Sport van HVV 24 Witkamp schiet met scherp voor De Schelde Steen tot in de tachtigste minuut op gelijke hoogte met sterker Goes Hoek 2 ook te sterk voor CPC Vlissingen 2 Kansloos verlies voor Terneuzen A1 Eerste punt voor D-pupillen Terneuzen Ruime zege Spitsbroek in Orevo-competitie RCS komt pas laat op stoom Z PZC Maandag 6 oktober 2008 35 Bezoekers uit Hulst verzuimen duel in eerste helft te beslissen. door Jack Begijn AARDENBURG - Trainer Erik Brems van HW'24 was des duivels na de 4-2-nederlaag van zijn ploeg tegen Aardenburg. Na afloop van het duel was er in de kleedkamer maar één persoon aan het woord en dat was de Belgische oefenmees- ter. „Elke week is het hetzelfde liedje", foeterde hij na afloop. „We creëren kansen, maar maken die niet af En verdedigend is het een chaos. We speelden achterin rond uit catastrofaal. Je werkt en traint een hele week op de tactiek, maar op het veld zie je er zondags niets van terug. Onverklaarbaar, want in de voorbereiding liep het wel goed. Dat het anders moet, is dui delijk. Desnoods met andere spe lers. Daar gaan we dinsdag eens stevig over praten." Door de nederlaag zijn de Hulsten aren afgedaald naar de onderste re gionen op de ranglijst. Brems colle ga Patrick Boute was logischerwij ze meer in zijn schik. „Met dank aan HW'24. Zij hadden het in de eerste helft moeten afmaken, maar lieten de kansen onbenut. We lig gen op koers, want in de winter stop wil ik minimaal vijftien pun ten hebben. Vandaag was het een fraaie overwinning van het collec tief." De wedstrijd tussen de mannen uit het westen en oosten kende een bizar verloop. Voor de rust was HW'24 op alle fronten beter. De bezoekers kregen legio kansen. Christoph Praet en Dennis Buijs wisten elk een keer de weg naar het net te vinden, maar het doelsal do had minstens twee of drie keer zo hoog moeten uitvallen. Omdat de Aardenburgse verdedi ging regelmatig schutterde, stapel den de kansen voor HW'24 zich in een rap tempo op. Buijs, Praet N* Doordat HW'24 in de eerste helft veel kansen mist en boven dien matig verdedigt, wint Aar denburg het Zeeuws-Vlaamse duel in de derde klasse met 4-2. en Houwer kwamen in ideale sco- ringspositie, maar misten jammer lijk. Uit één van de spaarzame te genaanvallen scoorde Robbie van de Wijnckel met een fraaie krul- bal. Doelman Dies van Gorsel ver keek zich er op. Patrick Boute was net als Brems niet te spreken over het optreden van zijn verdediging. „Echt schan dalig", oordeelde Boute. „Zoiets als vandaag heb ik nog nooit ge zien. Het leek wel jeugdniveau, zo kinderlijk gingen we achterin de mist in. In de tweede helft hebben we effectiever gevoetbald." Na de rust kwam ook de echte Niek van Sprundel bovendrijven. Eerst gaf hij een assist op Robbie van de Wijnckel en daarna nam hij zelf de laatste twee treffers voor zijn rekening. „In de eerste helft verstopte ik me teveel", zei de aanvaller na afloop. „Na de rust speelde ik meer naar voren en kwam ik meer aan de bal." Boute had ook zijn maatregelen ge troffen om een onstuitbare Jaimy de Visser van HW'24 af te stop pen, die in de eerste helft alleen met fysiek geweld bedwongen kon worden. HW'24 werd overdon derd door het beleg van Aarden burg met een sublieme wisselwer king tussen de aanvallers Niek van Sprundel en Robbie van de Wijn ckel. Erik Brems zette met Gertjan van den Dries nog een extra aan valler bij, maar de gasten waren gisteren onmachtig. Aardenburg klimt dankzij de over winning op HW'24 naar de zesde plaats van de ranglijst. Topschutter- Niek van Sprundel, vorig seizoen in de vierde klasse goed voor 36 competitiedoelpunten, staat na vijf wedstrijden alweer op vijf tref fers. Aardenburg-HW'24 4-2 (1-2). 