uitvoeringen een gemiddelde score van 15,887. In de rekstokfinale had Wammes minder succes. Een combinatie van vluchtelementen mislukte, waardoor hij niet verder kwam dan 14,30, goed voor de zesde plaats. Zaterdag was Wammes op vloer (14,20) als zevende geëin digd, na als vierde de eindstrijd te hebben bereikt. Hij kreeg een tijd- straf en de laatste acrobatische se rie was allesbehalve vlekkeloos. Olympia-vrouwen worden met 12-0 vernederd door Tempo. door Peter Snelders GOES - De hockeyvrouwen van Ra pide lieten gisteren geen spaan heel (0-7) van Hilvarenbeek. Vlis- singen kwam goed weg met het 1-1-gelijkspel bij Oirschot. Verplet terend was de nederlaag (12-0) van Olympia bij koploper Tempo. De Vlissingse mannen verloren van koploper Liberty. Rapide boekte een 9-o-overwinning op hekken sluiter Hoeksche Waard. Olympia verloor met 7-1 bij Pelikaan. VROUWEN. Derde klasse. Hilva- renbeek-Rapide 0-7: Rapide trok direct het initiatief naar zich toe. In de 25e minuut opende Lianne Totté uit de rebound van een straf- corner de score. Vanaf dat mo ment was vrijwel iedere aanval prijs. Twee minuten later liet Leo- nie de Bruijn de 0-2 noteren. Rolie- ne Zaman zorgde voor 0-3 en weer twee minuten daarna teken de Tatsjana van den Eynde voor de ruststand van 0-4. In de twee de helft liet Rapide even de teugels vieren, maar in het laatste kwar tier was het weer dominant. Een treffer van Kelly van Haperen en een loeiharde strafcorner uit het boekje van Sonja Matena bepaal den de 0-7-eindstand. Oirschot-Vlissingen 1-1: Het duel kenmerkte zich door een romme lig beeld en weinig doelgevaar. De enige kans en strafcorner die Vlis- singen in de eerste helft kreeg werd in de 20e minuut direct be nut door Eva Zelders. Na de rust kwam Oirschot al na twee minu ten op gelijke hoogte. Op basis van veel inzet en met kunst- en vlieg werk hield Vlissingen de 1-1 vast. Vierde klasse. Tempo-Olympia 12-0: Een incompleet Olympia was een speelbal voor het sterke Tem po. De koploper boekte met deze winst de vierde zege op rij. In de vier wedstrijden scoorde Tempo 44 keer en moest het maar één te gentreffer incasseren. MANNEN. Derde klasse. Rapi- de-Hoeksche Waard 9-0: Coach Ab Klaeijsen verbond nog geen conclusies aan dit duel. Daarvoor was de tegenstand volgens hem te zwak. Rapide begon in ieder geval sterk. Al na vijf minuten was het 2-0 door trefers van Egbert de Bak ker en Joep Smits. Halverwege de eerste helft scoorde Jeroen Fassaert 3-0 en vijf minuten voor de rust liet Pieter Voorbrood uit de re bound van een strafcorner van Jel- le Inghels 4-0 noteren. In het be gin van de tweede helft kregen de bezoekers overwicht. Rapide pikte echter de draad weer op en voerde de score op naar 9-0. Vierde klasse. Pelikaan-Olympia 7-1: Olympia kreeg kansen om de nederlaag dragelijker te maken. Al leen bij de 2-0-stand scoorde het tegen via Jeroen Cauwels. Nog voor de doelwisseling werd het 3-1. In de tweede helft liep de thuisploeg uit naar 7-1. Vlissingen-Liberty 0-12: Vlissin gen probeerde zo goed mogelijk te genstand te bieden. Dat was te wei nig om een superieur Liberty enigszins in bedwang te houden. Doelman Pepijn van der Zanden moest vaak in actie komen. André Vink wint het NK tweespan pony's in Vrouwenpolder. door Lucien Roeiandt VROUWENPOLDER - Voor het echt paar Vink uit Driewegen is 2008 op sportief gebied bijzonder goed verlopen. Natasja eiste in septem ber met het viertal van de Weelrui- ters de Zeeuwse titel mennen