Ferdi Kabal trefzeker namens RIA W. Aardenburg wint in streekderby Hulsterloo behoudt maximale score 34 Maandag 6 oktober 2008 pzc Z Ook Koewacht naar ruime overwinning in vijfde klasse zondag. door Peter Snelders TEIRNEUZEN - In het duel tussen Vo gelwaarde en IJzendijke (2-2) stond een karrevracht aan erva ring en doelpunten op het veld. Adri van Hanegem scoorde zijn 333e treffer. Arno Wauters van de thuisploeg nam zijn 322e doelpunt voor zijn rekening. Van de topploe- gen maakten Koewacht (7-1-zege op Sluis) en Hulsterloo (5-1-over- winning op SDO'63) geen fout. Vogelwaarde-IJzendijke 2-2 (1-1): Beide teams konden met deze uit slag leven. Toch had de thuisploeg in een bepaalde fase pech dat doel pogingen via de paal en op de doel lijn gekeerd werden. Scoreverloop: Dennis Vlassenrood 1 -0, Adri van Hanegem 1-1 en 1-2 (straf schop), Arno Wauters 2-2. Graauw-Hoofdplaat 1-2 (1-1): Een gelijkspel had de verhoudingen be ter weer gegeven. Zeven minuten voor tijd had de thuisploeg pech dat een corner van Tom Heijens via de lat gekeerd werd. Scoreverloop: Johan Roodhuizen 1 -0, Martin Scherbeijn 1-1, Pascal Pijcke 1-2. Koewacht-Sluis 7-1 (2-0): On danks de afwezigheid van de veel scorende Dominique Verlinde was Koewacht ook deze middag pro ductief In de beginfase deed Sluis goed mee. Johnny Lensen brak na een half uur de score open. Scoreverloop: Johnny Lensen 1-0, Ro bin Mariman 2-0 en 3-0, Johnny Len sen 4-0 en 5-0, Byran Bentley 5-1, Rein- bert Broos 6-1, Jarmo Gilling 7-1. Philippine-Corn Boys 1-2 (0-0): De gelukkigste ploeg won. In de eerste helft had Philippine een overwicht, maar verzuimde dat uit te drukken in doelpunten. Na de doelwisseling waren de teams aan elkaar gewaagd. Scoreverloop: Claudio Scherpenisse 0-1, Wesley Winne 0-2, Pascal Wedage 1-2. Sluiskil-Groede 1-1 (1-0): Qua veldspel waren de teams aan el kaar gewaagd. Sluiskil was wel iets gevaarlijker. Die ploeg scoort dit seizoen wel zeer moeizaam na het vertrek van topscorer Ferdi Kabal naar RIA W. In de slotfase werd volgens Sluiskil een zuiver doel punt afgekeurd. Scoreverloop: Richard de Vos 1-0, Bart van den Hemel 1 -1 (strafschop). SDO'63-Hulsterloo 1-5 (1-3): In het eerste kwartier deed SDO'63 goed mee. Daarna bleek de ploeg echter een maat te klein voor een technisch vaardiger Hulsterloo. Scoreverloop: Björn Luijcks 0-1, Mi chel Colpaart 1-1, Björn Luijcks 1-2, Do minique de Burger 1-3, Joeri Verley 1-4, Alexander Praet 1-5. Schoondijke-Terhole 5-2 (3-0): Er leek geen vuiltje aan de lucht voor Schoondijke. In de eerste helft liet het nog legio kansen onbenut. Ter hole kwam daarna knap terug tot 3-2. Schoondijke herstelde zich daarna en liep uit naar 5-2. Scoreverloop: Jacco Seen 1-0 en 2-0, Barry Haerens 3-0, Joey Nagelkerke 3-1, Patrick Freijzer 3-2, Barry Haerens 4-2 en 5-2. Prima dag voor Westdorpenaren na verlies Domburg. door J05 van Belzen goes - In de vierde klas A was het een prima dag voor RIA W. dat met 6-1 won bij Zeeland Sport en bovendien koploper Domburg met 1-2 zag verliezen in Oostburg. Jong Ambon had in Biervliet een veldoverwicht, maar moeite met scoren (1-1). Breskens en Patrijzen hadden dit laatste niet; de onder linge confrontatie leverde zes tref fers op en eindigde in 3-3. De duels Clinge-Hontenisse en Luctor'88-Axel werden afgelast. Oostburg-Domburg 2-1 (2-1): De bezoekers gingen goed van start, maar nadat zij in de vijfde minuut een inzet op de lat hadden zien eindigen, viel de openingstreffer even later aan de andere kant: 1-0 door Thomas Henry. Chiel Maranus zorgde na een half uur voor de gelijkmaker (1-1), maar uit een strafschop bracht Quinten de Muèr Oostburg op slag van rust weer aan de leiding: 2-1. De tweede helft leverde een aandringend Domburg op tegen een defensief sterk Oostburg dat zich via uitvallen gevaarlijk toon de. Het bleef echter bij 2-1, de sco re die al bij de rust was bereikt. Zeeland Sport-Ria W 1-6 (0-2): Na een 0-2-stand halverwege gin gen de Vlissingers in de tweede helft achterin één op één spelen, waardoor de gevaarlijke spitsen van Ria nog meer ruimte kregen. Pas bij een 0-6-stand kort voor tijd leverde dit een tegentreffer op van Wesley van Effrink: 1-6. Voor de veel sterkere bezoekers scoorden Ferdi Kabal (3x), Daryl Rawidjan (2x) en Björn den Hamer. Biervliet-Jong Ambon 1-1 (1-0): De bezoekers kenden ongeveer driekwart van het balbezit, maar toonden zich nauwelijks slagvaar dig voor het doel. Een gegroepeerd spelend Biervliet kwam na ruim een kwartier op een t-o-voor- sprong toen Michiel Moorthamer de bal op het middenveld onder schepte en via Timon van der Hooft de bal bij Ben Ongenae be zorgde die de 1-0 aantekende. Pas halverwege de tweede helft lever de één van de weinige goedlopen de aanvallen de gelijkmaker van de Middelburgers op: 1-1 door Remco Felius. Breskens-Patrijzen 3-3 (0-0): Bei de ploegen lieten nogal wat kan sen liggen en vooral de bezoekers verzuimden voor rust de score te openen. Alle zes de doelpunten vielen na de rust. Met name Bres kens kwam in de tweede helft wat feller uit de startblokken. Dit leid de al snel tot een 2-o-voorsprong via Elmar Lauret en Erik de Rech ter. Bij Patrijzen kwam toen invaller Ouassim Hamoudi in het veld die na de aansluitingstreffer (2-1) kort voor tijd ook de 2-3 aantekende. Tussendoor had Faouzy Hamoudi voor 2-2 gezorgd. In blessuretijd kwam Breskens toch nog langszij via Maijckel Verschorre: 3-3 de eindstand. HVV'er Dennis Buijs (geel shirt) lijkt op weg naar een doelpunt, maar zijn poging treft geen doel. Bert de Bruijckere (links) en Sander Tazelaar van Aarden burg kijken toe. foto Wim Kooyman Ferdi Kabal scoorde tegen Zeeland Sport drie keer voor RIA W.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 60