9. Chri stoph Praet 0-1,12. Robbie van de Wijnckel 1-1, 45. Dennis Buijs 1-2, 47. Robbie van de Wijnckel 2-2, 72. Niek van Sprundel 3-2, 83. Niek van Sprun del 4-2. Scheidsrechter: A. Bokelaar (Ar- nemuiden). Gele kaarten: John Pari- daen, Robbie van de Wijnckel, Michiel Leijte en Merijn van der Plas (allen Aar denburg) en Dim de Waal, Robin Mac- Taggart en Jaimy de Visser (allen HW'24). Aantal toeschouwers: 100. vlissingen - Na het 2-2-gelijkspel vorige week tegen ASWH 2 won Hoek 2 zaterdag met 4-0 bij GPC Vlissingen 2. Voor de rust scoor den Peter en Gert-Jan Hamelink. In de tweede helft waren Kenneth Okorley en - wederom - Peter Ha melink trefzeker. Tijn Tielemans veroorzaakte na mens Hoek bij een stand van 0-2 een strafschop. Hij kreeg rood, GPC miste daarna vanaf elf meter. terneuzen - Vooralsnog speelt Ter- neuzen Ai geen vooraanstaande rol in de hoofdklasse. Zaterdag was er een 5-1-thuisnederlaag te gen Roosendaal Ai. Terneuzen Bi won met 3-0 bij Wieldrecht via goals van Jonathan Geertruida, [aires Jandroep en Hasan Basagnac. Terneuzense Boys Bi verloor met 2-1 bij Oranje Wit. Terneuzen Cl ging met 0-5 onderuit tegen Oranje Wit Cl. Zeelandia Middelburg verspeelt wederom 2-o-voorsprong. goes - Steen ging in de derde klas se van het zondagvoetbal met 2-1 onderuit bij Goes. Voor de derde keer dit seizoen lukte het Zeelan dia Middelburg niet om een 2-o-voorsprong vast te houden. De thuiswedstrijd tegen Dosko eindig de in 2-2, waardoor de Middelbur gers nog steeds op hun eerste over winning wachten. Zierikzee won in Bergen op Zoom met 3-1 van MOC'17. Goes-Steen 2-1 (1-0): Met name voor rust ontbrak het bij de thuis ploeg aan scherpte voor het doel. Toch maakte Gert-Jan Tierie er nog voor de thee 1-0 van. Steen kwam halverwege de twee de helft op gelijke hoogte uit een hendrik-ido-ambacht - Terneu zen Di haalde zaterdag het eerste punt van het seizoen. Uit tegen het eveneens puntloze ASWH werd het 5-5. Nadat de thuisclub een 3-0-voor- sprong had genomen, brachten Monier Ottjes en Sven Mbukulu, de spanning terug. Na 4-2 halver wege werd het 4-4, 5-4 en 5-5 door doelpunten van Sonny Huite- ma en Sven Mbukulu (2x). goes - Zaalvoetbalteam Spitsbroek doet goed mee in de eerste klasse van het Orevo-zaalvoetbal in West Zeeuws-Vlaanderen. De ploeg won met 5-0 van RVS Engelaar. MD Meeusen pakte zijn eerste punten door met 4-1 van GAOS te winnen. Verder was er afgelopen week veel bekervoetbal: De Blauwe Tulp won met liefst 16-0 van Potterie Sluis. vrije trap van Sander van Remorte- le: 1-1. Tien minuten voor tijd kop te Jordy den Toonder de bal uit een vrije trap van Robin de Pagter binnen en bezorgde zo zijn ploeg de verdiende overwinning: 2-1. Zeelandia Middelburg-Dosko 2-2 (2-0): De aanvallend ingestelde thuisploeg opende na negen minu ten de score via Jasper van Houcke: 1-0. Even later eindigde een inzet van Jerfy Booy tegen de lat, maar na een halfuur verdubbel de Alper Koq dan toch de voor sprong uit een strafschop, toege kend omdat Alberto Conde Morga- do was gevloerd: 2-0. Kort na rust maakte Patrick Hendrickx er 2-1 Na vijf speelrondes is Zierikzee in de derde klasse van het zon dagvoetbal nog altijd ongesla gen. Zeelandia Middelburg wacht op de eerste overwinning. etten-leur - Zondag-eersteklasser RCS heeft zich goed hersteld van de nederlaag (2-4 tegen Oss'20) van vorige week. In Etten-Leur was de Walcherse ploeg met 1-3 te sterk voor Internos. Trainer Romeo van Aerde sprak van een verdiende zege: „Wij za ten vanaf minuut één beter in de wedstrijd. Het is alleen jammer dat de eerste goal zo laat viel, ter wijl we wel de kansen hadden om snel die 0-1 te maken." Niet voor het eerst was het Hoes sein Bouzambou die - na ruim een halfuur - de ban brak. De spits scoorde in de laatste veertien (na)competitieduels al zeventien keer en verkeert in grootse vorm. RCS breidde in de slotfase de