op. Op de Hippiade veroverde zij met het kwartet van de ruiterclub uit Borsele zilver. Met de nationale ti tel tweespan pony's klasse 2 maak te echtgenoot André zaterdag het succes compleet. Bram Chardon uit Den Hoorn lijkt hard op weg om in de voet sporen van zijn vader IJsbrand te treden. De net vijftien jaar gewor den zoon van de achtvoudig we reldkampioen (vier keer indivi dueel en vier keer met het Neder landse team) stuurde in Vrouwen polder zijn vier pony's op indruk wekkende wijze naar de nationale titel klasse 3-4. Met de organisatie van het NK mennen voor nationale aanspan ningen is opnieuw een succesvol hoofdstuk aan de geschiedenis van de Zeeuwse hippische sport toege voegd. De organisatoren van deze primeur voor Zeeland lieten zien een goed NK neer te kunnen zet ten. Ondanks dat de weergoden de fraaie accommodatie van manege De Eendracht hadden veranderd in een modderpoel, was er amper een wanklank te horen. Ook niet van Bram Chardon, die al net zo goed gebekt is als vader IJsbrand: „De marathon was zwaar maar er stond een fraai parkoers. De barre weeromstandigheden waar we de ze twee dagen met te kampen had den kun je de organisatie niet ver wijten. Die zouden, ongeacht waar in Nederland het kampioenschap plaatsvindt, niet anders geweest zijn." André Vink was in de finale van Bram Chardon uit Den Hoorn wint het NK mennen vierspan po ny's. Hij moet op het laatste on derdeel afrekenen met directe concurrent Sjekkie Lenssen. Luctor et Emergo breekt Zeeuws record op de 4x 100 meter vrije slag. door Jeroen Dellebeke VLISSINGEN - In de e-on Nationale Zwemcompetitie hebben de Zeeuwse ploegen in de landelijke afdelingen goed laten zien wat hun ambities zijn dit seizoen. De Stormvogel (Vlissingen) is in de op één na hoogste klasse in de middenmoot geëindigd, met een totaal van 6265.00 punten. In de C-klasse gaat Luctor et Emergo (Middelburg) voorlopig aan de lei- ding. De Stormvogel kon in Vlissingen geen vuist maken tegen titelkandi daat Eiffel Swimmers PSV, maar kon TRB RES uit Tilburg des te be ter bijbenen. Er kwamen voor de Vlissingers wel enkele goede tijden op de klokken. Manon Minneboo liet bij de senioren de tweede tijd noteren op de 100 meter school slag (1.17.28) en de 50 meter rug slag (31.74). Sander van Nieuwen- huyzen zette de derde tijd (2.41.34) neer op de 200 meter schoolslag voor de jeugd. Tweede werd hij op de 100 meter rugslag (1.06.81). Ook Merel van der Ent, Yannick Mol, Lennard Breel, Demi van der Werf, Wouter Stap, Jonathan Da- vidse, Judith Stap en Stefan Roovers waren met hun top drie-noteringen waardevolle krach ten in deze eerste ronde. Voor de Middelburgers was het feest zaterdag. Als afsluiting stond de 4x 100 meter vrije slag estafette op het programma, waarbij de mannen een aanval deden op het bestofte Zeeuwse Record uit 1986. Die poging slaagde uitstekend. Met een tijd van 3.37.01 zwommen de mannen van nu, Toby Aarnout- se, Charles Potin, Niek de Ridder en Davy Bisslik de 3.38.10 van Pa trick Braam, Rudi Goudswaard, Leon Verhage en Rob Geervliet uit de boeken. De zwemmers van Luctor waren op dreef. Met een goede totaalsco re staat de ploeg voorlopig boven aan het klassement in de C-klasse. De andere Zeeuwse ploegen in de landelijke competitie draaiden eveneens goed mee. De Schelde (Terneuzen) noteerde in de B-afde- De deelnemers aan het NK mennen in Vrouwenpolder moeten de nodige risico's nemen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 62