sco re via Dennis de Nooijer (77e mi nuut) en Alwin van Ham (84) uit naar 0-3. Namens Internos deed Je- 11e Koremans nog wat terug. Door de overwinning klimt RCS naar de derde plaats op de rang lijst. van. In de slotfase kwam Dosko met tien man te staan na een rode kaart, maar kwam de ploeg toch langszij via Bart Dietvorst: 2-2. MOC'17-Zierikzee 1-3 (0-2): Zie rikzee maakte het zichzelf gister middag moeilijk in de uitwedstrijd tegen MOC'17. De Schouwse ploeg had gistermiddag een abonne ment op het missen van kansen. Er gingen er echter ook drie in. Zierikzee bleef door de uiteindelij ke 3-1-overwinning in Bergen op Zoom deze competitie nog onge slagen. In de vijftiende minuut scoorde Rutger Kooman na een slippertje van de MOC'17-doel- man de 0-1. Daarna kopte Frank van de Helm uit een vrije trap van Arjan Pijnen de 0-2 binnen. Na ruim uur maakte de thuisploeg de aansluitingstreffer. T\vee minuten voor tijd scoorde Wesley Quist uit een counter de bevrijdende 1-3. Rowena Witkamp (rechts) was vijf keer trefzeker voor de waterpolovrou- wen van De Schelde. foto Lex de Meester Terneuzense waterpolovrouwen winnen met 13-1. door Ko Mechielsen GOES - De waterpolomannen van De Schelde wisten zaterdag op nieuw niet te winnen. Nu was Na- yadedassic te sterk voor de Terneu- zenaren. Het werd 3-5. Door dit re sultaat staat De Schelde na twee competitieronden met nul punten op de laatste plaats. De vrouwen van de Terneuzense club deden het veel beter. Zij wonnen met 13-1 van Argo. De mannen van De Bruinvis behaalden de eerste pun ten door met 5-13 te winnen bij De Ganze. De Schelde-Nayadeclassic 3-5. In de eerste periode vergat De Schel de de kansen te benutten en maak te de ploeg te veel fouten, waar door er vier keer een man-min- der-situatie ontstond. Nayade maakte er dankbaar gebruik en nam een 0-2 voorsprong. De Schel de speelde een acceptabele tweede periode waarin het op gelijke hoog te wist te komen via treffers van Niek Kampman en Leon Wagter. Daarna stonden de Terneuzenaren toe dat Nayade steeds met een ster ke midvoor tegenover hun jongere midachter kwam te liggen. Nayade- dassic maakte de kansen goed af, zodat het 2-5 werd. In de laatste periode liet De Schel de weer goed waterpolospel zien, maar te vaak werden paal en lat ge- Mannen De Schelde gaan met 5-3 onderuit, De Bruinvis wint met 5-13. troffen. Sven Schieman scoorde De Schelde nog wel de 3-5, maar onzekerheid in het spel bracht de ploeg niet veel verder. De Schelde-Argo 13-1. Vorige week verloren de vrouwen van De Schelde met 4-3 van het tweede van Argo. Zaterdag kwam die vere niging met het eerste op bezoek. Tegen deze jeugdige ploeg had De Schelde het veel minder lastig dan het geroutineerde tweede. Er ver scheen een monsterscore van 13-1 op het bord. Rowena Witkamp was vijf keer trefzeker namens De Schelde. In de laatste periode maakt Argo de enige tegentreffer. Scores De Schelde: Rowena Witkamp 5, Varda Wagter, Maranda van Ijk en Jessica Koster 2, Sandra Segers en As- trid Segers 1 maal. De Ganze-De Bruinvis 5-13. Na een tegenvallende wedstrijd vorige week speelde De Bruinvis zaterdag aanzienlijk beter. De ploeg nam meteen het initiatief en kwam op 0-2. De Ganze deed even iets terug (1-2), maar De Bruinvis liep toch uit naar 1-4. De Ganze speelde te onrustig om het De Bruinvis lastig te maken. Verder dan 3-6 kwam de Goese ploeg niet. De Bruinvis was sterker en speel de tactisch beter. Ook qua zwem mend vermogen was de ploeg uit Sas van Gent beter. Via een beslis sende 4-9 voorsprong liep De Bruinvis in de laatste periode uit naar een dikverdiende 5-13-over- winning. Scores De Bruinvis: Danny Soetens 5, Niek de Ridder 3, Jan Willem Ramondt, Gert Jan Ramondt 2 en Tim Roeb 1 maal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 61